Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 17:19   #2701
hi svima. Evo ja u 38+6 tjednu trudnoće. zadnjih mjesec ipo dana ginekolog rekao da je beba dobro nego, da ima malo manju glavicu nego inače, kad je gledao UZV. odma mi je to počelo lupat po glavi. pa san mu rekla, malo me to zabrinjava, na šta mi je rekao nema nikakvih anomalija, glavica je normalna samo malo manja. Drugi put kad sam došla rekao je glavica raste mislio sam da će biti bar 2-3 mm veća od prošlog puta. I opet ponovio da je sve ok. I treći put kad sam došla, glavica je narasla 2 mm od prošlog puta, pa je rekao bitno da je ctg odličan i cirkulacija i da beba skače i miče se. Otišla sam do bolnice pogledati šećer 24h (Bogu hvala šećera nema) i ginekolog u bolnici je rekao. Beba će bit malo manja to znate (to mi ginekolog koji vodi trudnoću nije ni spominjavo). Nije isto spominjao nikakve anomalije. I malo sam isto zabrinuta. Valjda bi rekao da nešto nije u redu zar ne? Ne mogu baš pročitati što mi je moj ginekolog kod kojeg vodim trudnoću napisao za veličinu bebe, ali BPD 8,5 cm onda fod ili od 9,4 cm, a nešto gdje su još centimetri piše Al ili Ac 31,7 . e sad, ako su to mjere beba mi je stvarno sitna i to me zabrinjava. 8,1 onde gdje je napisao Al ili Ac 32,0 cm i 3000 grama, a 19,01 31,7 cm i 2800 grama. Što mi pokazuje da UZV i nije uvijek točan, ali mene stvarno strah da beba ne bude kako treba. Samo želim da je zdrava. Da li se to još kome dogodilo ili barem slično.... Unaprijed zahvalna zabrinuta.

Zadnje uređivanje lollypopp : 22.01.2015. at 17:50.
lollypopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 22:19   #2702
ništa se ne brini, ja sam rodila u 35. tjednu bebicu od 1.700g. protoci su inače bili dobri, pa ne znaju u čemu je bio problem. vjerojatno kombinacija mojih godina, posteljice koja je srasla s maternicom, stroge dijete radi gestacijskog dijabetesa i velikog mioma.
ništa se ne brini, nisu svi košarkaši, moj i dan danas nema niti malo sala na trbuhu, niti onako debele nogice i rukice kao sve bebe. a kad se rodio bio je užasno žgoljav, sama kost i koža. nije to ništa strašno
malo su ove tvoje mjere konfuzne, ovdje si provjeri

