Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 09:47   #61
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
pa u tome i jest stvar, baš zato što su ljudi iracionalni i ulupaju gomilu novca u auto, živciraju se oko svake sitnice i svakog dreka. ko voli nek izvoli, kome je gušt uživat u luksuznoj pili, nek se živcira.

ali trebala bi situacija bit obrnuta, da se većina ne dovede u tu situaciju, tj da je većini bitno kako se pouzdano prevest od A do B, a komocija i luksuz skroz sporedna priča. a ne da se većina natječe tko će u uglancanijoj pili parkat pred uredom ili trgovinom.

malo ljudi je u stvarnosti zaljubljenika u automobile, većina koji misle da to jesu, zapravo su zaljubljenici u 'glamour' i luksuz i poglede, ne u mehaniku i mašineriju koja se krije iza njega.

za ove prve nemam nikakve primjedbe, pogotovo ako su kupili neku staru ragu i svojim radom je pretvorili u labuda.

za ove druge, pomodne tatine sinčiće ili 'gradsku elitu', nema tolerancije.

vrijedi pravilo zdrave sredine: nećeš srat u autu, nećeš lupat vratima u tuđa vrata ili paralelno parkirat odgurujući aute ispred i iza, nećeš namjerno ili bez mozga drugome ili sebi nanosit štetu, održavat ćeš auto redovno, ali nećeš se živcirat ako ga ogrebeš ili te netko drugi ogrebe, nećeš se živcirat ako netko zalupi vratima ili mu padne čik na pod ili ostane masna mrlja na presvlakama od 100kn i slično.

ovo oko gotovana koji te pokušavaju ižmikati je sasvim druga priča, s time se slažem da treba skresati u korijenu, jedino što je meni totalna debilana je maženje i paženje limenih kanta. bio sam i sam neko vrijeme takav i vrlo sam brzo skužio da se ne isplati gubit živce, jer 2 dana star auto je već išao na farbanje radi rupica od kamenčića na haubi, a to farbanje ga je dodatno unakazilo i onda sam proklinjao i sebe i druge.

poslije toga sam naučio lekciju i počeo primjenjivati gornja pravila, ne idem u ekstreme i ne razbijam i ne uništavam ništa namjerno, servisira se i provjerava sve redovno, ako nešto kvrcka ili pucka, odmah se rješava, ali s druge strane, puca me više neka stvar jel ima koja ogrebotina jer je stari parkao ispod borova ili rupe od kamenčića ili sitna udubljenja od tko zna čega.

sve što je hitno i bitno za trajnost vozila treba odmah sanirati, a sve što je kozmetičko odmah odjebati. i život je lakši, nema stresa na cesti, ni na parkingu, ni straha od krađe itd.
Slažem se sa svim. Auto nam služi zato da njim lako i brzo dolazimo od jedne do druge točke. Odnosno, trebao bi, ali je postao statusni simbol i sve ostalo.

U mojem autu gomila se svašta, možeš jest, pit, pušit. Šta me briga ako se zafleka. Očistit će se kad postane baš nepodnošljivo. Ali isto tak s druge strane servisi su potpuni, redovni, sve mehaničko se odmah rješava. Zato što, ako sam već ulupao lovu u taj auto, želim da traje što duže a ne da se raspadne nakon 5 godina, ili da me stalno ostavlja kraj ceste.

Ekipa koja pizdi na jelo i sl. u autu se previše, brate, emocionalno veže za jedan potrošni proizvod, ako se mene pita.

