Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 14:38   #21
Ne može Meni je knjiga sranje prve klase, tako da sam je pročitao reda radi. Ali 99% njih smatra da je ovo najbolje od lektire što se čita pa će ti sigurno dati bolje objašnjenje
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:43   #22
Ajde dajte hitno je....
perica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:51   #23
joj ja se ne sječam više... davno je bilo kad sam je čitala... to je bila prva knjiga za lektiru koju sam čak dvaput za redom pročitala.... mogla bi je opet posudit...

pogledaj po netu po ovim lektirama... naću ćeš valjda neš
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:56   #24
On prezire odrasle ljude, misli da su dvolični, pokvareni. Djeca su međutim cista suprotnost odraslima. On bi zelio zastiti djecu od odraslih, od njihova svijeta.
LeftAlone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:06   #25
ma na netu samo sadrzaj i to..nema o ovome nista...
perica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:55   #26
Pa, probaj iz sadrzaja izvuci ovo...
LeftAlone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:06   #27
pa jel niko nemoze napisat 5 redova teksta? dajte malo ljudi...hitno je
perica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:22   #28
gle dragi perica, umjesto da visis na forumu odi procitati djelo i napisati sastavak!
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:15   #29
prezire svijet odraslih,misli da su odrasli zlo,dok želi spašavati djesu,ali on zapravo sve dublje pada...preopterečen je bratovom smrću(Alli),ima problema sa odrastanjem(ne želi odrasti)...Holden je nad prosječno inteligentno dijete,ali je emocionalno nezrel.
jako je seksualno frustriran,poriče sve vrijednosti(škola ne valja),odustaje pred preprekama,usamljen je i potišten,plače i na rubu je živčanog sloma,emotivan..
ah,ovo ti je nešto općenito,bar da znaš o čemu se radi u knjizi,ako još nešto trebaš,javi se..
__________________
'Be not afraid of life. Believe that life is worth living, and your belief will help create the fact.'
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:50   #30
Ne stignem baš sad nešto pisati, moram čitati Proljeća Ivana Galeba.

Ima negativno mišljenje o gotovo cijelom svijetu. Škola je puna snobova i nije da idealizira svijet mladih kako bi ti se moglo učiniti iz ovog što su ljudi dosad napisali, ali da, djeca su rijetkost koju ne prezire.

Ne voli/prezire ljude koji provode cijele dane u kinu, vozača jer mu ne da da unese grudu snijega iako ne bi napravio nikakvu pizdariju, neke svoje profesore (osim profesora iz engleskog s kojim ok odnos i priča s njim zašto je popadao većinu ostalih predmeta; a sastavke piše odlične, i piše ih i za cimera ko mi sad za tebe )..

Ovdje možeš naći neke citate i objašnjenja, i možda najpoznatiji odlomak iz te knjige, citat iznad "GLAVNI LIK", počinje s "Tekst zaista glasi – Ako netko sretne nekog...", tu se objašnjava i ime knjige.

Holden zapravo prolazi gradom (i/ili mjestom u kojem mu je škola), i susreće svakakve ljude koje smatra po nečem lošima i ima negativan stav o skoro svima.

To je jako zanimljiva i kvalitetna knjiga. Nije zahtjevna, može se pročitati u 3 sata sigurno (u osnovnoj mi nikad nije bio problem spavati 3 sata manje zbog zanimljive mi knjige ). Prilagođena je pubertetlijama pa često stariji imaju loše mišljenje zbog tog što nikako ne razumiju glavnog lika, bar mi se tako čini. Zato i ne vide koliko je knjiga duboka i koliko je toga skriveno u njoj.
Najbolje ju je prvi put pročitati s 12-13 godina.

Ako je imaš doma, prolistaj barem, slučajnim odabirom čitaj stranice, valjda ćeš naći nešto što će ti pomoći...

Ovako, iz sjećanja, teško ti možemo pomoći. Sjećam se da nema negativan stav prema svima odraslima, da s nekim časnama vodi nekakav razgovor, ali se ne sjećam o čemu.

