Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 13:21   #1
Neopustenost u seksu..

pozz svima

zanima me da li netko ima slican problem, i da li je mozda netko potrazio strucnu pomoc vezano za to.

uglavnom: ne mogu se opustit nikako, mozak mi radi previse i jednostavno ako ne razmisljam o tome kako sad to sve izgleda, sta sad radim ili sta bi bilo bolje, onda razmisljam o tome kako se 'moram' opustiti.
imam totalnu blokadu, a dozivjela vrhunac nisam nikad s frajerom (sama mogu, tako da nije problem fizicke prirode...)

roditelji mi nisu konzervativni, i imali smo i ok razgovore i odnos prema tome. po prirodi sam bila jako sramezljiva i nesigurna u sebe.
zadnjih par godina sam jako radila na sebi i samopouzdanju i napravila velike promjene na sto sam ponosna ali ocito da ovo i dalje steka.

nisam uspjela ni s jednim, a posto sad pocinjem vezu sa jednim deckom do kojeg mi je stvarno stalno ne bi zeljela da mi se to opet dogodi. zelim uc u to sve skroz opustena, mislit na sebe i na svoj uzitak, a ja jednostavno ne znam kako i ne mogu!! stalno sam orijentirana na druge.

jako frustrirajuce. imam 22 god.

komentari, iskustva...
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:51   #2
pa koliko dugo si seksualno aktivna?

opuštenost dođe s vremenom i s bliskošću s osobom.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:10   #3
Prvo trebaš imati dobru i kvalitetnu komunikaciju sa partnerom da mu bez straha možeš sve reći, nakon toga je na vama da se trudite. Ako ti je i prije bilo tako onda je to malo dublji problem. Ako prije o tome nisi razgovarala sa partnerima onda razgovaraj s ovim.
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:01   #4
Ja sam imala taj problem. Kad god sam bila s tipom kojem poremalo značim.
Kad jednom dobiješ pažnju koja ti treba, kad osjetiš da si voljena, pažena, mažena i poželjna onda će se sve granice spustit. Kad osjetiš da je iskreno ono šta dobivaš i ti češ iskreno i od srca davat...šta god se od tebe traži!

Muškarcima se diže na sise, ženama se diže na cviće. I to je cila filozofija.
Nađi nekog normalnog da te cjeni kao osobu a tek onda da te vidi kao stvar i tvoji će problemi bit rješeni.
Plus - ostari još malo.
Bolji savjet ti ne mogu dat.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:06   #5
Mozda bi trebala prvo poraditi na tome da se u ostatku zivota koncentriras vise na sebe, a manje na druge- tad bi se to vjerojatno prebacilo i na seksualnu domenu....
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:03   #6
Nakon one djevice u braku, nije da imam previse volje, ali...

Kako ti izgleda pocetak seksualnog odnosa, koliko traje predigra, koliko "unaprijed" razmisljas da ce/kada ce doci do seksa.. o cemu razmisljas prije predigre, za vrijeme predigre, kako se partner u svemu tome ponasa, kako on reagira na tvoj problem?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:46   #7
Quote:
kala_kalei kaže: Pogledaj post
pa koliko dugo si seksualno aktivna?

opuštenost dođe s vremenom i s bliskošću s osobom.
pa vec par godina. dobro, poceci cu bili mogu rec pomalo djecji, jos nekako sve istrazujes iako sam s tim deckom i bila opustena ali nekako nisam bila usredotocena jer mi mozak uvijek radi sto na sat.

primjetila sam da se puno lakse opustim kad je to netko ne bitan, znaci kad je recimo seks za jednu vecer (iako to bas i ne preferiram al dogodilo se). znaci, nije me briga sta ce ta osoba rec i pomislit, iako tad bas i nemam priliku uskladit se s tom osobom posto je to samo ta vecer tako da...

netko je napisao usredotoci se na sebe i u drugim situacijama u zivotu pa ce to prec i na seks. to je istina. i trudim se, i daleko sam napredovala.

ali u seksu kao da me vec unaprijed ulovi taj grc da se opet necu moc opustit. znaci ja vec unaprijed osjecam taj pritisak da se necu opustit i onda naravno da tako i bude.

grozno je to. volim seks, taj osjecaj bliskosti, i napalim se ja, nije da me decko ne uzbudjuje, stalo mi je do njega (iako smo tek krenuli u nesto ozbiljnije) ali ne mogu se nikako otkacit da stvarno mislim NA SEBE i na SVOJ UZITAK, jer vidim da je njemu ovak i onak super.
on je stvarno divan i pazljiv, i najvise mu je stalo da meni bude super, a meni je to jos veci pritisak- kao da stalno visi to pitanje nad glavom....
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:53   #8
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Nakon one djevice u braku, nije da imam previse volje, ali...