Prigovaranje i slično, s druge strane, ne podržavam i također pritišćem "passenger seat eject" gumb u takvim slučajevima, a za ove žicaroše..nisam ni znao da ljudi mogu očekivati da ih se čeka i slično, ako ih se vozi besplatno
Gazda is offline  
Old 21.06.2013., 11:36   #62
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Može biti, ali..
Svi koji se voze samnom znaju što se smije a što ne u (mojem) autu. Ako treba pušiti stanem, ako treba pišati stanem, ako treba žderati stanem. Ovo zadnje mi nikako nije jasno. Za dva, tri sata vožnje, netko je baš ogladnio pa bi malo pijuckao jogurt ili drobio pecivo i sl. Neka se najede prije vožnje.
Normalno da se planirane žderačine odojaka i janjaca u birtiji ne računaju.
I naj, najbitnija stvar. Nema prigovora na moj stil vožnje, nema vrištanja, nema uputa kako nešto treba ili netreba raditi. Prestar sam za to i previše je kilometara iza mene (bez nekih incidenata) da me osobe (uglavnom bez vozačke) uče kako voziti.
Što se tiče "tetkice"
1. Joj, kaj je to 160 ili 180?
2. Pazi ide kamion u susret (na autoputu?)
3. Kakva je to muzika? Pa tko to sluša (Van Halen, Pink Floyd, Queen, Metallica...) Nemaš ništa naše?

Nakon toga se vozila samnom još par puta (uglavnom sprovodi), ali sad joj i muzika odgovara.
A bonus, i ostali (su)putnici su nakon "incidenta" osjetno poboljšali svoje ponašanje.
to je moj čovik ali kad se ide van s ekipom pa oni navale na svoj ciganluk,tada stave cd...ali da ja to sam pustim,nema sanse
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 21.06.2013., 11:50   #63
kod mene se moze i pit i pusit al nedam da se jede jer je poslije sve puno mrvica, a to mi ide na k.... I volim da mi je cisto i uredno u autu, pogotovo kad idem na dulji put, a ocistim i operem auto cca jednom mjesecno, po zimi nesto cesce da sperem sol.
mukiklc is offline  
Old 21.06.2013., 12:41   #64
Taman da je zadnja kanta, eventualno ću ju morati očistiti.
U praone ne idem na unutarnje čišćenje jer ne volim da mi neki Mićo od 110 kg koljenuje sic kad usisava auto.

Dakle kad vidim da se ulazi blatan, da se ždere, da se ne pazi, moj mozak to odmah konvertira u radne sate potrebne da se to očisti i potom ili a) reagira odmah urlanjem ili b) zabranjuje điranje.
SpaceJesus is offline  
Old 21.06.2013., 15:50   #65
Kosa mi se diže na glavi kada se sjetim jedne vožnje u kojoj sam povezao jednog poznanika. Prvo je uletio u auto s upaljenom cigaretom pa me u čudu gledao kada sam mu rekao da ne može pušiti u autu. Onda sam morao čekati dok ju je vani popušio do kraja jer mu je bilo žao baciti jebenu cigaretu koju je taman zapalio.

Nakon toga sjeo je u auto, otvorio prozor do kraja i nalaktio se na prozor, a rukom se primio na spoju vrata i krova. Vani je bilo pakleno pa sam mu rekao da će nam biti ugodnije ako zatvori prozor jer radi klima. Onda ga je zatvorio i opet gurnuo lakat na rub vrata do prozora tako da je masni znojni lakat umaljao čisto staklo. Tada sam mu mislio reći da ipak otvori prozor jer je strašno smrdio po znoju i cigaretama, ali prešutio sam.

I onda kreće rock'n'roll.. Počeo je redom šaltati stanice po radiju, kada nije uspio pronaći ništa što bi ga zadovoljilo, počeo je otvarati pretince po autu i prekapati po CD-ima. Kada je pronašao Led Zeppeline, stavio je CD i odvrnuo na najjače..

Vozimo se tako, ja već blijedo zelen u licu, a majstor vidi neke zgodne pice uz cestu i počne stiskati sirenu na volanu, otvarati prozor i nešto dobacivati ženskama, i to u mom kraju gdje svi znaju i mene i moj auto..

Henry Miller is offline  
Old 21.06.2013., 15:56   #66
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Kosa mi se diže na glavi kada se sjetim jedne vožnje u kojoj sam povezao jednog poznanika. Prvo je uletio u auto s upaljenom cigaretom pa me u čudu gledao kada sam mu rekao da ne može pušiti u autu. Onda sam morao čekati dok ju je vani popušio do kraja jer mu je bilo žao baciti jebenu cigaretu koju je taman zapalio.

