Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 15:18   #1
CAM modul za kablovsku (B.net)

Gdje se CAM modul (pretpostavljam Conax) koji ie u CI slot na TVu moze kupiti u Splitu? I koji tocno je (naj)bolji? Nisam bas uspio naci po netu, a volio bi testirat prije kupnje sto je lakse iz Splita nego postom. Ili netko mozda vec ima iskustva s ovim i probao u praksi?

Za one koji neznaju o cemu govorim, detaljnije... kupio sam Sony Bravia 46W5500 koji ima DVB-C i mpeg4 tj ima (skoro) sve preduvjete za gledat b.net. Naime mrzim nepotrebni (jeftini) hardver u dnevnom boravku, a posebno deljinske upravljace pa pokusavam izbjeci b.net STB i daljinac. Problem je b.net smart kartica tj. placeni i kodirani kanali. Koliko kuzim, posto ovaj tv ima CI slot (common interface) u njega se moze ugurati CAM modul (Conax?) u koji ide b.net smart kartica i sve radi sa samim TVom i bez one b.net kante.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:08   #2
Netko je već tvrdio da je mu radi ta kombinacija sa Sonyjem i b.netom...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 23:33   #3
Mislim da u splitu nema ali mas za nruciti s dostavom u
Kod:
www.satshop.hr
radi odlicno sa svim sony televizorima
__________________
Viasat History je majka mudrosti !

Zadnje uređivanje STony : 05.09.2009. at 13:18.
chainsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 00:55   #4
Quote:
chainsaw kaže: Pogledaj post
Mislim da u splitu nema ali mas za nruciti s dostavom u satshop.hr
radi odlicno sa svim sony televizorima
jesi li htio uputiti na konkretni CAM ili samo reklamiraš satshop stranicu???

Zadnje uređivanje STony : 05.09.2009. at 13:18.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:34   #5
Pozdrav ekipi!!

Dali je možda netko isprobao CAM sa bnetovom karticom na Philips pfl 8404?!

Jako sam zagrijan za tu telku, ali nisam ziher kako taj CAM točno funkcionira i dali je kompatibilan s navedenom telkom...
citro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:20   #6
btw, poslao sam upit b.netu da preporuce koju karticu. odgovor je da uslugu i kvalitetu signala mogu garantirati samo na svom STBu pa da zato ne mogu preporuciti nijedan. Dopunio sam pitanje sa upitom jeli to zbog kvalitete CAM modula koji nije u njihovim rukama ili zato sto u buducnosti imaju namjeru ograniciti upotrebu svojih kartica na uredjajima koji nisu njihov STB... cekam odgovor. Postam kad dobije. Obicno im treba par dana.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:06   #7
I zaista misliš da će ti iskreno odgovoriti ??? Nikakve veze nema "kvaliteta" CAM-a, CAM je jednostavan dekoder koji radi ili ne radi...zato nemaš njih šta pitat, vjeruj mi, da ti preporučuju, jer će ti uvijek preporučiti svoj STB jer imaju deal s nekim.....odi se dogovori da ti daju CAM na probu u neki SAT dućan - ako radi...super...ako ne vrati...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:19   #8
ma jasno da ce radit, ne brine mene to, ako se kupi kvalitetni uredjaj. Ali razumijem i ja njih... ne mogu oni garantirati da ce im signal raditi na svemu sto postoji danas i sutra, mislim mogu, ali jeftinije i pouzdanije je da garantiraju samo na svojo opremi.

