Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 17:58   #381
Hvala ti na odgovoru. Kao sto sam vec napisala, tamo gdje je rez je jako oteklo i kaze da joj se ta bol siri i u oci, smeta joj svjetlo. Prakticki 80% vremena dok je budna zali se na strašnu glavobolju. Doktor joj je dao neke tablete za glavobolju i dogovorio kontrolu negdje u 4mj... Ali, svakako cemo sto prije otici provjeriti sto se to dogada.
Caty11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:03   #382
Quote:
Caty11 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Kao sto sam vec napisala, tamo gdje je rez je jako oteklo i kaze da joj se ta bol siri i u oci, smeta joj svjetlo. Prakticki 80% vremena dok je budna zali se na strašnu glavobolju. Doktor joj je dao neke tablete za glavobolju i dogovorio kontrolu negdje u 4mj... Ali, svakako cemo sto prije otici provjeriti sto se to dogada.
Najbolje je otici na hitnu i to rijesiti.Moguce da je intrakranijalni tlak visok i da likvor curi negje kroz rez na lubanji koji jos nije zarastao pa stvara takve podljeve. U tom slucaju mora hitno na adekvatnu terapiju dexamethasonom i manitolom.Ovo je moja laicka pretpostavka,nadam se da ce se Greta, Gato ili dr Hrvoje javiti s pametnijim pretpostavkama. Moja mama je bila isto tako natecena ali se kroz mj dana postepeno sve povuklo i nije imala nikakve bolove. No isto tako na zalost znam za slucajeve gdjese tjedan nakon operacije napravila nova ekspanzivna tvorba na drugoj strani mozga. Mislim da je ovdje mozda vjerojatnija neka infekcija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 23:51   #383
Quote:
Caty11 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Kao sto sam vec napisala, tamo gdje je rez je jako oteklo i kaze da joj se ta bol siri i u oci, smeta joj svjetlo. Prakticki 80% vremena dok je budna zali se na strašnu glavobolju. Doktor joj je dao neke tablete za glavobolju i dogovorio kontrolu negdje u 4mj... Ali, svakako cemo sto prije otici provjeriti sto se to dogada.
Ako smijem dodati.I ja sam operiran od tumora na mozgu i isto mi se postoperativno stvorila "buhtla" na rezu.Meni je curio likvor iz dure koja nije bila dobro pokrpana i skupljao se potkožno.Pokušali su to riješiti spinalnim drenom ali bezuspješno pa sam završio na rekonstruktivnoj operaciji.Svakako to pregledajte riskirate meningitis kojeg sam ja nažalost i dobio.

Zadnje uređivanje Locus Ceruelus : 10.01.2013. at 23:58.
Locus Ceruelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 08:11   #384
Mislim da je bilo što teško ovako reći napamet, ali ako se pacijentici stanje pogoršava ja bih svakako predložila da ju odmah odvedu u dežurnu neurološku / neurokiruršku ambulantu na pregled, pa po potrebi i CT mozga.
Nije isključeno da je oteklina u mozgu uzrokovana postoperativnim komplikacijama od loše drenaže likvora do sekundarnog krvarenja.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 19:22   #385
Molim vas za pomoć...

Prije mjesec dana mom tati je po treci put pozlio u posljednjih nekoliko mjeseci. izgubio je svijest, pao na ulici i poslije sam saznala da mu je iz usta izlazila kao neka pjena... hitno je prevezen u bolnicu gdje je utvrđeno da ima tumor na mozgu. Obzirom da nije imao regulisano zdravstveno osiguranje odbio je da ostane u bonici. Tom prilikom mu je uradjen CT . Ja sam procitala nalaz ali ne razumijem ga bas najbolje. stoga bih vas zamolila da mi malo pojasnite. Ovako pise na nalazu :

