Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 14:00   #1001
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
E pa užas jedan!!!!!! Tko je tu lud???????? A kako bi čovjek mogao napravit nešto na rebru ako to oni uopće ne rade?!?!?Sreća ne idem u petrovu-oni su još najluđi u cijeloj priči.

A ništa morat ću bit dosadna i ponovo slati mail svima po redu možda mi se posreći, možda negdje nabave te proklete reagense.

svejedno hvala na savjetima
Evo, da dodam današnje iskustvo s Rebra....Rekli mi da mi ne mogu napraviti d-dimere, jer da ih od nove godine vise ne rade.
Neke stvari su mi rekli da ce napraviti iznimno (sve vezano uz koagulaciju) , samo zato jer su mi se smilovali kad su vidli da sam trudnica na heparinu.
Pitam pa di da radim d-dimere. Kažu probajte nazvati druge bolnice i zavod za transfuziju Petrova 3.

Dakle, možda da nazoveš i to, ako nisi...I mozda ti se posreci pocetnom mjeseca, ako mjesecno dobivaju reagense. Sretno.

Stanje u zdravstvu nam je sve bolje.
__________________
Na kraju će sve biti dobro :)
drpozitiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:13   #1002
Prestrašno.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:14   #1003
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Ma sve sam zvala i slala mail svim bolnicama u zg.
Na rebru sam bila i osobno jer sam tamo radila druge
pretrage a za ovo su rekli da više ne rade jer nemaju s čim.
Jedan privatni lab mi traži 2860 kn za samo te dvije pretrage,
I medicinski fakultet u Rijeci mi je pozitivno odgovorio,a zagreb ništa. Pa nemogu vjerovat gdje to drugi obavljaju? zar sam jedina koja treba te pretrage?

neznam šta da radim morat ću odlučit ili platit ili otputovat u Rijeku, iako mi ni jedna opcija nije draga.

Prvi put radim te detaljne pretrage,iako sam znala da neće to ići baš glatko,jer kod nas ništa neide glatko,ipak nisam mislila da će me uputit na pretrage koje se nemogu nigdje obavit.

KATASTROFAAAAAA....
Ajde napiši što točno trebaš napravit?
Koje točno pretrage?
Ove dvije što spominješ, jel to vezano uz genetiku ili imunologiju?


