Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 14:50   #441
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ne o datumu potpisivanja, ali ja tek trebam u ponedjeljak dostaviti dokumente (Learning Agreement, osiguranja i sl.).
ja sam ih odavno poslala skenirane, nitko mi nije potvrdio primitak ni ništa, zvala sam ured, joj kao gužva je budemo, id alje ništa, lagano me brine već
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:16   #442
Ja sad imam užasan problem - čini se da apsolutno ne mogu pronaći smještaj u gradu sveučilišta koje sam prijavila. Barem za ovaj semestar, a sljedeći nemam tamo što tražiti jer mi mentorica više neće biti tamo. Postoji li ikakav način da mi iz opravdanog razloga odobre promjenu institucije i svega?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:46   #443
Da li je itko bio na erasmus razmjeni u Londonu? Kolika je cijena življenja (samo najosnovnije, bez partijanja i luksuza)? Da li je moguće izaći na kraj s otprilike 800 eura mjesečno (660 eura erasmus stipendije i 1000 kuna hrvatske stipendije)? Mogu li erasmusovci raditi npr. preko vikenda?
__________________
Trekkies live long and prosper! The rest of you may drop dead!
William Riker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 10:25   #444
novi natječaj

Ima li novi natječaj za razmjenu za 2014/2015?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:19   #445
Quote:
William Riker kaže: Pogledaj post
Mogu li erasmusovci raditi npr. preko vikenda?
Unutar EU u pravilu možeš raditi (bez posebne radne dozvole) ako nađeš posao i vremena.

Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Ima li novi natječaj za razmjenu za 2014/2015?
Kažu da će biti u siječnju.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:45   #446
Quote:
William Riker kaže: Pogledaj post
Da li je itko bio na erasmus razmjeni u Londonu? Kolika je cijena življenja (samo najosnovnije, bez partijanja i luksuza)? Da li je moguće izaći na kraj s otprilike 800 eura mjesečno (660 eura erasmus stipendije i 1000 kuna hrvatske stipendije)? Mogu li erasmusovci raditi npr. preko vikenda?
jako jako jako teško. erasmus stipendija ti može pokriti neki smještaj i eventualno par dana hrane, a ovih 1000kn hrvatske... to je tamo mooooožda dosta za 10 dana. strašno skup grad

ja idem tamo na praksu na 3 mjeseca, stipendija će mi bit 560 eura mjesečno, s time moždfa pokrijem smještaj, vjerojatno ću i svoje pare trebat nadodat.
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:51   #447
šumarstvo, razmjena, itko?

ima li itko iskustva za razmjenom studenata na sumarskom fakultetu, tocno, zanima me razmjena u sloveniji, ljubljana?

ako itko ima ikakvih iskustava ili savjeta, sve je dobro doslo
ganghadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:07   #448
Da li bi se kao opravdani razlog za eventualno odustajanje od razmjene priznalo nepodudaranje u predmetima i priznavanju istih ? kada bi recimo bilo priznato 3/6 predmeta znači 50% što mi je recimo na knap isplativosti i dolažanje u rizik ponavljanja godine zbog toga jer mi ostaju samo 2 roka da dam ostala 3 predmeta kada se vratim
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:26   #449
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
Da li bi se kao opravdani razlog za eventualno odustajanje od razmjene priznalo nepodudaranje u predmetima i priznavanju istih ? kada bi recimo bilo priznato 3/6 predmeta znači 50% što mi je recimo na knap isplativosti i dolažanje u rizik ponavljanja godine zbog toga jer mi ostaju samo 2 roka da dam ostala 3 predmeta kada se vratim
Ako se to nije prije znalo, valjda bi trebali biti dovoljno razumni da priznaju.

"neopravdano odustao nakon zadanih rokova" - mene ne zanima (samo) što znači neopravdano nego i što točno znači nakon zadanih rokova?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:23   #450
Zna li tko bi li se s Erasmus stipendijom dalo preživjeti u Rimu?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:18   #451
Da. Sa 1000 EUR se može živjeti u Rimu. Stan ćeš platiti 400-500 EUR i ostatak trošiti na sebe, što je izvedivo, jer se ne moraš luksuzirati.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:51   #452
erasmus stipendija nije ni pola od tih 1000 eura, točnije za italiju iznosi 460 eura.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:30   #453
Uh, oprosti. Kod nas je na Erasmus Mundus programu 1000 EUR, ali to nije isto.
Ako je tako, onda je nemoguće. Sve ćeš potrošiti na stanarinu
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:56   #454
https://www.facebook.com/events/662937650491765/?ref=22

Korisna stvar za svakoga tko želi na praksu
kamiondzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:02   #455
Ima tu koga da je studiral na diplomskom van HR, a erasmus pohađal na Sveučilištu Zagreb?
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:42   #456
Pozdrav. Dali je netko od vas bio u Poljskoj na Radom Academy of Economics? Kako je tamo? Kakav im je dom? Kakva su vaša iskustva?
Antonio144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 22:45   #457
Kakve su opcije razmjene kad je u pitanju Švedska?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:22   #458
kakve su sanse da prodjes na erasmus natjecaju ako si izvanredni student? jesu isti kriteriji?
fashion hungry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 01:41   #459
Pozdrav dobri ljudi, imam kratko pitanje

Poslao sam mail sa popunjenom prijavom i CV-em za Erasmus student practice, dakle za praksu u Grckoj, ali mi vec tjedan dana nisu odgovorili na taj mail, posto prvi put ucestvujem, interesuje me da li je to "normalno" da ne odgovore tako dugo, ili im se nesto ne dopadam?
Pidzama Lama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:52   #460
Hej što se tiče erasmus stručne prakse, je li mi može netko reći je li baš nužno da mentor i supervizor budu različite osobe? U erasmusovim uputama piše ovo "Normally, the mentor should be a different person than the supervisor." E sad, to bi u biti onda značilo da nekada ista osoba može obavljati i funkciju mentora i supervizora, ali zanima me u kojem slučaju je to moguće i je li potrebno zadovoljavanje nekih posebnih uvjeta ili tako nešto. Pa ako netko sa sigurnošću zna odgovor, molim da ga podijeli
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.