Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 06:01   #41
Trazim gramofon (Osijek i okolina)

Kupio bi gramofon ali nemam pojma di Molim pomoc...uzeo bi novi,znaci sasvim obican ...nista one fore za DJ-a samo da stavim plocu i da svira..proizvodjac nebitan..ma sve nebitno osim da je nov
Imali negde u Osijeku da se uzme ili u blizini ? Koliko se krecu cijene ?

Hvala
dejo_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 00:29   #42
Evo imas vamo nove gramofone, kvalitetne, jer sumnjam da se jos Toske proizvode...hehe, ovdje ti je najvaznija igla....imas raznih modela a i cjena je prihvatiljiva...iz Visnjevca je prodavaonica....evo ti link, pa pogledaj malo:

http://www.audiopro.hr/stranice/dj_o...gramofon_1.htm
mladen_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:23   #43
hvala ali ipak netrazim to Ovo je za dj naravno znam da na tome moze da se slusa ploca ali video sam pre sasvim obican gramofon u os u centru u jednoj trgovini kostao je 500 kn a sad vise nema
dejo_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:52   #44
Kolega se bavi sa tim! Izašle mu sličice u AUDIOFIL-u (mislim)!
Dizajn je specifičan, a i cijena 1000€ pa naviše!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 11:39   #45
Quote:
capt. Picard kaže: Pogledaj post
dobio sam zelju u zadnje vrijeme da si kupim gramofon. e sad me zanima di ih se moze nabaviti (kao komponenta po mogucnosti) i kolko otprilike dodu? kolko bi rabljeni trebao doci i na sta treba pazit pri kupnji?
Pogledaj si na.Zna se nac nesto za normalne novce
http://www.glazbeni-oglasnik.com
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:16   #46
gramofon

da li je,uteg na gramofonu,bolje postaviti na manji ili veci broj.
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 18:22   #47
U balans ga postavi.

Ako stavis previse nije dobro, premalo jos gore. U oba slucaja mozes i ploce polako unistavat.
DeathNote is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 19:02   #48
Quote:
DeathNote kaže: Pogledaj post
U balans ga postavi.

Ako stavis previse nije dobro, premalo jos gore. U oba slucaja mozes i ploce polako unistavat.
hvala,no ako sam dobro razumio(obzirom da imam na utegu brojeve od 0 do 3),najbolje je postaviti na 1,5?
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 00:55   #49
Ovisno o zvučnici koju imaš.
To se zove gazna sila, napiši model zvučnice ili je slikaj pa možda otkrijemo.
Kao što su Ti napisali prvo moraš znati da je 0 zaista 0 grama.
To se radi vrlo jednostavno (zvučnica mora biti bez štitnika igle ako ga ima i ako nije preklopni) okrećeš uteg dok ručica ne ostane u horizontali.
Tada kolut sa gradacijom okreneš da se 0 poklapa sa crtom ili samo upamtiš i okreneš za 1,5 do 2 grama.
Možeš napraviti pokus sa maxi singlom koji ima dobre basove, počneš sa 1 i okrećeš dok prestane ispadati iz brazde (preskakati). Naravno prije toga digneš liftom ručicu

Daleko bitnija stvar je da gramofon bude u horizontali i na pravom nmjestu da ne bi imao problema sa infrazvukom.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 01:13   #50
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Daleko bitnija stvar je da gramofon bude u horizontali i na pravom nmjestu da ne bi imao problema sa infrazvukom.
Podzemne vode?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 15:42   #51
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Ovisno o zvučnici koju imaš.
To se zove gazna sila, napiši model zvučnice ili je slikaj pa možda otkrijemo.
Kao što su Ti napisali prvo moraš znati da je 0 zaista 0 grama.
To se radi vrlo jednostavno (zvučnica mora biti bez štitnika igle ako ga ima i ako nije preklopni) okrećeš uteg dok ručica ne ostane u horizontali.
Tada kolut sa gradacijom okreneš da se 0 poklapa sa crtom ili samo upamtiš i okreneš za 1,5 do 2 grama.
Možeš napraviti pokus sa maxi singlom koji ima dobre basove, počneš sa 1 i okrećeš dok prestane ispadati iz brazde (preskakati). Naravno prije toga digneš liftom ručicu

