Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 10:25   #1
Auto Luka

Neki dan sam bio u Citroenu Auto Luki u Dupcu i iznenadila me drskost jednog od njihovih prodavača. Kada sam ga pitao je li moguće da će cijena od 99000 za Citroen C4 ubuduće padati on se na to obrecnuo i drsko, kao da sam ga tim pitanjem uvrijedio odgovorio "ne, moguće je samo još da će rasti, ali padati neće sigurno". Na to sam i ja popizdio i velim mu "pa tko će vam onda to kupovati?". A on na to još drksijim tonom "a gdje ćete vi naći auto sa takvom opremom za te novce?". Ja velim "u Renaultu, Renault Megane". A on na to "a koja je tamo oprema?". "Extreme, drugi odozgora po jačini". "I pošto je?". Velim mu ja 93000 (a i je toliko), na što će on opet drsko "a je, a da li taj ima dvozonsku klimu, tempomat", reko "nema" i kasnije se sjetim da debilu nisam rekao da zato i je 6000 kuna razlike između te dvije cijene. Inače, tip se preziva xxxxx tako da možete svašta očekivati od njega ako tamo budete kupovali auto. I preko telefona danas mi je isto bio neljubazan kad sam ga pitao jel imaju probnu vožnju C4: "imamo jedan rabljeni". Pitam ja koja je oprema, jer bi htio voziti auto s istom opremom koju ću i kupiti, a on na to "a šta vam je oprema bitna, ne razumijem" (???).

Kakav kreten.

Zadnje uređivanje STINGer : 11.12.2008. at 15:27. Reason: Pisanje tuđeg prezimena
@Purger@ is offline  
Old 11.12.2008., 11:10   #2
a vidiš da se auti kod nas sami od sebe prodaju pa se dečki ne moraju truditi odgovarati na sva pitanja ili žali bože nešto ponuditi. No kriza je tu pa će trebati osmjeh, ljubaznost prema nama, kupcima sa lovom u đepu.
Alenko V6 is offline  
Old 11.12.2008., 12:07   #3
Kupovao sam tamo dva puta. Prvi puta sam se namjerio na nekog klinca koji je stalno nešto muljao: te nije banka još ništa poduzela po pitanju kredita, pa nije carinarnica riješila papire, pa ... sam mu ja rekao nek si zabije i banku i carinu tamo gdje sunce ne sja i nek mi vrati predujam jer si budem auto kupio kod konkurencije. U roku pola sata je našao auto ("baš je netko odustao"). Kasnije sam doznao da je mali po sistemu APP cijedio novce od naivnih stranaka jer je bilo tada još puno ljudi koji su bili spremni tutnuti pinku da im mali "pronađe" auto. Čini se da je priča došla i do gazde pa je mali torpediran.

Drugi puta totalna suprotnost. Ako sam dobro zapamtio, prodavač se zvao Mirko. Čak su ga u istraživanju nekog automobilističkog lista proglasili za najboljeg prodavača: susretljiv, informiran, dobro raspoložen, strpljiv, uglavnom etalon dobrog prodavača automobila. Sve je od prvog kontakta do isporuke teklo ko' podmazano.
Tomek is offline  
Old 11.12.2008., 13:00   #4
onda odi u renault pa tam kupi auto, u čem je problem...siguran sam da ovom prodavaču u citroenu neće biti žao...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Old 11.12.2008., 13:27   #5
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
onda odi u renault pa tam kupi auto, u čem je problem...siguran sam da ovom prodavaču u citroenu neće biti žao...

