Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 17:40   #41
dobro pa gdje vi kupujete te kreme bez recepata? meni su lani u varazdinu rekli da sad po novom treba recept za canesten ili plymicol, isto tak me traze recept i u zagrebu, jer antimikotici vise nejdu bez recepta...
dijetalka82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 17:43   #42
i inače, meni se ta proklete Candida pojavi ako nosim tange, ako su mi hlače slučajno malo preuske, smetaju mi i kontracepcijske pilule, dobim je ako mi depilacijska krema pobegne tam kam ne bi smjela
kupila sam si i intimni sapun... vise ne znam kaj da delam.. prestala sam sad piti pilule, trebala bi vjerojatno i na tu anticandida dijetu, ali nebrem bez slatkog i bez kruheka
tak da bum si onda svoju vađajnu smacala sa acidofilom, kojega i inače volim papat
dijetalka82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 18:58   #43
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Žena sam i mi to rješavamo vaginaletama. Canesten je jedna od opcija, ali treba biti redovit i bitno je da strogo održavaš higijenu.
Osim ovih vaginaleta, znala sam dobiti i kapsulu Difulcana, koji je kao dobar za to.
i ja isto ni diflukan mi nije pomogao...al nemem pojma kako je muskima,ako su vam simptomi ko nama,jaddddniiiii!!!!!!!!
hannah_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:00   #44
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
i meni je gin reko da kandida nije prenosiva ali JE. to nije spolno prenosiva bolest ali se moze prenijet.
i oba partnera se trebau ljecit jer inace moze doc do ping-pong efekta.
meni je momak prenio...njemu nista...a meni
hannah_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:30   #45
Molim vas curke moze pomoc, imala sam gljivice dole i ginic mi je dao canesten i rekao da mazem 10 dana i da onda 7 dana poslije menge dodjem na pregled...
eh sad, nisam jos dosla s mora a menga mi je zavrsila u nedjelju i neznam dali cu doci u zg ovaj vikend, jel to jako bitno da dodjem tocno 7 dana poslije menge (inace mi je to bio i prvi ginekoloski pregled pa se ne kuzim bas...) idem kod ginica u kruge...
ruza5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:08   #46
LGG je važan u očuvanju vaginalne flore koja nas štiti od gljivica i ostalih popratnih pojava.
Svaki dan konzumirajte barem jedan jogurt, bio aktiv i sl...
Savjet ginekologa je kiselo. Ženama to uvelike pomaže. Dakle pravo je vrijeme za kiselo zelje npr.
#dalyh# is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:41   #47
Molio bi pomoć jer sam već lud nakon dva mjeseca....

OVAKO: prije malo vise od 2 mjeseca osjetio sam svrabez na penisu.. nakon pregleda vidio sam da imam sitne crvene pristice po vrhu, nesto po kozici i crvenilo i normalno svrabez... otišao sam kog dermatologa da me pregleda i rekla da imam gljivice..... dala mi je kermu PLIMYCOL i da dođem nakon 15-20 dana,, došao sam nakon 25 dana i cijelo vrijeme mazao međutim nije pomoglo...... nakon toga mi je dala drugu kremu TRIDERM i kapsule DIFLUCAN, kremu koristit 10 dana ne više, a kapsule za 7 dana.. opet mazanje ujutro i navečer pranje i ost :-(((!!!
Međutim nije ni tako prošlo.. mogu samo reć da se dosta smirilo i da je OK dok se maže ali kad se prestane opet se vrate....rekla dermatologica da nemoram više dolazit na kontrolu jer da nemaju više para!!!!!!!! Što god im to značilo
NEZNAM VIŠE ŠTO ĆU....imali kakav savjet...

Cura je uzela za sebe CANESTEN kremu.... pa me zanima dal mogu i sa tim da se mažem neko vrijeme!!!!!?????

