Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 16:53   #1441
Quote:
ANE10 kaže: Pogledaj post
meni su SVI bili takvi
Ja sam s ostatkom imala sriću..bili su stvarni svi super..ono doslovce za poželit...

al eto on šta je samo ušeta i ne znam uopće zašto je ušeta ..šta mu je trebalo iz tog boksa... jer ga ja nisam zanimala....al eto... srića moja šta me i nije gleda još bi me i raspuka
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:02   #1442
Friska mama!

Pokusat cu biti sto kraca ali ima toga previse.
Krenimo od cinjenice da sam prenijela 15 dana i svaki drug dan isla na preglede. Amnioskopija mi nije bila moguca jer sam bila skroz zatvorena, tako da su me slali na CTG i on je dosta pouzdan i moze se ustanoviti da li ima djetetove patnje ili ne. U mom slucaju je sve bilo uredno. Svaki put bi me pitali zasto sam dosla, pa te automatski salju na amnioskopiju pa bi ja morala objasnjavat da nije moguca jer sam zatvorena, pa te onako s visoka gledaju kao sta ti znas ajde lezi, pa se uvjere sami i posalju me na CTG. Muka mi je bila od tog svakodnevnog objasnjavanja. 15. dan su me ostavili u bolnici na odjelu. Super moderno uredjeno, tv u sobi, kreveti na botune, sve cisto, dvije pacijentice u sobi, svoj wc, hrana odlicna (volim inace juhe i zelenjavu). Zaboravila sam rec da sam pred rodilistem pala i uganila nogu, zavrsila na hitnoj, srica nije bilo slomljeno. U sobi mi je cimerica mijenjala obloge jer sestre nisu dolazile, ali ne mozes im zamjerit jer ih je malo ali ipak ocekujes u bolnici da imas njegu bolju nego doma ali to bas i nije tako.
Mirna noc, trudova nema, zatvorena i dalje, noga boli za poludit.
E sad doktori:

Dr. Hrboka, prekrasan, njezan, sve fino objasni strpljivo
Dr. Mrsic, mlad, ne prica puno, ali kad ga se pita sve objasni
Dr. Karelovic, jako fin, ulijeva povjerenje, brine za pacijente, ne voli da zena pati

