Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 14:07   #81
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
E jesi zabrijala nešto danas!
Naravno da NE, NE, NE, i NE!

Ali (sreća ili nesreća da taj "ali" postoji), u konkretnom slučaju smatram i znam da korištenjem hodalice svom djetetu NISAM niti na koji način SIGURNO naškodila!!!!!

Ma nemoj mi reč' da par minuta, možda kad sve zborojiš sat, sat i pol kroz cijeli dan (ako i toliko, više se ne sjećam) možeš djetetu time naškoditi. Ma daj, molim te!

Moj je prohodao sa 13 mjeseci iz čeg je vidljivo da ga nisam forsirala niti mi je hodalica za to služila. Po meni su svi oni roditelji neodgovorni koji djeci od 5 mj. starosti dopuštaju samostalno sjedenje i koja prohodaju sa 10, 11 ili manje mjeseci. Ma to nije normalno.

Po tome, nemoj slučajno svom djetetu dati da samo papa, da se koristi žlicom, vilicom, da se igra ne znam kakvim igračkama, da ovo da ono, da slučajno djetetu ne bi kako naškodila. Uvijek se priupitaj "a onaj 1%". Ma molim te. Pa djeca su mali istraživači i treba im popustiti nekad i dati veću mobilnost da zadovolje svoj istraživački duh i sve što uz to ide, a mi smo tu da im pomognemo i da smo uvijek negdje u njihovoj blizini.
daj ne brkaj kruške i jabuke. jedno je poticati djetetu samostalnost, drugo je ugrožavati mu zdravlje. da, moje dijete je dobilo dječju plastičnu žlicu i vilicu s nekih 8 mjeseci u ruku. ali nije sjedio SAM s time (iako me zanima kako bi se time ozlijedio), nego uz mene.
moj sin je prohodao s 11 mjeseci SAM. sam je ustao na noge, sam je - BEZ PRIDRŽAVANJA - napravio prve korake.
hodalica je opasna i potiče razvoj pogrešnih mišića. da, time mu štetiš.

i da, ja se uvijek pitam da li je nešto potencijalno opasno ili štetno za moje dijete i onda donosim odluku. ako pedijatri kažu da je hodalica loša, onda ću ja bit jako pametna jer mu "ništa neće biti od par minuta svaki dan"?
daj mi jedan razlog ZA hodalicu. samo jedan.
aha, da, tebi je bilo lakše, što odma nisi rekla.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:25   #82
moji nisu bili u hodalici...imali smo tak mali stan da se bojim da ne bi ni stala , ali i da je drugacije-ne bih ju izabrala.

djeca: mala ima 10 godina i katastrofu od spustenih stopala (genetski)
mali totalna suprotnost.

dakle hodalica definitivno nije dobar izbor da dijete u njoj uci hodati, klinci ne dobiju osjecaj da moraju paziti na zidove jer ih hodalica prividno stiti, pa se poslije zalijecu u zidove i na stenge, hodaju uglavnom na prsticima i u izvjesnom postotku (kojeg ne znam) dolazi do iskrivljenja kukova, nogu etc.

ali mislim da im od sat vremena dnevno, ako inace normalno puzi, dize se, slini po podu, jede prasinu i sve ostale blagodati razvoja koje im iz hodalice nisu dostupne, doista ne moze skoditi.

a nekad stvarno trebas tih sat vremena
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:12   #83
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ali mislim da im od sat vremena dnevno, ako inace normalno puzi, dize se, slini po podu, jede prasinu i sve ostale blagodati razvoja koje im iz hodalice nisu dostupne, doista ne moze skoditi.

a nekad stvarno trebas tih sat vremena
Drugačije bi mislila da si imala kontakte s fizijatrima i neuropedijatrima. Što se tiče "tih sat vremena", on se može dobiti i bez hodalice.

Zato hodalice: .
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:25   #84
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Drugačije bi mislila da si imala kontakte s fizijatrima i neuropedijatrima. Što se tiče "tih sat vremena", on se može dobiti i bez hodalice.

Zato hodalice: .
nda, vjerojatno, ali nemam iskustva, pa bi to bio neki moj zakljucak da se odlucujem da ili ne bez prethodnih konzultiranja.

uz ovakve argumente tesko da bi se sad odlucila i na tih sat vremena

osim toga meni su te hodalice tak ruzne
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:30   #85
Nemam ni ja iskustva s hodalicama Ali imam internet:

Effects of Baby Walkers on Motor and Mental Development in Human Infants. Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics. 20(5):355-361, October 1999.
Siegel, Andrea C. Ph.D.; Burton, Roger V. Ph.D.