“CT mozga. HITNI
Na uradjenim naivnim skenovima lijevo mediotemporalno okruglasta slabo ograničena hipodenzna lezija promjera oko 15 mm, blago komprimira cistenu ambijens. Opisana lezija susp ekspanzivnog karaktera i zahtjeva dalju neuroradiološku obradu.
U moždanom parenhimu supra i infratentorijalno se ne vidi drugih area izmijenjenom denziteta. Komorni sistem i ekstracerebralni likvorski prostori normalne velicine.Mediosagitalne strukture uredno pozicionirane.
Preporuke za lijecenje: Pacijentu predložena dalja neuroradioloska obrada kao i antidematozna terapija koju pacijent odbija.
Dijagnoza: Tm cerebri”

Interesuje me da li se mora operisati ili je moguce takav tumor lijeciti lijekovima? Tata bas nije najbolje primio ovu vijet i stalno izbjegava odlazak doktoru jer ga je strah da ce ga operisati i da ce, kako on kaze, odmah umrijeti.
Molim vas za savjet.. ne znam sta da radimo... nekad je ,cimi mi se, obzirom da se radi o mozgu, bolje ne cackati...strah me je da gubimo dragocijeno vrijeme ali ne znam sta da radim...
Hvala Vam...
medobrundo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:00   #386
Iz samog CT-a se ne može odrediti o kakvoj se promjeni radi.
Zato i je za detaljniju karakterizaciju predložena dalja obrada, tj. MR.
Tek tada će se moći pobliže odrediti o čemu se radi i napraviti plan liječenja.
To što je nešto ekspanzivnog karak

Obzirom da je promjena vrlo mala bilo bi dobro što prije započeti daljnu obradu i liječenje, koje u slučaju primarnog tumora (znači ako nije metastaza) prvenstveno i je kirurško.
Nemojte gubiti vrijeme, osobito ako su izgledi za izliječenje dobri.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:03   #387
Nadovezala bih se na Gretu i isto preporucila sto hitniji pocetak lijecenja.Tata je ocito imao epi napadaj zbog tumora kad mu je pozlilo sto ce se ponavljati i to sve ucestalije ukoliko ne krene s lijecenjem.Svaki napadaj sam po sebi je opasan i dodatno ostecuje mozak te moze imati i smrtonosni ishod.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 11:05   #388
Upravo tako.
Sreća u nesreći je da je uočena promjena (možda nije nužno tumor) smještena u temporalnom režnju te je dovela do epi napada iako je mala.
Da je lokalizacija negdje drugdje u mozgu možda bi prvi simptomi nastali kada bi promjena bila značajno veća što ujedno i pogoršava prognoze.

Zato treba s njim netko ozbiljno popričati, racionalno (bez ljutnje, prepiranja i sl.) i objasniti mu zašto ne treba to zanemariti i treba odmah na daljnju obradu.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 23:44   #389
Quote:
medobrundo2 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć...

Prije mjesec dana mom tati je po treci put pozlio u posljednjih nekoliko mjeseci. izgubio je svijest, pao na ulici i poslije sam saznala da mu je iz usta izlazila kao neka pjena... hitno je prevezen u bolnicu gdje je utvrđeno da ima tumor na mozgu. Obzirom da nije imao regulisano zdravstveno osiguranje odbio je da ostane u bonici. Tom prilikom mu je uradjen CT . Ja sam procitala nalaz ali ne razumijem ga bas najbolje. stoga bih vas zamolila da mi malo pojasnite. Ovako pise na nalazu :

“CT mozga. HITNI
Na uradjenim naivnim skenovima lijevo mediotemporalno okruglasta slabo ograničena hipodenzna lezija promjera oko 15 mm, blago komprimira cistenu ambijens. Opisana lezija susp ekspanzivnog karaktera i zahtjeva dalju neuroradiološku obradu.
U moždanom parenhimu supra i infratentorijalno se ne vidi drugih area izmijenjenom denziteta. Komorni sistem i ekstracerebralni likvorski prostori normalne velicine.Mediosagitalne strukture uredno pozicionirane.
Preporuke za lijecenje: Pacijentu predložena dalja neuroradioloska obrada kao i antidematozna terapija koju pacijent odbija.
Dijagnoza: Tm cerebri”

