Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 23:17   #121
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
mozda nisi tu lilith jos inkorporirala pravilno vrijedi i za ono sa 7. kucom. ljudi te dozivljavaju sexualno a ti sebe ne. mozda oni vide nesto sto se jos treba probuditi
pa da ...........ja kasno palim
moram da je inkorporiram
posto mi je bas fatalna...u biku u petici...za ljubav stvorena
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:24   #122
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Meni nije zadnja rupa, jako mi je bitan, ali nisam promiskuitetna uopće, i uvijek se uvijek trudim biti korektno i pravedno biće, koliko god to mogu biti iako neki baš zaslužuju drugačije, šta je je. I biti prijatelj osobito prema muškom rodu no zna mi se nerijetko dogoditi da ti isti mene ne gledaju tako i onda nastaju problemi. A da ne kažem da sam magnet za čudake, imala sam puno ( blago je reći ) neugodnih iskustava od toga da me je netko napao, jako neugodnih nagovaranja na sex, da ne kažem natjeravanja, dugometražnih gnjavaža telefonom i porukama i sl. tako da sam sva suzdržana, ne oblačim se niti šminkam provokativno, sasvim sam obična po tom pitanju, najobičnija što mogu biti, iako niti to ponekad ne pomaže.
Ko zna, možda uopće nema veze sa Lilith, malo mi je čudno da ti sa Lilith u 07., a ja u 05. imamo sličnu situaciju?
sta ima biti cudno, i 5. i 7. su kuce veza, oznacavaju i veze i partnere, ono sto svjesno zelimo ili nesvjesno privlacimo. inace, nemate pojma kolko mi je drago cuti da uopce niste promiskuitetni niti po cemu stravicni tj. da osoba moze biti i normalna i lilith osoba...
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:36   #123
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoja Lilith je k tome u scorpio ...tako da jadan tvoj predmet obožavanja.




Shalim se naravno....no napisah zato jer ovaj spoj scorpio energije i 5. polja naglašava neumjerenost i drastičnost. Citirati ću jedan dio opisa scorpio Lilith: "ovakvoj Lilit je izuzetno teško da bilo čemu ili bilo kome priđe čista srca s povjerenjem i otvorenošću. "U svemu" traži razlog i opravdanje za svoj odbrambeni stav..."

Ako osoba (s ovako ekstremno jakom, škorpionskom Lilith zajedno s principom 5. polja) nije agresivnog i žestokog temperamenta (kao u tvom slučaju ), onda sama može lako biti žrtva (navući se na "nekoga")....a barem jednom u životu okusiti taj scorpio "rušilački princip", "princip fasciniranosti", "skandal" na polju ljubavi, djece, kreativnosti....zbog kojeg "potpuno" izgubiti povjerenje u sebe i svoje snage.