Nakon toga sjeo je u auto, otvorio prozor do kraja i nalaktio se na prozor, a rukom se primio na spoju vrata i krova. Vani je bilo pakleno pa sam mu rekao da će nam biti ugodnije ako zatvori prozor jer radi klima. Onda ga je zatvorio i opet gurnuo lakat na rub vrata do prozora tako da je masni znojni lakat umaljao čisto staklo. Tada sam mu mislio reći da ipak otvori prozor jer je strašno smrdio po znoju i cigaretama, ali prešutio sam.

I onda kreće rock'n'roll.. Počeo je redom šaltati stanice po radiju, kada nije uspio pronaći ništa što bi ga zadovoljilo, počeo je otvarati pretince po autu i prekapati po CD-ima. Kada je pronašao Led Zeppeline, stavio je CD i odvrnuo na najjače..

Vozimo se tako, ja već blijedo zelen u licu, a majstor vidi neke zgodne pice uz cestu i počne stiskati sirenu na volanu, otvarati prozor i nešto dobacivati ženskama, i to u mom kraju gdje svi znaju i mene i moj auto..

Niki Benetti?
SpaceJesus is offline  
Old 21.06.2013., 17:21   #67
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Niki Benetti?
Da, baš zvučim kao on u zadnjoj rečenici, ali kuži se što sam htio reći..
Henry Miller is offline  
Old 21.06.2013., 17:59   #68
Sigurno je tip imao i "žigicu u čvaljama" ono nadzornik mješalice na baušteli sindrom
Dajjal is offline  
Old 21.06.2013., 22:46   #69
Moj auto izvana smije biti prljav. Ebiga na prirodu nemres utjecati. Ili se prasi ili pada kisa pa i blata uhvatis... Operem kad je prljav bas. Ali iznutra mora biti cist, nismo stoka da putujemo u govnima. Putujem cesto i dugacke rute, pa ako sam sebi zaustavim da pojedem sendvic i popijem kavu onda nema da mi neko drugi mrvi po autu. Stopere poznanike ni familiju ne vozim. Max.mamu do doktora. Masi ti kolko oces na cesti prijatelj neprijatelj ne stajem. Mahnem ti nazad i bok.
Gunar is offline  
Old 22.06.2013., 01:21   #70
zato uvijek imam crne naočale u stilu onog plavog detektiva iz BiH police ili kako već - tak da nitko ne kuži da ih vidim, hahahaha

Stvarno ima kretena, ima onih koji se uvije zahvale, žele platiti - ali večinom su oni koji sa cučjim drekom budu ušli u moja kola i pritom pričali kak im se prežgana juha zagorela dok su piličima mjenjali karton...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 22.06.2013., 01:59   #71
Smile

hm..kad ne bi tu i tamo prevozili ovakve (nešto slično)
http://www.youtube.com/watch?v=p_RPO4WKEoU

mislim da bi onda bilo i manje ovakvih
http://www.youtube.com/watch?v=t1HC2RBvsHU
hakkler is online now  
Old 22.06.2013., 11:07   #72
pregledaje malo razne forume za aute (ikmate linkove tu na forumu)- stavljaju se slike nakon svakog pranja auta ili stavljanja novih naljepnica...da ne govorim o lovi koja se daje na rana pomagala (rešetke bez znaka, gljive, mufleri, felne, gevinde, čajna ksenoni, zatanjene kape svjetala...) ne znam zašto nas u vijestima obmanjuju da je kriza...i sam sam počeo vjerovati u to pa manje trošim...