dobro ne moraš odmah renault, nije auto luka jedini diler.. odi u drugi salon i pitaj tamo.. ja sigurno više ne bi ni pomislio da tamo kupim auto..
svog redovito servisiram kod njih već 3 godine i čist su ok dečki u servisu, ali da mi tak dođe neki lik kod kupnje novog auta, samo bi se okrenuo i otišao u drugi salon..
Sauron_zg is offline  
Old 11.12.2008., 13:14   #6
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Neki dan sam bio u Citroenu Auto Luki u Dupcu i iznenadila me drskost jednog od njihovih prodavača. Kada sam ga pitao je li moguće da će cijena od 99000 za Citroen C4 ubuduće padati on se na to obrecnuo i drsko, kao da sam ga tim pitanjem uvrijedio odgovorio "ne, moguće je samo još da će rasti, ali padati neće sigurno". Na to sam i ja popizdio i velim mu "pa tko će vam onda to kupovati?". A on na to još drksijim tonom "a gdje ćete vi naći auto sa takvom opremom za te novce?". Ja velim "u Renaultu, Renault Megane". A on na to "a koja je tamo oprema?". "Extreme, drugi odozgora po jačini". "I pošto je?". Velim mu ja 93000 (a i je toliko), na što će on opet drsko "a je, a da li taj ima dvozonsku klimu, tempomat", reko "nema" i kasnije se sjetim da debilu nisam rekao da zato i je 6000 kuna razlike između te dvije cijene. Inače, tip se preziva Beber tako da možete svašta očekivati od njega ako tamo budete kupovali auto. I preko telefona danas mi je isto bio neljubazan kad sam ga pitao jel imaju probnu vožnju C4: "imamo jedan rabljeni". Pitam ja koja je oprema, jer bi htio voziti auto s istom opremom koju ću i kupiti, a on na to "a šta vam je oprema bitna, ne razumijem" (???).

Kakav kreten.
onda valjda i je kreten kad ne zna šta ima u svojoj trgovini : C4 s Runner opremom košta 94900kn ( obična klima i č.felge , sve drugo isto ) , a Adriatic verzija ( bez RCd ) košta 93900
geostanko is offline  
Old 11.12.2008., 13:23   #7
Samo sam jednom biou Auto Luki u servisu prije par godina, i tad su mi nešto slomili, pa zavarili - meni nisu ni rekli. Ali barem nisam imao osjećaj da me diskriminiraju - tip ispred mene je imao još veći račun (7000 kuna) a njega su isto nekako zeznuli
bbsan is offline  
Old 11.12.2008., 14:48   #8
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
onda valjda i je kreten kad ne zna šta ima u svojoj trgovini : C4 s Runner opremom košta 94900kn ( obična klima i č.felge , sve drugo isto ) , a Adriatic verzija ( bez RCd ) košta 93900
Da, s tim da je metalik boja još 3000 kn, a nemetalik su samo bijela i crvena.
@Purger@ is offline  
Old 11.12.2008., 15:37   #9
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Da, s tim da je metalik boja još 3000 kn, a nemetalik su samo bijela i crvena.
ispravak : nemetalik je i plava , i čisto je OK
geostanko is offline  
Old 11.12.2008., 13:45   #10
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Kada sam ga pitao je li moguće da će cijena od 99000 za Citroen C4 ubuduće padati on se na to obrecnuo i drsko, kao da sam ga tim pitanjem uvrijedio odgovorio "ne, moguće je samo još da će rasti, ali padati neće sigurno".
Šta ti od trgovca očekuješ da će ti reći :"Nemojte kupiti sada,morat ćemo pojeftiniti pa ćete bolje proći a mi manje zaraditi"?

Njemu je u interesu da ti uvali auto što prije i po što većoj cijeni.
Kao da od političara tražiš poštenje...
gecmali is offline  
Old 11.12.2008., 14:38   #11
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Šta ti od trgovca očekuješ da će ti reći :"Nemojte kupiti sada,morat ćemo pojeftiniti pa ćete bolje proći a mi manje zaraditi"?

Njemu je u interesu da ti uvali auto što prije i po što većoj cijeni.
Kao da od političara tražiš poštenje...
Za početak očekujem maksimalnu pristojnost i susretljivost, da ne kažem ulizivanje da kupim auto KOD NJEGA u NJEGOVOM salonu. Jer to bi valjda trebao biti posao prodavača auta, zar ne?
@Purger@ is offline  
Old 11.12.2008., 13:45   #12
Jel još uvijek Minimoto s Antom Gotovcem zastupnik Citroena? Sad sam se sjetio da jest, nedavno je Simonica radila kao prodavačica u salonu. A da odeš tamo, vjerujem da bi dobio ljubazniju i stručniju uslugu.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 11.12.2008., 14:47   #13
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Kada sam ga pitao je li moguće da će cijena od 99000 za Citroen C4 ubuduće padati
Na postavljeno pitanje trgovac malo zastane, osvrne se oko sebe kao ga gleda ima li koga u blizini pa tiho odgovori:
- Da gospodine, nemojte ni slučajno sad kupovati. Znate i sami da nam kriza kuca na vrata, vidite kako Vlada plače i kuka, tako da će nam cijene sigurno ići dole, i to - nagne se povjerljivo trgovac - za značajnu cifru od bar 15% u odnosu na ovo sada. Samo, psssst - završi on s kažiprstom na ustima i lagano namignu u znak povjerenja.
STINGer is offline  
Old 11.12.2008., 14:56   #14
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Na postavljeno pitanje trgovac malo zastane, osvrne se oko sebe kao ga gleda ima li koga u blizini pa tiho odgovori:
- Da gospodine, nemojte ni slučajno sad kupovati. Znate i sami da nam kriza kuca na vrata, vidite kako Vlada plače i kuka, tako da će nam cijene sigurno ići dole, i to - nagne se povjerljivo trgovac - za značajnu cifru od bar 15% u odnosu na ovo sada. Samo, psssst - završi on s kažiprstom na ustima i lagano namignu u znak povjerenja.
Uopće neću komentirati ovakve provokacije.
@Purger@ is offline  
Old 11.12.2008., 15:09   #15
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Uopće neću komentirati ovakve provokacije.
a kaj si ti cijepljen protiv humora?

