Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 14:07   #6601
Quote:
nitko poseban kaže: Pogledaj post
Jesi im se javila? Sta kazu? Ja sam isto u 7 mj poslala i jos nista!!
Zvala sam danas fond i rekli su mi da sam poslala samo presliku prednje strane kartice (racuna), a broj racuna je na drugoj strani samo sam im broj procitala i rekli su da ce biti sutra ili preksutra uplaceno najbolje da ih nazoves, do 4 valjda rade
Evi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:08   #6602
Quote:
Evi2 kaže: Pogledaj post
Zvala sam danas fond i rekli su mi da sam poslala samo presliku prednje strane kartice (racuna), a broj racuna je na drugoj strani samo sam im broj procitala i rekli su da ce biti sutra ili preksutra uplaceno najbolje da ih nazoves, do 4 valjda rade
jel mi mozes dati broj?
nitko poseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:11   #6603
Quote:
ivana3103 kaže: Pogledaj post
ti stipendiju i dobivaš na osnovu prošle godine (tj. u tvom slučaju dok si bila prva godina studija dobio/la si stipendiju na osnovu završenog 4. raazreda srednje škole) znači nema nikakvog vraćanja novca. tek ćeš ove godine(na drugoj godini studija) predavati papire za stipendiju na osnovu prve godine studija, e sad je pitanje hoćeš li je moći dobiti zbog prenesenih predmeta, u to se baš ne kužim...

Ivana hvala ti. Jel to provjerena informacija ili?
Hvala jos jednom!

Usputno, ni meni od stipendije ni s!
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:19   #6604
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Ivana hvala ti. Jel to provjerena informacija ili?
Hvala jos jednom!

Usputno, ni meni od stipendije ni s!
ja ih zvala danas na br 01 2308853 i imala sam slican problem kao i ona cura nije se dobro vidiio br racuna i rekli su da ce mi novci sutra sjesti. probaj ih i ti nazvati mozda je isto taj problem
nitko poseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:35   #6605
da li mozemo dobiti braniteljsku stipendiju ako smo ponavljali neku godinu..
Npr. upisala pad prve... nakon sto to rijesim, slijedece godine normalno upisem drugu god. i na kraju druge saljem papire za stipendiju..
Moguce ili ipak ne?

Hvala
__________________
"What I love ? Driving. It relaxes me."
Miss Grant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 01:54   #6606
jel kome uplacena naknadno odobrena stipendija ?
levi994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:32   #6607
Quote:
Miss Grant kaže: Pogledaj post
da li mozemo dobiti braniteljsku stipendiju ako smo ponavljali neku godinu..
Npr. upisala pad prve... nakon sto to rijesim, slijedece godine normalno upisem drugu god. i na kraju druge saljem papire za stipendiju..
Moguce ili ipak ne?

Hvala
Ne možeš dobit za tu godinu koju ponavljaš, ali kada to riješiš i upišeš iduću godinu redovno, možeš dobit ako ispunjavaš ostale uvjete.
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:49   #6608
Imam prosjek 3.3 i ne bas sjajnu financijsku situaciju kod kuce, imam li kakvu sansu za dobiti stipendiju?
M4r1n is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 03:08   #6609
Quote:
M4r1n kaže: Pogledaj post
Imam prosjek 3.3 i ne bas sjajnu financijsku situaciju kod kuce, imam li kakvu sansu za dobiti stipendiju?
Da li si student/ica ili ucenik/ica?

Ove godine su stipendije dobili studenti sa najmanjim prosjekom 3.42 i učenici sa prosjekom 3.92, ako se ne varam.

Nažalost, bez obzira na loše financijsko stanje potrebno je imati odgovarajući prosjek jer prema njemu rade listu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:19   #6610
cao

imam pitanje u vezi stipendije.
trenutno sam na trecoj godini faksa. prosjek mi je 3,8.zivim u domu i nemam bas dobru financijsku situaciju doma. zadovoljavam sve kriterije iz natjecaja ali me sad zanima ovo:

naime, tata mi ima status hrvatskog branitelja iz domovinskog rata ( ima onu iskaznicu slicnu osobnoj, sa svim tim podacima) i na temelju toga su mi i priznali neke bodove za dom, ali ne znam jel se ja mogu natjecati za stipendiju na temelju toga? je li to dovoljno? mislim imam i onaj papir na kojem pise koliko dana je sudjelovao i znam da se svake godine mora vadit novi ( procitala sam negdje isto na forumu ). svugdje procitam svasta molim ljude koji imaju iskustva ili znaju da mi odgovore. znaci krajnje pitanje je da li ja kao dijete branitelja iz domovinskog rata imam pravo na stipendiju? hvala puno
jane patrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:04   #6611
http://www.branitelji.hr/arhiva/p323...013%202014.pdf


NATJEČAJ

za dodjelu stipendija tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja, redovitoga sveučilišnog i
stručnog studija, te za dodjelu naknada dijela troškova školarine poslijediplomskih studija na visokim
učilištima hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, djeci smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz
Domovinskog rata, djeci zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, hrvatskim
ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata i djeci HRVI iz Domovinskog rata, dragovoljcima i
djeci dragovoljaca iz Domovinskog rata za školsku, odnosno akademsku godinu 2013/2014. .......