Zadnje uređivanje car_iz_Osijeka : 22.06.2013. at 14:19.
ex conn is offline  
Old 22.06.2013., 12:22   #73
Quote:
Gunar kaže: Pogledaj post
Moj auto izvana smije biti prljav. Ebiga na prirodu nemres utjecati. Ili se prasi ili pada kisa pa i blata uhvatis... Operem kad je prljav bas. Ali iznutra mora biti cist, nismo stoka da putujemo u govnima. Putujem cesto i dugacke rute, pa ako sam sebi zaustavim da pojedem sendvic i popijem kavu onda nema da mi neko drugi mrvi po autu. Stopere poznanike ni familiju ne vozim. Max.mamu do doktora. Masi ti kolko oces na cesti prijatelj neprijatelj ne stajem. Mahnem ti nazad i bok.
Upravo to! Iz vana je svejdno, perem ga kada su se nakupili mušice ili u zimi kada je puno soli.
Ali unutra mora biti čisto, miris, čisti tepisi, bez prašine.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 22.06.2013., 12:48   #74
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
to je moj čovik ali kad se ide van s ekipom pa oni navale na svoj ciganluk,tada stave cd...ali da ja to sam pustim,nema sanse
to tvoja ekipa kad ide van nosi svoje cd-e, ili ti koji to ne slusas imas to "slucajno" u autu?
ZgSash is offline  
Old 22.06.2013., 13:53   #75
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
to tvoja ekipa kad ide van nosi svoje cd-e, ili ti koji to ne slusas imas to "slucajno" u autu?
nekad ponesu svoje cd-e,ima nesto njihovih cd-a i u autu sta je ostalo (u desnim vratima budu) tako da ja to i nevidim nekad bude stick,koji naravno ostane u autu i tako dalje...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 22.06.2013., 17:11   #76
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ja to riješavam tako da svima koje poznam kažem u facu da tako ne ide.
A znam i nekima koje manje poznam. Svejedno mi je.
Čistim i perem jednom mjesečno da bi mi dan nakon pranja netko sjeo unutra i isprljao ga kao da ga nisam čistio mjesec dana.

Neke stvari si ne mogu dopustiti. Ako netko vizualno ima krš od auta i oš je prljav i smrdi, ne moram i ja takvoga imati.

