Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: slažeš li se sa argumenitma?
da 9 31.03%
ne 14 48.28%
nezanima me /svejedno mije 6 20.69%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2008., 23:03   #1
zašto islam nevalja?

Ne znam ko je to napisao...Mislim da sam to sacuvao sa neke prošle diskusije. Ali ovo šta piše ovde o Islam vazi i za sve religiozne tipove drugih religija, koji ne mare za sustinu nego za formu za razliku od pravih vernika koji mare za sustinu.

--------------------------------------------------------------------
Musliman ne može da mari za sustinu jer u njegovoj religiji nema sustine?
...

Eh, kada bi ovo pitanje bilo iskreno, onda bih ja na njega napisao sledeći odgovor:

Zato sto islam ljude ne navodi na borbu protiv greha (sebičnosti, sujete, telesnosti...) nego ih optereti da vode borbu na pogresnom mestu, da slepo drže pravila ponasanja, kroz koja se ljudi odreknu od zdravorazumske odgovornosti strazenja nad sobom, svojim srcem i smislom svojih postupaka koju bi prirodno imali u vecoj meri bez Kurana.

Zbog licemerstva samih religioznih zahteva musliman ne vodi borbu protiv stvarnih greha na nivou srca, već se bavi propisima svog ponasanja, sto rezultuje time da nema nikakve promene svog unutrasnjeg karaktera.

Ne postoji iskustvo duhovne borbe u kojoj Bog upisuje zapovesti u covekovo srce svojim Svetim Duhom, već je i sama svest o toj potrebi za reformom ugusena krivim (farisejskim) predstavljanjem zahteva Bozjeg zakona.

Kako nema stvarne unutrasnje reforme, nema ni oslobadjanja od uzroka krivice, pa krivica ostaje i postaje snaga licemerne relihiozne revnosti.
Posledica neciste savesti jeste Kajinov sindrom: paranoidan strah od drugoga. Zbog neciste savesti Kajin je drugima projektovao svoj karakter ubice i onda se plasio da ga drugi ne ubiju, živeci u strahu od drugih ljudi. Taj paranoidan strah kod muslimana jeste stalan izvor projekcije sopstenih zlih namera i motiva drugima, i stalan izvor sukoba. Nema potrebe da Islam uci da treba mrzeti druge, jer će necista savest i paranoidan strah sami to da proizvedu.

Kada musliman obasnjava zašto je postao musliman, on objašnjava kako je na to primoran dokazima, a ne kako je odusevljen Bozjim karakterom ljubavi odlucio da svoj zivot preda Bogu. To je kao da ti je neko pistoljem naredio da postanes vernik, pa bi onda i ti isto tako kako si bio primoran, sada druge primoravao na istu sluzbu Bogu. ...

----------------------------------------------------
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 02.06.2008., 23:54   #2
Da, otprilike to jeste tako .
dushica is offline  
Old 02.06.2008., 23:56   #3
eto dodah anketu pa možete i glasati

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 00:03   #4
mislim katastrofa da netko ko mi se zove izrail priča o muslimanima jad i bjeda!
ljudi su takvi kakvi jesu malo preslijepo vjeruju kasne po tomu za rimokatoličkom crkvom ali sta je tu je vjere nisu za ocjenjivanje.
morino is offline  
Old 03.06.2008., 00:09   #5
ti (o)suđuješ po imenu, Morino?????

čitaj uvod, a ne ime, i txt nije mojah, pročitaj si.

hvala i sve naj naj i zdravlja! Izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 00:33   #6
Mir!

Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Ne znam ko je to napisao...Mislim da sam to sacuvao sa neke prošle diskusije. Ali ovo šta piše ovde o Islam vazi i za sve religiozne tipove drugih religija, koji ne mare za sustinu nego za formu za razliku od pravih vernika koji mare za sustinu.

--------------------------------------------------------------------
Musliman ne može da mari za sustinu jer u njegovoj religiji nema sustine?
...