Meni je vaznije ovo drugo pitanje, hoce li blokirati druge uredjaje... mislim da ce odgovoriti iskreno jer nije jeftino lagati o tim stvarima, a svaki sluzbeni odgovor pa i ovaj emailom, za sobom vuce odredjene konzekvence. Samo se treba pobrinuti da se u tom slucaju i dobiju svoja prava sto ogromna vecina ljudi ne radi. Imao sam vec slicnu golgotu sa T-Comom i dobio zalbu/spor.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:07   #9
Evo, nisam iskreno upoznat s time je li uopće moguće blokirati karticu samo da radi na specifičnom uređaju...pitaj ali nemoj očekivati potvrdan odgovor čak i ako se kartica tehnički i ne može blokirati...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:42   #10
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Evo, nisam iskreno upoznat s time je li uopće moguće blokirati karticu samo da radi na specifičnom uređaju...pitaj ali nemoj očekivati potvrdan odgovor čak i ako se kartica tehnički i ne može blokirati...
Moguće je blokirati karticu i vezati je isključivo za jedan uređaj. Tako ti je kod Digi TV-a gdje su broj kartice i broj prijemnika vezani tako da se kartica ne može pročitati u drugom uređaju, odnosno može, ali treba moscati karticu ili isčitati boxkey uređaja,... Uglavnom dosta igranja koje se i naplaćuje ako sam ne znaš odraditi.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 14:12   #11
Da, vrlo zgodne informacije. Teoretski platim CAM 600 kunića i lagano me zahebu ako blokiraju karticu ako nije u njihovom STB-u... NICE ;-)
a nadam se da neće to napraviti... oni su ionako uvalili svoj STB, a sad jel ga ti koristiš ili ne, mislim da ih stvarno nije briga!
citro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:25   #12
Quote:
citro kaže: Pogledaj post
Da, vrlo zgodne informacije. Teoretski platim CAM 600 kunića i lagano me zahebu ako blokiraju karticu ako nije u njihovom STB-u... NICE ;-)
a nadam se da neće to napraviti... oni su ionako uvalili svoj STB, a sad jel ga ti koristiš ili ne, mislim da ih stvarno nije briga!
to je istina, STB je u cijeni i dobijweš ga svakako, zato i jest pretplata 109 kn - skuplje od konkurencije...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 12:22   #13
ne želim još objaviti prepisku sa b.net-om jer nije gotova.Ide treći mail, rekao bih da izbjegavaju odgovor ili ga ovaj level podrške nezna. U svakom slučaju eskalacija u drugom mailu je da se kaže "da je obavezno korištenje STB", ali još uvijek nema naznaka njihovih namjera da blokiraju druge uređaje. Objavim kad završimo.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 12:58   #14
Quote:
psihoza kaže: Pogledaj post
... "da je obavezno korištenje STB"....
to se mislilo u smislu da ne možeš gledati digitalni signal bez nekakvog digitalnog STB-a (u njihovom umu ne postoji takva što kao u-TV-ugrađeni CA DVB-C prijemnik)...sjeti se što sam rekao, ali u svakom slučaju sretno, i ako dobiješ konkretan odgovor, zatraži napismeno da ti faksiraju s potpisom ovlaštene osobe...da ne bi bilo poslije da ti ne radi i nemaš koga "povuć"...ali upravo zato ne vjerujem da ćeš dobiti pozitivan odgovor...

ako si imalo tehnički pismen, najgora si im noćna mora
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:56   #15
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
to je istina, STB je u cijeni i dobijweš ga svakako, zato i jest pretplata 109 kn - skuplje od konkurencije...
Oke al dobiješ ga besplatno...a ako želiš još jedan ne plačaš opet dodatno 109kn već 30 kn mjesećno za najam dodatnog stb prijemnika....

E sad kolko košta kod konkurencije dodatni prijemnik ako je uopće moguće...gledat na 2 ili više tv-a...???

I naravno ako ti nije razvučena optika....po zgradi...kakav je signal za tv kod konkurencije...kad ti recimo max tv ide prek tel parice.....pa još ak imaš i net i telefon...mislim ipak da je usluga puno kvalitetnija....a cijena i nije neš pretjerano veca da bi se recimo ja dvoumio....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:46   #16
ne, ne dobiješ ga besplatno, premda ti to tako izgleda, uračunat je U VIŠU CIJENU...ti maxtv prijemnik platiš jednokratno 50 kn i onda 100 mjesečno AKO NEMAŠ NJIHOV ADSL, inače 65kn...ako na b.netu hoću sportski paket sa ESPN America recimo, to je još 30 kn na tih 109 a kod T-coma imam to sve za 100kn...ili manje ak im plaćam ADSL koji je 60kn...a 109kn ne uključuje net i tel kod b.neta...

optika nema utjecaja na kvalitet maxtv-a, bitrate je isti za sve spojeve jer se na izvoru paketi kodiraju u jedan zajednički bitrate s najnižim nazivnikom, dakle i oni koji imaju optiku, gledaju maxtv sa 3-4 mbps, a toliki ti je i b.netov bitrate AFAIK dakle koaks nema prednost u praksi radi maksimizacije iskoristivosti i profita tj što većeg broja kanala koje je moguće naplatit...parica ima raznih i bolje parice podnose bitrateove do 24 mbps...jednog dana će HR biti premrežena optikom i neće više biti ograničenja...a DVB-C će uvijek imati ograničenje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:48   #17
evo ekipa prepisak sa b.net podrskom u svezi connax modula, kojeg preporucuju i misle li ih onemogucit u buducnosti... prenosim malo isjeceno da iskidam dosadne i osobne podatke:

---
Korisnik: Zanima me koji Conax modul(e) preporučujete za b.net usluge? Pod svaku cijenu bi želio izbječi još jedan aparat u dnevnom boravku (digitalni prijemnik) i zbog tog razloga sam i kupio ovaj TV i odabrao b.net.

B.net: Za praćenje digitalnog signala B.neta potrebno je koristiti naš digitalni prijamnik. Ukoliko koristite karticu sa drugom opremom B.net Vam ne može garantirati uslugu, podršku za uslugu niti ispravan signal. Drugu opremu zbog navedenoga Vam nismo u mogućnosti predložiti.

Korisnik: Niste u mogucnosti garantirati uslugu zbog tih eventualnih tehnickih problema sa third-party hardverom, eventualnim buducim promjenama kodiranja signala, i slično... ili ostavljate mogućnost da zbog zaštite od piratstva i sličnih razloga namjerno *onemogučite* korištenje kartice u uređajima koji nisu vaši?