Dr. Vukovic mi predlaze da pokusamo s gelom za otvaranje, ali mi ne objasnjava sto taj gel moze izazvati. Mehanicki me otvara (pazio je i nije me zabolilo moram priznat) stavlja gel i salje me nazad u sobu.
U roku od 10 min gel je toliko jako djelovao da sam dobila trudove svake dvije minute jacine 117, a otvorena pola cm. Katastrofalna bol, trudnice na odjelu mi pokusavaju pomoc, doktora nema ni za lijeka, nestao. Sestra me spaja na ctg i kaze da imam trudove za rodit; da sam jako reagirala na gel da cim dodje dr da ce me poslat u radjaonu. Ja ko sumanuta hodam po hodniku i od muke ne znam sta bi, disem duboko. Trudovi su toliko intezivni i bolni, stomak se sav grci, u trudu tvrd kao kamen, uzas.....
Dolazim u radjaonu, klistir nista strasno, cak olaksanje nakon zatvora u trudnoci, sama se tusiram i gledam ocu li di past i glavom udrit. Niko te ne shvaca ozbiljno, misle da preuvelicavam, ja pokusavat objasnit da imam umjetno izazvane trudove, molim za nesto protiv bolova, molim za epiduralnu, da mi muza puste da mi pomogne (prosli smo tecaj). Kazu ne moze epi dok ne budes otvorena 3 cm, muza ne pustaju jer je jos rano kao ne radjam jos. Ja kazem ok, Dr. Kopic je tu, dezurna, ona se slaze i ceka pravi momenat. Dr. Benzon je tu, kad ga zovem dodje me pregledat koliko sam otvorena, tjesi me da budem strpljiva. Dr. Sunj dolazi i onako pomalo drsko mi govori to vam se zove radjanje, objasnjavam joj da za taj gel ali djabe mi govorit. Jos se mislis zena je, razumit ce, ma koma.
Napokon otvorena 3 cm, Dr. Benzon i Dr. Kopic su tu, zovu sefa smjene za dozvolu i Dr.Bacic kaze ne moze, bez ikakvog razloga, cisto izivljavanje. Dr se ispricavaju kazu zao nam je, ne smijemo nista bez dozvole sefa smjene. Dr. Kopic me mazi po celu..divna zena, topla i humana, zao joj da se mucim ali ne moze nista na svoju ruku. Daju mi Dolantin, odvratnu drogu od koje sam momentalno se ispovracala.Mozete mislit kakvog je sastava. Bolovi su isti, samo si osamucen, ma uzas....Ja zovem muza na mob, prijateljicu doktoricu da pomognu, da zovu nekoga da nesto napravi. Mucim se ka bestija. Doktora ni sestara nema, nigdi nikoga...sama u boxu sa svojom mukom. Bespomocna totalno....
Dizem se sama sa stola, sestra mi govori da sam joj preteska (visoka sam 180 cm) da cu joj past, moram u wc...idem sama, nastavljam setat po boxu jer mi lakse prodisat trudove nego lezeci....cujem da je dosao Dr. Bacic i dolazim do njega izmedju trudova, molim ga da mi da epid, uz povisene tonove. On me pregledava i kaze da idemo rodit da sam otvorena. Kako sad to, mislim super ali nikoga satima nije bilo....Meni punih 9 sati od pocetka trudova. Bebica oce vanka, sad cekamo muza da dodje, a nisu ga tili pustit da dodje ranije kad mi je bio najpotrebniji...sad treba stiskat da beba ne izadje..mislim se pa ko je ovdje lud. Dolazi muz, jedan tisak puca vodenjak, drugi izlazi glavica, treci bebica, cetvrti posteljica. Rezu me dosta, puno punata Dr. Karelovic dolazi me sasit, nista me ne boli, super covjek i doktor.
Babica hladna, sa komentarima tipa nemojte rezat nego tiskajte. Muzu nije dala da prereze pupkovinu. Nemam force se raspravljat s njom ali zao mi je sto joj nisam rekla da kad me tretiraju ka bestiju mogu jedino rezat hehe.
Bebac je dobro, prekrasan veliki djecak,daju mi ga na prsa i zaista sve zaboravis kad ga ugledas. Muz presretan ali razocaran duboko. Zgrozen ponasanjem osoblja i hladnim pristupom ali sretan sto smo oboje dobro sto je najvaznije od svega.
Potom nova babica, nemam jos mlijeka sto je normalno, a ona meni dobaci komentar tipa, a niste se bas povezali s djetom. Ja se mislim e stvarno sam lose srece, nikako da dodje netko pozivne energije i kaze koju lipu ric...
Ali toliko si sretan da te nitko ne moze izbacit iz happy stanja, a imas osjecaj da im je bas to namjera. Koji ljudi, koje lose energije...