Stavit ću u prilog i recept od dermatologa.....
http://img41.imageshack.us/i/slika1w.jpg/
čamil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:08   #48
pozz!
ja isto imam na glaviću neke točkice,na samoj kožici oko penisa kako neke plikiće te crvenilo!!koristio sam canasten kremu nekih tjedan dana i nije bilo nikakve promjene!dali postoji možda neke druge bolja krema ili da odem kod dr da mi propiše neke tablete jer sam čuo da to brže djeluje???
onajtamodesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 11:44   #49
joooj ljudi to sto pisete su same gluposti. ne lijeci se to tako lako. ja sam to sranje dobio prije skoro 4 god. koistio sam kremu canesten i proslo je za par dana. mislio sam da je sve ok, ali onda nakon nekog vremena se opet pojavi. ja opet canesten i sve ok. i tako par puta. svaki puta kad se pojavilo bilo je sve gore i gore i teze se lijecilo. u godinu dana mi se pojavilo 5-6 puta. tada sam otisao lijecniku. on mi rekao da se to ne moze lijeciti samo kremom canesten nego trebaju i difulcan kapsule. krema samo privremeno smiri stanje, ali gljivice su i dalje tu. dao mi je difulcan kapsule. 2 kom. popio sam ih i stanje se smirilo. uz to sam koristio i acidi borici i kremu canesten. kao sto je i do tada bilo opet se pojavilo nakon nekog vremena. tada mi je lijecnik dao 5 kapsula difulcan i opet kremu canesten i acidi borici. i kao sto je i svaki put bilo opet se za par dana vratilo u normalu. opet se pojavilo nakon nekih 2 mjeseca. tada mi je lijecnik rekao da je jedino rijesenja za moj problem obrezivanje
iako je dovoljno da cujem recenicu u kojoj se spominje moja kara i operacija, pa da se u trenu zaledim ipak sam pristao posto su mi ove bestije nenormalno dosadile. obrezivanje je ok proslo (osim onih prvih par dana muka Isusovih kad se kita digne, a savovi hoce da popucaju, pa svakih par minuta pozelis da umres) rana od obrezivanja je zarasla. ostao je oziljak, ali lijecnik je rekao da ce on sa vremenom postati nevidljiv. nestale su i one dosadne bestije. 2 mjeseca poslije operacije prvi put sam sevio-ne mislim prvi puta u zivotu nego prvi put poslije obrezivanja
sex je bio....zajeban. kita je osjetljivija nego dok je bila na njoj kozica, ali s vremenom se to promijeni. vazno je da nema gljivica. ali vidi vraga. par dana nakon sexa opet isto sranje. crvenilo, peckanje...ja popizdio. pa zar su ga bezveze rezali
brzo kod lijecnika. on kaze da je moguce da je ostao mali br gljivica, pa mi je opet dao difulcan kapsulu, acidi borici i canesten. nakon par dana je sve ok. meni se srce smirilo i opet sam zivio normalno...sve do jednog dana kad su se vrazi opet pojavili. opet 2 kapsule, acidi borici i canesten i sve se nakon par dana povuklo. mislio sam da je problem u djevojci s kojom se sevim. napravio sam pauzu od vise od 4 mjeseca bez sexa. divim se samom sebi sto sam izdrzao toliko
nema sexa-nema ni gljivica. kad jedan dan opet se pojavile. tada sam od lijecnika dobio itrac 3 kapsule. 14 kom, acidi borici i canesten. popio sam ih i vise mi se nisu gljivice pojavljivale...ali to nije bilo davno, pa sam jos u strahu da ce se opet pojaviti.
zakljucak: gljivice su se pojavljivale neovisno o mojoj prehrani, sexualnoj aktivnosti i ostalim stvarima za koje ovdje ljudi pisu da mogu utjecati na pojavu gljivica. inace sam jako zdrav. nisam bio bolestan najmanje 10god-nisam imao ni gripu u tih 10god, ali sam gljivice imao 100 puta
origo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:08   #50
Candida je jako ozbiljna komplikacija, koja može imati i smrtni ishod. A sve ovo što je prije pisano je samo gašenje požara.

Kao prvo, infekcija Candide nije spolno prenosiva! tj. candida se može prenjet spolnim odnosom, ali do infekcije ne može doći kod
partnera koji je zdrav i imunitet mu normalno funkcionira. Gljivica Candide je prisutna kod svih ljudi i ona ima svoju funkciju u organizmu, ali
ima jedna caka, ona može poprimit dva oblika. Zbog jednostavnosti nazovimo ih benigni i maligni jer neznam hrv. termine. u benignom obliku
ima zadaću da održava ravnotežu u crijevima, tj. da ne dozvoljava lošim bakterijama da se razmnožavaju nego samo dobrim. Funkcija candide
u malignom obliku je ta da nakon smrti razgradi (pojede) naše tijelo, imunitet prije smrti da signal candidi da promjeni oblik.

Ali, zbog dolje navedenih faktora candida može promjenit oblik i ranije, tj. naš imunitet greškom promjeni oblik.

- Nepravilna ishrana
- Stres
- Hormonski dizbalans
- oslabljen imunitet
- često konzumiranje antibiotika

Ukratko, svaka osoba koja ima infekciju candide ima ozbiljan problem sa svojim tijelom.

Liječenje candide samo s kremama bez da se promjene navike koje uzrokuju narušavanje imuniteta je Sizifov posao, osuđen
na propast. Infekciju s candidom se može stavit pod kontrolu, tj. vratit u benigni oblik ali je to jakoooooo teško, koliko god mislite da je teško
još uvijek niste ni blizu. Naravno ovisi o stupnju infekcije i koliko se proširila tijelom, samo za informaciju ukoliko joj unosite hranu (kojom se ona hrani)
u samo sat vremena broj se može udvostručit. A prilikom njenog razmnožavanja, ali i odumiranja ona proizvodi 75 različitih otrova, tako da ako ne
počnete sanirat infekciju u kritičnim slučajevima može doći to sepse krvi i smrti.