B.net: Nastavno na Vaš upit za praćenje digitalnog signala obavezno je korištenje našeg uređaja i kartice. Ukoliko karticu koristite sa drugom opremom, B.net ne garantira ispravan rad i sve usluge niti pružamo podršku za navedeno.

Korisnik: Ostaje mi još neodgovoreno jako važno pitanje:
- imate li namjeru u budućnosti tehnički onemogučiti korištenje b-net kartice u drugim uređajima?
Ovo pitanje je jako važno meni i drugima za odabir operatera jer ne želimo investirati u infrastrukturu koj u budućnosti možete deaktivirati. Zato kompletan odgovor imamo namjeru objaviti na par foruma koji se bave ovom tematikom.

B.net: Za navedeno pitanje imamo li namjeru u budućnosti tehnički onemogučiti korištenje B.net kartice u drugim uređajima trenutno ne raspolažemo informacijama.
Ukoliko bude kakvih promjena svi korisnici će biti pravovremeno obaviješteni.
---

Ukratko, izostalo je ogradjivanje od mogucnosti blokiranja drugih uredjaja sto se moze protumaciti jedino kao da oni tu mogucnost ostavljaju ili da na ovom levelu podrske oni to jednostavno neznaju i ne zele saznavati.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:07   #18
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ne, ne dobiješ ga besplatno, premda ti to tako izgleda, uračunat je U VIŠU CIJENU...ti maxtv prijemnik platiš jednokratno 50 kn i onda 100 mjesečno AKO NEMAŠ NJIHOV ADSL, inače 65kn...ako na b.netu hoću sportski paket sa ESPN America recimo, to je još 30 kn na tih 109 a kod T-coma imam to sve za 100kn...ili manje ak im plaćam ADSL koji je 60kn...a 109kn ne uključuje net i tel kod b.neta...
I jedna mala ispravka sportivo paket ti je za korisnike koji plačaju 109 dodatno 20 kn...

Znaći želiš reć da ti za 100 kn dobiješ i net i tv i telefon...i free razgovore i sve jelda???? Ajde reci kolko sve te usluge koje si nabrojao koštaju ukupno...pretplata za telefon,za dsl i za max tv...i sve pa postaj...


Quote:
optika nema utjecaja na kvalitet maxtv-a, bitrate je isti za sve spojeve jer se na izvoru paketi kodiraju u jedan zajednički bitrate s najnižim nazivnikom, dakle i oni koji imaju optiku, gledaju maxtv sa 3-4 mbps, a toliki ti je i b.netov bitrate AFAIK dakle koaks nema prednost u praksi radi maksimizacije iskoristivosti i profita tj što većeg broja kanala koje je moguće naplatit...parica ima raznih i bolje parice podnose bitrateove do 24 mbps...jednog dana će HR biti premrežena optikom i neće više biti ograničenja...a DVB-C će uvijek imati ograničenje...
Oš reć da koax nema prednosti pred bakrenom paricom na to si mislio...jer sam ja aludirao na takvu paricu jer je tek sad od nedavno t-com krenuo sa FTTH-om po zagrebu....

Da al kaj misliš da bu taj dvb-c bil u upotrebi do za uvijek...

Ok al uglobalu uvijek bi prije uzeo bnet nego šugavi t-com pa i da je skuplji i donekle lošiji jer je to jednostavno šugavi t-com i dosta mi ih je za 3 života...
I nemali broj ljudi sa kojima sam u kontaktu i koji imaju maxtv su izrazito nezadovoljni sa njihovom uslugom jer je jednostavno očajna...al jebat ga imaju ug obveze i nemogu ih raskinut jer ne žele plačat penalizaciju....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 14:19   #19
Da, npr. Martićeva, centar ZG, trokira, blokira, zamrzava se i ko zna što se ne, sve tak.. A kod nekih pak radi bez greške pa ti onda znaj kaj buš ustvari dobil s obzirom na okolnu prateću infrastrukturu HT-a i broj okolnih korisnika..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:33   #20
...mislim čemu suži probni period od 3 mjeseca kod b.neta nema probnog roka AFAIK...i b.net ne može isporučiti uslugu na gro mjesta na koja može t-com...ne shvatite me krivo, ali u mojim očima t-com i b.net su jednako "podli"...

ne kažem da dobijem TV + tel+ internet za 109 kn nego kažem da je b.bet TV 109 kn + xx kn za dodatne pakete koji su već uračunati u cijenu maxtv-a od 100 kn...

dakle t-com triple-play je cca 315 kn...ja stanujem na trešnjevci. što je PREGUSTO NASELJENO PODRUČJE i dan danas tamo nema b.neta, niti je bilo DCM-a...dakle, da, b.net daje uslugu samo tamo gdje im se 100% isplati, t-com se barem trudi da gdje god je to iole moguće, pruži uslugu, čak i po cijenu da nije savršena (što isto nije sasvim OK, ali imaš probni rok)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.