Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 01:42   #21
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
a zasto se ne prijjavi suprug na 2 ili 4 sata. Pa opravdan razlog može biti da posao jos nije krenuo...
(Osim ako u uguvoru sa HZZ-om nje uvjet da bude na 8h prijavljen!!)
naravno da je to uvjet
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 03:36   #22
Sranje (a i mislio sam si to prje 2 godine sam to proucavo), onda hitno trazit nekog drugog direktora. A da otvorimo firme, da ja budem vama direktor a vi meni?

PS: Ja bi im poslao zahtjev ito na vise adresa (lokalni i sredisnji HZZ uneku upravu), da su se promijenili uvjeti, bla bla bla bla bla, i da vma dozvole izmjenu ugovora ili neznam šta, to ejest prijavu na 4 sata jer inače orate zatvorit da se posao jos nije prosirio itd.

Ja ak ne dobijem od zavoda poticaje (20.000?), prijavit cu se na pola i ustedit cu cca 12.000 kuna. (to sve ak ne nadje vanjskog direktora pito va vec jednu osobu al ak ne pristane onda banana)

A ak dobijem onda cu dobit u stvari 8.000 kuna, ne
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:41   #23
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ja sam riješio svoj problem, iako sam u malo drugačijoj situaciji jer mi je prošla godina dana.
Promjena ugovora u radu, zapošljavanje na neodređeno uz minimalnu plaću, odluka o supotpisniku, zapošljavanje supruge kao direktora na 1 sat mjesečno.
Dodatni trošak 150 kn, osjećaj da si zakonski i legalno zaobišao parazite i njihovu nezajažljivu pohlepu, neprocjenjiv.

Tak se to dela!
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 06:20   #24
Quote:
cruzer kaže: Pogledaj post

Tak se to dela!
Da, uz jednu malu izmjenu: imenovanje supruge kao direktora bez naknade, jer je u punom radnom vremenu. Znači, dodatni trošak 0 kuna.
Paraziti na aparatima.

Vrijedan savjet vrsne forumašice devilgirl.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:40   #25
lindelia i drugi u ovoj situaciji, bila sam na predavanju plavom uredu i pojasnjeno nam je da mozemo isplacivati manji neto, ne nuzno 3960ak kn

u tom slucaju bi ukupni trosak firme bio 4140ak kuna a ne 5896 kn pa eto, mozda vam to pomogne pa ne morate vratiti sredstva
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:53   #26
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
lindelia i drugi u ovoj situaciji, bila sam na predavanju plavom uredu i pojasnjeno nam je da mozemo isplacivati manji neto, ne nuzno 3960ak kn

u tom slucaju bi ukupni trosak firme bio 4140ak kuna a ne 5896 kn pa eto, mozda vam to pomogne pa ne morate vratiti sredstva

... ali se doprinosi moraju uplaćivati kao 6 i nešto kkuna bruto 2.

Ni slučajno da bi se paraziti ostavili bez planiranih prihoda, koje su već unaprijed potrošili.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:16   #27
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
... ali se doprinosi moraju uplaćivati kao 6 i nešto kkuna bruto 2.

Ni slučajno da bi se paraziti ostavili bez planiranih prihoda, koje su već unaprijed potrošili.
da, doprinosi se placaju po toj novoj osnovici za direktore (5030,35)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:24   #28
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
lindelia i drugi u ovoj situaciji, bila sam na predavanju plavom uredu i pojasnjeno nam je da mozemo isplacivati manji neto, ne nuzno 3960ak kn

u tom slucaju bi ukupni trosak firme bio 4140ak kuna a ne 5896 kn pa eto, mozda vam to pomogne pa ne morate vratiti sredstva
Ma da, ali koja je onda svrha toga, kad već platiš tolike doprinose pa isplatiš i plaću (imaš veću kreditnu sposobnost) a uvijek možeš te novce vratiti kao pozajmicu u firmu ako ti fali.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:42   #29
pa ako firma tek kreće i još ne zarađuješ toliko da možeš toliko isplatiti...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:04   #30
Okrenes novac kroz pozajmicu i isplatis placu
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:07   #31
Pozdrav svima,

planiram otvoriti jdoo i sad cekam novi pravilnik za poticaje. Nakon ovih prica oko place za direktora, sve mi se mjenja.
Ono sto me zanima:
Ako NE uzmem te poticaje i otvorim jdoo, ka kao direktor mogu biti prijavljen na par sati i onda ne moram placati doprinose 1900 ili 2900 kn mjesecno, ovisno sto ce odluciti novim pravilnikom?

Ili ako firma MORA imati direktora, a direktor mora biti zaposlen full time ( 1900 ili 2900 doprinosi ) da li mogu nekog iz obitelji tko je u penziji staviti za direktora?

Tj. da ne kompliciram previse, cilj mi je u 1. godini sto manje platiti doprinose i ste strane imati troskove. Da li po novom pravilniku, ako ne uzmem poticaj, mogu izaci s tim da se prijavim na par sati ili kako ?

Hvala, Lp
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:43   #32
Plan

Quote:
mustang_925 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

planiram otvoriti jdoo i sad cekam novi pravilnik za poticaje. Nakon ovih prica oko place za direktora, sve mi se mjenja.
Ono sto me zanima:
Ako NE uzmem te poticaje i otvorim jdoo, ka kao direktor mogu biti prijavljen na par sati i onda ne moram placati doprinose 1900 ili 2900 kn mjesecno, ovisno sto ce odluciti novim pravilnikom?

Ili ako firma MORA imati direktora, a direktor mora biti zaposlen full time ( 1900 ili 2900 doprinosi ) da li mogu nekog iz obitelji tko je u penziji staviti za direktora?

Tj. da ne kompliciram previse, cilj mi je u 1. godini sto manje platiti doprinose i ste strane imati troskove. Da li po novom pravilniku, ako ne uzmem poticaj, mogu izaci s tim da se prijavim na par sati ili kako ?

Hvala, Lp
Možete biti prijavljeni na sat dnevno ukoliko ne idete na poticaje i ukoliko niste jedna od djelatnosti koja treba biti 8h, provjerite. Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.