Voze me na odjel Babinjace 2, sestra mlada zgodna plavusa, napokon veselo lice, pozitivna energija.Cimerica u sobi famozna, srele smo se vec prije na pregledima u rodilistu....
Sad smo u drugoj fazi. Izgubila puno krvi, puno punata koji bole, temperatura, bebac koji place jer je gladan, nadohrane nema....Dvije sestre na cijeli odjel, ne mozes ih krivit ali mogle bi i one pomoc. Cekam posjete muza i mamu da me dignu iz kreveta i operu i dite presvuku, najvise ti pomaze cimerica ako je u boljem stanju od tebe. Mliko dolazi, treba masirat prsi, treba se izdajat, treba dijete na prsi naviknit....3.dan mlada sestra se smiluje sjeda na krevet i pomaze pri dojenju. Ne spava se vec 3.noc jer ako tvoja beba ne place onda place cimericina, ali sve mi zene uspijemo izdrzat. Ta sreca zbog bebaca je nevjerojatna, samo te nosi...
Pedijatrica Dr. Budimir hladna i bahata. Grijeh joj dati da radi sa malim prekrasnim stvorenjima....ostale pedijatrice su fine...
Suma sumarum...zali Boze para i novaca utrosenim na onakvu zgradu i opremu. "Bisere pred svinje". Puno ces jos vremena proci dok mi dodjemo na jedan nivo humani, ljudski, strucan....A doktori imaju veliki ego problem, mali Bogovi koji su navikli da im se svi klanjaju jer su ljudi jednostavno nemocni i u strahu...Cast iznimkama koji su jos uvijek u manjini ali nadam se da ces ih biti sve vise.
I muz i ja smo zreli ljudi, koji su bebu planirali, istinski zeljeli i htjeli da nam porod bude pozitivno iskustvo, nismo ga dozivljavali kao bolest. U rodiliste sam usla kao zdrava trudnica, a izasla skoro cetveronoske. O masiranju medjice i planu poroda mozete samo sanjati.....ili sve ovisi u ciju smjenu dospijete. Pretuzno...
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:26   #1443
epiduralna

zna li tko kako i kada se moze trazit epiduralna? placa li se ?
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:20   #1444
Cure,kada ste vi radjale,ujutro ili po noći kada je bilo toliko doktora?
ja sam oba puta po noći rađala,nikakva gužva od doktora nije bila,jedino ujutro kada bi bila smjena onda je bija šušur...
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:16   #1445
Leic bas mi je zao, meni ce ovo bit prvi porod i to najvjerojatnije carski zbog zadka. nakon svih prica o rodilistu nemam nikakva ocekivanja, ali takvo ponasanje-PRESTRASNO!!!! dok sam mislila da cu imat prirodan porod sanjala sam o tome da bude bez dripa, epiziotomije i ostalih umjetnih gluposti, ali ovde treba biti lude srece za tako nesto ili duboka džepa i spreman da ga ispraznis! Ali pokusaj zaboravit sto prije i uzivat sa svojom bebicom
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:22   #1446
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
zna li tko kako i kada se moze trazit epiduralna? placa li se ?
Nama su na tecaju rekli da je trenutno takva situacija, a i po novinama je stalno, da fali anesteziologa, tako da jedino ako bas imas neku povijest bolesti koja je zahtjeva, ako se predugo mucis ili si eventualno rodena ispod sretne zvijezde, ali da ces je dobit zato sto bi ti jednostavno da te ne boli-no way!!! Mozda neka veza moze pomoć, da se bar placa pa bi zene znale da ce je i dobit ako plate, a ovako dodes tamo i sta bude!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:49   #1447
Ma tecaj je teska farsa, teorija nema veze s praksom. Curke kojima su bebe na zadak cuvajte se da ne dospijete u ruke kojem nadobudnom Dr koji ce to pokusat prvo prirodno, namucit vas i kad bude frka, kad vas sataru do kraja onda na carski. Znam gdju koja je platila 500 Eur unaprijed za carski i cekala svoj dogovoreni porod i termin. E sad ako porod krene ranije, ne znam sto se tad dogadja kad si u tudjoj smjeni, zavisi u kakvim su odnosima dr medjusobno. Epiduralnu ne mozes platit, pokusala sam. Anes. ti ne moze garantirat da ce biti tad u radjaoni i da ce biti slobodan. Meni se sve poklopilo ali opet je nisam dobila jer sam bila u milosti Dr. Bacica kojem nisam platila jer nisam imala prilike, a platila bi bez razmisljanja jer onu bol izazvanu gelom ne bi pozelila ni najgorem neprijatelju. U radjaoni je kasno za ista, svi glume svece koji ne bi ni kune uzeli. Sve se triba dogovorit unaprid.
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 07:05   #1448
Moja prija je imala nazadak i nisu je htjeli poslati na carski(neznam koj dr je radio) nego su joj okrecali bebu da rodi prirodno,i nekako su upspjeli..........
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:24   #1449
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Moja prija je imala nazadak i nisu je htjeli poslati na carski(neznam koj dr je radio) nego su joj okrecali bebu da rodi prirodno,i nekako su upspjeli..........