Također kod ovako jake Lilith (kod koje postoji i ta škorpionska duboka žudnja) izložena na "pozornici" može se manifestirati u potpuno suprotnom pravcu....kao usamljenost, kao bijeg od svih, a sve kao pokušaj da do kraja ostane nezavisna i svoja (to je isto način na koji se stavlja "pažnja na sebe").
majke ti ovaj moj predmet obozavanja ima skorpionsku lilith u 5. u konjukciji s uranom, u opoziciji s kironom i kvadratu sa suncem i merkurom, jos ima i plutona u 5. skrenula bi paznju na odnos lilith i sunca kao odnos s ocem, kod prijateljice koja ima kvadrat je otac odsutan zbog rastave, kod ovog uzavrelog tipa je otac odsutan jednostavno zbog smrti u ranom djetinjstvu. svi ti aspekti sa suncem upucuju na ranjenu osobnost, vitalnost, samopouzdanje i kreativnost (jos je sunce u polukvadratu sa saturnom, no ima i pozitivne aspekte), mislim tip djeluje ko da se sam napravio i izgradio po ovim aspektima (muska je osoba pa su stoga aspekti sa suncem prebitni), a opet zbog toga sto su to sve napeti aspekti ocito i da je ta samoizgradnja rezultirala u neuravnotezenosti, ili je sama izgradnja nastala kao rezultat neuravnotezenosti, tipu je ocito otac falio immensely (lav je ). posto se ne radi samo o tom slucaju, zanima me kako se lilith kao nesto sto simbolizira zenski princip uklapa u pricu odsutnog oca, osim sto je naravno majka morala preuzeti ulogu oca. ustvari, nekako mi postaje jasnije.... sama zena neminovno prolazi kroz lilith iskustva, lilith nije zasticena
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:42   #124
Nisi se bez razloga nazvala 12.kuca, sta ti je tamo
sunce ili ? Lilit 5. je kreativnost koja se ne da ogranicavat, nagovaranja su standardni inventar 'dragog' nam muskog roda ali s natjeravanjima i napadima se covijek def treba pozabavit
Gdje ti je mars ?
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:47   #125
Mislila sam u smislu da je 05. kuća osobna, a 07. prva neosobna kuća pa ne bi trebalo biti toliko slično. Lilith u 05. opisuje karakteristiku same osobe, a ona u 07. karakteristiku partnera, zar ne? Zbog toga bih rekla da ukoliko ima Lilith u 07., osoba ju ne mora prepoznati u sebi, vjerojatno ju prepoznaje u kroz odnose u smislu da privlači partnere sa seksualnošću srodnoj Lilith, da se tako izrazim. Možda ju to smeta jer još nije došla u fazu kada joj se javlja potreba za formalnim partnerstvom već je još u fazi 05. kuće. Samo nagađam, možda sam i u krivu.

Mislim da je ključ prepoznavanja vlastite Lilith u tomu da osoba duboko zaroni u samu sebe i prizna samoj sebi kakve su joj seksualne potrebe uistinu, da se ne povlači pred tim jer tek tada nastaju blokade, pa kada takva energija biva potisnuta, ona se manifestira na negativan način. Jer mislim da Lilith u 05. traži beskrajnu dubinu emocija i fizičke povezanosti koja osobu prestraši pa umjesto da riskira i iskusi dubok, fatalan odnos prožet strašću, zbog straha odabire mnoštvo površnijih veza kojih mora biti mnogo ne bi li dosegla tu dubinu, ali malo pomalo, da se " osigura ". No kada naizgled površna veza krene ka toj dubini, iz straha ju prekida. I od tuda promiskuitet. Dokle god postoji taj strah, koji je često na nesvjesnoj razini, postojat će i taj promiskuitet. Kada ga osoba prepozna i odluči se suočiti s njim, dobiva priliku da izvuče biti vlastite seksualnosti na površinu, da ju sagleda, da ju vidi. I tako osobođena seksualnost obnavlja osobu.
Nekako bi se čini da bi ta Lilith mogla nalikovati na Plutona, ili možda ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:47   #126
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Blago meni. Ovo za nepovjerenje je točno, najtočnije, onaj tko dobije moje povjerenje nema pojma što je dobio.
E, a što leži ispod svega toga, ispod tog obrambenog stava?
Ispod obrambenog stava uvijek stoji strah.
Quote:
I postoje li kakve prednosti tog položaja?
Lilith u scorpio i 5. polju ima npr. George Michael...jedan moj frend istog znaka kao i on je za njega jednom rekao da je taj čoek postao gej zato jer su njemu žene ustvari dosadile (on se izrazio malo slikovitije ). Ono što htjedoh ovim reći jest da sam u toj rečenici na tom primjeru prepoznala taj scorpio princip i princip Lilith, princip istovremene snažne žudnje i snažne mržnje kojom se njegova sexualnost "obrnula za 180º" (a svi se sjećamo i skandala kada su ga ćopili u wc-u, a evo nedavno čitah da mu se opet to dogodilo).