Da vidim sad ponovo Protein S i PAI.
Ma ne može biti 2000kn neko te mulja, zovi dalje.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:05   #1004
Gle, situacija je ovakva.
Imam sina 4 godine potpuno zdrav prirodno rođen. iza toga tri izgubljene trudnoće bez ikakvog objašnjenja, analize nisu pokazale baš ništa.
I sad kad sam stvarno na rubu živaca inzistirala sam da me šalju na sve moguće pretrage koje postoje, na koje me naravno nitko do sad nije ni pokušao poslati,samo ono osnovno,brisevi,papa, i to je to.naravno svaki put sve u redu i doktor uredno kaže smijete zatrudnit. što je najbitnije doktori o tome ne žele ni puno govoriti,jedva sam ih natjerala da me upute na te pretrage za koje sam naravno sama saznala putem interneta i preko poznanika sa sličnim iskustvima. iskreno prvi put čujem za taj heparin i to pikanje o kojem vi tu pričate-pišete.
i sve mi je ovo novo.
Da skratim priču uspjela sam dobit popis pretraga koje trebam napravit u 12 mjesecu 2010.g. odmah otišla po uputnice i na rebro 7.1.2011. bez ikakve najave. kad je službenica na upisnom šalteru vidjela mojih 20 uputnica šokirala se.rekla je da već 10 godina tu radi a ovo da prvi put vidi,i da su donedavno oni radili 90% tih pretraga ali da više na rade jer nemaju s čim, da će napravit što mogu a za ostalo da probam negdje drugdje.tako sam otišla i u petrovu 3,odgovorili mi isto. Ali dobro već sa bila riješila pola.
onda sam za ono što je ostalo neobavljeno svima uputila mail sa zamolbom da mi samo odgovore dali rade te pretrage, za neke su mi odmah javili termin kad mogu doći, a za pretrage -PROTEIN S I PAI 1 su napisali da to ne rade i da pokušam negdje drugdje.zatim sam ih išla sve po redu svaku bolnicu svaki laboratorij posebno zvati telefonski i ništa,svi kažu ne radimo to a neki čak nisu nikad ni čuli za to.
E onda sam odlučila posjetiti privatne laboratorije.Otišla sam u jedan gdje je bio vrlo ugodan neki doktor koji mi je čak rekao da nezna za zagreb ali zna da to rade na Medicinskom fakultetu u Rijeci,još me ohrabrivao da to i nije tako daleko, "za sat i pol si tamo obaviš i vratiš se i još usput pogledaš malo karneval..",zapričali se mi. ali je i obećao da će ispitat dali bi oni to mogli napravit i da će mi javiti mailom ali da sigurno neće biti jeftino. nakon par dana javio 2860 kn-skoro sam pala u nesvijest. iako spremna sam i to platiti ako nema druge mogućnosti.
OVAJ PUT IGRAM NA SIGURNO.
Naravno ako ne uđem u menopauzu prije nego uspijem obavit sve pretrage,a kako je krenulo......mislim da neću tako skoro zatrudnit.
OČAAAAAAAAJ!!!!!!!!!
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:27   #1005
Sunce,jesi probala zvati transfuziju na KBC Osijek?Šta oni kažu?
Taca1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:08   #1006
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Da skratim priču uspjela sam dobit popis pretraga koje trebam napravit u 12 mjesecu 2010.g. odmah otišla po uputnice i na rebro 7.1.2011. bez ikakve najave. kad je službenica na upisnom šalteru vidjela mojih 20 uputnica šokirala se.rekla je da već 10 godina tu radi a ovo da prvi put vidi,i da su donedavno oni radili 90% tih pretraga ali da više na rade jer nemaju s čim, da će napravit što mogu a za ostalo da probam negdje drugdje.tako sam otišla i u petrovu 3,odgovorili mi isto. Ali dobro već sa bila riješila pola.
Možda si samo krivo skužila službenicu, za Rebro kažu da jedini rade baš sve te pretrage, ja i moja obitelj smo prošle godine izvadili sve te nalaze tamo, možda je htjela reći da trenutno nemaju reagensa za ta dva nalaza i da se zato probaš snaći dalje.

A za uputnice ja sam na jednoj uputnici imala popis za sve pretrage a ne za svaku pretragu posebnu uputnicu pa je možda i zato rekla da to nikad nije vidjela. Predlažem ti da ponovno vidiš sa Rebrom za te dvije pretrage. Sretno!
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:14   #1007
Sunce...

Možeš probat na bezbroj načina.
Stanje u zdravstvu je malo sjebano, pa stvarno labovi ostaju bez reagensa, ali trenutno, u nekom momentu će ih nabavit.
Moraš samo stalno zvati, ako imaš vremena još je bolje zaletit se direkt pitat u lab, jer ima jako puno baba koje na tel. samo otfrknu i neće reći.
Meni se x puta tako desilo da sam jedini pravi odgovor dobila kad bi osobno došla u lab.

Nego, što se tiče spontanih, jesi radila kakve druge pretrage osim ovih trombofilijskih?
Jeli ti muž radio spermiogram?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:00   #1008
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
[B]Sunce...[/

Nego, što se tiče spontanih, jesi radila kakve druge pretrage osim ovih trombofilijskih?
Jeli ti muž radio spermiogram?

Nije to radio misliš da bi trebao?
Iako do sad nije bilo nikakvih problema oko začeća, kad smo odlučili odmah se i primilo, ali jednostavno nemogu održat trudnoću.pa sam pretpostavila da je neki problem kod mene koji ja očito ne osjećam ali ubija plod.
Išli smo obadvoje na KARIOTIP I TIPIZACIJU. Nalazi će mi bit gotovi za mjesec dana. A ja sam napravila- kompletna krvna slika,urin,urinokultura,šećer u krvi,TORCH,NK staniceCD56,CD19,antinuklearna protutijela,antitieroidna protutijela,antikardiolipinska protutijela,lac,homocistein,faktorVleiden,faktor II,MTHR,antitrombin III,protein C,T3,T4.TSH,briseve.

