Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2021., 21:42   #1
Visednevno ostajanje djeteta kod kuce samo

Pozdrav.
Imam17 godisnjeg sina koji naravno vise nema volje sa nama putovati. Odgovorno je i zrelo dijete. Cak i previse za svoje godine.
Od koliko godina smiju vise dana ostajati sami kod kuce?
Pravila se znaju i uvijek postuju.
Imamo blesave susjede kuca do nas pa mi nije svejedno ako primjete da nas nema.
Bojimo se nekih prijava da je sin sam kod kuce sa 17 godina. Ipak je jos maloljetan ali opet napominjem potpuno savjesno i zrelo dijete.
Hvala.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2021., 23:47   #2
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam17 godisnjeg sina koji naravno vise nema volje sa nama putovati. Odgovorno je i zrelo dijete. Cak i previse za svoje godine.
Od koliko godina smiju vise dana ostajati sami kod kuce?
Pravila se znaju i uvijek postuju.
Imamo blesave susjede kuca do nas pa mi nije svejedno ako primjete da nas nema.
Bojimo se nekih prijava da je sin sam kod kuce sa 17 godina. Ipak je jos maloljetan ali opet napominjem potpuno savjesno i zrelo dijete.
Hvala.
pravno, smije. prijavit ce ga ako bude radio pizdarije koje smetaju susedima, bili vi doma ili ne.
prakticno, ovisi o njemu, neki tulum je vrlo vjerojatan, a onda uz alkohol i preglasnu glazbu susedi zovu policiju, oni dodju, klinci se stišaju, nikom nista. sutra se čisti kuća i sakrivaju štete.

i to je dio odrastanja, pustite ga da to prodje. ako netko i propali zavjese čikom, nije ni upola toliko bitno koliko da pokazete sinu povjerenje u njega. sa 17 on više nije dijete. da je divlji ili toliko neoprezan da bi lako spalio kucu, pretpostavljam da ne bi ni razmisljali o ovome.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2021., 08:45   #3
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pravno, smije. prijavit ce ga ako bude radio pizdarije koje smetaju susedima, bili vi doma ili ne.
prakticno, ovisi o njemu, neki tulum je vrlo vjerojatan, a onda uz alkohol i preglasnu glazbu susedi zovu policiju, oni dodju, klinci se stišaju, nikom nista. sutra se čisti kuća i sakrivaju štete.

i to je dio odrastanja, pustite ga da to prodje. ako netko i propali zavjese čikom, nije ni upola toliko bitno koliko da pokazete sinu povjerenje u njega. sa 17 on više nije dijete. da je divlji ili toliko neoprezan da bi lako spalio kucu, pretpostavljam da ne bi ni razmisljali o ovome.
Hvala na odgovoru. Muci me to " pravno".
Znam da zasigurno nema tuluma jer su svi na moru😁.
A i on je izasao iz puberteta. Uistinu je ozbiljno i odgovorno dijete.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2021., 10:53   #4
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Muci me to " pravno".
Znam da zasigurno nema tuluma jer su svi na moru��.
A i on je izasao iz puberteta. Uistinu je ozbiljno i odgovorno dijete.
sa 16 je već odrasla osoba kojoj možete ostaviti predškolsko dijete na čuvanju.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...6_75_1404.html

OBITELJSKI ZAKON

Zdravlje, razvoj, njega i zaštita djeteta

Članak 93.
...
(4) Roditelji ne smiju dijete predškolske dobi ostaviti bez nadzora osobe starije od šesnaest godina.

(5) Roditelji su dužni i odgovorni djetetu mlađem od šesnaest godina zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.