Pitaš za prednosti....mislim da je u tvom slučaju najveća prednost ovakve Lilith što možeš ići jako daleko da bi svima dokazala suprotno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:56   #127
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
....ali s natjeravanjima i napadima se covijek def treba pozabavit
E, onaj tko očekuje napade ima i može se pozabaviti. Onaj tko ne očekuje, baš i ne.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:00   #128
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ispod obrambenog stava uvijek stoji strah.
Imaš pravo, kao i uvijek.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pitaš za prednosti....mislim da je u tvom slučaju najveća prednost ovakve Lilith što možeš ići jako daleko da bi svima dokazala suprotno.
Ovo je već isprobano, u pozitivnom i negativnom smislu riječi. Ah, na greškama se uči.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:35   #129
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Mislila sam u smislu da je 05. kuća osobna, a 07. prva neosobna kuća pa ne bi trebalo biti toliko slično. Lilith u 05. opisuje karakteristiku same osobe, a ona u 07. karakteristiku partnera, zar ne? Zbog toga bih rekla da ukoliko ima Lilith u 07., osoba ju ne mora prepoznati u sebi, vjerojatno ju prepoznaje u kroz odnose u smislu da privlači partnere sa seksualnošću srodnoj Lilith, da se tako izrazim. Možda ju to smeta jer još nije došla u fazu kada joj se javlja potreba za formalnim partnerstvom već je još u fazi 05. kuće. Samo nagađam, možda sam i u krivu.
ne, nisi u krivu, razlicito je s te strane kako si navela, ali i dalje i jedna i druga kuca govore o vezama i potrebama u partnerstvu, jedna zato sto smo i sami vise takvi i trazimo nekog s kim cemo se totalno oslobobodit i izgustirat svoje potrebe po tom pitanju, a druga govori o onom sto nam fali i kompletira i ujedno jako privlaci. dakle, 5. je volim drugog zbog sebe, kroz identifikaciju i obozavanje, 7. volim drugog zbog tog sto nisam a bas bi bilo pametno da to postanem s tim da ce partner iz 7. cesto donositi nesrecu ako nimalo taj planet nismo inkorporirali u sebi tj. izbjegavamo ga.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Mislim da je ključ prepoznavanja vlastite Lilith u tomu da osoba duboko zaroni u samu sebe i prizna samoj sebi kakve su joj seksualne potrebe uistinu, da se ne povlači pred tim jer tek tada nastaju blokade, pa kada takva energija biva potisnuta, ona se manifestira na negativan način. Jer mislim da Lilith u 05. traži beskrajnu dubinu emocija i fizičke povezanosti koja osobu prestraši pa umjesto da riskira i iskusi dubok, fatalan odnos prožet strašću, zbog straha odabire mnoštvo površnijih veza kojih mora biti mnogo ne bi li dosegla tu dubinu, ali malo pomalo, da se " osigura ". No kada naizgled površna veza krene ka toj dubini, iz straha ju prekida. I od tuda promiskuitet. Dokle god postoji taj strah, koji je često na nesvjesnoj razini, postojat će i taj promiskuitet. Kada ga osoba prepozna i odluči se suočiti s njim, dobiva priliku da izvuče biti vlastite seksualnosti na površinu, da ju sagleda, da ju vidi. I tako osobođena seksualnost obnavlja osobu.
Nekako bi se čini da bi ta Lilith mogla nalikovati na Plutona, ili možda ne?
vidis, ovo tocno opisuje moju prijateljicu koja ima kvadrat sunca i lilith ali joj lilith nije u 5. nego 7. ona ful manipulira muskima, to je strasno naravno, ne moze sa svima, postoji odredjeni tip, ali ipak, malo ko joj odolijeva. i bas manipulira tom seksualnom energijom. i uvijek unistava poslije svoje veze. dobro, mjesec joj je u skorpionu u 5. kuci (i neptun). al sam sigurna da to ima itekako veze i s lilith.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:43   #130
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Lilith u scorpio i 5. polju ima npr. George Michael...jedan moj frend istog znaka kao i on je za njega jednom rekao da je taj čoek postao gej zato jer su njemu žene ustvari dosadile (on se izrazio malo slikovitije ). Ono što htjedoh ovim reći jest da sam u toj rečenici na tom primjeru prepoznala taj scorpio princip i princip Lilith, princip istovremene snažne žudnje i snažne mržnje kojom se njegova sexualnost "obrnula za 180º" (a svi se sjećamo i skandala kada su ga ćopili u wc-u, a evo nedavno čitah da mu se opet to dogodilo).
pa to kod njega je ko da mu je dupor predvidio horoskop pravi primjer lilith koja je u raljama svojim niskih strasti, nekontrolirana tako da rezultira skandalom... da, vjerojatno je lilith najvise odgovorna za skandale, posebno ako ima veze s 5., 10. ili 1. ima li koji konstruktivan primjer za lilith?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 09:05   #131
meni je Lilith na DSC u skorpiji.. ima taj trigon sa Venerom, ali je orbis 2-3 stepena, pa ne znam da li to gledam?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 09:09   #132
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
pa to kod njega je ko da mu je dupor predvidio horoskop pravi primjer lilith koja je u raljama svojim niskih strasti, nekontrolirana tako da rezultira skandalom...
...da školski primjer Papa was a rollin' stone.