Monatina ako ti nije teško pitaj priju tko joj je to radio,kako se to radi(koji je postupak) boli li i jeli opasno za bebu.... Ja sam tek u 28 tj. ali moja beba je stalno u jednom te istom položaju .....zadak.... na zadnjoj kontroli dr.mi je rekao pošto sam drugorotka da prvo pokušaju okrenuti bebu i prirodno a u krajnjem slučaju carski.... Već sam sva preplašena jer se jaaaaaako bojim carskoga ali nebih ni da mi nekako ozlijede bebu......
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:39   #1450
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Moja prija je imala nazadak i nisu je htjeli poslati na carski(neznam koj dr je radio) nego su joj okrecali bebu da rodi prirodno,i nekako su upspjeli..........
mora da je bio Vukovic...od njega bjezim kao vrag od tamjana!!! on to ima obicaj radit, to valjda zna cijeli grad i pola drzave!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:41   #1451
Meni je to drugi dr predložio
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:47   #1452
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Monatina ako ti nije teško pitaj priju tko joj je to radio,kako se to radi(koji je postupak) boli li i jeli opasno za bebu.... Ja sam tek u 28 tj. ali moja beba je stalno u jednom te istom položaju .....zadak.... na zadnjoj kontroli dr.mi je rekao pošto sam drugorotka da prvo pokušaju okrenuti bebu i prirodno a u krajnjem slučaju carski.... Već sam sva preplašena jer se jaaaaaako bojim carskoga ali nebih ni da mi nekako ozlijede bebu......
To ti radi Vukovic, da, zna biti toliko bolno da imas modrice po trbuhu, a svejedno ne uspiju, mogu ti ostetit posteljicu, a moze se i beba zaplest s pupkovinom...itd...ne preporucujem...po forumu su ti cure pisale o tome...ugl radi se u bolnici i nadgledaju uzv-om, ako krene porod usljed toga radas odmah, ako ne ides doma i cekas termin...ali 90 posto cura kaze ne, a i ginekolozi!!! posavjetuj se sa svojim, meni moj sam reka koga da se cuvam u bolnici!!! moj je isto na zadak i to sam ja u 37-om, kako mi je prvi porod ic cu na carski! bojim ga se i uzasno mi je zao sto necu imat prirodan porod, ali ako je to sigurnije za bebu naravno da je carski moj izbor! Inace ti najcesce ispadne da te tlace prirodno i onda kad se zakomplicira, pocnu bebi opadat otkucaji ili sl opet zavrsis na carski i to hitno, pa nemas mogucnost spinalne....razmisli dobro!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:54   #1453
Quote:
Leic kaže: Pogledaj post
Ma tecaj je teska farsa, teorija nema veze s praksom. Curke kojima su bebe na zadak cuvajte se da ne dospijete u ruke kojem nadobudnom Dr koji ce to pokusat prvo prirodno, namucit vas i kad bude frka, kad vas sataru do kraja onda na carski. Znam gdju koja je platila 500 Eur unaprijed za carski i cekala svoj dogovoreni porod i termin. E sad ako porod krene ranije, ne znam sto se tad dogadja kad si u tudjoj smjeni, zavisi u kakvim su odnosima dr medjusobno. Epiduralnu ne mozes platit, pokusala sam. Anes. ti ne moze garantirat da ce biti tad u radjaoni i da ce biti slobodan. Meni se sve poklopilo ali opet je nisam dobila jer sam bila u milosti Dr. Bacica kojem nisam platila jer nisam imala prilike, a platila bi bez razmisljanja jer onu bol izazvanu gelom ne bi pozelila ni najgorem neprijatelju. U radjaoni je kasno za ista, svi glume svece koji ne bi ni kune uzeli. Sve se triba dogovorit unaprid.
Ja sam sokirana s tim placanjem carskog...bila sam uvjerena da to sve nije bas tako, ali od kada se ja spremam na carski pa se malo vise raspitujem...jos mi nitko nije rekao da ga nije platio!!!! meni je moj gin preporucio dr-a za carski i nema nikakvog placanja...valjda nece doc kasnije i rec to vam je kostalo toliko a to ako krene porod, ja imam broj moba od tog gina s kojim se dogovaram za carski i mogu ga zvat. i ponavljam ne placam nista....a nije da nisam bila spremna i na to kad sam cula kako sve to funkcionira. radije platit nego dovodit bebu u opasnost!!!ali je uzasno to sta placamo ono na sta imamo pravo po zakonu!!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:11   #1454
leic hvala ti što si nam tako detaljno objasnila sve što ti se dogodilo.
Žao mi je što ti je porod ispao tako grozan.
Sva sreća brzo se sve zaboravi, da nije tako ko bi se odlučio ponovnorađat.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 18:21   #1455
ja sam epiduralnu dobila na preporuku doktora, nisam je tražila i nisam ništa platila...
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:05   #1456
Meni se plače kad sve ovo čitam- prvo zbog V3ekine sreće, što je imala porod kakav mnoge od nas sanjaju u Splitu ( na stranu ta nesretna epiziotomija ), a drugo zbog Leic, uhvati me tuga da smo mi rodilje prepuštene na milost i nemilost .
Jako mi je žao da si to morala proći, kao da sam i sama..
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:08   #1457
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
ja sam epiduralnu dobila na preporuku doktora, nisam je tražila i nisam ništa platila...
a ja je nisam dobila iako mi je teta anesteziolog i daje epiduralne na prodima u st. spominjana je i tu na forumu. zescu vezu od toga ne mozes imat za epiduralnu. ni sestra mi nije dobila epiduralne iako je ta ista doktorica bila s njom na oba poroda i cekala hoce li joj dati ili nece.
ja sam se namucila ko konj i rodila dite od skoro 4,5kg ali epiduralnu nisam dobila. jednostavno nisam bila kandidat.
i sad mogu ja tlapit da ja znam da sam je mogla dobit i da sam je trebala dobit ali valjda ona zna. moguce da je tako i za neke od vas.
ne znam sto bi rekla curi kojoj je anesteziolog odobrio epiduralnu ali nije sef smjene. katastrofa.

