Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 10:06   #41
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
zvuk? pa svaki daljinac ima i vol+/- i mute tipku pa tako i B.netov..
Ok ok, nisam dobar primjer naveo. Poanta je da mi STB donosi jos jedan daljinski, a to ne volim :P Oduzima i jedan HDMI ulaz.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:01   #42
jah, to da..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:55   #43
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ok ok, nisam dobar primjer naveo. Poanta je da mi STB donosi jos jedan daljinski, a to ne volim :P Oduzima i jedan HDMI ulaz.
HDMI, jedino ako uzmeš HD STB! Ovaj "obični" se konektira preko scarta!
Daljinske (tri komada) sam riješio Univerzalcem!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:38   #44
Glavno da je riječ o "digitalnoj kvaliteti slike!" - preko SCART-a
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:05   #45
Vrijedi li ta konstatacija i za sve DVB-t tunere koji svoj „dikitalni“ (ili kvazi) signal prenose na TV preko scarta. Naime malo ih je sa HDMI konekcijom!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:42   #46
Da, naravno da vrijedi... maxtv možeš spojit HDMI-jem pa, bez obzira na kvalitetu ili ne-kvalitetu slike, signal barem jest digitalan all-the-way...b.net ne emitira DVB-T nego DVB-C ali naravno, ne bi li što jeftinije prošli, uzeli su kamione samo-SCART STB-ova jer su jeftiniji...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:20   #47
Ma imaju i one HD recove s HDMIjem, al ih daju samo onima koji zemu HD "paket", moš mislit! ;-) Al, nekako šnjkofam da to već i znate...? lol
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:34   #48
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Ma imaju i one HD recove s HDMIjem, al ih daju samo onima koji zemu HD "paket", moš mislit! ;-) Al, nekako šnjkofam da to već i znate...? lol
A HD "paket" im je super! Nebi dao 5 a ne 30 Kn za to što oni zovu HD "paket"!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:04   #49
pa zato sam i stavio " " i "moš mislit"! :-)))
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 00:27   #50
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
A HD "paket" im je super! Nebi dao 5 a ne 30 Kn za to što oni zovu HD "paket"!
A nitko kod nas nema hd paket kak spada sve je to banana....al jebiga banana država..banana sve..ostalo...

Da bubnu sam jedan sportivo i jedan filmski....to bi se prodavalo ko ludo za tu lovu....ovak je slabo..al svejedno ljudi to uzimaju....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:46   #51
Halo ekipa!!!

Evo da i uključim malo u diskusiju i da podijelim svoja iskustva..
Naime, kupio sam philipsa PFL 8404 i kaj se telke tiče super sam zadovoljan... kako sam već duže vrijeme pikirao na b.net (čekao da mi prođe ugovor sa t-comom) 3D paket, odmah sam odlučio ubosti i conax modul. Nije original conax (oko 600 kn) već je neki prebrikani (ali kupljen u dućanu s garancijom - 400 kn). Istina je da sam se malo pomučio prilikom instalacije jer nisam u postavkama TV-a prilikom pretraživanja programa prebacio na "država Njemačka", pa dok mi je scanirao kanale, nalazio je samo osnovne... i tako jedno 3 puta - što je potrajalo :-)
Kada sam konačno prebacio državu pretraživanja na Njemačku, TV mi je ponudio opciju pretraži DVB-C i to je bilo to! Nakon ponovnog scaniranja programa, pronašao je čuda!! Kako sam se tek pretplatio na b.net, prvih mjesec dana dali su mi promotivno sve programe... Obzirom da telka ima mpeg4, čak sam i HD programe gledao ovih mjesec dana! Slika je fenomenalna na svim HD programima osim Nove koja ima oscilacije (ali liga prvaka u HD nije za bacit ;-)). Osjetna je razlika između MyZen i Nove... No u svakom slučaju bilo je lijepo vidjeti kako to zapravo izgleda.
Uglavnom, velika prednost je to kaj imam jedan daljinski i preko njega sve odrađujem. B.netov STB i daljinski su katastrofa i sva sreća da ih ne moram koristiti. Prilikom promjene programa morao sam točno usmjeriti daljinski prema STBu što baš i nije fora kada hoćeš izlistati jedno 50-ak programa :-)
Tako da ako netko razmišlja o modulu, on je moja topla preporuka!
citro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:02   #52
ovo su vrijedne informcije, znači kartica nije lokirana samo na njihov STB...

