Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 00:32   #1
Angry Neurobion forte dražeje

OK, danas sam u ljekarni kupila navedene Neurobion forte tablete jer mi ih je prepisala doktorica, (nebitno zašto, ovo nije tema o bolesti) - dražeje sam platila oko 30 kn*. Kada sam došla doma sam ih otvorila i shvatila da su uputstva na njemačkom jeziku - prvo sam pomislila da je samo jedan dio na njemačkom a ostali dijelovi povećeg papira na drugim jezicima, međutim ne - sve je na njemačkom, čitav papir veličine 80% A4 formata papira.. očito neka muljaža jer znam da se takva roba ne smije nalaziti na tržištu, pogotovo lijekovi, koji se ne uzimaju samo tako. E, sada kad sam došla doma sam malo potražila što o tim tabletama piše na netu i našla, osim toga da nisu opasne što se tiče nuspojava i načina konzumacije - jedna osoba je na nekom forumu napisala (ne znam da li smijem prenijeti link na drugi forum pa neću) - da su u tim tabletama analitičari lijekova vani pronašli neke štetne sastojke i da ih sve povlače sa tržišta EU (kompanija Merck, inače iz amerike, ih niti ne prodaje u americi. neurobion sam, osim kod nas, na službenim stranicama Mercka, naiša još u Pakistanu (!) - doduše nisam pozornije ni tražila, ali ono..) - dakle, po tim pričama ih povlače sa tržišta EU, i sigurno u Sloveniji, ako već nisu.
Ako ta priča sa foruma nije istinita, u redu, i inače a priori ne vjerujem svemu što piše po forumima, ali ovdje sve upućuje na neku prljavu igru spremljenu za nas jadnike sa Istočnog tržišta.. Ne samo da je moj lijek protivan svim propisima o zaštiti potrošača, i time *nezakonit* na hrvatskom tržištu, nego je vjerojatno poslan iz Njemačke ili Austrije, gdje je u tijeku možebitno čiščenje tržišta od lijeka koji je navodno štetan.. I to me užasno ljuti! Iskreno mi se živo jebe za politiku i ne mislim da živimo u "banana državi" kako nam mediji stalno sugeriraju i kako su tim pričama ispunjeni forumi i komentari novinskih članaka, većini država je teško i većina ima jednake probleme sa političarima, kriminalom i korupcijom ali mislim da nas, zato jer smo MALI propisno izj**** na sve strane u ovakvim i sličnim slučajevima i to me užasno smeta.. sada bih napisala tri reda najprostijih psovki i uvreda upućenih farmaceutskom lobiju u hrvatskoj koji je s ovom i ovakvom politikom počeo u ratno vrijeme kada zaista nije bilo izbora, ali je nastavila u današnje vrijeme i iskreno se nadam da će te glavešine, od kojih su mi neki ugojeni debeli susjedi, ili njihovi bližnji proći ono što neki od nas prolaze u težim trenucima svoga života, a oni umjesto da rade za društveni boljitak, misle na svoje guzice i kako se ulizat CEOima na svjetskoj ili europskoj razini, da oni, ne daj Bože, daju pare za uništavanje lijekova, nego lijekove primaju na naše tržište..

Molim ljude koji su koristili, koriste ili znaju bilo što o navedenim dražejama da se jave sa komentarima (na kraju ne znam ni kako se piju, da li se cuclaju, gutaju, kaj?), one koji imaju možda info o tom povlačenju sa tržita EU i sve koje imaju neki pametan komentar ili savjet, da se jave. hvala


A svim tim jadnicima o koima sam gore pisala, koji očito nisu svijesni da ipak ima pravde na ovom svijetu, one gorenavedene-nenapisane psovke upućujem ovim tonom i videom iz legendarnog filma

http://www.youtube.com/watch?v=5Za2k5wA3sk

(ne znam kako postaviti video direktno, sorry)