osim toga buduci da sam sitna a da je beban bio velik i da sam se mucila hebenih 18h bila sam kandidat za carski i mogla sam ga dobit (bez placanja). doktori su se mislili bi li me ili ne bi na carski i na kraju su odlucili da ipak probaju vaginalno i nekako mi je uspjelo. rekli su na kraju mojima da su mislili da necu moci. neke cure ovdje bi rekle da su me pustili da se patim umisto da me jednostavno posalju na carski ali ja stvarno mislim da su radili sve u mom interesu. dapace sigurna sam.

moja poanta? ima stvarno razlicitih doktora, babica i sestara ali generalno nije njima cilj vama otezati i natjerati vas da se patite. vecina njih ipak radi kako misli da je najbolje za rodilju. u splitu vlada generalno misljenje da je carski bolje izbjeci i da je bolje da za zenu da se namuci i rodi prirodno nego da je se odmah salje na carski. carski smatraju operacijom koja je uvijek rizicna i ako nije nuzno nece operirati.
ne negiram nikako losa iskustva koja su neke zene imale. ima sigurno i losih doktora kao doktora i kao osoba. medutim mislim da vecinom nisu takvi. i mislim da generalno neke stvari znaju bolje od nas ma koliko mi toga o porodu citali po forumima i bespucima interneta.
ja sam zivi primjer. nisam mogla imat bolju vezu. bolja veza bi mi valjda bio sam marasovic i sigurna sam da sam se 18 sati patila samo zbog svoje dobrobiti a ne jer nekoga nije bilo briga.