Najbitnija stavka kod saniranja infekcije candide je ishrana, jer joj treba prestat unosit hranu i izgladnjivanjem smanjivat njezin broj, te istovremeno
jačat imunitet. Prehrana je priča za sebe i trebao bi jako puno pisat, ali u kratkim crtama treba izbacit kompletno ugljikohidrate i ŠEČER u svakom
obliku, kod ozbiljnih slučajeva čak i voće. Dozvoljeno je jesti povrće ali opet ne ono s puno škroba i šečera kao npr. mrkva, grah, grašak.. ribu, meso (ali izbjegavat crveno meso pogotovo svinjetinu, i sve dimljene suhomesnate proizvode), sjemenke, sve salate, od voća je preporučljivo svakodnevno piti sok od cijeđenog limuna i meso kokosovog oraha ili nerafinirano kokosovo ulje, puno češnjaka i kapule, puno kiselog kupusa.

Samo da vam probam opisat koliko je malo šečera potrebno da bi se ona nahranila i opet podivljala, ja sam saznao da mi ona stvara probleme 2008. (nakon dvije godine pakla) i što ste uspješniji u borbi protiv nje njoj je manje hrane potreno da bi preživjela... jednog dana mi je došao gušt za pojest čevape, te sam mesara pitao što je sve stavio unutra, kaže ono između ostalog i vegetu... sad ja mislio ajde može proč' i poje sam točno 8 čevapa nakon kojih sam odmah vidio da nešto nevalja. Odem ja na internet da vidim sastojke vegete kad ono šečer!

Meni je candida kompletno promjenila život, i što je najgore moram reč' na bolje... jer se sada ispravno hranim, onako kako je majka priroda zamislila i osjećam se 10g. mlađe, tako da nema šanse da bi se ikad vratio na stari način prehrane a da ne govorim koliko puno više energije imam.

I za kraj, lječenju se mora pristupiti holistički i to je dugotrajan proces za kojeg treba imat strpljena, jer infekcija candide nije došla preko noći pa
tako neće ni otići.
Music Matters is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:45   #51
postao sam vec dva puta no nitko mi ne odgovara :-(

nego, može li mi netko potvrditi radi li se kod mene o Kandidi? Nije prišt, niti je tvrdo, koža je crvena i sjajna na tom dijelu, pogotovo kada oljuštim tanak film kože (jednom u par dana)
http://img697.imageshack.us/img697/9936/bad2a.jpg

Vidim ovdje da neki idu kod dermatologa, ne bih li trebao ici kod urologa za ovaj problem?
Nemam nikakvih drugih anomalija niti simptoma pa me zanima trebam li napraviti test za spolne bolesti i ako da na koje (s obzirom da nemam nikakve simptome)?
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:16   #52
jel postoji mogućnost da gljivicama jako smeta kondom
kad god dođem u dodir s kondomom mene sve živo počne peckat i onda se namažem canestenom i bude bolje nekako...
il mi možda kondomi smetaju jednostavno sami od sebe ? pilule ne smijem pit zbog HPV-a,ali on ne uzrokuje takve simptome pa ne kužim šta je ...
__________________
Don't know don't care :D
djevojka3725 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:36   #53
Quote:
djevojka3725 kaže: Pogledaj post
jel postoji mogućnost da gljivicama jako smeta kondom
kad god dođem u dodir s kondomom mene sve živo počne peckat i onda se namažem canestenom i bude bolje nekako...
il mi možda kondomi smetaju jednostavno sami od sebe ? pilule ne smijem pit zbog HPV-a,ali on ne uzrokuje takve simptome pa ne kužim šta je ...
lubrikanti na kondomu mijenjaju Ph vrijednost, pa to potakne gljivice ako ih već imaš ali prikrivene

a može biti u pitanju i alergija na lateks...
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:15   #54
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post

krema (mast)je inače samo za vanjsku uporabu.
a kak onda postoji canesten sa aplikatorom za rodnicu ( ono ko sprica) jel to neka druga vrsta canestena?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:52   #55
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
lubrikanti na kondomu mijenjaju Ph vrijednost, pa to potakne gljivice ako ih već imaš ali prikrivene

a može biti u pitanju i alergija na lateks...
a vjerojatno su gljivice,kupit ću si canesten vaginalete dok ih je još "malo",tj.dok nemam crvenilo,peckanje i sl..
__________________
Don't know don't care :D
djevojka3725 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:44   #56
Gljivice napadaju