*Kretanje cijene Neurobiona - od oko 100-150kn što sam našla na internetu oko 2005-06 g., preko 65kn 2008, do sadašnjih 29,XXkn
mexx1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 11:09   #2
Mislim da bi malo bolje trebala proučiti temi prije nego što ovako daješ opširno negativne komentare.
Jer neurobion dražeje nisu ništa drugo nego kombinacija vitamina B u jako dobrim kombinacijama za tu cijenu.
Također zašto je lijek na njemačkom jeziku zato što je iz uvoza i naručuje se posebno preko lijećničkog recepta. Inaće može ga se u apotekama kupiti samo zato jer one uzmu u doktora bjele recepte i na osnovu njih naručuju ih preko interventnog uvoza.
E sad da su štetne NISU i ne mogu bit jer nema ništa štetnog u njima. Proizvode se u zemljama EU i tim automatski moraju zadovoljit sve standarde kvalitete.
Da su jako dobre JESU jer su izjave ljudi koji ih koriste izvanredno dobre.
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:54   #3
Tako je.
To su samo b vitamini, namijenjeni, između ostalog, neurološkim bolesnicima (tipa ms i slično).
Pije se jedna dnevno s vodom.
B vitamin se izlučuje iz tijela pa nema opasnosti hipervitaminoze.
Tablete koštaju 105 kuna u bočici od 100 komada, a 25-30 kuna za pakiranje od 20 komada.
Ja ih koristim oko godinu dana.
Nema ih u svakoj apoteci iz razloga koje opisala ms3, ima ih na Dolcu u onoj specijalnoj ljekarni i u king crossu.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 19:22   #4
Na mene nisu dobro djelovali-b vitamini-neurobion forte-različiti su.Nema ih u svim ljekarnama , ima ih u nekima.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 22:36   #5
Quote:
mexx1911 kaže: Pogledaj post
*Kretanje cijene Neurobiona - od oko 100-150kn što sam našla na internetu oko 2005-06 g., preko 65kn 2008, do sadašnjih 29,XXkn
ovo je u najmanju ruku neistina, ISTINA je da 100kom košta kako cure kažu oko 105 do 125 kn, ovisno od ljekarne, također u nekim ljekarnama ga ne daju ako nemaš recept, bez obzira što se plaća, i da potpuno je drugačiji od drugih kombinacija B vitamina ovo je B1+B6+B12.
Ima ih u Ciboni, na Mažurancu i u Vukovarskoj i an ovim mjestima koja su već rečena, a možda i drugdej, ali za to ne znam.
Znam da osobe sa neurološkim problemima godinama uzimaju taj lijek i ne čini im nažao.
Nisam još nikog čula sa ovakvim komentarima kao tvoj....daj se malo informiraj prije nego kaj stisneš ENTER
dragona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:52   #6
RE: "Jer neurobion dražeje nisu ništa drugo nego kombinacija vitamina B u jako dobrim kombinacijama za tu cijenu....E sad da su štetne NISU i ne mogu bit jer nema ništa štetnog u njima."

Samo netko glup, neinformiran ili namjerno tendenciozan može izjaviti ovako nešto!!!

Pod:
1. Neurobion je sudski ZABRANJEN 2005. jer je ŠTETAN. (a ti me sad uvjeri da "u njima nema ništa štetno")
2. Da bi ga ipak i dalje prodavala, tvrka E-Merck je u Neurobion stavila neke dodatke, koji su klinički nebitni, i nastavila s prodajom, pod novim imenom: Neurobion Forte.

I naravno, naši idioti, željni zarade, daju ga i na recept i bez recepta i baš ih briga za zdravlje pacijenata.

NE UZIMAJTE NEUROBION ni NEUROBION FORTE !!!!!
GarifulMali is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.07.2011., 16:29   #7
Meni su ga preporučile dvije neurologice, neovisno jedna o drugoj, a mami pak treća. Pretpostavljam da su one informirane o tom lijeku i naprosto mi je nevjerojatno da 3 od 3 specijalista, i to upravo za MS preporučaju taj lijek ako je štetan i zabranjen.

Možeš li svoje tvrdnje potkrijepiti konkretnim dokazom?

Vrijeđati nekog da je glup ili tendenciozan, kao što si ti učinio, a pritom ne dajući nikakav dokaz svojim tvrdnjama (usput, imaš samo jedan post, pa nitko ne može znati jesi li inače osoba kojoj se, u okviru forume, može vjerovati) ... naprosto ne spada u poželjan oblik komunikacije.