i da...o vukovicu sam iz vise izvora cula sve najgore. sposoban ali ipak malo previse stara skola (izmedu ostalog to okretanje i forsiranje vaginalnog poroda i u prerizicnim situacijama) kao i to da je uzasan kao osoba i prema kolegama i prema pacijenticama.

inace mene je porodio dr.Vulic i bio je super. nemam pojma tko je bila babica. nisam vise od boli nista vidila. A sivala me neka plava mlada doktorica koja me izmedu ostalog i primila i bila tuda okolo cili dan. Mislim da se zove Maric...tako nesto. Malo hladna, nije pretjerano pricljiva ali je stvarno ok i dobra zena.
ostalih doktora i sestara sa poroda se uopce ne sicam. toliko me bolilo da sam zadnje sate provela glave zabijene u krevet i placuci.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:54   #1458
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Monatina ako ti nije teško pitaj priju tko joj je to radio,kako se to radi(koji je postupak) boli li i jeli opasno za bebu.... Ja sam tek u 28 tj. ali moja beba je stalno u jednom te istom položaju .....zadak.... na zadnjoj kontroli dr.mi je rekao pošto sam drugorotka da prvo pokušaju okrenuti bebu i prirodno a u krajnjem slučaju carski.... Već sam sva preplašena jer se jaaaaaako bojim carskoga ali nebih ni da mi nekako ozlijede bebu......
Nezna koji je tada bio dr.jer kaze da se sjeca samo bolova..........al znam jednu curu sto je samnom isla na preglede isto bio nazadak cijelu trudnocu i zadnji tjedan beba se okrenula kako treba....al mi je kuma rodila prije neki dan na carski,jos nismo pricale o porodu ,nakon 10 dana vozi auto.....
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:13   #1459
Quote:
Leic kaže: Pogledaj post
Ma tecaj je teska farsa, teorija nema veze s praksom. Curke kojima su bebe na zadak cuvajte se da ne dospijete u ruke kojem nadobudnom Dr koji ce to pokusat prvo prirodno, namucit vas i kad bude frka, kad vas sataru do kraja onda na carski. Znam gdju koja je platila 500 Eur unaprijed za carski i cekala svoj dogovoreni porod i termin. E sad ako porod krene ranije, ne znam sto se tad dogadja kad si u tudjoj smjeni, zavisi u kakvim su odnosima dr medjusobno. Epiduralnu ne mozes platit, pokusala sam. Anes. ti ne moze garantirat da ce biti tad u radjaoni i da ce biti slobodan. Meni se sve poklopilo ali opet je nisam dobila jer sam bila u milosti Dr. Bacica kojem nisam platila jer nisam imala prilike, a platila bi bez razmisljanja jer onu bol izazvanu gelom ne bi pozelila ni najgorem neprijatelju. U radjaoni je kasno za ista, svi glume svece koji ne bi ni kune uzeli. Sve se triba dogovorit unaprid.
Leic, ja ovdje vidim da su svi tvoji problemi poceli kada je dr Vukovic(tikvan) te namazao gelom koji je trebao da te otvara, a kod tebe je rezultirao velikim trudovima i nije ti objasnio sto to znaci, te koliko ces se ti otvarati.
On je i inace sklon da zakuha situaciju, a onda drugi ljekari moraju popravljati ono sto je on zasrao.
Nekoliko ranijih postova o njegovom "okretanju bebe" i igranju u radjaonici sa trudnicama.
Onda se on povuce, a novonastali problem padne na ledja sefu smjene ili porodnicarima koji se tu zateknu.
U vrijeme kada sam se poradjala svakome je radjena epiziotomija ko se poradjao prvi put, a o epiduralnoj ili dr. anesteziji se tek moglo sanjati. Slusalo se ljekara bespogovorno, a ja sam npr. od 24,00 do 08,00 h se poradjala, o toga pod dripom bila bar 3 sata, dehidrirana, umorna, pothladjena, kasnije sivana bar 1 sat, po noci strasna upala, poslije injekcije, tamponaza i uspjela, mali 3600, 52 dug, a u meni 1,58 cm i 48 kg kada sam zanijela.
Pa prezivjela i sada jako dobro znam kako je pod dripom biti a nigdje zive duse.

