Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 22:00   #21
s plivinih stranica:
"Geomycin je zbog moguće hepatotoksičnosti u trudnice, te zbog mogućnosti nastanka trajne obojenosti zuba, pojave hipoplazije cakline te smanjenja rasta kostiju i noktiju u ploda kontraindiciran tijekom trudnoće. Zbog navedenih učinaka u djeteta kontraindiciran je i tijekom dojenja."

no, kosti i noktici se tek kasnije razvijaju, pa mozda i nije tolika opasnost. kazes tek 4 tjedan, a kad je zadnju popila?

mada, moras razumijeti da smo mi svi ovdje laici i da ce najbolje ipak znati njezin lijecnik
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:08   #22
ma naravno, al eto trudimo se da skupimo razlicita misljenja dok ne ode ginekologu. pila ga je 3 sedmice, dok nije saznala. svi su slozili frku kako je to ... ama strasno. nisu bas babe pricale, uglavnom ljudi koji su vezani za medicinu
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:18   #23
3 od kad? prije ili tocno kada je zatrudnjivala?
pa sta ju nije lijecnik upozorio na stetnost tog lijeka?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:22   #24
ukupno ga je pila 2 mjeseca, a 3 sedmice kako je trudna, po 1 tabletu dnevno. nije bas planirana trudnoca, pa nije nista naglasavala doktorici, a ova je samo pitala je li udata, valjda samo udate zene mogu zatrudnit po njenom
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:33   #25

koja glupaca od dktorice, a ne znam sta bi ti rekla osim da ode nekoj doktorici koja ima vise soli u glavi i potrazi savjet
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:52   #26
Nek tvoja frendica ne sluša dokicu.Ako joj bude lakše,nek ode kod drugog gina po mišljenje.I nek sluša svoj instinkt.
Iskustvo(ne baš jako slično,ali m ožda pomogne):moja mama je bila na rentgenu dok nije znala da je trudna samnom.Doktor ju je već naručio na pobačaj jer je plod sigurno oštećen.I bila je na stolu,ali u zadnji čas je odustala jer joj je instinkt govorio drukčije.Taj dok ju nije ni htio poroditi,jer ON NE PORAĐA KRIPLOVE!!
Ja rođena u osijeku,predivna i normalna bebica.
Pozdravi frendicu i nek se drži.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:24   #27
Quote:
SteficaCvek kaže:
ukupno ga je pila 2 mjeseca, a 3 sedmice kako je trudna, po 1 tabletu dnevno
uf, ovo bas i nije tak dobro..neka svakako ode kod bar jos 3 ginekologa i cuje njihova misljenja nije ju dobro ni tjesit ni plasit unaprijed ... mi ovako mozemo naklapati jako puno ali gin. ce bit vise u pravu...ja znam zasigurno da je Medazol uzasno stetan ali kod tetraciklina ne mogu govorit na pamet
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:32   #28
antibiotici u trudnoći

evo, vratila se ja s prvog pregleda. postoji neka mala vrećica od 11 mm. imam slikicu. piknjica mala ali... onaj iscjedak koji imam nije dobar. neka gadna infekcija je u pitanju. papa test mi nije mogao napraviti pa mi je dao terapiju na slijepo. puuuuno terapije. amoxile, plimycol (vaginalete), neki losion (antiseptik) za vanjsko ispiranje i utrogestan. e sad... šta mislite o svemu tome? može li to sve imati posljedice na našu bebicu?
i još jedno pitanje. vaginalete stavljam samo navečer, a utrogestan 1+1+2. znači, dvije navečer isto vaginalno. jel stane sve to? ima netko iskustva s ovakvim stvarima? jel svi vi utrogestan uzimate vaginalno?
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 01:02   #29
Ja ti baš i nemam iskustva s infekcijama, no pitala si jel to štetno za bebu...U principu - je, štetno je, al ne liječiti infekciju bi sigurno moglo biti mnogo štetnije, opasnije.
Na tvom mjestu, slušala bi što gin kaže i vjerovala kako on ipak zna bolje i kako će sve biti u redu.