Jednom je jedan potpuno izgreban auto parkirao 30cm do mojeg.
Napisao sam mu ceduljicu i stavio na brisač:
"Moj auto ne mora izlgedati kao Vaš".
šteta što nisi meni stavio Ja bih ti napisao porukicu; "mora, mora"
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 22.06.2013., 18:12   #77
Ja bi za takvu poruku otišao kupit litrenku nitrorazrijeđivača, al naravno ako je to stavio prije odlaska onda je jednostavno pizda koja sere po nečijem autu, jer poruka onda nema smisla, mislim ako već ODLAZIŠ s parkinga koja je svrha ostavljanja tako nečega obzirom da da ti taj neko NEMRE stuć auto kad si ti već otišao?
yedwy is offline  
Old 22.06.2013., 18:28   #78
pa bi ti se nitro kao slučajno prolio po rešetkama ispod brisača, pa kad bi prokapalo ispod motora, onda bi slučajno ispao čik, ccc, jesi neki
frenchkey is offline  
Old 22.06.2013., 19:07   #79
Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Nije usko vezano za aute ali je uz odnos prema istom.
Kako se rješavate ljudi koji se ljepe i fektaju prijevoz na posao/gablec i doma, pogotovo k tomu ako su gotovani pa očekuju da ih svako jutro nazoveš 2-3 minute prije nego si na dogovorenom mjestu pa si još i nabijaš račun za tel.
Nisam ja škrtica ni cjepidlaka, ali ako ja nekog vozim 3 mjeseca zaredom ne očekujem niti za gorivo niti hvala, ali barem malo respekta prema autu još ako znaš da sam pedantan pa da ne unosiš cipelama žvake sa stajališta na tepih, ne lupaš vratima ko da su od štale i sl.
Ugl. kako kulturno nekog odbiti?
Jednostavno otvoreno kažeš neću te vozit, nejdem nigdje,idem na drugu stranu,itd.
Joj,kad se ja sjetim svojih iskustava.....
Jedna je ženska stalno dolazila kod mene i kao nek je vozim doma,ok jednom,dvaput,ali svaki faking put, nisam našla gorivo na cesti,takvi koji to traže uopće nemaju obzira prema tebi ni prema autu,bilo je to jedno 30 km,a kad došli tamo ne zove niti na čašu vode,odmah natrag. poslije je kupila auto i nikad više me niti ne gleda.
Jednu curu sam vozila sa faksa i prvo kao par puta, da bi nakon jedno 3 puta ona tražila da je razvozim po kafićima i klubovima,i još je htjela da je prije nazovem dok se ona spusti iz zgrade, ono čekaj još pola sata dok se ona sredi, mislim wtf ?????
Jedna susjeda,svako malo ona bi negdje išla,ajde par puta ok, ali svaki faking put, ja trošim gorivo,vrijeme,a ona ništa ne plati. Ja ne radim,pa otkud meni da plaćam benzin? zalupljiva vratima i sl.
Druga susjeda,traži me da vozim piljevinu i đubar u autu eto na što sve dođu,odmah sam ju otpisala i rekla nek nađe nekog ko ima prikolicu jer ja to ne vozim ni sebi i rekla sam ako je auto star 20 godina,ne znači da se prema njemu može odnosit kao prema svinjcu.
A pogotovo ovi koji čim uđu u auto sve po njihovim pravilima ili žele pušit, još diraju sve, mrš van, odmah ih izbacim van,ne zanima me gdje smo nit ništa.
A pogotovo mrzim lupanje vratima kao da su od štale kad se može normalno zatvorit.
Stavljanje mokrog kišobrana na sjedalo i sl. Ulaženje sa prljavim tenisicama, da poslije moram čistit 2 dana svinjac. Ja čistim ,ne oni.
Jednom sam se parkirala da odem u poštu i ja se vraćam natrag i vidim ja nekog tipa naslonjenog na moj auto,raskrilio ruke na krov i puši on nad mojim autom,čak je i stepao pepel na njega,još prvo gledam jel to moj auto il sam fulala, i ono jednostavno nemogu vjerovat da se naslanjaš na tuđi auto i pušiš na njemu,a tvoj je kraj njega. Zato jer je kanta za tebe,pa možeš radit kaj hoćeš.
Onda parkiranje 30 cm do mog auta, i ja još sjedim u autu,otvara vrata samo da ne ulupi moja i dok skuži mene da sam unutra onda kao sve ok,a da ne govorim kaj bi bilo da nisam unutra.
Najviše me živcira ako je slobodno 100 parking mjesta,kad netko baš mora stati pokraj mojeg i to na 30 cm,da se nemre ni uć ni izać,takve bi zadavila.
A najvažnije od svega kaj drugi ljudi bi se svi besplatno vozili i misle da auto ide na zrak,a na na benzin. Nisam ja budala da plaćam benzin,a nekog vozim besplatno.
A pogotovo kad se netko vozi besplatno,a onda ismijava auto i govori kak je od ovog bolji,ovo ono,pa nek te on onda vozi.
Otkad nikog ne vozim,stvarno mi je lakše,jednostavno nitko ne poštuje tvoj auto i misli da se može odnosit kao prema svinjcu zato jer je 99 % takvih auta prema specifikacijama i tržišnoj vrijednosti kao limenka coca-cole.
bond007 is offline  
Old 22.06.2013., 19:15   #80
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ja bi za takvu poruku otišao kupit litrenku nitrorazrijeđivača, al naravno ako je to stavio prije odlaska onda je jednostavno pizda koja sere po nečijem autu, jer poruka onda nema smisla, mislim ako već ODLAZIŠ s parkinga koja je svrha ostavljanja tako nečega obzirom da da ti taj neko NEMRE stuć auto kad si ti već otišao?
Sta sam ga trebao satima cekati dok ne dodje? Bilo je to na poslu, na parkiralistu od firme nekoliko stotina auta, nemam pojma tko je bio. Samo znam da mi je na tom istom parkiralistu netko izgrebao cijelu lijevu stranu prednjeg branika. Sta nije on mene cekao da kaze sta je napravio?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.