Eh, kada bi ovo pitanje bilo iskreno, onda bih ja na njega napisao sledeći odgovor:

Zato sto islam ljude ne navodi na borbu protiv greha (sebičnosti, sujete, telesnosti...) nego ih optereti da vode borbu na pogresnom mestu, da slepo drže pravila ponasanja, kroz koja se ljudi odreknu od zdravorazumske odgovornosti strazenja nad sobom, svojim srcem i smislom svojih postupaka koju bi prirodno imali u vecoj meri bez Kurana.

Zbog licemerstva samih religioznih zahteva musliman ne vodi borbu protiv stvarnih greha na nivou srca, već se bavi propisima svog ponasanja, sto rezultuje time da nema nikakve promene svog unutrasnjeg karaktera.

Ne postoji iskustvo duhovne borbe u kojoj Bog upisuje zapovesti u covekovo srce svojim Svetim Duhom, već je i sama svest o toj potrebi za reformom ugusena krivim (farisejskim) predstavljanjem zahteva Bozjeg zakona.

Kako nema stvarne unutrasnje reforme, nema ni oslobadjanja od uzroka krivice, pa krivica ostaje i postaje snaga licemerne relihiozne revnosti.
Posledica neciste savesti jeste Kajinov sindrom: paranoidan strah od drugoga. Zbog neciste savesti Kajin je drugima projektovao svoj karakter ubice i onda se plasio da ga drugi ne ubiju, živeci u strahu od drugih ljudi. Taj paranoidan strah kod muslimana jeste stalan izvor projekcije sopstenih zlih namera i motiva drugima, i stalan izvor sukoba. Nema potrebe da Islam uci da treba mrzeti druge, jer će necista savest i paranoidan strah sami to da proizvedu.

Kada musliman obasnjava zašto je postao musliman, on objašnjava kako je na to primoran dokazima, a ne kako je odusevljen Bozjim karakterom ljubavi odlucio da svoj zivot preda Bogu. To je kao da ti je neko pistoljem naredio da postanes vernik, pa bi onda i ti isto tako kako si bio primoran, sada druge primoravao na istu sluzbu Bogu. ...

----------------------------------------------------
Ti koji si postavio ovu anketu, ni u jednom trenutku nisi objasnio ljudima sta to ne valja u Islamu. Opisivao si samo muslimane, i to samo ekstremne, i prema njima donosio sud kako Islam kao vjera ne valja. Islam je savrsena vjera, a muslimani su ljudi kao i svi ostali, skloni grijesenju. U svim narodima svijeta imamo ekstremne skupine, koje se nevjerskim i nemoralnim i nadasve brutalnim nacinima, toboze bore za svoja prava. Tako imamo organizacije poput "ETA"-e "IRA"-e, koje nisu islamske. Pa ja zbog takvih organizacija necu reci da svi krscani nevaljaju, niti da Krscanstvo kao religija ne valja. Ako kazem da odredjena vjera nevalja, to moram potkrijepiti cinjenicama. Ti to dragi prijatelju nisi ucinio.
Takodeje da ti kazem da je tacno da ne smijemo da zaboravimo 11/9, ali to je samo jedan dan. Osim toga ima misljenja da to uopste nisu uradili muslimani nego americka obavjestajna sluzba, kako bi imali valjan razlog i opravdanje pred cijelim svijetom na invaziju na Irak zbog nafte, gdje svaki dan, unazad nekoliko godina, ubijaju neduzne muslimane. Krscani ubijaju muslimane u Iraku. Pa onda sta je sa inkvizicijom? Sta je sa Hitlerom? Je li Hitler pripadao muslimanskom narodu? Sta je sa Staljinom? Musolinijem? Itd. Znaci li da bi ja zbog tih cinjenica trebao da postavim anketu: "ZASTO KRSCANSTVO NEVALJA?"
KIM_9396 is offline  
Old 03.06.2008., 00:42   #7
hvala i sretno! al molim pojasni kak to da je savršena (i kak to da je sad izokret za 9/11, al ne bi o tome sad jer to nije tema.), a druge nesavršene, nije li takav i tvoj stav pridonjo ovaku Morinu gledištu:
Quote:
ljudi su takvi kakvi jesu malo preslijepo vjeruju kasne po tomu za rimokatoličkom crkvom ali sta je tu je vjere nisu za ocjenjivanje.
sve naj naj i mir tebi!
sa poštovanjem ! Izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 00:53   #8
kako kažu nije važno šta govori već tko
hajr is offline  
Old 03.06.2008., 00:56   #9
ondA si dovoljno reko, hvla ti!