Eh da, btw školskih primjera....istu situaciju (scorpio i 5. polje) navodno ima i Jack Nicholson - čoek "je odrastao u uvjerenju kako su mu djed i baka roditelji, a majka - sestra. Da paradoks bude veći, tek je novinar tjednika Time, koji je 1974. pisao veliki članak o tada mladom glumcu u usponu, otkrio da mu je žena za koju je vjerovao da mu je sestra - zapravo majka".
Quote:
da, vjerojatno je lilith najvise odgovorna za skandale, posebno ako ima veze s 5., 10. ili 1. ima li koji konstruktivan primjer za lilith?
U kom smislu misliš?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:14   #133
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...da školski primjer Papa was a rollin' stone.

Eh da, btw školskih primjera....istu situaciju (scorpio i 5. polje) navodno ima i Jack Nicholson - čoek "je odrastao u uvjerenju kako su mu djed i baka roditelji, a majka - sestra. Da paradoks bude veći, tek je novinar tjednika Time, koji je 1974. pisao veliki članak o tada mladom glumcu u usponu, otkrio da mu je žena za koju je vjerovao da mu je sestra - zapravo majka".

U kom smislu misliš?
pa vidis koji su to ludjaci

pa mislila sam, ima li koje pozitivno ocitovanje lilith, pogotovo u muskom horoskopu. jer kako onda tumacit dobre aspekte s njom, recimo ova cura gore, ja imam egz trigon sa suncem.... los imam s MC-om, i da, s vremena na vrijeme pukne skandal prvo nis nis, potpuno mirne godine, a onda odjedanput bum, iz mire tri vraga vire
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:14   #134
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
pa mislila sam, ima li koje pozitivno ocitovanje lilith, pogotovo u muskom horoskopu. jer kako onda tumacit dobre aspekte s njom, recimo ova cura gore
Općenito za Lilith koristim vrlo malene, egzaktne aspekte. Što se tiče pozitivnih aspekata oni jednostavno s vremenom nude mogućnost inkorporacije (kako si se odlično izrazila ).

To znači da skladni aspekti pokazuju gdje je osoba sposobnija za ranije prilagođavanje na njenu energiju pa može razviti potrebnu nepristranost. Osoba se time jednostavno oslobađa subjektivnosti koja je snažno veže uz Lilith princip.