Abstract:
Because baby walkers enable precocious locomotion in very young, otherwise prelocomotor infants, walker experience might be conceptualized in terms of early enrichment. However, walker devices prevent visual access to the moving limbs by design. Therefore, prelocomotor walker experience may be conceptualized in terms of early deprivation, reminiscent of that created in a classic series of animal experiments on the critical role of visual feedback in developing motor systems. This study analyzed motor and mental development in 109 human infants, with and without walker experience, between the ages of 6 and 15 months. Walker-experienced infants sat, crawled, and walked later than no-walker controls, and they scored lower on Bayley scales of mental and motor development. Significant effects of walker type, frequency, and timing of walker exposure were observed. Considering the injury data along with the developmental data, the authors conclude that the risks of walker use outweigh the benefits.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:48   #86
Quote:
malosrce kaže: Pogledaj post
Kada je najpogodnije da moju bebačicu stavim u hodalicu ?
prema svemu, već napisanom ovdje, nikad! znala sam sve što je ovdje izgovoreno protiv hodalica i slažem se iako sam je ja vrlo rijetko, ipak, koristila.
koristila sam je dok bi kuhala; kuhinja i blagovaona su, kod nas, pod pločicama i bilo mi je manje zlo staviti je u hodalicu nego je pustiti da puže po hladnim pločicama. sve druge prostorije su pod brodskim podom i to je prepuzavala.
danas je 2,5 i sve je ok sa stopalima, kukovima i inim nožnim djelovima.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:14   #87
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja iskustva s hodalicama Ali imam internet:
zato i jesam protiv, ali u doba kad su moja djeca prohodavala su tek bili stigli televizori u boji
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 20:45   #88
ja i braća moja kao klinci stalno u hodalici bili,a to je bilo prije 35 god.
moja starija kći prije 16 god isto visila u hodalici,prohodala sa 12 mj.sve je super i sportašica je
nisam onda ni znala da hodalica nije dobra
sin (8) nije smio ni pomirisat hodalicu,bio je cijeli mlitav i godinu dana sam ga vodila kod fizića na vježbe (prohodao sa 14. mj),isto bi ga stavila u hodalicu,i on je dobar sportaš
ova sada bebačica ima 7 mj. i u hodalici je već malo više od 15 .tak dana
nije puno u njoj ali joj se sviđa,odguruje se nožicama,čvrsta je ,ne krivi se,čini mi se da se super drži u njoj
i može sve dohvatiti
znam da pola vas neće odobravat hodalicu ali ja nemam ništa protiv nje
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 15:47   #89
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
Moj je prohodao sa 13 mjeseci iz čeg je vidljivo da ga nisam forsirala niti mi je hodalica za to služila. Po meni su svi oni roditelji neodgovorni koji djeci od 5 mj. starosti dopuštaju samostalno sjedenje i koja prohodaju sa 10, 11 ili manje mjeseci. Ma to nije normalno..
Moj stariji sin se sam posjeo sa 4 mjeseca... hodao sam sa 9,5...
ja sam normalna, a bormec i odgovorna... iz cistog razloga sto je on to SAM napravio...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 20:34   #90
moj pradjeda je pusio duhan od svoje 15-te godine. umro je u 80-toj (ne od raka pluca nego od starosti).
to ne dokazuje da pusenje nije stetno.

veca je vjerojatnost da ce pusac oboliti od raka pluca nego nepudsac.

isto je i sa hodalicama. djeca koja koriste hodalice imaju vecu vjerojatnost da ce jednog dana imati problema.

zato - NE HODALICA!!
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 21:02   #91
ja sam prije 30 i nešto godina bila u hodalici koja je u odnosu na ove današnje bila strava i užas. prohodala normalno, cili život pravilnih stopala i uspravnog držanja. i sportom sam se dugo i aktivno bavila sa odličnim rezultatima. znači, u mom slučaju je hodalkica bila super.
svoju malu sam isto stavljala u hodalicu, nekoliko puta dnevno po nekih 15-20 minuta.
preohodala je sa 13 miseci, pravilno i stabilno hoda od prvih koraka, stopala uredna i normalna. kukovi za 10.
znači, i u njenom slučaju je hodalica bila super.
zato ja jesam za hodalicu bez obzira na pedijatre koji svakih nekoliko godina minjaju ploču i priču.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:42   #92
Ja se kao i netko gore prije mene pitam: Ako postoji o najmanja šansa da će ta hodalica oštetiti djetetove kukove i napraviti mu ozbiljne probleme, bi li i onda željela staviti dijete u to?
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:32   #93
Quote:
Loryblue kaže: Pogledaj post
ja sam prije 30 i nešto godina bila u hodalici koja je u odnosu na ove današnje bila strava i užas. prohodala normalno, cili život pravilnih stopala i uspravnog držanja. i sportom sam se dugo i aktivno bavila sa odličnim rezultatima. znači, u mom slučaju je hodalkica bila super.
ja poznam čovjeka kojem je otac prije trideset i nešto, kao malom djetetu, davao malo rakije svako jutro. lik je genijalac. doktor znanosti.