...i biti će sve u redu, drži se
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 10:14   #30
evo kopiram moj odgovor sa zbora...
utrogestan je progesteron.. daje se za očuvanje trudnoće da se bebe bolje održi i daje se kad imaš ovakak iscjedak u prvom tromjesječju.. ja ga pijem pod kraj da zaustavi kontrakcije.. jedina njegova posljedica će ti biti da buš malo šašava sa živcima.. i puno emotivnija nego imače..
utogestan možeš stavljati i kao vaginalete ili ih piti.. ista kutija.. iste kuglice ali dvije primjene.. pa kak hoćeš..
ja ih recimo pijem jer mi je to jednostavnije.. ali ako ih hoćeš baš kao vaginalete možeš i tako (iako ih a dolje vidim imaš dosta)...
a vaginalete su ti za upalu.. ovo drugo amoxile to se ne bi usudila piti.. ali ako ti ih je gin prepisao valjda zna zašto...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:36   #31
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
evo, vratila se ja s prvog pregleda. postoji neka mala vrećica od 11 mm. imam slikicu. piknjica mala ali... onaj iscjedak koji imam nije dobar. neka gadna infekcija je u pitanju. papa test mi nije mogao napraviti pa mi je dao terapiju na slijepo. puuuuno terapije. amoxile, plimycol (vaginalete), neki losion (antiseptik) za vanjsko ispiranje i utrogestan. e sad... šta mislite o svemu tome? može li to sve imati posljedice na našu bebicu?
i još jedno pitanje. vaginalete stavljam samo navečer, a utrogestan 1+1+2. znači, dvije navečer isto vaginalno. jel stane sve to? ima netko iskustva s ovakvim stvarima? jel svi vi utrogestan uzimate vaginalno?
Prvo jedna velika

a dalje: hmmmmmmm stvarno ne volim ginekologe koji bez testova sopaju zene antibioticima a pogotovo trudnice....BTW: zasto nije mogao napravit papu ( bar te mogao poslat da napravis privatno). Dal ti je uopce napravio koje briseve?
Bilo bi bolje proci trudnocu bez antibiotika ( nisu svi stetni i naravno da ce ti ginekolog dat uvijek one koje smijes piti ), ali kad se mora mora se, heiga i ja sam ih pila jer sam imala Eschericciu .. ali ne kuzim da netko daje terapiju bez nalaza i to joj trudnici
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:27   #32
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
evo, vratila se ja s prvog pregleda. postoji neka mala vrećica od 11 mm. imam slikicu. piknjica mala ali... onaj iscjedak koji imam nije dobar. neka gadna infekcija je u pitanju. papa test mi nije mogao napraviti pa mi je dao terapiju na slijepo. puuuuno terapije. amoxile, plimycol (vaginalete), neki losion (antiseptik) za vanjsko ispiranje i utrogestan. e sad... šta mislite o svemu tome? može li to sve imati posljedice na našu bebicu?
i još jedno pitanje. vaginalete stavljam samo navečer, a utrogestan 1+1+2. znači, dvije navečer isto vaginalno. jel stane sve to? ima netko iskustva s ovakvim stvarima? jel svi vi utrogestan uzimate vaginalno?
nemoj se brinuti za vaginalete u trudnoći,ja sam bila puna infekcija u prvoj trudnoći i od straha nisam htjela stavljati ništa,ludila sam od svraba kandide i rodila malog sa kandidom po tijelu i ustima,jedva se tog riješio...drugi put opet ista priča,ali sad sam bila hrabrija i pametnija i raspitavši se saznala da se vaginaleta gotovo uopće ne resorbira u krvotok i ne dolazi do posteljice i bebe,nego djeluje lokalno i sigurno nema opasnosti..i utrogestan sam stavljala vaginalno,ista priča...nemaš sigurno razloga za brigu...problem je kaj nam puno toga liječnici ne objasne,nego moraš saznati usmenom predajom..
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 23:19   #33
joj, hvala vam svima. nemate pojma šta sam proživljavala ovih dana... ne želim to sve uzimati, a znam da je opasnije ako ne uzimam nego vučem infekciju. malo me brinu antibiotici ali ni to više ne jako. pijem amoxil a na njemu piše da nema opasnosti za plod. a i moram čvrsto vjerovati da ginekolog zna šta radi. napravit ću sve kako je rekao a vi mi držite fige da sve bude dobro. veeeelika svima
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:23   #34
Stela ja sam pila antibiotike Ceporex i stavljala vaginalete, u ranoj fazi trudnoće (10-ak tjedana)
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 03:33   #35
dabroston i trudnoća

da li se moze pomocu dabrostona zatrudniti, posto po prirodi zbog pcos-a nemam redovite menstruacije, a samim time i ovulacije? da li dolazi do ovulacije, iako to nije prava menga nego tek krvarenje? imam i povisene kg, 35, skinula do sada vec 18, ali ciklus se nije normlizirao jos.