Kako ti izgleda pocetak seksualnog odnosa, koliko traje predigra, koliko "unaprijed" razmisljas da ce/kada ce doci do seksa.. o cemu razmisljas prije predigre, za vrijeme predigre, kako se partner u svemu tome ponasa, kako on reagira na tvoj problem?
eto, cim pocne predigra mene to lovi, taj grc, odmah razmisljam da necu svrsit ni ovaj put, da cu vjerojatno il odglumit il necu pa ce on vidjet da meni nije bilo dobro.
uopce nisam toliko slobodna da istrazujem sta mi pase sta ne, jer sam vec uvjerena da ce ovo stanje ostat zauvijek.
s njim sam otvorena u svemu skoro, recimo, ne znamo se jos previse duboko, i vjerujem da bi trebala porazgovarat al pojma nemam kako.
samo sto sam taj problem imala sa svima ne samo s njim.

kao da je u meni ta neka blokada, razmisljam ocito kako je drugoj strani, uopce ne znam biti sebicna u tome (pri tome mislim na onu pozitivnu sebicnost u seksu, koja ti je potrebna da uzivas kako treba...)

ne znam da li da potrazim neku strucnu pomoc, literatru, ne znam vise sta... ili se trebam naucit opustit inace. ma nemam pojma.

p.s. hvala vam svima, stvarno mi treba pomoc jer ovo vec frustrira. zabrijala sam da se trebam pomirit s tim da cu ja ocito bit osoba koja ne uziva u seksu.
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:33   #9
Na ovo da si zabrijala da se trebas pomirit da ces bit osoba koja ne uziva u seksu bih te najradje osamario, ali bit cu profesionalan

Sto se tice literature, preporucio bih knjigu (u izdanju Profila) Kako postici orgazam i nauciti uzivati u seksu..

Razgovarati s njim moze biti konstruktivno.. jer to mozete raditi i za vrijeme odnosa (donekle) tako da dobijes od njega povratnu informaciju kada mu je dobro i da mu "nista ne fali", pa ces znati da mozes malo paznje usmjeriti na sebe.. naravno, tu bi on imao aktivnu ulogu u svemu tome i tom procesu opustanja i tvom ucenju uzivanja u seksu...

Problem vjerojatno neces rijesiti u sekundi, ali tako mozes lijepo napredovati i polako uciti...

A kakvo je stanje kad si sama, odnosno kad se samozadovoljavas?

P.S.
Ako ti je neugodno na forumu, mozemo preci na poruke
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:43   #10
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
eto, cim pocne predigra mene to lovi, taj grc, odmah razmisljam da necu svrsit ni ovaj put, da cu vjerojatno il odglumit il necu pa ce on vidjet da meni nije bilo dobro.
uopce nisam toliko slobodna da istrazujem sta mi pase sta ne, jer sam vec uvjerena da ce ovo stanje ostat zauvijek.
s njim sam otvorena u svemu skoro, recimo, ne znamo se jos previse duboko, i vjerujem da bi trebala porazgovarat al pojma nemam kako.
samo sto sam taj problem imala sa svima ne samo s njim.

kao da je u meni ta neka blokada, razmisljam ocito kako je drugoj strani, uopce ne znam biti sebicna u tome (pri tome mislim na onu pozitivnu sebicnost u seksu, koja ti je potrebna da uzivas kako treba...)

ne znam da li da potrazim neku strucnu pomoc, literatru, ne znam vise sta... ili se trebam naucit opustit inace. ma nemam pojma.

p.s. hvala vam svima, stvarno mi treba pomoc jer ovo vec frustrira. zabrijala sam da se trebam pomirit s tim da cu ja ocito bit osoba koja ne uziva u seksu.
A sto se ne dogovoris s deckom da pokusate jedno vrijeme raditi samo ono sto on zeli, sto ga pali..Tako upoznajuci ga i ne misleci o sebi ces se opustiti..Zaj*** ces svoj strah na taj nacin
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:47   #11
pa ako i dalje ne budeš mogla svršavat ond uživaj u samoom činu seksa, tako bar ja.. isto previše razmišljam pa sam uvijek negdje blizu, a nikako do kraja, al naučila sam uživat u samom činu i u tome da on uživa i boli me briga jel svršavam ili ne
Slippery Slop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:55   #12
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
A sto se ne dogovoris s deckom da pokusate jedno vrijeme raditi samo ono sto on zeli, sto ga pali..Tako upoznajuci ga i ne misleci o sebi ces se opustiti..Zaj*** ces svoj strah na taj nacin
Ovo je dobar savjet. Neka to bude obostrano. Prvo ti njemu, a onda on tebi.
 
