Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 09:08   #61
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Tvari koje pospješuju nastanak komedona (čepova,mitesera) su komedogene.
A fino onda nije tako strašno.(meni je to komedogeno zvučalo kao kancerogeno)
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 14:00   #62
kada se govori o et. uljima, kao npr. u slucaju gore pomenutih, cesto se pominje "estrogen-like" delovanje.
sta to u stvari znaci?
da li takva ulja mogu da se koriste u trudnoci ili u periodu pokusaja pravljenja bebe
mirmingi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 18:18   #63
Quote:
mirmingi kaže: Pogledaj post
kada se govori o et. uljima, kao npr. u slucaju gore pomenutih, cesto se pominje "estrogen-like" delovanje.
sta to u stvari znaci?
da li takva ulja mogu da se koriste u trudnoci ili u periodu pokusaja pravljenja bebe
Estrogen-like znači da djeluje slično estrogenu i/ili potiče njegovu sintezu u organizmu.
Takva ulja se u principu ne smiju koristiti u trudnoći ni kad "se radi" na bebi.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 18:28   #64
Quote:
Paklena Narandža kaže: Pogledaj post
Phyto jel znaš možda koja dekorativa nije komedogena? Hvala.
Najmanje komedogena je potpuno mineralna kozmetika (bez dodataka veziva,emulgatora...) u praškastom obliku.
Treba uzeti u obzir da su mikronizirani minerali komedogeniji od svoje veće braće pa u slučaju da se koriste u kozmetici najmanje problema stvaraju kad su obloženi silikonima (silikoni su inertni i dosta velike molekule pa ne prodiru duboko u kožu).
Bilo je riječi o tome na nekoj drugoj temi (mislim "brandovi").
Dekorativa nije moje područje pa te ne mogu savjetovati što da kupiš.
Za takvo što morao bih proučavati sastave takvih proizvoda,a to me uistinu ne interesira.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 13:46   #65
Što je to ph neutralno? Je li to ph 5.5? A sad što je to ph 5.5? Odnosno, koliko su štetni sapuni, kreme, bla,bla koji nemaju ph 5.5 (i kakav onda imaju?). A prirodna kozmetika, kakva je ona po tom pitanju?

Dakle ništa ne znam o tome.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:57   #66
phyto dugo nam te nije bilo!
vec sam mislila da nam otiso nas strucnjak..nego bila sam postavila gore pitanje o omeksivacima i njihovoj stetnosti, i par linkova vezano uz tu temu, pa ako nas mozes malo prosvijetliti svojim znanjem..
neznam ni sama dal bi pusila te price, al ne zvuce bas lijepo..
i da, pojavili se na trzistu kao "prirodni omeksivaci"(mos mislit) Frosch, dal je koja razlika izmedu njih i ovih obicnih??tj dal imaju manje tih "stetnih" sastojaka?
ajd molim te, razbistri nas malo
Ianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:29   #67
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Što je to ph neutralno? Je li to ph 5.5? A sad što je to ph 5.5? Odnosno, koliko su štetni sapuni, kreme, bla,bla koji nemaju ph 5.5 (i kakav onda imaju?). A prirodna kozmetika, kakva je ona po tom pitanju?

Dakle ništa ne znam o tome.
inače je po skali pH=7 neutralno,ovo sve što je ispod 7 je kiselo a iznad 7 bazično!!!
naša koža je otprilike između 4,5-5,5 pH i zato svi preparati koji imaju pH 5,5 imaju ulogu da održe kožu blago kiselom kakva ona i je tj.da ne naruši njen prirodni pH...!!
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:17   #68
Koliko je alkohol (u tonicima i kremama) štetan za kožu? I kako?
Isušuje? Ubrzava starenje?
__________________
"Nije zec kukavica, nego sebe čuva."

Zadnje uređivanje Natašaaaa : 26.01.2009. at 15:33.
Natašaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:36   #69
Isušuje i slabi barijernu funkciju kože.
Preporuka je kozmetologa do 5% etanola za suhu kožu (u dobro formuliranom proizvodu navedni postotak etanola neće ispoljiti svoje negativne strane, a istovremeno etanol je korisno otapalo i pojačivač apsorpcije aktivnih tvari).

Za masnu kožu 10% etanola u toniku je čak preporuka velikog broja dematologa. Osobno sam išao do 8% i nikakve negativne posljedice nisam primijetio.

Zaključak je opet samo jedan: "Samo doza čini otrov!"
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:12   #70
Hvala! Ja kupih Alverde tonik za mješovitu kožu s morskim algama u kojem ima Bio alkohol- a sad bio-ne bio alkohol je alkohol, bar sam tako negdje pročitala... Ali nadam se da je ovdje omjer svega ok.. ??
Koristila sam prije Clean&Clear tonic i nisam primijeila da mi šteti, ali mi previše "bazdi" pa sam sada odlučila probati nešto blaže..
__________________
"Nije zec kukavica, nego sebe čuva."
Natašaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:47   #71
Quote:
Natašaaaa kaže: Pogledaj post
Hvala! Ja kupih Alverde tonik za mješovitu kožu s morskim algama u kojem ima Bio alkohol- a sad bio-ne bio alkohol je alkohol, bar sam tako negdje pročitala... Ali nadam se da je ovdje omjer svega ok.. ??
Koristila sam prije Clean&Clear tonic i nisam primijeila da mi šteti, ali mi previše "bazdi" pa sam sada odlučila probati nešto blaže..
A pojma nemam, meni i taj Alverde jako smrdi po alkoholu, a na nekoj temi sam pročitao da imaš dehidriranu kožu pa bih bio oprezan na tvom mjestu...