- ako ti je otac živ onda je morao biti dragovoljac Domovinskog rata,nestao ili zatočen da bi ti mogla konkurirati u natječaju
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:26   #6612
Upisao sam prvu godinu po drugi put, ali na drugom fakultetu. Imam li mogućnost prijavit se na taj natječaj i što ako se prijavim?
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:49   #6613
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Ivana hvala ti. Jel to provjerena informacija ili?
Hvala jos jednom!

Usputno, ni meni od stipendije ni s!
da,da 100% sam sigurna jer primam stipendiju već 7 godina i informacija je provjerena.
ivana3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:50   #6614
Quote:
jane patrick kaže: Pogledaj post
cao

imam pitanje u vezi stipendije.
trenutno sam na trecoj godini faksa. prosjek mi je 3,8.zivim u domu i nemam bas dobru financijsku situaciju doma. zadovoljavam sve kriterije iz natjecaja ali me sad zanima ovo:

naime, tata mi ima status hrvatskog branitelja iz domovinskog rata ( ima onu iskaznicu slicnu osobnoj, sa svim tim podacima) i na temelju toga su mi i priznali neke bodove za dom, ali ne znam jel se ja mogu natjecati za stipendiju na temelju toga? je li to dovoljno? mislim imam i onaj papir na kojem pise koliko dana je sudjelovao i znam da se svake godine mora vadit novi ( procitala sam negdje isto na forumu ). svugdje procitam svasta molim ljude koji imaju iskustva ili znaju da mi odgovore. znaci krajnje pitanje je da li ja kao dijete branitelja iz domovinskog rata imam pravo na stipendiju? hvala puno
otac ti je morao biti dragovoljac (to je ključno), ili mora biti HRVI da bi imala pravo na stipendiju.
ivana3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:57   #6615
Quote:
M4r1n kaže: Pogledaj post
Imam prosjek 3.3 i ne bas sjajnu financijsku situaciju kod kuce, imam li kakvu sansu za dobiti stipendiju?
u natječaju piše ovako :

1.b. Pravo na stipendiju tijekom redovitog srednjoškolskog obrazovanja može ostvariti i kandidat čiji
je prosjek ocjena niži od propisanog (obrazac D), ako udovoljava svim ostalim uvjetima iz točke 1.a.
te pripada kategoriji socijalno najugroženijih obitelji sukladno kriterijima iz članka 2.a. Pravilnika o
izmjenama i dopunama Pravilnika o uvjetima i mjerilima za ostvarivanje prava na stipendiju i prava na
naknadu dijela troškova školarine poslijediplomskih studija na visokim učilištima (Narodne novine,
broj: 157/13).

tako da se svakako raspitaj što im znači to socijalno najugroženija obitelj i koji prosjek onda moraš imati (najbolje nazovi fond za stipendiranje da ti objasne jer možda i imaš šanse, evo ti broj fonda : Tel: 01/2308-853)
ivana3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:29   #6616
pozdrav svima. već dva puta, a oba se nisam javio, su me zvali iz ministarstva... iz nekog razloga.

kad bi ih nazvao javili bi se iz centrale i ne bi znali ništa zašt me je netko zvao.

itko ima isti problem? broj je 099***512.
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:38   #6617
Zanima me da li netko ima saznanja kad će izaći natječaj za stipendije za školsku godinu 2014/15. . Naravno mislim na Stipendija za djecu branitelja
vinc68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:20   #6618
http://www.branitelji.hr/pregled/obj...dinu-2014-2015

Izašao je natječaj za ovu godinu!

Mene zanima, sada sam brucoš i upisala sam redovno prvu godinu, ali vjerojatno ću se morati ispisati.. hoću li morati vratiti stipendiju ako se ispišem s obzirom na to da je dobivam na temelju uspjeha iz 4. razreda srednje škole?
Cvrčak81960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:51   #6619
Kolki onda prosjek treba za srednju skolu 3.75 ili 3.5
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:44   #6620
Quote:
Cvrčak81960 kaže: Pogledaj post
http://www.branitelji.hr/pregled/obj...dinu-2014-2015

Izašao je natječaj za ovu godinu!

Mene zanima, sada sam brucoš i upisala sam redovno prvu godinu, ali vjerojatno ću se morati ispisati.. hoću li morati vratiti stipendiju ako se ispišem s obzirom na to da je dobivam na temelju uspjeha iz 4. razreda srednje škole?
nećeš morati vratiti stipendiju jer si ju dobila na osnovu 4. razreda srednje škole, ali se nagodinu nećeš moći prijaviti ako se ispišeš
ivana3103 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.