Kad ovako zapneš, nemaš doma knjigu, uvijek je možeš (doduše na engleskom, al svejedno) skinuti preko irca. Bilo koji undernet server, channel #bookz, upiši search (ili find, nisam siguran) ime pisca ime knjige, dobit ćeš neke prozore s rezultatima, c/p rezultat u prozor kanala i uskoro će početi download.. Ako imaš volje čitati na računalu, pa barem dijelove.

Ovdje također možeš naći dosta zanimljivog, pogledaj posebno prvi odlomak pod teme. Al naravno da nećeš preko interneta dobiti gotov referat na tu temu...

Ovo je na nečijem blogu nešto toj knjizi, čini mi se da nije loše.

Potrudi se, pročitaj, guglaj, sam izvuci.

Salinger mi je dobar pisac, njegove kratke priče su mi uz Carverove najdraže (američke) kratke priče. Doduše, nisam ih puno čitao.

Edit: Tu je još jedan kraći topic o knjizi, ima nešto zanimljivo vezano za knjigu...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:49   #31
MOBY DICK LEKTIRA

ako netko slucajno ima ovu lektiru, neka mi maila. hvala na trudu.
mail na pm.

nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:14   #32
Dante-alegorija pakla

Jeli mi neko možemo objasniti alegoriju pakla u Danteovom djelu "Božanstvena komedija". Hvala na pomoći unaprijed.Hitno je.
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:46   #33
Pa ismijava se popovima koji su takodjer u paklu zbog prodavanja vjere. Mogao bi to i procitat, nije lose
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:44   #34
Quote:
doggystyler kaže: Pogledaj post
Jeli mi neko možemo objasniti alegoriju pakla u Danteovom djelu "Božanstvena komedija". Hvala na pomoći unaprijed.Hitno je.
Kao prvo, nije alegorijA nego alegorijE.
A kao drugo, čitaj.

Ako onda zapneš, dođi s konkretnim pitanjima.
Potpis: profesorica
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:02   #35
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Kao prvo, nije alegorijA nego alegorijE.
A kao drugo, čitaj.

Ako onda zapneš, dođi s konkretnim pitanjima.
Potpis: profesorica

bilo bi zakon da si njegova!
__________________
wow
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 08:22   #36
da i mene to muci! to bi bilo nesto kao da se time ispituje savjest i da se Pakao zapravo odnosi i na zivi svijet! Jel tako
__________________
Es más fácil llegar al sol que a tu corazón
Rafa Estranged is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 08:29   #37
Daklem...cijela Božanstvena komedija je jedna velika alegorija.
Već u prvim stihovima Dante se igra paralelom "ja-mi". Cijelo njegovo putovanje simbolizira put čitavog ljudskog roda od grijeha ("izgubio" se u šumi) do "pravog puta" (onog koji vodi Bogu).
Nadalje, u paklu su alegorije i one tri beštije koje Dante susreće, koje mu ne "daju" da izađe iz Pakla i od kojih ga Vergilije spašava: vučica je najopasnija, jer ona predstavlja ljude koji su nezasitni (ponajprije bogatstva.To je prema Danteu korijena svih zala na svijetu), zatim lav (oholost) i onda treća na tal. lonza (ne znam kako ju prevode na HR - ona simbolizira grijeh lussurie, odnosno ljude koji ne znaju zaustaviti svoje nagone, prvenstveno seksualne; u V. pjevanju Pakla Dante piše o njima). Vučicu je najteže poraziti, nju treba vratiti u Pakao, odakle je i krenula. Pas (na tal. veltro) je jedini koji ju tamo može poslati (on je alegorija nekog budućeg vladara kojeg Dante "sanja" i nada se da će taj ujedniti Italiju).
Vergilije je alegorija razuma.

Eto, nadam se da sam barem malo pomogla lijenim učenicima
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:12   #38
Jesi Hvala Ti(Vam).A kako cu objasniti odnos izmedu grijeha i kazne?Neka bude malo duze.
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:16   #39
E da,imam dvojbe jesu li didona,paris i tristan povijesni likovi?
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:28   #40
I umjesto lijenim valjda ste mislili lijePim učenicima
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.