Interesuje me da li se mora operisati ili je moguce takav tumor lijeciti lijekovima? Tata bas nije najbolje primio ovu vijet i stalno izbjegava odlazak doktoru jer ga je strah da ce ga operisati i da ce, kako on kaze, odmah umrijeti.
Molim vas za savjet.. ne znam sta da radimo... nekad je ,cimi mi se, obzirom da se radi o mozgu, bolje ne cackati...strah me je da gubimo dragocijeno vrijeme ali ne znam sta da radim...
Hvala Vam...


Zdravo na site! Vaka sega. Jas sum od Makedonija, denes go pronajdov ovoj forum i ke napisam nesto so koe se nadevam ke bide od pomos nekomu. Jas pominav niz pekol so toa zaboluvanje i zatoa sakam da bidam od korist nekomu. Ke bidam kratka. Tatko mi ima karcinom na pluca, operiran e pred 8 meseci, a istovremeno imase i tumor na mozog dijagnosticiran pred 7 meseci. ZA SITE ONIE KOI IMAAT BLIZOK SO TUMOR VO GLAVA, vo Turcija postoi tretman koj trae saat i pol, pacientot e svesen, bez bolki, laserski se odsekuva tumorot ili metastazata, mu se prekinuva sekakov dotok na krv, kislorod i tumorot se susi. Tretmanot e so 99.9% efikasnost za postoeckiot tumor. Za razlika od klasicno otvaranje na glava i operacija, ovde pacientot ne prezivuva nikakvi traumi, nema hospitalizacija i vekje naredniot den se vrakja na sekojdnevnite obvrski. Nie toa go napravivme na tatko mi, i vednas posle tretmanot so kola si dojdovme vo Mk. Tumorot na tatko mi bese 3.2 cm, a tri meseci posle tretmanot na MR bese 1.4 cm, a sega mozebi i pomal od 1 cm. Od tumorot na tatko mi mu se fati i oko i raka, a sega kako se namaluva mu se pusti rakata i 50% paralizata na okoto. Sega tatko mi e dobar i samo so Gospod napred. Klinikata vo Turcija e ACIBADEM, tretmanot cini 7000 evra i se vika GAMAKnife. Eve moj mobilen, dokolku na nekoj mu treba povekje info slobodno da mi pise bidejki ne sum redovna na forumot i znam niz sto se pominuva. uklonjen broj mobitela
Mkd M is online now Prijavi nepoćudan post
Edit/Delete Message