Jel postoji još što?
Pola tih nalaza još čekam. Kad sve bude gotovo i ako se pokaže da je sve u redu onda idem dalje napraviti ako se još išta ima napravit.
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:17   #1009
[QUOTE=mila26;32022210]Možda si samo krivo skužila službenicu, za Rebro kažu da jedini rade baš sve te pretrage, ja i moja obitelj smo prošle godine izvadili sve te nalaze tamo, možda je htjela reći da trenutno nemaju reagensa za ta dva nalaza i da se zato probaš snaći dalje.

****Mislim da si u pravu,probat ću ponovo otići pa vidjet.****


A za uputnice ja sam na jednoj uputnici imala popis za sve pretrage a ne za svaku pretragu posebnu uputnicu pa je možda i zato rekla da to nikad nije vidjela. Predlažem ti da ponovno vidiš sa Rebrom za te dvije pretrage. Sretno!

****A što se tiče uputnica doktor u domu zdravlja nije imao pojma gdje ću to sve moći napravit pa mi je dao sve pojedinačno ako budem morala na više mjesta ići bio je u pravu. recimo primjer na jednu uputnicu mi je napisao PROTEIN C I PROTEIN S,ja dođem u petrovu 3 oni kažu radimo samo PROTEIN C i uzmu mi uputnicu, tko da sam morala ponovo ići u dom zdravlja po novu za PROTEIN S.*****

*******Stvar je u tome da liječnici iz doma zdravlja nisu uopće povezani sa bolnicama i nemogu uopće pomoći pacijentu i pravilno ga uputit gdje da ode što obavit,nego se moraš sam snalazit.*****

Zadnje uređivanje SUNCE-MAMINO : 27.02.2011. at 15:35.
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:25   #1010
Quote:
Taca1981 kaže: Pogledaj post
Sunce,jesi probala zvati transfuziju na KBC Osijek?Šta oni kažu?
Nisam zvala to mi je malo daleko. Ipak mi je bliže Rijeka.
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:50   #1011
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Nije to radio misliš da bi trebao?
Iako do sad nije bilo nikakvih problema oko začeća, kad smo odlučili odmah se i primilo, ali jednostavno nemogu održat trudnoću.pa sam pretpostavila da je neki problem kod mene koji ja očito ne osjećam ali ubija plod.
Išli smo obadvoje na KARIOTIP I TIPIZACIJU. Nalazi će mi bit gotovi za mjesec dana. A ja sam napravila- kompletna krvna slika,urin,urinokultura,šećer u krvi,TORCH,NK staniceCD56,CD19,antinuklearna protutijela,antitieroidna protutijela,antikardiolipinska protutijela,lac,homocistein,faktorVleiden,faktor II,MTHR,antitrombin III,protein C,T3,T4.TSH,briseve.

Jel postoji još što?
Pola tih nalaza još čekam. Kad sve bude gotovo i ako se pokaže da je sve u redu onda idem dalje napraviti ako se još išta ima napravit.
Neka napravi i spermiogram.
Nalaze dobijete za par sati.
Slika se i dečkima zna poremetit, a recimo deformirani spermić može biti uzrok lošeg razvoja embrija i prestanak razvijanja, nevezano za kromosomsku sliku.
Tako budete kompletirali nalaze. Čudno da vas prvo na to nisu poslali.

Ajd kad dobiješ rezultate svih ovih, pls. napiši.
U kom si gradu inače?


