Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 12:22   #1721
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
I softver, ka šta san napisa, ima svojih problema i nelogičnosti.
Nisam skuzio jel u tebe Albis 8100 ili 9300.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 09.03.2015., 12:32   #1722
8100. Ali stvar je vjerojatno ista i kod 9300. Može li ko potvrdit?
DelmatST is offline  
Old 09.03.2015., 12:40   #1723
Ja nisan nikad ima 8100,imam 9300 i on radi kao zmaj bez ikakvog štekanja.Nikakvih problema nema.
Antem is offline  
Old 09.03.2015., 12:49   #1724
Na 9300 prebacivanje programa je OK, dali sa gumbom CH + - ili direktnim upisivanjem broja kanala prebacuje i to normalno momentalno kao kad prebacujes programe na TV-u, zovi tehnicku podrsku i trazi da ti prijemnik obavezno zamjene za 9300, budi uporan.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 09.03.2015., 15:34   #1725
Sve je isto i preko VIP-a.
stipest is offline  
Old 10.03.2015., 14:52   #1726
Kazu iz B.net-ove tehnicke podrske da je nocas isla zadnja nadogradnja softvera na Albisima i da bi zatajkivanje - smrzavanje HD programa trebalo biti rijeseno, kod mene i dalje sve po starom zastajkuje i dalje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 10.03.2015., 15:27   #1727
Ma nema to veze sa softwerom!!!
stipest is offline  
Old 14.03.2015., 09:17   #1728
B.net saga se nastavlja, na moju primjedbu mail-om vezano za zastajkivanje - zamrzavanje HD slike u srijedu dosao serviser, pogledao i ustanovio da je koaksijalni kabel koji je prije 10 i vise godina postavljao prethodnik B.net-a "Adriatic kabel" pretanki i da on previse gusi (fakat je bio tanki, vanjski promjer mu je 5 mm idealan za postaviti u kanalice ili provuci kroz manju rupu, fleksibilan, ali i tanka srednja bakrena zicica vece gusenje) te da ce za koji dan doci ekipa mrezara i kabel promjeniti, nakon toga mora biti dobro.
Drug dan u cetvrtak dosli mrezari promjenili koaksijalni kabel od ormarica na stubistu do uticnice u stanu cca 30 m, postavili dodatni razdjelnik, pospajali i otisli. Nazalost zastajkivanje - zamrzavanje HD programa se i dalje nastavilo, ponovo sam im pisao i cekam daljnje njihove poteze...

@DelmatST: jesi trazi Albisa 9300...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 14.03.2015., 11:25   #1729
Nisan još...
DelmatST is offline  
Old 14.03.2015., 13:49   #1730
B.net

Kad budeš javi kako je prošlo.I mene bi to zanimalo.

@Cilim:Žao mi je,ali ja sam sve to prošao,a znaš kako je završilo.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.03.2015. at 22:46.
stipest is offline  
Old 18.03.2015., 09:32   #1731
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
@Cilim:Žao mi je,ali ja sam sve to prošao,a znaš kako je završilo.
Saga se nastavlja, bojim se da prolazim isti tvoj put.
Jucer trebao doci tehnicar pogledati i rijesiti problem povremenog smrzavanja - zastajkivanja HD programa, nakon dvosatnog cekanja u dogovorenom terminu nije se ni pojavio, nazvao me u akademskih 15 i ispricao da nije stigao do mene ali je razgovarao sa kolegama tehnicarima i da su zakljucili da problem nije samo kod mene vec je problem cijele zgrade i da moraju vidjeti sta napraviti te da ce mi se javiti za dan dva
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.03.2015., 09:06   #1732
Ne znam da li je netko vec pitao,jeli netko od vas kupovao svoj vlastiti wlan router kada je presao na bnet?Prebacio bi se na bnet ali bi ulozio u svoj router jer mi se ne placa pretplata od 30kn.Hvala
Mr.Bean is offline  
Old 24.03.2015., 12:08   #1733
Da, ja sam ga kupio i spojio sa zicanim b.net modemom i radi ok.
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 24.03.2015., 12:12   #1734
Sada bnet daje isključivo bežične routere. Najam se više ne plaća.
Mephisto is offline  
Old 24.03.2015., 12:38   #1735
Nije iskazano kao odvojena stavka na racunu, i nemas mogucnost ne placat najam, ali, tehnicki, naravno da su nastavili naplacivati najam...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 24.03.2015., 15:32   #1736
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je netko vec pitao,jeli netko od vas kupovao svoj vlastiti wlan router kada je presao na bnet?Prebacio bi se na bnet ali bi ulozio u svoj router jer mi se ne placa pretplata od 30kn.Hvala
Radi to sve ok,ali više nije aktualno od kada su taj najam modema ubacili u cijenu paketa.Bežični modem dobivaju svi i imaju istu cijenu.
stipest is offline  
Old 10.09.2015., 22:49   #1737
u stanu sam koji nema internet,telefon i nista. a tv hvata bnet 40 kanala.u zidu ima neki prikljucak za antenu koji je prikopcan na tv i hvata tih 40 kanala od bneta.ali slika je onako losa.kao nekada kada se hvatalo na antenu.pahuljasta. zanima me kako to da hvata bnet i zasto je slika takva.tv je lcd i ima ugradeni dvbt. zanima me da li je mozda zbog tv takva slika. i zanima me da li bi mogao te kanala hvatati na tv-u koji nema ugradeni dvbt prijemnik... jer u meduvremnu je vlasnik odnio svoj tv.....jer od bneta bi to trebala biti kabelska jel to znaci onda da digitalni signal je nesto sasvim drugo


odgovor:To loviš njihovu staru kabelsku analognu ponudu kanala, nema to veze s telkom, dvb-t-om i digitalom.
A sad lijepo nastavi npr. na b.net top-temi.
luka249 is offline  
Old 10.09.2015., 22:52   #1738
sad bas citam malo na stranici.taj kabelski osnovni paket je analogni... ali nije mi jasno odakle meni dolazi ti programi jer nema taj paket.da li je moguce da je od nekoga susjeda gore ili dole.... jel ima ikakva sansa da napravim da mi slika bude cista
luka249 is offline  
Old 11.09.2015., 04:01   #1739
B.net

Dolazi iz zajedničke zgradine antenske zidne instalacije, kroz koju je b.net očito provukao svoju infrastrukturu tj. koax-kabele.

Ne moš pojačavat njihov signal sam u smislu ugradnje pojačala, nije to samo tako ko da se radi o tvojoj, običnoj anteni...ovde je cijeli (njihov) sustav u pitanju, ak si redovni pretplatnik moš ih probat zvat da to dođu vidit i probat sredit, samo kolko se kod njih više uopće daje na analogiju kao relikt nekih minulih vremena.....ne znam baš, skeptik sam u tom slučaju i ne bih očekivao puno na tvom mjestu.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 11.09.2015., 15:48   #1740
u meduvremenu sam uzeo bnet ali samo internet.pa je ona zamjenio to kuciste u zidu.ali nisam mogao isprobati kakav je slika sada jer nema tv.imam samo neki mali ali on hvata samo digitalni signal.znaci mogao bih probati na obicnom tv prijemniku koji nema ugradeni dvbt da vidim sta ce biti

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 11.09.2015. at 19:00. Reason: Q
luka249 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.