a txt ne znam ko je napiso, da si čito u vodu viđjo bi.

neka bude mir! Izrail

sa poštivanjem!

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 01:34   #10
svugdje ima svega
ljudi koji prave generalizacije su umobolnici
i tacka
Simpatična is offline  
Old 03.06.2008., 01:35   #11
Quote:
Simpatična kaže: Pogledaj post
svugdje ima svega
ljudi koji prave generalizacije su umobolnici
i tacka
svaka čast pravo simpatično
hajr is offline  
Old 03.06.2008., 01:37   #12
može konkretnije, osim vređanja naravno, jer reči su takve ka bumerang, uvek ih vetar vrati u lice dotičnog.

ko generalizira i koga si generalizirano proglasila umobolnim i tako sama u svoju rupu pala kao i tvoj podražavatelj?

Mir i radost!

Ljubav tebi i podržaču! Izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 01:38   #13
ova bi se anketa mogla napravit za sve religije.. zašto islam? nije da favoriziram, i sama sam katolkinja, ali nema smisla
 
Old 03.06.2008., 01:48   #14
tako i piše u uvodu, zar ne piše?

ima li sad smisla ili joooš?

raodst tebi!

sa poštivanjem! izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 01:48   #15
Quote:
hajr kaže: Pogledaj post
svaka čast pravo simpatično
i pacifistički nastrojeno, nadasve
Simpatična is offline  
Old 03.06.2008., 01:52   #16
Quote:
hajr kaže: Pogledaj post
svaka čast pravo simpatično
Quote:
Simpatična kaže: Pogledaj post
i pacifistički nastrojeno, nadasve
Quote:
KObi kaže:
Uh što se častimo, ,
.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 03.06.2008., 01:56   #17
razgovor s jekom zatvara čovjeka u vrzlamu i čisti ga od problematike misli.

štovanje i mir! Izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 03.06.2008., 01:58   #18
Quote:
orange_girl kaže: Pogledaj post
ova bi se anketa mogla napravit za sve religije.. zašto islam? nije da favoriziram, i sama sam katolkinja, ali nema smisla
svaka čast ovim gestom si pobrala moje simpatije
i ovakvim izjavama si sama pokazala Isusovu tvrdnju: Ljubi bližnjeg svog kao sebe samog!


Za ovakve ljude vrijedi živjeti i sa njima je moguća tolerancija suživot i svak vrsta uzajamnog poštivanja i ljubavi, a što autor može očekivati na neutemeljen vodni dio posta osim da je nažalost vrlo malo informiran o islamu kao religiji kaja pokazuje šaroliku lepezu raznih nacionalnosti i naroda.

Dijalog nije da je moguć nego mora biti u suprotnom teško nama svima na ovome planetu ali Ti ni svjestan nisi ko stoji iza objavljenih religija te zbog toga i pišeš ovakve postove a kada bih znao eh kada bih znao a dovoljno je da ćeš saznati Pazi da ne bude kasno!

veliki pozdrav za sve pacifiste nenacionaliste ljude lišene mržnje i prdrasuda
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Old 03.06.2008., 01:58   #19
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
.

problem?
Simpatična is offline  
Old 03.06.2008., 02:03   #20
Quote:
Aries kaže: Pogledaj post
veliki pozdrav za sve pacifiste nenacionaliste ljude lišene mržnje i prdrasuda
hvala!

pozdrav i tebi i sve naj naj! Izrail

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.