nakon ove priče, bi li ti zaključila da je u njegovom slučaju rakija bila super, ili da je baš super da mu nije naškodila?

nekad je većina ljudi djecu vozila bez autosjedalice. većina te djece nije poginula u prometnoj nesreći. da li danas ne voziti dijete u AS jer tako su vozili i tebe, pa ti nije ništa? na kraju krajeva, kolike su šanse da baš tvoj auto sudjeluje u prometnoj nesreći?
matza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:42   #94
Meni rekoše da sve treba ići onako kako je to priroda uredila, dakle dijete će samo prohodati kad bude spremno za to...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:57   #95
Quote:
monika13 kaže: Pogledaj post
Meni rekoše da sve treba ići onako kako je to priroda uredila, dakle dijete će samo prohodati kad bude spremno za to...
E to je istina!

Bed je ako djete od rođenja ima problem s kukićima koji nije rijedak i onda požele djete učiti "hodati" u hodalici...
Meni osobno nije bilo niti na kraj pameti kupiti hodalicu.
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:07   #96
ne znam...
Moj malac ima 9 mj. i koristimo hodalicu, ali ne više od sve zajedno 20 min dnevno..
I mislim da je najvažnije da dijete nije predugo u hodalici, sad već naveliko puže, diže se uz namještaj, ali mu je super povremeno biti u hodalici jer je brži.

STVARNO MISLIM DA 20 MIN KROZ CIJELI DAN NE MOŽE ŠTETITI DIJETETU.

Mislim da smo većina nas također izrasle u hodalicama.
__________________
flying_Ivy
flying_Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 23:07   #97
ja svog mališu nisam i nikad ne bih stavila u hodalicu... posjeo se, propuzao, dignuo se na nogice, počeo hodati uz namještaj... sve sam...
ne slažem se s korištenjem hodalice, ali ljudima koji ju poprilično koriste ne želim ništa komentirati, ali nije mi jasno - ako ju se koristi na samo 20ak min dnevno, čemu uopće koristiti nešto tako štetno...???
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:19   #98
Quote:
flying_Ivy kaže: Pogledaj post
Mislim da smo većina nas također izrasle u hodalicama.
pa zato se i zna da hodalica može biti štetna
mi smo im bili testna generacija


post možeš urediti, ne treba pisati novi s ispravkom. a.

Zadnje uređivanje alexxx : 04.02.2007. at 17:23.
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:24   #99
Quote:
flying_Ivy kaže: Pogledaj post
STVARNO MISLIM DA 20 MIN KROZ CIJELI DAN NE MOŽE ŠTETITI DIJETETU.
osim ako se baš u tih 2o minuta ozlijedi jer je bilo u hodalici.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 21:21   #100
svi digli neku buku oko hodalice......

i meni su govorili ne hodalica, ali je mali u nju upao u 8 mjesecu, ne zato da brže prohoda nego da ima malo slobode i on i ja.
vesel, zdrav, lijep, naravno moj je i nikada mi nije i neće biti jasno zašto ne hodalice kada je toliko dijece i svih nas odraslo u hodalicama, a uostalom kolika se djeca rađaju sa raznim deformacijama a za to nisu krive hodalice.
ni u jednom trenutku nismo ni muž ni ja posumnjali u svoju odluku, jednostavno smo gledali kako malom paše a on je uživao u tom. jurio je po stanu i niti jednom nije pao iz nje. čak smo neki dan u gostima kod jedne male bebe imali priliku vidjeti našeg malog u našoj staroj,poklonjenoj hodalici,onako velikog kako opet uživa.

ako ti ono unutarnje nešto kaže da za hodalicu onda ju koristite a ako imalo dvojiš onda ne jer sam strah privlači nevolju.

pozdrav........
i dugo dijete će mi biti u hodalici
__________________
Mene ne možeš opisati, mene možeš samo doživjeti.......
susjeda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.