Šteta što proizvođači ne pišu sadržaj etanola na proizvodu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:57   #72
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Isušuje i slabi barijernu funkciju kože.
Preporuka je kozmetologa do 5% etanola za suhu kožu (u dobro formuliranom proizvodu navedni postotak etanola neće ispoljiti svoje negativne strane, a istovremeno etanol je korisno otapalo i pojačivač apsorpcije aktivnih tvari).

Za masnu kožu 10% etanola u toniku je čak preporuka velikog broja dematologa. Osobno sam išao do 8% i nikakve negativne posljedice nisam primijetio.

Zaključak je opet samo jedan: "Samo doza čini otrov!"
Znači li to da su primaverini hidrolati ipak ok za kožu ? Zvoni mi u glavi da su stabilizirani sa max 2% alkohola (16 postotnog ili tako nešto ) ?
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:37   #73
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
A pojma nemam, meni i taj Alverde jako smrdi po alkoholu, a na nekoj temi sam pročitao da imaš dehidriranu kožu pa bih bio oprezan na tvom mjestu...

Šteta što proizvođači ne pišu sadržaj etanola na proizvodu.

U svakom slučaju blaži je od onoga Clean&clear, kojeg sam koristila..bar mi se tako čini..

Teško je naći proizvod (bilo kremu bilo tonik..) bez alkohola, a da je uz to i za mješovitu kožu, koja je dehidrirana, i protiv eventualnih prištića..
Ja sam u stvari prvo tražila Alverde tonic od ruže bez alkohola kojeg svi toliko hvale, ali ga ni u jednom dm-u ne mogu naći..
__________________
"Nije zec kukavica, nego sebe čuva."
Natašaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:49   #74
Mijenjaju dizajn, uskoro bi se trebao vratiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:00   #75
To se ti tješiš ili znaš za sigurno??
__________________
"Nije zec kukavica, nego sebe čuva."
Natašaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:18   #76
Tjesim druge Meni je godinama bio super, ali me pocelo peci lice od njega i vise ga ne mogu koristiti. Sigurna sam da mijenjaju dizajn, vidjela sam proizvode s novim dizajnom, ali ne znam da li u Hrvatskoj, Sloveniji ili Austriji No, nisam vidjela taj tonik s novim dizajnom, tako da me nemoj drzati za rijec.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 07:49   #77
A vidjet ćemo.. nadam se da je tako, da ga i ja probam. A ako ga i ne bude nije neka šteta, jer i onako nije za moj tip kože.
__________________
"Nije zec kukavica, nego sebe čuva."
Natašaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:36   #78
Quote:
Natašaaaa kaže: Pogledaj post

U svakom slučaju blaži je od onoga Clean&clear, kojeg sam koristila..bar mi se tako čini..

Teško je naći proizvod (bilo kremu bilo tonik..) bez alkohola, a da je uz to i za mješovitu kožu, koja je dehidrirana, i protiv eventualnih prištića..
Ja sam u stvari prvo tražila Alverde tonic od ruže bez alkohola kojeg svi toliko hvale, ali ga ni u jednom dm-u ne mogu naći..
Postoje hidrolati koji su bez alkohola a služe kao tonici pa i puno više. Također postoji prirodna kozmetika, ukoliko želiš takvu, koja se individualno izrađuje i nema alkohola u sebi i može pomoći koži kao što je tvoja. I sve to a i puno više možeš saznati ako se obratiš nekome od aromaterapeuta .....: a ima ih i ovdje .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:24   #79
Mozda ce me netko ovdje ubit, ali ja kupujem tonike bez alkohola, a kada mi zatreba, jednostavno uzmem bocicu medicinskog alkohola ili jaku rakiju, stavim na vaticu i ocistim lice. Nemam bas nikakvih negativnih reakcija.
Dagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:25   #80
Quote:
spidergirl kaže: Pogledaj post
Znači li to da su primaverini hidrolati ipak ok za kožu ?
Nipošto.

Quote:
spidergirl kaže: Pogledaj post
Zvoni mi u glavi da su stabilizirani sa max 2% alkohola (16 postotnog ili tako nešto ) ?
Jesu ti to rekli u Bio&Bio?
PrimaveraLife hidrolati

Da zaključim: ne može se ništa stabilizirati s 0.32% etanola, a kamoli konzervirati...
Najmanja koncentracija pri kojoj etanol djeluje bakteriostatski (ne baktericidno!) je 8%.
Kao što vidiš Primavera Life koristi 14%, a upravo se cca 15-20% etanola koristi za nešto dulje konzerviranje proizvoda...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.