U praksi to znači da osoba biva jasnije suočena s Lilith nagonskim iskustvima.
Quote:
ja imam egz trigon sa suncem.... los imam s MC-om, i da, s vremena na vrijeme pukne skandal prvo nis nis, potpuno mirne godine, a onda odjedanput bum, iz mire tri vraga vire
Lilith jača i izoštrava energiju planete ili točke s kojom je u egzaktnom aspektu. Ovakva skladna egzaktna kombinacija s Suncem jača volju čak i u smislu Lilithovske "neukrotivosti" i "individualizma"....kao neki oblik feminističke energije ako me razumiješ. U kombinaciji s MC-a prvo me asocira na društvo u globalu i očinsku figuru pa može Lilithovski naglašavati odnos s tim roditeljem (pogle kako je kod Jacka Lilith vezana za 4. polje (na granici s 5.-tim) pa se kroz majku ispoljava).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.01.2009. at 21:19.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:46   #135
Ako osoba ima Mo u Raku, a Lilith ( mjesečevu suprotnost ) u Sco, dakle oba mjeseca u sjedištima, kako povezati i tumačiti taj spoj u jednoj osobi?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:14   #136
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Općenito za Lilith koristim vrlo malene, egzaktne aspekte. Što se tiče pozitivnih aspekata oni jednostavno s vremenom nude mogućnost inkorporacije (kako si se odlično izrazila ).

To znači da skladni aspekti pokazuju gdje je osoba sposobnija za ranije prilagođavanje na njenu energiju pa može razviti potrebnu nepristranost. Osoba se time jednostavno oslobađa subjektivnosti koja je snažno veže uz Lilith princip.

U praksi to znači da osoba biva jasnije suočena s Lilith nagonskim iskustvima.

Lilith jača i izoštrava energiju planete ili točke s kojom je u egzaktnom aspektu. Ovakva skladna egzaktna kombinacija s Suncem jača volju čak i u smislu Lilithovske "neukrotivosti" i "individualizma"....kao neki oblik feminističke energije ako me razumiješ. U kombinaciji s MC-a prvo me asocira na društvo u globalu i očinsku figuru pa može Lilithovski naglašavati odnos s tim roditeljem (pogle kako je kod Jacka Lilith vezana za 4. polje (na granici s 5.-tim) pa se kroz majku ispoljava).
to sve stoji ali mislim da kvadrat s MC-om govori o mojoj gluposti i destruktivnosti u koristenju lilith energije dok trigon sa suncem govori o konstruktivnosti ili jednostavno nema tolike destrukcije a mislim da mi je dovoljno problematicno sto ju imam u 1. kuci. kad mislim na taj kvadrat i destruktivnost, onda mislim na pitanja snalazenja u polju karijere, ugleda, statusa i odnosa sa autoritetima. tu bas nisam najpametnija, ko da nije dovoljno sto mi je uran na MC-u s takvim horoskopom pravo je cudo da sam nesto ozbiljno i postigla, sva sreca da sam u podznaku jarac pa na prvu djelujem normalno

al mislim da mi ni taj jarac nece pomoci s tom lilith da se udam. no way i nije samo u meni problem, problem je visestruki, da sad ne elaboriram, spomenuti cu samo to, posto se tice topica o lilith, da su muskarci do srzi pokvareni i da lilith to kuzi, ona osvijestena lilith. lilith je temptation al su muskarci ti koji sve to rade prljavo. i nije mi jasno koji k. se zene dosadnim zenama ako su spremni sve razrusit radi neke zabavne barem kad ih pukne vrijeme zadnjih trzaja oko 40-te

a glupi li ste neizmjerno i licemjerni, svaka vam cast


ej, fish, cujem da ce ti se i fjodor mihailovic uskoro javit

betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 02:43   #137
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
to sve stoji ali mislim da kvadrat s MC-om govori o mojoj gluposti i destruktivnosti u koristenju lilith energije dok trigon sa suncem govori o konstruktivnosti ili jednostavno nema tolike destrukcije a mislim da mi je dovoljno problematicno sto ju imam u 1. kuci. kad mislim na taj kvadrat i destruktivnost, onda mislim na pitanja snalazenja u polju karijere, ugleda, statusa i odnosa sa autoritetima. tu bas nisam najpametnija, ko da nije dovoljno sto mi je uran na MC-u s takvim horoskopom pravo je cudo da sam nesto ozbiljno i postigla, sva sreca da sam u podznaku jarac pa na prvu djelujem normalno