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.01.2013. at 18:52. Reason: uklonjen broj mobitela radi očuvanja anonimnosti
Mkd M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 16:56   #390
Nazovite me ludim, ali je li moguće nekog otrovat rakom?
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 20:09   #391
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Nazovite me ludim, ali je li moguće nekog otrovat rakom?
Rak nije zarazna bolest,no moguce je prouzrociti nekome rak izlaganjem kancerogenim tvarma u velikim koncetracijama ili visokim dozama radijacije npr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:01   #392
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Nazovite me ludim, ali je li moguće nekog otrovat rakom?
Kao što su otrovali Šprema, Tuđmana, Račana itd.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:10   #393
dajte me malo utjesite pliz
mamu zaboli jako ponekad, glava iza uha, i trne joj ta strana , ruke , noge, ono slabije moze s njima, bila je kod neurologa oni je salju na ct glave
i sumljaju na tumor ,
kolike su sanse da je tumor ?
zar ne moze razlog biti nesto drugo ?
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 08:45   #394
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
dajte me malo utjesite pliz
mamu zaboli jako ponekad, glava iza uha, i trne joj ta strana , ruke , noge, ono slabije moze s njima, bila je kod neurologa oni je salju na ct glave
i sumljaju na tumor ,
kolike su sanse da je tumor ?
zar ne moze razlog biti nesto drugo ?
Moze biti svaasta.Nista bez ct-a pametno se ne moze reci.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 14:27   #395
jel nalaz ct odmah bude gotov
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 15:09   #396
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
jel nalaz ct odmah bude gotov
Ako je hitan da,ako nije moze potrajati tjedan dana.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:52   #397
Bok, bila sam na magnetskoj rezonanciji mozga zbog velikih glavobolja i nalaz mi je uglavnom uredan, no zabrinjava me rečenica u nalazu; na FLAIR tehnici ipak se stječe utisak da je lijeva postranična komora diskretno šira od desne, pa me zanima zna li itko možda protumačiti to?
katarinay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:04   #398
Quote:
katarinay kaže: Pogledaj post
Bok, bila sam na magnetskoj rezonanciji mozga zbog velikih glavobolja i nalaz mi je uglavnom uredan, no zabrinjava me rečenica u nalazu; na FLAIR tehnici ipak se stječe utisak da je lijeva postranična komora diskretno šira od desne, pa me zanima zna li itko možda protumačiti to?
Radiolog/-inja imo dobro oko, to pod broj 1.
Ako je to jedino što odudara od granica normale, nema pretjerano velikih razloga za zabrinutost.
Vjerujem kako je preporučena kontrola za neko vrijeme (6mj.1god. itd.), ako se smatra kako je to potrebno.
Svakako je najmjerodavnije mišljenje liječnika koji je indicirao navedenu pretragu, s obzirom kako ima uvid u kompletnu med.dok. i kliničku sliku.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:21   #399
Biopsija tumora na mozgu

Bok ljudi..
Ovak stvari stoje. Nakon duljeg zanemarivanja čestih glavobolja, vrtoglavica, slabljenja vida u petak mi je na magnetskoj rezonanci otkriven tumor na mozgu, primarni. E sad nije sigurno kakav je, benigni ili maligni i zato u srijedu idem na biopsiju. Dal netko zna uopće kako se to radi? Čitam po netu o nekoj bušilici i igli koja ide kroz lubanju i uzima uzora? Ugl, punktiranje i uzimanje cerebralne tekućine(ili tako nešto) mi nemogu radit jer tumor stvara neki pritisak pa bi time mogli nešto zenut. Zbunjena sam jako i u šoku. Jel se to radi pod anestezijom?
Nakon što se ta biopsija napravi idem doma ili moram ostat u bolnici?
Čitam isto da se nalazi jako dugo čekaju?
Molim vas za neku informaciju, da znam što da očekujem jer ludim lagano.
čudakinja26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 12:19   #400
Ne znam u kojoj si bolnici, a spominjem to jer mi je rečeno da u Zg naravno imaju bolju tehniku. Uostalom, čudno mi je da ti doktor to nije sve detaljno objasnio kako bi i trebalo biti.
Ja ću ovo laički prenijeti, onako kako je meni bilo objašnjeno. Da, radi se o bušilici i igli kojom ti uzmu uzorak tumora, i tada kroz 15 dana utvrde radi li se o dobroćudnom ili zloćudnom tumoru, te vide kakva terapija se može početi provoditi s obzirom na vrstu i stanje tumora. Naravno, radi se pod anestezijom, i potrebno je ostati u bolnici dok se ne vidi kako kako se pacijent oporavlja, ipak nije bezazlena stvar.
Također mi je rečeno da je problem kod biopsija, što tumor ponekad, kada se dira u njega zna podivljati i početi se širiti, te je zbog toga isto potrebno promatranje nakon operacije.

EDIT: Sada sam vidjela da si napisala da u srijedu ideš na biopsiju. Nadam se da je sve u redu prošlo i da se radi o dobroćudnom tumoru. Sretno.
freak of nature is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.