Hey bok svima sorry sto ovak upadam al eto vec sam na rubu zivaca...
tice se isto ovih gljivica...zensko sam i imam problema s gljivicama vec par mjeseci...prva doktorica (privatnik) mi je napravila papu i bilo je malo gljivica te mi je dala canesten1 vaginaletu i to sam iskoristila ali i dalje mi nije pomoglo peče me dole i imam neki osjecaj kiselosti...onda sam isla drugom privatniku jer mi je ova prva rekla da mi nije ništa ...pa mi jeo va dala 6 vaginaleta canestena i to mi također nije nista pomoglo nastavilo me peči i dalje...zatim sam otsla drzavnoj ginekologici na briseve( SVE) i svi brisevi su bili u redu i rekla mi je da imam gljivice ...ona mi je dala plymicol vaginalete(3) i kremu i dalje mi to nije bilo pomoglo...i itrac 3 tabelte koje se piju i kremu (plymicol)...i nakon toga svega mene i dalje peče dole...tako vec 3 mjeseca izludit cu vise i jos mi se pojavio neki zuti iscjedak a nekad i bijeli i jednom cak i rozi ...jel postoje neke vaginalate koje mi mogu pomoci bilo sto?
neznam sto da vise radim...cak sam i kupila vagisan za kiselost isto niej pomoglo..
ako itko moze dati bilo koji dobar savijet bila bih mnogo zahvalna
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 10:46   #57
za poludit

Quote:
čamil kaže: Pogledaj post
Molio bi pomoć jer sam već lud nakon dva mjeseca....

OVAKO: prije malo vise od 2 mjeseca osjetio sam svrabez na penisu.. nakon pregleda vidio sam da imam sitne crvene pristice po vrhu, nesto po kozici i crvenilo i normalno svrabez... otišao sam kog dermatologa da me pregleda i rekla da imam gljivice..... dala mi je kermu PLIMYCOL i da dođem nakon 15-20 dana,, došao sam nakon 25 dana i cijelo vrijeme mazao međutim nije pomoglo...... nakon toga mi je dala drugu kremu TRIDERM i kapsule DIFLUCAN, kremu koristit 10 dana ne više, a kapsule za 7 dana.. opet mazanje ujutro i navečer pranje i ost :-(((!!!
Međutim nije ni tako prošlo.. mogu samo reć da se dosta smirilo i da je OK dok se maže ali kad se prestane opet se vrate....rekla dermatologica da nemoram više dolazit na kontrolu jer da nemaju više para!!!!!!!! Što god im to značilo
NEZNAM VIŠE ŠTO ĆU....imali kakav savjet...

Cura je uzela za sebe CANESTEN kremu.... pa me zanima dal mogu i sa tim da se mažem neko vrijeme!!!!!?????

Stavit ću u prilog i recept od dermatologa.....
http://img41.imageshack.us/i/slika1w.jpg/


Znam kako ti je ,za poludit ! Tako je i meni ! Jos na povijest bolesti piše da imam pravo još samo jednom u ovoj godini na takvu vrstu pregleda !?
Pa kakav je to shit ?! Prije sam mogao ici 10 puta u mjesecu kod dermatologa.
Kod mene je problem što sam mazao plymicol kremom i nestalo je ALI se opet vratilo i opet sve ispocetka! Vidim da u tvom postu spominjes da imas neke točkice na penisu...e sad...i ja sam imao pa mi je dermatolog rekao da imam hpv - to je nesto sasvim drugo od gljivica,nije opasno samo sto gadno izgleda i maze ti nekom ultrajakom kremom da ti oci suze koliko peče!
Eto meni se i to opet vratilo i šta bi ja sad trebao ? platit odlazak kod dermatologa ?!
moze pomoc?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:06   #58
Ja nikako da se riješim tih gljivica. Mažem plymicolom..i kad mi se cini da su prošle opet se vrate ! itako stalno i stalno samo što sada ove gljivice uopce ne svrbe. Prvi put kad sam davno imao je svrbilo,sada ne. Nemam curu tak da nemam pojma zasto stalno dobivam gljivice. Niti sam imao sex vec...pol godine. Dakle odkud mi te gljivice ?!?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 00:20   #59
Si siguran da su gljivice? Idi kod doktora. Ako i jesu i ako se stalno vraćaju to znači da ti je malo imunitet u banani. A i ako ih stalno mažeš s istime one se jednostavno naviknu i možeš se slikati, treba pogoditi terapiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 13:09   #60
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Si siguran da su gljivice? Idi kod doktora. Ako i jesu i ako se stalno vraćaju to znači da ti je malo imunitet u banani. A i ako ih stalno mažeš s istime one se jednostavno naviknu i možeš se slikati, treba pogoditi terapiju.
hmm jel se za to ide dermatologu ili urologu ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.