Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 21:42   #441
neznam jel ovo pravo mjesto da pitam al eto: ja trebam obavit prve trudničke pretrage:imam 2 uputnice za vađenje krvi(jedna za određivanje krvne rupe i rh faktora i druga za sve ono drugo) i jedna za davanje mokrače.. jel znate jesu li nalazi za to isti dan gotovi ili se čeka?
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:44   #442
Quote:
unique_girl kaže: Pogledaj post
neznam jel ovo pravo mjesto da pitam al eto: ja trebam obavit prve trudničke pretrage:imam 2 uputnice za vađenje krvi(jedna za određivanje krvne rupe i rh faktora i druga za sve ono drugo) i jedna za davanje mokrače.. jel znate jesu li nalazi za to isti dan gotovi ili se čeka?
Ako ne ideš u privatni laboratorij onda se čeka - i za jedno i za drugo
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:47   #443
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Ako ne ideš u privatni laboratorij onda se čeka - i za jedno i za drugo
ma jedan moram u petrovu u Zg a dva u V gorici u domu zdravlja obavit.. al dolazim tek za dva dana u Zg a nalaze bi trebala donjet ginekologici 14.1. pa me trta da nebudu gotovi do tad..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:59   #444
Quote:
unique_girl kaže: Pogledaj post
ma jedan moram u petrovu u Zg a dva u V gorici u domu zdravlja obavit.. al dolazim tek za dva dana u Zg a nalaze bi trebala donjet ginekologici 14.1. pa me trta da nebudu gotovi do tad..
Mislim da se čekaju cca 4 dana (tu se ne ubrajaju subote i nedjelje).

Taj nalaz za krvnu grupu i rh faktor ti nije bitan da ga imaš odmah (a to ćeš obavljati u Zgb-u). On će ti trebati tek na porodu (ili ne daj Bože da ti se nešto desi u trudnoći pa ti treba transfuzija ili nešto), tak da ti ginićka ne bi trebala zamjeriti ako ne budeš imala taj nalaz 14.1.

A ako ti je baš jako hitno, otiđi u privatni lab i sve će biti isti dan
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:59   #445
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Mislim da se čekaju cca 4 dana (tu se ne ubrajaju subote i nedjelje).

Taj nalaz za krvnu grupu i rh faktor ti nije bitan da ga imaš odmah (a to ćeš obavljati u Zgb-u). On će ti trebati tek na porodu (ili ne daj Bože da ti se nešto desi u trudnoći pa ti treba transfuzija ili nešto), tak da ti ginićka ne bi trebala zamjeriti ako ne budeš imala taj nalaz 14.1.

A ako ti je baš jako hitno, otiđi u privatni lab i sve će biti isti dan
puno ti hvala.. frendica koja je radila te nalaze veli da su u V Gorici isti dan gotovi jedino ak je velika gužva drugi dan.. jedino se ovo za krvnu u petrovoj čeka tjedan dana.. sad sam mirna..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 14:44   #446
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Meni je jedno dva puta u trudnoći ta trakica pokazala proteine u mokraći.

Ne trebaš se brinuti ako je tlak u redu i ako nemaš proteine svaki put

Kako je meni moj gin objasnio, ti proteini u mokraći mogu biti povezani sa tajmingom klope prije pregleda.
E sad se ne sjećam da li se oni pokažu u mokraći ako dugo prije pregleda nisi pojela ništa ili ako si se najela neposredno prije Znam da sam onda pazila kad jedem prije pregleda da mi se opet ne pokažu
Hvala, malo si me utješila. Ja uopće namam pojma na što da sad pazim, s obzirom da i inače pazim.

Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Pregled urina trakicom je vise orijentacioni pregled i rezultat zna biti ponekad lazan. S obzirom da je traka pokazala pozitivne proteine, ginekolog te je trebao uputiti na pregled urina u laboratorij, gde bi nakon centrifugiranja urina uradili test sa 20% sulfosalicilnom kiselinom da potvrde postojanje proteina u urinu, kao i pregled sedimenta.
Nije me nigdje uputila. Već mi je samo rekla ne jesti čips, na što sma ja rekla da ne jedem, ali je izgledalo kao da mi ne vjeruje.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:11   #447
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Hvala, malo si me utješila. Ja uopće namam pojma na što da sad pazim, s obzirom da i inače pazim.



Nije me nigdje uputila. Već mi je samo rekla ne jesti čips, na što sma ja rekla da ne jedem, ali je izgledalo kao da mi ne vjeruje.
Verovatno je mislila da smanjis unos soli u organizam. Ja sam laborant po struci, pri tom jos i trudnica, licno se ne bih igrala sa povisenim proteinima u urinu, vec bi ih isla jos jednom proveriti, tj. za pocetak uraditi kompletni pregled urina. Ujutro se oprati dole i piskiti u sterilinu flasicu uzimajuci srednji cisti mlaz, znaci, prvo piskis malo u wc solju, pa potom u flasicu, a ostatak urina ispustiti u wc solju.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:30   #448
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Verovatno je mislila da smanjis unos soli u organizam. Ja sam laborant po struci, pri tom jos i trudnica, licno se ne bih igrala sa povisenim proteinima u urinu, vec bi ih isla jos jednom proveriti, tj. za pocetak uraditi kompletni pregled urina. Ujutro se oprati dole i piskiti u sterilinu flasicu uzimajuci srednji cisti mlaz, znaci, prvo piskis malo u wc solju, pa potom u flasicu, a ostatak urina ispustiti u wc solju.
Ok, hvala. Napravit ću tako.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 07:17   #449
povišeni proteini u mokraći

Cure,
trudna sam 26 tjedana i radila sam pretrage krvi i mokraće. U mokraći mi je pronađeno: proteini (poz. +), leukocitna esteraza (poz +), imam povišene leukocite (6-9), eritrocite (3-4) te bakterija dosta.
Ne znam što znače ovi plusići uz proteine i leukoc. esterazu?
Da li ijedna od vas ima sličnih iskustava, trebam li se brinuti?
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 07:46   #450
Najbolje trk doktorici da ona vidi.
Osobno moram doma testirati mokraću baš na proteine jer mi je tlak počeo rasti. Da se pojave i proteini, to su znakovi preeklampsije. Tako da, ne se zaj***, čim možeš na telefon i zovi doktoricu da ona vidi
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:45   #451
Ja sam na prošlom pregledu imala povišene proteine u mokraći, to mi je sestra izmjerila onim trakicama. Uglavnom tlak mi je bio normalan, dobitak na kilaži isto, ne otičem i jedino što mi je dr. rekla je da pripazim na unos soli. Sad prije sljedećeg pregleda imam u planu napraviti kompletnu krvnu sliku i nalaz urina pa ćemo vidjeti kako stoje stvari. Moram priznati da sam se isprepadala s tom preklamsijom...ali nadam se da se ipak ne radi o tome kad su mi ostale stvari koje na to inače upućuju u redu.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 15:56   #452
Dali bi mi netko mogao objasniti ovaj moj nalaz urina! naime sve je u granicama normale osim boje gdje piše - lagano zamućen i sedimentacije mokraće:
leukociti 8-10
stanice pločastog epitela 10-15
stanice prijelaznog epitela - 4-6
bakterije - nesto
amorfne soli - nesto
Molim za pomoć! ((
antonija236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:28   #453
Quote:
antonija236 kaže: Pogledaj post
Dali bi mi netko mogao objasniti ovaj moj nalaz urina! naime sve je u granicama normale osim boje gdje piše - lagano zamućen i sedimentacije mokraće:
leukociti 8-10
stanice pločastog epitela 10-15
stanice prijelaznog epitela - 4-6
bakterije - nesto
amorfne soli - nesto
Molim za pomoć! ((
evo ja taman dobila danas...slično kao kod tebe....