http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1397

znači moraš znati koliko je AC (trbuh), FL (bedrena kost) i CRL (duljina), pa si pogledaj po tablicama, gore možeš odabrati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 01:26   #2703
Quote:
lollypopp kaže: Pogledaj post
hi svima. Evo ja u 38+6 tjednu trudnoće. zadnjih mjesec ipo dana ginekolog rekao da je beba dobro nego, da ima malo manju glavicu nego inače, kad je gledao UZV. odma mi je to počelo lupat po glavi. pa san mu rekla, malo me to zabrinjava, na šta mi je rekao nema nikakvih anomalija, glavica je normalna samo malo manja. Drugi put kad sam došla rekao je glavica raste mislio sam da će biti bar 2-3 mm veća od prošlog puta. I opet ponovio da je sve ok. I treći put kad sam došla, glavica je narasla 2 mm od prošlog puta, pa je rekao bitno da je ctg odličan i cirkulacija i da beba skače i miče se. Otišla sam do bolnice pogledati šećer 24h (Bogu hvala šećera nema) i ginekolog u bolnici je rekao. Beba će bit malo manja to znate (to mi ginekolog koji vodi trudnoću nije ni spominjavo). Nije isto spominjao nikakve anomalije. I malo sam isto zabrinuta. Valjda bi rekao da nešto nije u redu zar ne? Ne mogu baš pročitati što mi je moj ginekolog kod kojeg vodim trudnoću napisao za veličinu bebe, ali BPD 8,5 cm onda fod ili od 9,4 cm, a nešto gdje su još centimetri piše Al ili Ac 31,7 . e sad, ako su to mjere beba mi je stvarno sitna i to me zabrinjava. 8,1 onde gdje je napisao Al ili Ac 32,0 cm i 3000 grama, a 19,01 31,7 cm i 2800 grama. Što mi pokazuje da UZV i nije uvijek točan, ali mene stvarno strah da beba ne bude kako treba. Samo želim da je zdrava. Da li se to još kome dogodilo ili barem slično.... Unaprijed zahvalna zabrinuta.
Nemoj se brinuti, vjerojatno je sve u redu samo je beba sitna. Možda ste ti i bebin tata isto bili sitne bebe? Moj brat je rođen s dosta velikom glavom, čak prevelikom pa je neki doktor digao frku da nešto nije u redu, a bilo je sve u redu i kasnije je rastom postigao potpuni sklad tijela i glave. Nisu sva djeca ista, kao ni odrasli, neki imaju veću glavu, neki manju. Ako nema znakova nekih anomalija nemaš razloga za brigu. Neka dječica se rode u 6. mjesecu, još im ni organi ne rade, pa sve s njima bude kasnije u redu.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:09   #2704
Joj cure HVALA vam puno na ovim lijepim rijecima. Pogledala sam malo tabelu i po ovome bebin femir je 0,3 mm manji od normale. To nisu velika ofstupanja. Mi familijarno sa obe strane imamo male glave hihi. I kad sam to rekla ginekologu nasmijao se i rekao aha nema niko loptu hihi. A kad sam se rodila imala sam 2015 grama, a sad sam ko od brda odvaljena. Hvala Vam cure jos jedan put na lijepim rijecima. Kiss
lollypopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:54   #2705
Cure su ti već napisale da se ne brineš ako dosad nisu otkrili nikakvu anomaliju. Kao i ljudi, i bebe su različite.
Moj je imao cijelo vrijeme za dva, tri tjedna veću glavu. Ostale mjere su mu isto odstupale od prosjeka, al ne baš tri tjedna kao glava. Nitko nije paničario oko toga. Rekli su mi da je to zato jer je i tata visok, a veliku glavu je valjda pokupio od mene. :-)
Kad je rođen, mjere su mu odgovarale procjenama ultrazvuka i pedijatrica je komentirala da je glavat, al onako u šali. Na porodu su komentirali da je to tako prirodno da veći ljudi imaju veću djecu i da zbog široke zdjelice neću imati problema. Apsolutno nitko nije zbog te glave, i općenito većih dimenzija nije sumnjao ni u njegovo zdravlje ni u probleme pri porodu. Žene rađaju i 5kilaša vaginalno. Tebi će bar porod biti lakši. ;-)
Sve je to okej dok od prosjeka ne odstupa previše od prosjeka. Imaš na stranicama Poliklinike Harni mjere po tjednima trudnoće pa možeš usporediti.

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 21:45   #2706
Pozdrav, 30+4 i 2kg, puno?
__________________
Sreća je način putovanja, ne cilj.
Mima88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 10:10   #2707
Mozda je malo veca nego sta je uobicajeno, ali to sve zavisi kako uvate koje mjere. Meni je dr. na proslom pregledu sa 32+3 rekla da mi mala ima sigurno 2 kg i da ce bit mrvicu veca od prve koja se rodila sa 3600. U prvoj mi je, cini mi se, u gram pogodila. Samo sta san ja procitala cilu ovu temu nakon pregleda, jer mi je isto rekla da je noga za 2 tjedna manja, da bi na kraju skuzila da je to samo taj trenutak. Sutra mi je novi pregled pa mogu javit mjere.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila

Zadnje uređivanje lipanjskamlada : 08.02.2015. at 10:36.
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:47   #2708
36+1, 2900 g.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:19   #2709
30+4, 1700g.
Rekao je doktor da je velika beba.
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:17   #2710
Bebine mjere po tjednima

Ukoliko tema već postiji, molim da ju brišete.

Uglavnom, evo me taman s pregleda i baš sam zbunjena.
Naime, doktorica me je malo prestrašila jer je komentirala kako je bedrena kost sitna...
E, sad, ja bih postavila temu na kojoj se mogu upisati tjedni i mjere s pregleda u određenim tjednima, čisto da se možemo usporediti jedna s drugom.

