Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2020., 22:16   #1
Obiteljski vikend izleti na biciklima

Bok,

Pošto su mi klinci dovoljno narasli ( + kaj imaju 3 treninga tjedno, pa imaju kondicije) da mogu voziti do ajmo reć 40/50 km u jednom danu po ravničarskim rutama, krenuli bi na vikend izlete diljem HR, BiH, Srb, Slo, Au.

Tražio sam po forumu, no nisam našao neku sličnu temu.

Stoga, neka prijedlozi i savjeti krenu.

Ovaj vikend smo planirali zapičiti negdje uz Mrežnicu ili neku drugu rijeku, no nismo još ziher dal ići u tom smjeru.

Imate li kakve preporuke gdje otići i potrošiti dan/dva na biciklu, u prirodi uz relativno dobre usputne stanice kaj se tiče jela i pila.

Smještaj ćemo tražiti nakon što odlučimo gdje idemo.

Opremljeni smo sa svime, iskustva imamo, tražimo ideje gdje vozit.

Nadam se da će tema zaživjeti u pravom smjeru.

Lp
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 06:05   #2
U Hrvatskoj , osim Parenzane ne poznam ništa više. ( Dio od granice do Grožnjana zaboravi/preskoči)
Rt Kamenjak isto ima raznih kombinacija.
Ili neke zone sumraka od kojih bježe ljudi i zvijeri ( Jabukovac-Pedalj )

Nije nikako blizu ali je fora Treviso - Jesolo uz rijeku Sile. ( Dovoljno je do Quarto d Altino...dalje je dosadno) https://venetociclabile.it/greenway-...treviso-jesolo


"Biciklističke staze" koje idu uz/po cesti nisu za dječurliju jer sinkopa/šećer/epilepsija debilima nije za vjerovati.


(O iću i piću ne znam ništa )
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 07:59   #3
Ovako na brzinu mi pada na pamet Lonjsko polje sa svojim rutama, NP Krka sa svojim rutama, i Gorski Kotar bike
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 08:31   #4
Ja predlažem rutu Lokve-kaubojsko selo Roswell-Fužine (kroz šumu makadam) pa se starom cestom vratit preko park šume Golubinjak ponovo u Lokve. To i sam planiram obić ovo ljeto.

Ili Fužine - Lič i dalje do Novog Vinodolskog.fenomenalna vožnja kroz šumu, prometa i nema , nova cesta....
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 08:32   #5
Parenzanu i Istru sam pretrčao pa mi nije neš napeto, ali stavljam na listu za bajkanje.

Žena hoće na Mrežnicu, ja bi Gorski Kotar. Fora su im rute složene.

Lonjsko polje nas trenutno ne interesira.

Italija trenutno ne. Nek se malo zrak očisti.

Šuma, priroda, rijeke. To je naš bajk đir.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 08:42   #6
Vukomeričke gorice - južno od Zagreba Od Čeha pa sve do Levih Štefanki i Pokupskog možeš napraviti 4-5 izleta da je svaki drugačiji. Klopa npr u Izletištu Cowboy.
Mrežnica definitivno. možeš krenuti od Donjeg Zvečaja pa recimo do Generalskog stola ili Tounja. Krajolik je predivan. U Donjem Zvečaju možeš se i okupati, ima i restoran DP.
Mrežnica od Duge Rese prema Belaviću s nešto malo uspona i povratak uz Koranu - divota. Klopati možete u kampu Belavić. Tu ima nešto uspona kad se ide prema Bariloviću
Ogulin - jezero Sabljaci s pogledom na Klek - restoran Ivo za klopu na samom jezeru Sabljaci!
Otočac - krug po dolini rijeke Gacke - klopati se može u restoranu Ribič... ako odete tamo svakao se odvesti autom do Štirovače ili posjetiti barem azil za medeke u Kuterevu.
Prema istoku - Garešnica, Podgarić, Popovača, Čazma
Požega i zlatna dolina - ljudi su bili prošli vikend na brevetu Lipik - ceste zakon. Možeš birati rute s brdima i ravne - od 20 do 120km. Iz Slavonije nitko nikad nije otišao gladan. Klopa je savršena i povoljna i ima svega od ribe do crne svinje
Namjerno ne idem prema Zagorju jer je to tvoj kraj.
Međimurje - prema Trebotzu, Železnoj gori i Sv. Martinu - južni dio prema Prelogu mi se nije svidjelo

za početak svakako Vukomeričke i Mrežnica!

Ako se odlučiš nekud ići, mogu ti dati svoje već odvezene rute ili ti pomoći oko slaganja prema želji za kilometražu i razgledavanje.
gradec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 08:49   #7
obavezno restoran DP ako ideš na Mrežnicu
g-flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 08:51   #8
Ljudi, legende ste.

@Gradec, bit će Mrežnica čini mi se za ovaj vikend jer idemo na jedan dan. Onaj sljedeći spajajući vikend idemo u Gorski Kotar na više dana, pa ćemo zujat po tom dijelu. (i neću moći na brevet )

Ak imaš volje i vremena, slobodno šikneš koji gpx zapis. Mail imaš.
A možeš i ovdje pa nek stoji.

A ovi ostali prijedlozi su mrak. Moram si exelicu složit.

P.S. Zagorje nama osobno ne trebaju prijedlozi, no slobodno se napišu. Nekak mislim da bi ovo moglo biti korisno svima.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 10:35   #9
Krug oko Vranskog jezera, razni makadami po Kordunu, ima i ravnih opcija tam, Baranja male ceste kod Kopačkog rita, Lonjsko polje, šume u Turopolju su prepune ravnih makadama, okolica Đurđevca kraj Drave, itd.
kotac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 11:25   #10
Vransko jezero je super, ali jedan dio puta moras odvozit preko magistrale, sta i nije bas za dicu?
__________________
Učlani se!
:п
lišina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 18:56   #11
[QUOTE=lišina;80383509]Vransko jezero je super, ali jedan dio puta moras odvozit preko magistrale, sta i nije bas za dicu?[/QUOTE

Ups, ipak ima mali dio po magistrali, to se ne može izbjeći, zaboravio sam. Može se onda nepuni krug voziti u dva smjera. Sa istočne strane ima uspon ali lagan i sa sjeverne strane ima komadić po cesti koja isto ima prometa.
kotac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 19:06   #12
Za klince je super i šuma na zapadnom dijelu Raba, hrpa makadama, kombinirati sa branjem gljiva, mogu se nabrati vrganji, lisičarke, crne trube ... sad je sezona gljiva dolje pri kraju a na jesen je uglavnom u 11. mjesecu, idealan vikend izlet.
kotac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 19:11   #13
Postoje male ceste i putevi dolinom Gacke, samo izbjegavati glavnu cestu s djecom. Restoran Ribič i hotel Gacka za hranu, eventualno pizzeria Ruspante na jednom vrilu ako netko voli prenatrpane pizze sa sastojcima, ali tijesto im je dobro. Na drugom vrilu neki dida peče janjce onak na divlje, peka i to, ali se treba dogovorit, vrhunsko iskustvo, nisam bio nažalost već godinama, ne znam da li je živ.
kotac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 21:03   #14
Što se tiče BiH, ja znam za Blidinje - planina, jezero, šume...

http://www.visit-blidinje.com
https://www.mtb-blidinje.net

Sto se tiče jela, preporučam hajdučke vrleti
Smještaj, naročito ljeti, može se jako jeftino naći. Pogotovo ako se uzme vikendica. Priroda je fantastična. Cijene jako povoljne

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
ixxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.