to sam do sad mislio upravo za Stingera... no upravo me razuvjerio...


Nego, zasto mislis da ti kao anonimac imas pravo stavljati tu prezime prodavaca?

A da si imalo pametniji od njega, mogao si se izvrsno zabaviti na njegov racun tj na racun Auto Luke i Citroena
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 11.12.2008., 17:08   #16
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
a kaj si ti cijepljen protiv humora?

to sam do sad mislio upravo za Stingera... no upravo me razuvjerio...


Nego, zasto mislis da ti kao anonimac imas pravo stavljati tu prezime prodavaca?

A da si imalo pametniji od njega, mogao si se izvrsno zabaviti na njegov racun tj na racun Auto Luke i Citroena
A zašto ti misliš da nemam to pravo? Da sam imalo pametniji... Joj daj, s tim pričama se javi tamo njemu, nemoj meni prodavat te "pametne" fore. Još ću ti samo dodati da si debil.

Zadnje uređivanje @Purger@ : 11.12.2008. at 17:15.
@Purger@ is offline  
Received Infraction
Old 11.12.2008., 17:41   #17
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
A zašto ti misliš da nemam to pravo?.
Zato jer si ti tu anonimno i zato jer on "nema pravo" na svoju verziju dogadjaja

Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Još ću ti samo dodati da si debil.
Igy, budi dobar
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 11.12.2008., 15:24   #18
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Uopće neću komentirati ovakve provokacije.
U početku sam mislio da je trgovac stvarno takav kakvim ga opisuješ. Sad sam se već počeo pitati da možda nije problem u tebi jer ako se na ovo moje nisi uspio nasmijati, već si me čak doživio kao provokatora onda...

Opusti se i shvati da su u tebe novci i da nema smisla trošiti živce na trgovce. Ima ih debelo previše da bi se zamarao s jednim koji ti "nije legao"...

btw... ono moje si, osim kao naravno šalu, mogao i shvatiti kao naputak da takve stvari nikad ne pitaš trgovca, jer je logično da na njih nećeš dobiti odgovor, osim ako je trgovac totalni retard pa će raditi protiv sebe... Dakle, ako si već našao jedan (ili više) model/a koji te zanimaju, obiđi više salona i traži da ti daju ponudu. Ako ima kakvih razlika, netko ti npr. ponudi besplatnu metalik boju, tepihe, prvu pomoć ili što već, onda kreni u novi krug i kod nekog drugog pokušaj iskamčiti nešto više...
STINGer is offline  
Old 11.12.2008., 15:27   #19
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Na postavljeno pitanje trgovac malo zastane, osvrne se oko sebe kao ga gleda ima li koga u blizini pa tiho odgovori:
- Da gospodine, nemojte ni slučajno sad kupovati. Znate i sami da nam kriza kuca na vrata, vidite kako Vlada plače i kuka, tako da će nam cijene sigurno ići dole, i to - nagne se povjerljivo trgovac - za značajnu cifru od bar 15% u odnosu na ovo sada. Samo, psssst - završi on s kažiprstom na ustima i lagano namignu u znak povjerenja.
gecmali is offline  
Old 11.12.2008., 15:11   #20
To nije provokacija, već ironija (nadam se da znaš prepoznati ironiju). Zaista ne treba očekivati da ti trgovac kaže kako je bolje da dođeš poslije nove godine. Valjda si očekivao i da ti kaže: "odite si još pogledat i tu preko Toyotin salon, znate gospon, citroeni vam se jako kvare!"
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.