molim savjete, ako nije problem....
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:54   #36
ako nemaš ovulaciju morat ćeš piti nešto da stimulira folikule, npr. klomifen. tako je bilo kod mene...

by the way, ja imam mislim 15 komada klomifena ako će ti trebati, poklanjam
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 09:49   #37
Lijekovi u trudnoći

Evo ja mucim muku, uzasno me boli noga, uklještio se živac, i udara mi na cijelu ljevu nogu. Jutros, nisam mogla stati na nju. Prije par tjedana sam bila na hitnoj, i dali su mi inekciju Voltarena. Bilo je sve super, al kad je popustio bol se nastavila. Doktor na hitnoj mi je rekao da, moram 3-4 dana ici na inekcije Voltarena, ja naravno nisam pristala. Citajuci po internetu naišla sam, da nikakvi ljekovi nisu preporučljivi u trudnoci, pogotovo Voltaren. Ja sad idem kod vizioterapeuta na masažu, više ni sama ne znam, da li mi se bol smanjuje ili ne.
Ima li ko kakvih slicnih iskustava s tim, i kakve je ljekove koristio. E da, uzela sam onaj deep heat pa s njim mazem nogu.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:04   #38
U 17 tjednu trudnoće imala sam isti problem kao tvoj. Ujutro doslovce nisam mogla ustati iz kreveta, a jedno sam jutro čak pola sata pokušavala doći do kupatila.Izlazak iz auta također je predstavljao pravu dramu. Bolovi su potrajali nekih mjesec dana i potom,s kraćim intervalom mirovanja, još neka tri tjedna. Osim Lekadola nisam uzimala ništa drugo. U toku dana, kad sam se malo razgibala, bilo je lakše. Znam da nije utješno, ali bolovi su prošli spontano, sami od sebe, iako je doslovce bilo jutara kad sam plakala od bolova.
Želim ti puno strpljenja i da što prije prođe bol .
Severina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:17   #39
Severina tenks
mene je pocelo bolit, samo od sebe, ja sam u 25 tjednu, i 2 puta tjedno idem na masažu. Nadam se da ce mi to pomoc, mada mi se cini koda mi nepomaze, mozda me i ovih dana jace boli zbog promjene vremena. Mazazt cu s Arnika gelom, pa mozda mi bude bolje. U hitnoj su mi dali Voltaren, probat cu s Lekadolom, jer nepada mi napamet riskirat s Voltarenom.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:18   #40
Evo nesto korisno

A - kontrolirana ispitivanja na ženama nisu pokazala štetni učinak na plod; lijek se smije upotrebljavati u trudnoći

B - pouzdani dokazi o štetnosti nisu nađeni ; ne preporuča se primjena u trudnoći

C - ispitivanja su pokazala štetne učinke na životinjama , a kontrolirani pokusi na ljudima nisu provedeni. Ti se lijekovi koriste samo ako je korist za majku veća od rizika za plod

D - postaje pouzdani dokazi štetnih učinaka na plod. Ti se lijekovi primjenjuju samo u akutnim , hitnim i po život opasnim slučajevima.

X - ispitivanja na ljudima i životinjama dokazala su štetne učinke na plod ; kontraindicirana je primjena tih lijekova u trudnoći.

Osvrnuvši se na ovu kategorizaciju vidimo da su, u biti, samo oni lijekovi iz kategorije X apsolutno kontraindicirani dok se drugi ipak u određenim prilikama mogu uzimati. U kategoriju X svrstava se svega 50-ak lijekova.

Važniji lijekovi svrstani u kategoriju X:

Beladona alkaloidi Goserelin pravastatin
Klomifen Izotretinoin plikamicin
Danazol Levonorgestrel Kvazepam
Dienestrol Lovastatin Ribavarin
Dietilstilbestrol Medroksiprogesteron Kvazepam
Dihidroergotamin Megestrol Ribavarin
Efedrin Mestranol Simvastatin
Ergotamin Metotreksat Stanozolol
Estrazolam Metiltestosteron Temazepam
Estradiol Mizopristil Testosteron
Estramustin Nandrolon Triazolam
Etinil estradiol Noretindron Urfolitropin
Etretinat Norgestrel Vitamin A
Finasterid Oralni kontraceptivi Varfarin
Fluvastatin Oksitocin zidovudin

Preuzeto s http://ljekarna-bjelovar.hr/savjeti.php?savjet=trudnoca
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.