a može upućivati na neku laganu upalicu..uroinfekciju....mutno,bakterije,leukociti ,epitel....
to je više orijentaciona pretraga...tu je bitnije vidjeti da nemaš proteina u mokraći,šečera,acet.tvari...itd
po meni za detaljnije treba napraviti urinokulturu-u mikrobiološki laboratorij odnijeti mokraću
ja se ne zabrinjavam....tak je bilo i u prošloj trudnoći...
ak nemaš nekih simptoma....bez panike....
idem sutra kod ginekologa pa bum pitala dali trebam na urinokulturu...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 08:45   #454
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
evo ja taman dobila danas...slično kao kod tebe....

a može upućivati na neku laganu upalicu..uroinfekciju....mutno,bakterije,leukociti ,epitel....
to je više orijentaciona pretraga...tu je bitnije vidjeti da nemaš proteina u mokraći,šečera,acet.tvari...itd
po meni za detaljnije treba napraviti urinokulturu-u mikrobiološki laboratorij odnijeti mokraću
ja se ne zabrinjavam....tak je bilo i u prošloj trudnoći...
ak nemaš nekih simptoma....bez panike....
idem sutra kod ginekologa pa bum pitala dali trebam na urinokulturu...
Hvala ti na brzom odgovoru! ali ja nisam trudna ako si na to mislila za mene! mene brinu ovi epiteli jer ih ima dosta a intervali su 0-2...
antonija236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 08:57   #455
Quote:
antonija236 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na brzom odgovoru! ali ja nisam trudna ako si na to mislila za mene! mene brinu ovi epiteli jer ih ima dosta a intervali su 0-2...
to te ne treba brinuti....
to su ti stanice epitela vanjskih genitalnih organa...
nije to nešto što upućuje na nešto loše...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 09:42   #456
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
to te ne treba brinuti....
to su ti stanice epitela vanjskih genitalnih organa...
nije to nešto što upućuje na nešto loše...
uf hvala! sad mi je odmah srce na mjestu
antonija236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 09:50   #457
koliko je strašno ako je crp 12,7? idem sutra na kontrolu nadam se da će biti u padu, jer u protivnom će mi dati antibiotike, a ja imam takvu averziju prema tabletama da vam ne mrem reć napose zato kaj mi nije ništa, sve pet ništa me ne boli, nisam prehlađena, a sad sam 37+1 i ne da mi se SAD kljukati tabletama;(
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:28   #458
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
koliko je strašno ako je crp 12,7? idem sutra na kontrolu nadam se da će biti u padu, jer u protivnom će mi dati antibiotike, a ja imam takvu averziju prema tabletama da vam ne mrem reć napose zato kaj mi nije ništa, sve pet ništa me ne boli, nisam prehlađena, a sad sam 37+1 i ne da mi se SAD kljukati tabletama;(
A cuj, nije bas idealno. Ali pitanje je zasto je tako visok? Jel se zna o kakvoj je upali rijec ili ce ti napamet dati antibiotike?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:54   #459
urinokultura pokazala e.coli 10 na 5
dobila antibiotik CEFIXIM (alkaloid). je li tko od vas to pio?
bas sam nesretna zbog vrazjeg antibiotika
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:59   #460
Ja se ne sjećam više što sam točno pila,ali sam cijelu trudnoću imala bakterije u urinu.Bila sam sva jadna zbog toga,ali ginić mi je rekao da su opasnije neliječene bakterije,nego antibiotik.Beba nije od mene ništa pokupola na porodu,niti je to imalo ikakvog utjecaja na nju.Doduše to je sad već 9godišnjak.Ne brini,liječi ih,puno tekućine i sve bu 5Jedino se sjećam da sam ja dobila i vaginalete svaki drugi dan zbog gljivica.I svaki mjesec sam radila urinokulturu sve do poroda.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.