Evo pojašnjenje kratica s pregleda:

CRL duljina ploda u ranoj trudnoći, duljina se mjeri od tjemena do trtice djeteta
BDP biparijetalni promjer, odnosno promjer bebine glavice
HC određivanje opsega glavice
AC opseg bebinog abdomena – trbuha, pomoću čega se procjenjuje rast ploda i tjelesna težina bebe
FL duljina bebine bedrene kosti

Mi smo danas 36+1tt, a ovo su nam mjere:

BPD 90
FL 68
AC 324

Ono što me brine je FL.
Na 35+2tt smo išli kod privatnika koji nam je napisao ove mjere:

BPD 90
FL 72
AC 299

Je li moguće da se FL smanjio u tih tjedan dana? Ili je jedna od njih krivo izmjerila? Inače, moja doktorica ima baš jaaako stari ultrazvuk na kojem ja vidim samo sjene, a privatnica ima dosta noviji i gledala je bebača na 3D...

Ako netko želi, može pisati mjere svoje bebe pa čisto da malo proučavamo (kad već imamo mutave doktore).
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:33   #2711
ovo su moje mjere od 24+2tt mjereno u Vinogradskoj

BIP 61mm za 25tj+1/7
AC 198mm za 24tj+2/7
FI 43mm za 23tj+4/7

BIP=BDP i FI=FL

a tu ima kalkulator mjera, di uneses podatke i kaze ti za koji tjedan odgovara, cak i izracuna tezinu bebe prema mjerama
kalkulator mjere
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:04   #2712
Dano, hvala za link...

Našla sam svoje mjere za 24+1tt

BPD 63
FL 43
AC mi nije zapisala...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 18:03   #2713
Ovo su moje mjere 36+3
BPD: 95 mm / 36+6
AC: 310 mm /35+1
FL: 70 mm /35+6

Nekako mi je teško shvatiti da se FL može smanjiti, prije bi bilo da je jedna od njih krivo izmjerila
BlueOcean is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:19   #2714
36+3

BIP 98
HC 326
AC 318
FL 70
težina 2800 g

P.S. mislim da su krivo upisali BIP (BPD)

Zadnje uređivanje DragonsQueen : 20.02.2015. at 16:00.
DragonsQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 09:59   #2715
Meni neki dan na 30+1 rekla da je bebač oko 1700 g i da je veći za nekih tjedan i pol kao bit će velik. A cijelo vrijeme dosad su govorili da je manji za 4 dana pa me to zbunilo Nije ništa puno komentirala osim kao drugorotka muško dijete pa nije ni čudno....
Idući pregled mi tek u 35 tt
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:25   #2716
Evo mene s pregleda, danas 38 tt i tezina 3600. Prije 2 tjedna je bila na 2900 pa san mislila da nece imat toliko. Prva mi se rodila u 41 tt sa 3600 i sad se nadam da ova bebuska nece dobivat vise na tezini. Sve mjere su manje za 38 tt jedino je stomacic napredan i sad je velik za 41 tt. Ne znam vise kolika ce bit na kraju. Je li moze beba od 4 kg i duzine cca 52 cm stat u robicu 56, bar neka 2 tjedna? Ajte me malo utjesite....
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 16:03   #2717
Ma može sigurno! Ako je robica prave veličine 56, onda u nju stanu djeca do 56 cm, a i malo duža. Moj je rođen s 4238g i 53cm pa je nosio 56 mjesec dana, al bilo je i nekih komada od 62 koji su mu odmah bili knap.

Zaboravila sam dodati da kažu da je svaka sljedeća beba veća od prethodne. Ne znam jel to točno, al tvoja će svakako još dobivati na težini. Nebi bilo dobro da stane s rastom, ne?!
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:55   #2718
Thanks, malo mi je lakse. mislin da je ta tezina izasla iskljucivo radi stomacica, pa mozda i ne bude puno veca beba od starije seke. Ma neka je meni ona ziva i zdrava. Nisan ni mislila da stane s rastom, mogla bi bar nogica malo narast jer je to sad duzina za 36 tt.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 17:11   #2719
Pozdrav!

Da pitan, ako slucajno ko zna... 20+1 tjedan trudnoce, uzv mjere su BPD 47, AC 189, FL 32... Malo me brine ovaj AC, koliko vidin po mjerama odgovara 23. tjednu. Ginekolog nije nista naglasija, samo da je sve u redu. Zna li ko jel to u redu ili ima razloga za brigu?
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:35   #2720
Nema.
To su ti milimetri u pitanju, možda je malo krivo pozicionirao.
A taman da je i dobro izmjerio, bebica ima malo veći trbušćic. Bucko. Ništa strašno.
Ako te to tješi moj je imao stalno jako mali trbuh, i stvarno se rodio jako jako mršav. Ali ja sam imala groznu trudnoću i 100 problema. I puno godina.
Eto ga danas ništa mu ne fali.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.