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:08   #13
Quote:
Slippery Slop kaže: Pogledaj post
pa ako i dalje ne budeš mogla svršavat ond uživaj u samoom činu seksa, tako bar ja.. isto previše razmišljam pa sam uvijek negdje blizu, a nikako do kraja, al naučila sam uživat u samom činu i u tome da on uživa i boli me briga jel svršavam ili ne


pa uzivam ja u samom cinu, u toj bliskosti, strasti i sve sto ide s tim, al kao sto ti kazes, previse razmisljam i jos nisam otkrila nesto sto ce me dovest do kraja.
samo nekako meni je u glavi da ako ne svrsim da onda njemu ispada da meni nije bilo dobro, da on nije dovoljno dobar, da nesto ne stima jer se ne mogu opustit i ostale bedastoce u mojoj glavi
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:11   #14
dunno, mom to ne smeta. veli da oće da i ja uživam, da svršim, al ne radi problem od toga kao ni ja. pitaj dečka jel mu smeta=)
Slippery Slop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:12   #15
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Na ovo da si zabrijala da se trebas pomirit da ces bit osoba koja ne uziva u seksu bih te najradje osamario, ali bit cu profesionalan

Sto se tice literature, preporucio bih knjigu (u izdanju Profila) Kako postici orgazam i nauciti uzivati u seksu..

Razgovarati s njim moze biti konstruktivno.. jer to mozete raditi i za vrijeme odnosa (donekle) tako da dobijes od njega povratnu informaciju kada mu je dobro i da mu "nista ne fali", pa ces znati da mozes malo paznje usmjeriti na sebe.. naravno, tu bi on imao aktivnu ulogu u svemu tome i tom procesu opustanja i tvom ucenju uzivanja u seksu...

Problem vjerojatno neces rijesiti u sekundi, ali tako mozes lijepo napredovati i polako uciti...


A kakvo je stanje kad si sama, odnosno kad se samozadovoljavas?

P.S.
Ako ti je neugodno na forumu, mozemo preci na poruke


prvo, hvala za knjigu potrazit cu!

nije mi neugodno ovak nije meni bed pricat o seksu, vise me muci sam cin, heheh

sama mogu naravno, iako ima dana kad se isto tako ne mogu opustit, i to zato sto opet razmisljam o tome 'covjece koliko mi treba', i treba mi duze pa mi je bed trazit od nekog da to toliko traje. vidis kako sam smjesna. meni je bed jer sta ako ce mi trebat sat vremena, njemu ce prisjest i slicni filmovi u glavi. i onda takva razmisljanja ubiju i meni volju.
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:14   #16
Quote:
Slippery Slop kaže: Pogledaj post
dunno, mom to ne smeta. veli da oće da i ja uživam, da svršim, al ne radi problem od toga kao ni ja. pitaj dečka jel mu smeta=)
komunikacija je najbitnija
pa mislim da je to u redu, i nekako cu probat ic tim putem da ako i ne uspijem da mu objasnim da jednostavno meni treba duze. pa sad hebiga.
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 15:55   #17
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
pozz svima

zanima me da li netko ima slican problem, i da li je mozda netko potrazio strucnu pomoc vezano za to.

uglavnom: ne mogu se opustit nikako, mozak mi radi previse i jednostavno ako ne razmisljam o tome kako sad to sve izgleda, sta sad radim ili sta bi bilo bolje, onda razmisljam o tome kako se 'moram' opustiti.
imam totalnu blokadu, a dozivjela vrhunac nisam nikad s frajerom (sama mogu, tako da nije problem fizicke prirode...)

roditelji mi nisu konzervativni, i imali smo i ok razgovore i odnos prema tome. po prirodi sam bila jako sramezljiva i nesigurna u sebe.
zadnjih par godina sam jako radila na sebi i samopouzdanju i napravila velike promjene na sto sam ponosna ali ocito da ovo i dalje steka.

nisam uspjela ni s jednim, a posto sad pocinjem vezu sa jednim deckom do kojeg mi je stvarno stalno ne bi zeljela da mi se to opet dogodi. zelim uc u to sve skroz opustena, mislit na sebe i na svoj uzitak, a ja jednostavno ne znam kako i ne mogu!! stalno sam orijentirana na druge.

jako frustrirajuce. imam 22 god.

komentari, iskustva...
looks like u need me. dodi da te oslobodim
luka lawrence is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 16:07   #18
Možda imaš podsvjesno loše mišljenje o sebi kao o bezvrijednoj osobi, koja mora kupovati tuđu ljubav, ako je to potraži psihologa ili nađi neki popularni priručnik o podizanju samopoštovanja. Ako ulaziš u seksualni odnos, onda bi to trebalo biti i radi tvog užitka, ne samo partnerovog.
Adam Kadmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:44   #19
pa jako sam radila na sebi, i stvarno sam se dosta izgradila u smislu samopostovanja i vrijednosti. ali kao da je taj segment zivota jos ostao neispravljen...
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:21   #20
hm, ajde jos malo komentirajte ovo, i mene muci slicna stvar u zadnje vrijeme...
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.