Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 21:49   #1
Tjelesni u srednjoj školi

Evo za par dana krećem u srednju školu, u osnovnoj mi je tjelesni bio 4,iako nisam mogao napraviti dosta vježbi. Uglavnom mene je strah tjelesnog u srednoj školi i bojim se koju ću ocjenu imati.
Pa me zanima kakav je tjelesni u srednjoj školi,kakvi su profesori i što ste radili prvi sat.
golman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:05   #2
Pogriješio si podforum. Ovdje se otvaraju teme vezane za škole.

OT: Tjelesni je malo zahtjevniji u srednjoj školi nego u osnovnoj jer se podrazumijeva da više nismo djeca te smo još malo(kako tko) tjelesno razvijene osobe pa stoga možemo obavljati neke složenije vježbe nego u osnovnoj školi. Naravno, ovisi od škole do škole, ali u općegimnazijskom programu imamo par normi(ocjene su normirane vremenom ili sličnom vrijednošću) kao što su penjanje na uže, trčanje na 60m i slično. Ostale vježbe se ocjenjuju prema nepisanom kriteriju.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 03:08   #3
Quote:
golman123 kaže: Pogledaj post
Evo za par dana krećem u srednju školu, u osnovnoj mi je tjelesni bio 4,iako nisam mogao napraviti dosta vježbi. Uglavnom mene je strah tjelesnog u srednoj školi i bojim se koju ću ocjenu imati.
Pa me zanima kakav je tjelesni u srednjoj školi,kakvi su profesori i što ste radili prvi sat.
Pretpostavljam da te vise strah sramote nego za ocjenu.

Ako te bas tolko strah vjezbaj doma zvjezdu,kolut naprijed i nazat.... itd
Par sklekova i bit ces dobar.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:55   #4
Quote:
golman123 kaže: Pogledaj post
Evo za par dana krećem u srednju školu, u osnovnoj mi je tjelesni bio 4,iako nisam mogao napraviti dosta vježbi. Uglavnom mene je strah tjelesnog u srednoj školi i bojim se koju ću ocjenu imati.
Pa me zanima kakav je tjelesni u srednjoj školi,kakvi su profesori i što ste radili prvi sat.
Teško je generalno govoriti s obzirom da ima raznih srednjih škola i raznih profesora, no mogu reći kakvo je moje iskustvo. Ja sam, isto kao i ti, imao 4 u osnovnoj školi i naravno da me je također onda i bilo strah kako će tek to biti u srednjoj. U prvom razredu na tjelesnom nismo radili ništa posebno, uglavnom stvari koje se rade i u osnovnoj školi (kolut naprijed i nazad, zvijezda, trčanje na razne udaljenosti, skok u dalj, odbojka i sl.), no kriteriji su bili dosta stroži, za neke stvari i prestrogi (npr. u trčanju na 100 m je ocjenu odličan dobio samo jedan učenik koji se profesionalno dugi niz godina već bavi nogometom). Ipak, profesor je cijenio ako su učenici aktivni na satu, imaju redovno opremu, idu na izvannastavne sportske aktivnosti (ne mora ni biti profesionalno nego npr. jedan odlazak na neku biciklijadu ili kros) i ako su pokazali napredak u komponentama koje se mjere u odnosu na prvo polugodište. Na kraju godine, ocjene su bile začuđujuće dobre, od 27 učenika, 24 ih je imalo 5, ostali 4 (čak je i meni koji sam imao osjetno najlošije rezultate u svemu rekao "Evo tebi 4 da nemaš jedini 3" ).
Prvi sat tjelesnog je bio dosta stresan jer nas je profesor jako uplašio, rekao kako je najveća ocjena 3, kako ćemo većina ići na popravni, kako nismo sposobni za ništa, da nam je bolje da odmah odustanemo od škole i sl. no koliko sam čuo, istu stvar govori svim prvim razredima već godinama i ne treba ga shvatiti ozbiljno . Radili nismo ništa prvi sat, samo je prozivao po imenima i kratko smo se predstavili, rekli odakle smo i u koju smo osnovnu školu pohađali te kojim se sportovima bavimo, kakvi su nam rezultati u njima i sl.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 15:55   #5
Ja sam na tjelesni dolazio jednom tjedno (u drugom terminu je kava bila na rasporedu ) i taj jednom-tjedno put se uvijek igrala odbojka, prof je bio pred penzijom i stvarno ga nije bilo briga ni za što, tu i tamo se nešto kao radilo.
I svi imali 5, 4ku je dao samo onima koji baš ništa nikad nisu radili ili su dali previše zamaha kavi.