Daleko bitnija stvar je da gramofon bude u horizontali i na pravom nmjestu da ne bi imao problema sa infrazvukom.
ono sto sam napravio je da sam uteg namjestio na 0,ukljucio gramofon i iglu stavio iznad ploce,pustio je da bi se, bez dodirivanja s plocom, vratila na svoje mjesto ostajuci u zraku a ne na svome postolju.gledajuci, ravna je u milimetru.pomicem uteg naprijed kako bi opteretio rucicu na 1,5,srednja vrijednost opterecenja, i spustam na plocu.sve je u redu.inace,taj uteg sluzi za anti-skipe.do sada nisam primjetio nikakvo proklizavanje kao ni preskakanje.gramofon je hitachi ht-21.zvucnica je bez ikakvih oznaka.da li je promjenjena..nebih znao.ploce su mi dosta stare i potrosene pa mi je na prijasnjem gramofonu igla cesto preskakala ali sa ovim gramom tih problema nema.obzirom da je stara krama,kao sto je upitna i originalna zvucnica..kako reproducira zvuk..zadovoljan sam.
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:26   #52
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Podzemne vode?

interferencija....pojava kada se zvučnica, uslijed loše postavljenog gramafona, ponaša kao mikrofon, sav taj zvuk koji pokupi plus zapis sa ploče šalje u pojačalo/zvučnike...to se multiplicira do razmjera da ručka zna odskočiti sa ploče a prije toga se dese nepopravljiva oštečenja, prvo na zvučnicima, nakon toga na ostalim karikama u lancu...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:14   #53
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
interferencija....pojava kada se zvučnica, uslijed loše postavljenog gramafona, ponaša kao mikrofon, sav taj zvuk koji pokupi plus zapis sa ploče šalje u pojačalo/zvučnike...to se multiplicira do razmjera da ručka zna odskočiti sa ploče a prije toga se dese nepopravljiva oštečenja, prvo na zvučnicima, nakon toga na ostalim karikama u lancu...
Ovo sve napisano mi više liči na poltergaist a ne na interferencije.
Ručka bi trebala biti uzemljena kako bi se izbjegli takvi "fenomeni" jer danas je svakojakog zračenja sve više (mobiteli je,l i to) pa bi se tako moglo čuti što susjed priča preko moba.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:00   #54
Uzemljenje
Zvučni val koji se širi prostorijom iz recimo zvučnika, udaranja vrata, tanjura, glasnog seksa... "udara" i u gramofonsku iglu. To su te smetnje.
Uzemljiti
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:49   #55
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Uzemljenje
Zvučni val koji se širi prostorijom iz recimo zvučnika, udaranja vrata, tanjura, glasnog seksa... "udara" i u gramofonsku iglu. To su te smetnje.
Uzemljiti
Izgleda da je ovdje uzemljenje najpotrebnije tebi. Po tvojim riječima gramofon bi trebao biti u nekom bunkeru, dobro izoliran od vanjske buke i prdeža mrava koji bi mogli izudarati gramofonsku iglu. Jadan onaj mali dijamantić kad je tako osjetljiv.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:05   #56
@ Nucleus Zar si ovisnik o samoismijavanju?

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Podzemne vode?
Djeluju li na Tebe mogle bi i na gramofonsku zvučnicu, ali kako je fenomen uglavnom kemijske prirode, ne bih rekao (za zvučnicu). Ako se gramofon nalazi na nekom komadu namještaja tipa ormarići zbog rezonancija se može pojaviti i mikrofonija, a ne samo efekti intermodulacije infrazvukom, odnosno čak i odkakanje igle kako Ti je girling napisao.

Dijelovi dolje nisu prema meni, ali ćeš nešto naučiti kada već nisi imao prilike - koji Ti je vrag? Inteligenciju trebaš koristiti konstruktivno.

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Ručka bi trebala biti uzemljena kako bi se izbjegli takvi "fenomeni" jer danas je svakojakog zračenja sve više (mobiteli je,l i to) pa bi se tako moglo čuti što susjed priča preko moba.
Nema veze sa uzemljenjem, to bi barem morao znati. S druge strane pretpostavljam da pod mobitel podrazumijevaš GSM pa bi trebao znati da se koristi digitalna modulacija i onda nećeš ništa čuti što Ti susjed priča. Za neželjeni prijem radio stanica je kriva interakcija zvučnica - kablovi - pretpojačalo, a manje ručica.

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Po tvojim riječima gramofon bi trebao biti u nekom bunkeru, dobro izoliran od vanjske buke i prdeža mrava koji bi mogli izudarati gramofonsku iglu. Jadan onaj mali dijamantić kad je tako osjetljiv.
Eto vidiš u svom sarkazmu si došao do rješenja. Za postolje gramofona je idealna mramorna ploča koja je na "pješčanom jastuku". U igri je cijelo tijelo gramofona ručica i zvučnice (naravno i kablići su tu).

Zadnje uređivanje ARTETUREN : 16.10.2008. at 13:11.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 17:56   #57
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Djeluju li na Tebe mogle bi i na gramofonsku zvučnicu, ali kako je fenomen uglavnom kemijske prirode, ne bih rekao (za zvučnicu).
Kemijske prirode??? Prvo mi je bilo smiješno ali sve više mi je žalosno to kako ne znaš.


Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Ako se gramofon nalazi na nekom komadu namještaja tipa ormarići zbog rezonancija se može pojaviti i mikrofonija, a ne samo efekti intermodulacije infrazvukom, odnosno čak i odkakanje igle kako Ti je girling napisao.
Rezonancije s čim? Stan pored željezničke pruge? Susjed atestira pneumatske bušilice? Odskakanje igle je znak da anti skating nije podešen kako treba. To su pojave vezane za fizičku nesavršenost pojedine ručke a ne interferencije i slična objašnjenja.



Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Nema veze sa uzemljenjem, to bi barem morao znati. S druge strane pretpostavljam da pod mobitel podrazumijevaš GSM pa bi trebao znati da se koristi digitalna modulacija i onda nećeš ništa čuti što Ti susjed priča.
Digitalna modulacija? To je onaj isprekidani zvuk koji čuješ kada ti je mob blizu kompjutorskih zvučnika. Zujanje praćeno isprekidanim "galopom" "tagadak....tagadak"-ovo je onomatopeja, jel. Kad bi bilo istina to što si napisao ne bi se dolazak poruke ili poziva mogao čuti. Isto se događa kad je mob blizu linije. Neš ti digitalne modulacije nečujne.

Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Za neželjeni prijem radio stanica je kriva interakcija zvučnica - kablovi - pretpojačalo, a manje ručica.
Ti nisi nikada vidio žicu koja ide iz gramofona i treba ju spojiti na onaj šaraf, uzemljenje na pojačalu? Što misliš gdje je ona spojena na plastičnom ili drvenom gramofonu? Dobro razmisli pa odgovori.

Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Eto vidiš u svom sarkazmu si došao do rješenja. Za postolje gramofona je idealna mramorna ploča koja je na "pješčanom jastuku". U igri je cijelo tijelo gramofona ručica i zvučnice (naravno i kablići su tu).
Dobro postolje se onda ne naziva "Daleko bitnija stvar je da gramofon bude u horizontali i na pravom nmjestu " kao što si ti napisao. Inače postolje je jako bitno za konačni zvuk svake komponente a posebno za grem!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 19:24   #58
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
... pa bi se tako moglo čuti što susjed priča preko moba.
Da skratim priču jer si apsolutni početnik i kao što sam Ti napisao nemaš sposobnosti shvatiti značenje riječi. Vidiš li što si napisao.

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Digitalna modulacija? To je onaj isprekidani zvuk koji čuješ kada ti je mob blizu kompjutorskih zvučnika. Zujanje praćeno isprekidanim "galopom" "tagadak....tagadak"-ovo je onomatopeja, jel. Kad bi bilo istina to što si napisao ne bi se dolazak poruke ili poziva mogao čuti. Isto se događa kad je mob blizu linije. Neš ti digitalne modulacije nečujne.
Vidiš? Ne da li priča nego što. Shvaćaš li što je impotencija.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 21:22   #59
ručka gramofona se uzemljuje, odnosno izjednači se potencijal.
Iz razloga statičkog elektriciteta, koji rado skače po gramofonskoj ploči.
Tako se eliminira pucketanje, a nikako interferencija....
Igla gramofona je zapravo mikrofon, i osjetljiva je na sve smetnje kao i svaki mikrofon, pa tako i na mikrofoniju, te ostale smetnje iz prostora.
Naime gramofonska igla nije digitalija, nego čisto skakutanje po bregima i kanjonima.
Arteturen, uzmi za ruku wanabi Dj-a Nucleusa, odvedi ga u Bang & Olufsen, objasni mu zašto je postolje gramofona teško ko nadgrobna ploča, i još poneku sitnicu...
Naime ovdje ima ljudi koji su se rodili sa gramofonima, gramofoni su nam bili jedino dostupni, i radili smo svojednobno čuda od ničega, al doslovno od ničega.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 01:01   #60
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Da skratim priču jer si apsolutni početnik i kao što sam Ti napisao nemaš sposobnosti shvatiti značenje riječi. Vidiš li što si napisao.
A jel ti vidiš u kojem kontekstu je to napisano??? Da li si ikada čuo za sarkazam? Zašto sam tebi glede napisao o mjestu bitnom za postavljanje grema napisao podzemne vode???


Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Vidiš? Ne da li priča nego što. Shvaćaš li što je impotencija.
A shvaćaš li ti što je ograničenost? Shvaćaš li da svugdje "pametuješ" a pojma nemaš? Lijepo u drugi osnovne, čitanje s razumijevanjem i tako po redu....
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.