al mislim da mi ni taj jarac nece pomoci s tom lilith da se udam. no way i nije samo u meni problem, problem je visestruki, da sad ne elaboriram, spomenuti cu samo to, posto se tice topica o lilith, da su muskarci do srzi pokvareni i da lilith to kuzi, ona osvijestena lilith. lilith je temptation al su muskarci ti koji sve to rade prljavo. i nije mi jasno koji k. se zene dosadnim zenama ako su spremni sve razrusit radi neke zabavne barem kad ih pukne vrijeme zadnjih trzaja oko 40-te

a glupi li ste neizmjerno i licemjerni, svaka vam cast


ej, fish, cujem da ce ti se i fjodor mihailovic uskoro javit

Buduci da ti je u 1.kuci znaci da se nalazi direktno pod tvojim
licnim patronatom. To je ocito gledajuci s kojom jasnocom
opisujes lilit domene i prokupacije. Vratit cu se na to malo
kasnije.

Trigon sa suncem znaci da ti je energija lilith lako dostupna i da
bez problema hendlas sa njom. Ocito, ne igras niti zelis igrati
po muskim pravilima.
Kvadrat s MCom nije toliko strasan koliko ti ce cini, 'linch' je tu
izmedju urana i lilith, zrak i vatra su izrazito kombustibilna
mjesavina. Lilith ne trpi naredijenja a uran uvijek ima viziju vecu
od zivota. Veci je problem, ako je uopce problem, uskladiti lilith
s energijama tvog podznaka.

Kvadrat nije zla forma; kvadrat je izrazito stabilna harmonija koja
dugorocno i obuhvatno angazira energije planeta koje ga grade,
problem s kvadratom je sto je po prirodi stvari dogmatican i ne
popusta, moras igrati po zadatim visim pravilima i dobro ih
apsolvirati. To nije situacija kao s opozicijom npr gdje se trazi
kompromis da bi se ostvario balans, kvatrat zahtijeva kreativno
rijesenje koje se moze odrzati na sve cetiri noge, ili ugla, kako
ti je draze. Cetvrti stupanj kvadrata zahtijeva da se energija
ukorijeni i kroz materiju, da se na neki nacin fizicki ocituje, to je
mehanizam s instinktivne razine kojeg se ne moze ignorirati i u
tome je njegova 'tezina'.

Lilith i te kako kuzi nazovimo pokvarenost muskog roda, to je
njena funkcija, izmedju ostalog. Castagnedina ucenja imaju
poprilicno jasnu sliku o tome sto se dogadja izmedju muskih i
zenskih interakcija i kaze da je dizbalans do kojeg dolazi bioloski
imperativ u funkciji stvaranja stabilnih musko-zenskih zajednica.
Lilit je frakcija svijesti koja u vecini slucajeva, kod vecine ljudi
tek promatra kako se "bitka" vodi u korist prokreacijskog naustrb
evolucijskog imperativa. Ti koja imas uran na MCu, mogla bi s
manje skrupula propitati svoju zivotnu ambiciju da se posto poto
skrasis. Enivej, bolje bit i sam nego u losem drustvu kojeg si gore
opisala . . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 03:42   #138
wow sha, nemam pojma ko si al hvala na analizi

i koji je onda zakljucak, lilith zeli evoluirat i zeli da musko-zenski odnosi evoluiraju al ostaje usamljena u svojim zeljama jer je ostalima ocito bas ok valjati se u tim beskrajno izmanipuliranim i stiliziranim sado-mazo odnosima? pa ja to stvarno ne kuzim ne kazem da su krivi samo muski, al sve se nekako vrti oko njihovih potreba, ako ce ti zadovoljit tvoju zelju za brakom i prokreacijom, onda ce ti to itekako naplatit a ti se smatras sretnicom i ne kuzis kakvu si pogodbu potpisala do jednog lijepog dana....