Ovisi ti o profesoru kojeg ćeš imati.
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:43   #6
kod nas samo 2 osobe imale 5, vecina imala 2 jer smo imale idiota od profesora koji je imao trbusinu do zuba
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:07   #7
U mojoj školi niko nikad nije radio tjelesni i svi smo imali 4 ili 5. U drugoj školi su redovno išli na popravni iz ovog predmeta. Sve zavisi u kojoj si školi i kojeg profesora imaš. Ali ako si redovan i nosiš opremu nemaš brige, koliko znam radi se odbojka,košarka,kozlić,kugla, sprint i trčanje 6 minuta?
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:36   #8
Ja sam imao 4-5 u srednjoj,jer sam bio redovit i dosta radio na tjelesnom. Ako je profesor ok,i ako ne radiš dripanja i markiraš,ne vidim zašto bi imao manje od 4. Profesor sve vidi,pogotovo oni na tjelesnom. Ako imaš fizičke prepreke kao npr debljina ili manjak kondicije,opet će to profesor najvjerojatnije uvažiti. Ako je prof. ok,zbilja nema problema s tjelesnim ... osim kad previše markiraš,onda je svega.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:40   #9
Jedan od zajebanijih predmeta. Čuvaj se
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 07:48   #10
Nama je dao loptu i da igramo nogomet a on bi otišao i vratio se kasnije. Koliko god zvučalo primamljivo, nije, ne volimo svi nogoet, pobogu.
Za ocjenu su bili skokovi u dalj, trčanja i te standardne stvari, to nije nikad pokazao, al nije bio ni jako strog. Prvi sat nas je plašio, na kraju smo imali pretežno 3-4, ovi koji se bave trčanjem ili nekim sportom pa su navikli 5.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:13   #11
U mojoj školi sve ovisi koliko si u formi,ako radište najbolje šta možeš i u dobroj si formi imaš 5,a ako radiš najbolje šta možeš a u lošoj si formi (ko ja) imaš 3.
Ja sam uvijek radio tjelesni i donosio opremu i sve samo pošto ne mogu normalno kolut napraviti ili držati se za šipku više od 10tak sekundi imam 3 na kraju.Nepošteno je jer sam dobio istu ocjenu ko oni koji nisu ni dolazili.
U osnovnoj školi mi je profesor uvažio šta nisam u dobroj formi ali u srednjoj ih boli k....

Mi uglavnom radimo nogomet ili odvojeno košarku i vježbe vezane uz to,uz neke druge kao 6 minuta trčanje,taping,trbušnjaci,...
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 10:55   #12
Meni je profesor iz tjelesnog odličan. Ne gleda toliko sposobnosti već trud. Npr. imamo jednog dečka koji može u 6min pretrčat otprilike 1000m(sto je malo) ali je svaki put na tjelesnom, svaki put ima opremu i pristojan je. I ima 5. Naš tako to gleda. Ali ima i onih što baš zlostavljaju na tom tjelesnom....takvi su mi ogavni.
Grogii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 19:52   #13
Kod nas su 5 imali oni koji su se trudili. Dakle iako rezultati ne bi bili mozda u granicama za 5 ali bi tokom godine pokazali napredak uz redovito dolazenje i nosenje opreme.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:42   #14
Mislim da je naj važnije truditi se
volimneymara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 19:18   #15
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Teško je generalno govoriti s obzirom da ima raznih srednjih škola i raznih profesora, no mogu reći kakvo je moje iskustvo. Ja sam, isto kao i ti, imao 4 u osnovnoj školi i naravno da me je također onda i bilo strah kako će tek to biti u srednjoj. U prvom razredu na tjelesnom nismo radili ništa posebno, uglavnom stvari koje se rade i u osnovnoj školi (kolut naprijed i nazad, zvijezda, trčanje na razne udaljenosti, skok u dalj, odbojka i sl.), no kriteriji su bili dosta stroži, za neke stvari i prestrogi (npr. u trčanju na 100 m je ocjenu odličan dobio samo jedan učenik koji se profesionalno dugi niz godina već bavi nogometom). Ipak, profesor je cijenio ako su učenici aktivni na satu, imaju redovno opremu, idu na izvannastavne sportske aktivnosti (ne mora ni biti profesionalno nego npr. jedan odlazak na neku biciklijadu ili kros) i ako su pokazali napredak u komponentama koje se mjere u odnosu na prvo polugodište. Na kraju godine, ocjene su bile začuđujuće dobre, od 27 učenika, 24 ih je imalo 5, ostali 4 (čak je i meni koji sam imao osjetno najlošije rezultate u svemu rekao "Evo tebi 4 da nemaš jedini 3" ).
Prvi sat tjelesnog je bio dosta stresan jer nas je profesor jako uplašio, rekao kako je najveća ocjena 3, kako ćemo većina ići na popravni, kako nismo sposobni za ništa, da nam je bolje da odmah odustanemo od škole i sl. no koliko sam čuo, istu stvar govori svim prvim razredima već godinama i ne treba ga shvatiti ozbiljno . Radili nismo ništa prvi sat, samo je prozivao po imenima i kratko smo se predstavili, rekli odakle smo i u koju smo osnovnu školu pohađali te kojim se sportovima bavimo, kakvi su nam rezultati u njima i sl.
ovo boldano

ako te jako mući tvoja fizička sprema možeš se negdje upisati, početi vježbati, aktivirati se, recimo kod mene u srednjoj ima i teretana a članarina je 50% jeftinija za školarce
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.