Na Novoj HD ti nije SVE u HD-u, većina je upscale sa SD-a...i sve od b.neta ide u mpeg-4 i SD i HD....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 08:27   #53
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ovo su vrijedne informcije, znači kartica nije lokirana samo na njihov STB.......
Tako je, kartica radi i to je to!!!

Jednom mi se desilo da TV nije odmah prepoznao modul, pa sam ga ugasio (na OFF, ne Stand By) te ponovno upalio i sve je bilo OK... Ali to ionako piše u uputama TV-a...
citro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:06   #54
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ovo su vrijedne informcije, znači kartica nije lokirana samo na njihov STB...

Na Novoj HD ti nije SVE u HD-u, većina je upscale sa SD-a...i sve od b.neta ide u mpeg-4 i SD i HD....
Pa zakaj bi bila lockana??? Od kud ti to??

Jedino ne priznaju garanciju servis ako će ekipa imat problema sa modulom...i tv-om...ak bu bilo smetnji i sličnih pizdarija...što kod stb-a oni pokrivaju...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:19   #55
Digi recimo locka svoje DVB-S Nagra2/3 kartice na rec, tak da ništ od modula..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:06   #56
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Pa zakaj bi bila lockana??? Od kud ti to??
Digitalni satelitski paketi vani lokaju kartice na svoje STB-ove, opće poznato = eto otkud mi to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:18   #57
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Digitalni satelitski paketi vani lokaju kartice na svoje STB-ove, opće poznato = eto otkud mi to...
a ovo nije sat paket....ovo je kejbl tv....kaj odmaš rolaš očima...kaj si tak osjetljiv....

postavil sam samo pitanje....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 11:39   #58
pa, meni se čini da uopće nije problem lockati rec s karticom u kojem god to pay sustavu bilo pa tako i kablovskom..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:47   #59
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
a ovo nije sat paket....ovo je kejbl tv....kaj odmaš rolaš očima...kaj si tak osjetljiv....

postavil sam samo pitanje....
vrati se na svoje prvotno pitanje pa razmisli zakaj kolutam očima...nastupaš ne kao netko tko treba upotrebljiv odgovor nego kao netko tko se želi natezat...kao što DeeJay kaže, praksa pokazuje da je lokanje STB-a uobičajeno kod SAT providera, a činjenica što je ovdje riječ o kabelskom ne mijenja stvar - da nije tak, svaki pretpaltnik bi turnuo karticu u TV i onda ak nekaj ne radi bi ih pilali do besvijesti...ovako daju STB za koji mogu pružiti i konzistentnu podršku...a i ograničavaju piratima mogućnosti njihovog djelovanja...već sad se b.net ograđuje od bilo čega drugog osim svog STB-a, a kad skuže da ljudi pokušavaju to pogonit preko TV- brzo će i zalokat kartice, vjerojatno...

Zadnje uređivanje MytByte : 30.11.2009. at 10:54.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 23:58   #60
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
vrati se na svoje prvotno pitanje pa razmisli zakaj kolutam očima...nastupaš ne kao netko tko treba upotrebljiv odgovor nego kao netko tko se želi natezat...kao što DeeJay kaže, praksa pokazuje da je lokanje STB-a uobičajeno kod SAT providera, a činjenica što je ovdje riječ o kabelskom ne mijenja stvar - da nije tak, svaki pretpaltnik bi turnuo karticu u TV i onda ak nekaj ne radi bi ih pilali do besvijesti...ovako daju STB za koji mogu pružiti i konzistentnu podršku...a i ograničavaju piratima mogućnosti njihovog djelovanja...već sad se b.net ograđuje od bilo čega drugog osim svog STB-a, a kad skuže da ljudi pokušavaju to pogonit preko TV- brzo će i zalokat kartice, vjerojatno...
za sat operatere sam znao ali sam zato baš i pitao zakaj bi bila lockana za bnet kartica...

Al svejedno znam da bnet ne garantira za takve stvari jer sam se već susretao sa sličnim pitanjima....po pitanju dal ide kartica sa telkačima koji imaju modul...

I da znaju u Bnetu dobro za tu šprehu i za sada nema nikakvih naznaka da će lokat kartice jer ak ih počnu lokat, odustajat će im ljudi a to im se baš i nebu dopalo...

Ovako kad budućem korisniku kažeš da može ić kartica u televizor ak ima modul koji bu upogonil karticu al da ne odgovaramo ak ne radi jer garantiramo samo za svoju opremu. Onda ipak nije takav bed kakav bi bio kad bi im se govorilo da nemože jer su kartice zalockane na njiv stb....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.