Nigdje ne navodiš ŠTO je štetno u neurobionu, tko i gdje ga je zabranio, te kako je moguće da prođe ponovnu kontrolu i ne bude zabranjen, ako su, kako kažeš, dorade bile samo kozmetičke prirode.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:44   #8
Konkretno,ja sam uzimala neurobion forte i iskreno meni su se na nogama počeli praviti krvni podljevi i modrice, bila sam razdražljivija i živčanija.Inače za sve neurološke bolesti preporučeni uzimati neurobioni ili b-vitamini.Svaka osoba je individualac za sebe.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:44   #9
Možda si doista imala problema, ali to i dalje ne znači da su te tablete štetne i ilegalne. Svaki lijek može imati nuspojave i one moraju biti opisane. Ja sam pročitala nuspojave na neurobionu, dakle opisane su. Kad bi se vodili prema nuspojavama, apsolutno svaki lijek od aspirina do kapi za nos mogao bi se označiti kao štetan, opasan i nezakonit.

Zato pitam Garifula Malog da iznese dokaze svojoj (opasnoj!) tvrdnji da se radi o ilegalnom i štetnom vitaminskom pripravku.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 01:46   #10
donji dio kičme me boli i upravo pijem neurobion forte 2x1 tbl, znam za njih već dosta godina i meni pomažu prije sam ih kupovala na dolcu i imali su ih uvijek jer dosta ljudi traži, sad sam ih kupila u kvartu, poznam magistru i sigurno mi ih nebi prodala da su štete, štoviše kad sam joj rekla za šta mi treba složila se samnom da su dobre i djeluju kao injekcije
ima nuspojava ko i svaki lijek,nisu bomboni, pa ga negdje ne daju bez rp-a
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 18:50   #11
Moja supruga odnedavno pije Neurobion forte (diagnoza MS). No dobila ih je kao zamjenu za Multibion forte, koje je zapravo prepisala neurolog. Znate li koja je razlika, ima li je, ili su to samo dva naziva za isti lijek (različiti proizvođač)?

pozz
synop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 14:55   #12
ja još nemam nikakvu dijagnozu ali imam po mozgu demijelinizacijske lezije i glavobolje pa mi je neurologica prepisala Neurobion forte 2x1 i Mg 1x1.
Učinke neznam, vidjet ću još ali čujem da se jako deblja po B vitaminu kaj mi se uopće ne sviđa! ali vidit ćemo...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:57   #13
može li mi ko reći smiju li se nurobion forte dražeje piti u trudnoći i u kojoj dozi...imam problema s genitalnim herpesom i uvijek mi preporučaju b-complex jer se jako iscrpljuje iz organizma izbijanjem herpesa...lani sam pila neurobion i to vrijeme nije izbijao...sada sam trudna, izbija mi često i zanima me smije li se koristiti u trudnoći...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:27   #14
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
može li mi ko reći smiju li se nurobion forte dražeje piti u trudnoći i u kojoj dozi...imam problema s genitalnim herpesom i uvijek mi preporučaju b-complex jer se jako iscrpljuje iz organizma izbijanjem herpesa...lani sam pila neurobion i to vrijeme nije izbijao...sada sam trudna, izbija mi često i zanima me smije li se koristiti u trudnoći...
može..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:38   #15
e super, fala...imam ih pa ću ih piti 100 dana
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 11:12   #16
pijem neurobion sad ima jedva mjesec dana.
užasno sam razdražljiva i više sama sebi nemoguća,
prije dva dana počeli su bolovi u želucu (kao da me netko nožem probada), pa pojedem nešto i bol prestane. neznam dal je to od tih tableta ali molila bih nekog da mi prevede upute iz njemačkog na hrvatski, pogotovo nuspojave.
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:33   #17
Meni ih je doktorica prepisala zbog toga što uopće nemam apetita i imam problema sa željezom. Najprije sam pila Plibex, ali mi nije pomogao. Ono što me zanima; doktorica i magistra farmacije su mi rekle da pije po 2 na dan, a ovdje vidim da bi se trebala uzimat jedna na dan. Jesu li te 2 previše i može li biti kakvih posljedica?
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:46   #18
Quote:
bubu5 kaže: Pogledaj post
Meni ih je doktorica prepisala zbog toga što uopće nemam apetita i imam problema sa željezom. Najprije sam pila Plibex, ali mi nije pomogao. Ono što me zanima; doktorica i magistra farmacije su mi rekle da pije po 2 na dan, a ovdje vidim da bi se trebala uzimat jedna na dan. Jesu li te 2 previše i može li biti kakvih posljedica?
Ukoliko stvarno postoji deficit vitanima B,onda se isti daje intravenozno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:06   #19
nema štete, višak izlućiš urinom...
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 16:05   #20
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
nema štete, višak izlućiš urinom...

Kako kod koga
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.