Tvoj drip je bio taj nesretni gel koji ti nisu trebali dati a da nisu procijenili da se neces toliko sati uspjeti otvoriti. A vjerujem da ti je taj osjecaj napustenosti od svih i prepustenosti samoj sebi najvise ogorcio. Poslije tog porodajaja,kao i meni sto je bilo, nikad vise neces biti ista zena, postala si jos mater, odgovorna osoba.
Stres koji nosimo nakon porodjaja se ne zaboravlja do kraja zivota. Jos uvijek su mi skare iza ledja ljekaru koji mi prilazi da m zareze u sjecanju, a svjetlo u sobi gdje sam spavala nakon porodjaja je gorjelo bar 3 mjeseca jer sam se znala probuditiu strahu.

A kasnije, duso moja draga,sto sve nece jedna zena prezivjeti i ostati, bolje ti je da i ne znas. Nas je Bog stvorio samo da se patimo.
Sada zaboravi sve, uzmi svog bebaca i spavaj s njim, oblaci ga i hrani. Ali, nikad nemoj zaboraviti ni na sebe, jer mi, kada dobijemo djecu, zaboravimo da smo zive i da imamo bilo kakve potrebe. Cuvaj se, mila.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 00:49   #1460
Prave ste curke, zenice. gospodje...hvala na komentarima. Pravila nema tocno. Veza ti ne znaci nista. I ja sam apsolutno za prirodan porod, za bolove koje je valjda priroda uredila da se mogu izdrzat i da nas vode kroz porod da same sebe i bebu ne ozlijedimo. Sve se zaboravi brzo kad imas zdravo dijete pored sebe ali mene smeta nepravda i nepostivanje. Vjerovatno sam i sama doprinjela cinjenicu da se nisam ni 15 dana nakon termina pocela otvarat, vjerovatno zbog silnog straha (podsvijesnog). Prag boli mi je dosta visok, kad sam slomila lakat nisam ni jednu tabletu protiv boli uzela, znaci nisam bas mimoza. Citajuci ove redove vidim da se puno zenica namucilo i to puno vise nego ja. Ja sam samo 9 sati, i beba nije bila ugrozena ni jednog momenta. Nisam tiskala dok ga nisam rodila da ne bi dobio hematome po glavici. Sam porod je bio olaksanje i nije bolan nakon onih ludjackih trudova ko da me neko na struju i ringispil spojio. Sve bi bilo puno lakse da je osoblje prijaznije, da ti doktor objasni sta ce ti radit, sta mozemo ocekivat. Nismo mi bas toliko ebete da ne razumimo nista ako nismo medicinu zavrsile. Epid i masiranje medjice u St jos je daleka buducnost, dok u Zg kazu skroz normalan tijek poroda. Necu se vise zanosit pricama, ali nadam se dok opet zatrudnim da ce se nesto drasticno promijenit, jer drugi put stvarno ne znam sta bi morala napravit da dobijem tretman kakav zasluzujem, ja i sve zene. Veliki pozdrav, idem podojit ovog slatkog gladnusa
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.