To bi trebali biti svi nalazi, hormone nema smisla radit, to se radi kad ne možeš zatrudnit, što kod tebe nije slučaj.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:41   #1012
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Neka napravi i spermiogram.
Nalaze dobijete za par sati.
Slika se i dečkima zna poremetit, a recimo deformirani spermić može biti uzrok lošeg razvoja embrija i prestanak razvijanja, nevezano za kromosomsku sliku.
Tako budete kompletirali nalaze. Čudno da vas prvo na to nisu poslali.

Ajd kad dobiješ rezultate svih ovih, pls. napiši.
U kom si gradu inače?


To bi trebali biti svi nalazi, hormone nema smisla radit, to se radi kad ne možeš zatrudnit, što kod tebe nije slučaj.
Ma daj pa nitko živ me nigdje nije poslao a zadnjih par godina gledali me svi mogući doktori i specijalisti u Merkuru,čak se kod jednog od njih i privatno pregledam. Nemam ništa protiv ni jednog od njih dapače uvijek su bili fer i korektni,ljubazni. I ne očekujem da brinu moje brige, njima je to sve ko dobar dan,sve je to normalno. Ali da mi je netko bar spomenuo, moglo bi se, ili trebalo bi se napravit ovo ili ono.... neznam, bilo što......pa ja nisam doktor da bi to trebala znati ako mi oni to ne spomenu,a i kad sam pitala samo su slijegali ramenima i tješili me kako ja nisam prva ni jedina da se to svakodnevno događa i da je u hrvatskoj čak 30% izgubljenih trudnoća. i da im se većinom ne sazna uzrok........

Za sve sam se ovo sama izborila i saznala većinom preko interneta.Žalosno

U Zg sam,javit ću rezultate,a ovo ćemo isto napravit hvala

Kad smo već kod toga daj olakšaj stvar javi ako znaš gdje se to radi?
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:13   #1013
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Ma daj pa nitko živ me nigdje nije poslao a zadnjih par godina gledali me svi mogući doktori i specijalisti u Merkuru


Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
čak se kod jednog od njih i privatno pregledam.
da nije dr D? ili ona sirovina od Z?

Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv ni jednog od njih dapače uvijek su bili fer i korektni,ljubazni. I ne očekujem da brinu moje brige, njima je to sve ko dobar dan,sve je to normalno. Ali da mi je netko bar spomenuo, moglo bi se, ili trebalo bi se napravit ovo ili ono.... neznam, bilo što......pa ja nisam doktor da bi to trebala znati ako mi oni to ne spomenu,a i kad sam pitala samo su slijegali ramenima i tješili me kako ja nisam prva ni jedina da se to svakodnevno događa i da je u hrvatskoj čak 30% izgubljenih trudnoća. i da im se većinom ne sazna uzrok........
ti draga moja ideš totalno na krivi način....
taj način sam nažalost odabrala i ja nakon iskustva sa Merkurom... i sama naišla na sve pretrage..
ne treba ti 56 uputnica.. kako je mila rekla.. sve to ide na jednu ali ti imaš drugi problem - nema reagensa

tebi treba dobar dijagnostičar i čovjek koji bi te trebao uputiti u sve pretrage....

savjet.. odi dr. radončiću na predkoncepcijsku obradu koja će osim tebe obuhvatiti i tvog muža u ovom dijelu o kojem cici (wanda) govori....


i sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:12   #1014
Ljudi moji ne mogu vjerovat ovo što čitam. Jedan Zgb pa da imate takve komplikacije, a ja mislila da mi u Osk nemamo ništa. Znači, od Zgb do Osk postoji autoput (bolje i tri sata vožnje nego 2.800 kn). Naša KBC radi sve te pretrage i naravno ništa se neplaća jer imate uputnicu. Npr, ne znam više tko je napisao da nerade D-dimere. Ja ih svaki mjesec vadim i nalaz mi bude gotov za 45 min. Ako nekoga zanima neka nazove naš KBC (031/511-511) i tražite centralni laboratorij za pretrage koagulacije, a za genetske tražite odjel nuklearne medicine. Reagensa ima što je najbitnije, kažu da se nalaz čeka 6 tj da se nakupi uzoraka ali meni je uvijek bilo i prije toga cca 4 tj.
Sretno!
crna30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:30   #1015
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga daj olakšaj stvar javi ako znaš gdje se to radi?
Spermiogram?
Gdje god hoćeš.
MM išao u Petrovu, na uputnicu, u jutro, popodne u 2 bio gotov nalaz.
Na V.V. su tražili da mora prvo na pregled i naručuje se termin pa ga nisam tamo slala, na SD piše da se nalaz čeka 7 dana isto ide narudžba termina, a u Vinogradsku sam odustala jer je žena na tel bila nepismena i bahata.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:32   #1016
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
savjet.. odi dr. radončiću na predkoncepcijsku obradu koja će osim tebe obuhvatiti i tvog muža u ovom dijelu o kojem cici (wanda) govori....
Sunce @
Odi bilokojem MPO doktoru na konzultacije, ovi obični ginići ne shvaćaju puno stvari.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:46   #1017
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Spermiogram?
Gdje god hoćeš.
MM išao u Petrovu, na uputnicu, u jutro, popodne u 2 bio gotov nalaz.
Na V.V. su tražili da mora prvo na pregled i naručuje se termin pa ga nisam tamo slala, na SD piše da se nalaz čeka 7 dana isto ide narudžba termina, a u Vinogradsku sam odustala jer je žena na tel bila nepismena i bahata.
Hvala draga puno si mi pomogla.
SUNCE-MAMINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 09:53   #1018
Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
Hvala draga puno si mi pomogla.
Znaš li za "pravila" davanja spermiograma?
Kao što se krv za neke stvari vadi na tašte, tako postoji i pravilo za davanje spermiograma.
Apstinencija mora biti u krugu 2-7 dana.
Najbolje da ide dati 3-4dan apstinencije.
Jako je bitno jer kraće/duže od onih 2-7 dana može utjecat na pravu sliku, onu koja se uzima kao referentna vrijednost.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:42   #1019
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
To bi trebali biti svi nalazi, hormone nema smisla radit, to se radi kad ne možeš zatrudnit, što kod tebe nije slučaj.
Spolne hormone, odn prvenstveno prolaktin je jako dobro napraviti. Npr. ja sam imala dva spontana zbog kombinacije povišenog prolaktina i trombofilije- i ja sam zatrudnila lako, ali nisam mogla zadržati trudnoću jer se plod nije pravilno razvijao (visok prl čini ovulaciju nekvalitetnom-odn jajnu stanicu). Tako da mislim da je bolje i to provjeriti za svaki slučaj.

Zadnje uređivanje Sashica : 03.03.2011. at 12:06. Reason: uređivanje quota
meri lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:34   #1020
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
hormone nema smisla radit, to se radi kad ne možeš zatrudnit, što kod tebe nije slučaj.
ovo je totalno pausalna izjava i ne treba ju uzet zdravo za gotovo.
slazem se s @meri lu, cesto neka zbrka s hormonima moze za posljedicu imati spontane pobacaje.
i ja sam lako zatrudnila i dva puta imala spontani jer zbog zbrckanih hormona kvaliteta jajne stanice je bila upitna. nakon sto sam hormone dovela u red, trudnoca se zadrzala.

Quote:
SUNCE-MAMINO kaže: Pogledaj post
samo su slijegali ramenima i tješili me kako ja nisam prva ni jedina da se to svakodnevno događa
uzas, posizim na ovakve izjave!!!
jasno mi je da doktori to gledaju svaki dan, i ok, jedan spontani zaista moze biti slucajnost i nesretni slucaj... al da ti doktor govori da je maltene normalno imat tri spontana pobacaja za redom i da se to "svakodnevno dogadja". ne draga moja, sigurno se ne dogadja svakodnevno i nije normalno tako ucestalo gubit trudnoce. hvalabogu pa si sad na dobrom putu s tim pretragama koje obavljas i nadam se da ces naci nacin kako da zadrzis sljedecu trudnocu. sretno!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.