nije problem u samoci kao alternativi (bolje sam nego slabo skompanjan ) vec sto imam saturna, vladara 1. u raku u 7. i marsa kao apexa T-kvadrata isto u 7. to bi se moglo rijesiti profesionalnim preokupacijama na tom polju medjutim mislim da nece biti dovoljno i da cu si nekakvog muza ipak morati naci. al sta kad niko lilith nece za zenu, pa nisu blesavi, al kad bi ja nasla jednog, samo jednog koji nije tako pokvaren, sebican i proracunat, mi bi bas uzivali u jednom evolutivnom spoju kakve bi astroloske karakteristike trebao imati muskarac za zenu koja ima lilith u 1. kuci a da ispadne sretno?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 04:29   #139
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Lilith ne trpi naredijenja a uran uvijek ima viziju vecu
od zivota.
kako lijepo sroceno

sjetila sam se jednog tipa koji mi je bio nadredjen a imao je lilith u konjukciji s DC-om. i kuzio me je od prvog trena i sve naredbe koje mi je upucivao su pocinjale s 'molim te, beti' i bile pristojne i pune (straho)postovanja, e s takvim bih muskarcem ja volila zavrsiti ili barem svrsiti .... istina i s njim se jednog lijepog dana sve zakompliciralo al kako je taj tip lijepo molio, pa sve sam mu htjela napraviti
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 05:23   #140
Stvari nisu tako jednostavne, nije problem u tome sto oni
nisu blesavi, vec sto ti nisi blesava. Posalji mi na PM natalnu
da vidim sta je to, a ako hoces istrazit malo o energetskoj
pozadini muskog vampirizma na racun zenske pristupacnosti
skini si, mos sa 4shared, knjige od Tashe Abelar i Florinde
Doner Grau.

Svi smo rasli uz bajkice o vjecnoj ljubavi i slicnim idealima,
to sve stoji i to je okej, ali to nije stvarnost koju mi zivimo,
to nisu nasa iskustva koja kao spolovi dijelimo u vecini
slucajeva. U najmanju ruku, ide nas to sto dobro uzimamo
zdravo za gotovo i sto nas uce da bi zivot trebao biti uvijek
i konstantno romantika i zabavno vise manje, pa nam je krivo
i bude nam krivo kad cijeli svijet zivi u zajednistvu i sreci a
mi kao, jadnici neki jel, sami i ne mozemo nac s kime ostvariti
normalnu vezu.
Stara moja to nema veze s cinjenicnim stanjem.
Ljudi udju u nesto s najboljim namjerama, u jednom trenutku
shvate da briju cijelo vrijeme pa prekidaju ako mogu zaleci za
energijom koju smo ulupali u nikog i nista. To je ukratko
povijest nasih veza.

Kad se umorimo, odlucimo ostat s nekim da ne bi nedaj boze
'zadnji vlak proso'. A sto je recept za emocionalnu katastrofu,
kako zena tako i muskaraca. Oni koji trce okolo za fufama
osjecaju se nesretno i zakinuto ko i te drage sto neutjesne
sjede doma.

Nije stvar samo u seksu, stvar je u svetom pravu pojedinca
da zivi svoj zivot s integritetom koji biva narusen sklapanjem
dugorocnih zavijeta navrat nanos. Nisu nas ucili, niti kao zene
niti kao muskarce da zivimo sretno kao zajednica.
Jedino sto nam ostaje u takvim uvijetima jest skupljati energiju
sastrane, u podrucjima koja su obicno zabranjena. Ili onima koja
su dopustena, ali koja narusavaju ravnotezu upravo na razini
kolektiva.

Oni parovi koji se pokazuju svijetu/a svi smo takvi u vecoj ili
manjoj mjeri/ s nasmijesenim fasadama i namjerom da nam
drugi zavide, iznutra nose supljine i praznine koje popunjavaju
skupljajuci tudju paznju tj energiju. I jedino tako veze im imaju
smisla svrhe i funkcije. Uzmi samo za primjer simonicu i onog
njenoga, ne znam kak se sad zove . . . To nije nesto za cim bi
covijek trebao zaliti. Veze brakove i sve to treba debelo
preispitati, zivimo u takvom vremenu i mozes biti zahvalna, za
pocetak, sto ti je sudjeno da odaberes drukcije nego generacije
zena koje smo naslijedile. Samo polako i pametno.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.