Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 15:35   #201
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
nisu dobili ništa protivno propisima, ali dobiva daleko više nego što bi trebalo, a svojim dobavljačima ne plaća sve redovito, a radnike isto iskorištava.
što se tiče poticaja, evo samo jedan primjer, tekst je malo stariji, ali svejedno.

"U HSS-u se žale da je Todorić kupio Belje za jednu kunu uz uvjet da će uložiti 350 milijuna kuna, a u dvije godine već je od države dobio više od sto milijuna kuna poticaja", kaže njihov izvor iz HSS-a, koji kaže da je njegova stranka ogorčena što se njihove zahtjeve tretira kao "trpanje novca u džepove seljaka", a najveći dio poticaja ide upravo velikim tvrtkama, čime im se omogućuje monopol na tržištu hrane."

kopirano iz indexa.hr
Zašto onda taj HSS lijepo nije u sustav poticaj uveo neki cenzus tipa vrijednost imovine ili max primitak po pravnoj ili fizičkoj osobi od 100.000 kuna?
Šta se prave blesavi? Oni su složili i predložili cijeli sustav, pa ako im ne odgovara neka ga mijenjaju.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:36   #202
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post

Kad je Belje u pitanju Todoriću držim fige da uspije, a kako pričaju slavonci ulaže se u mnogo toga od najmodernijih farmi do klaonica i većina toga je već izgrađeno.
Istina, isto je i sa Vupikom u Vukovaru. Neka vide gdje je Vupik bio prije Todorića i u kakvom stanju, a neka pogledaju sada.Nije on meni ni najmanje simpatičan, ali neke stavri su ipak činjenice.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:37   #203
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
po meni nekome milijunašu sigurno ne treba odobravati nikakve poticaje
mislim ako već netko ima uhodan biznis i dobro zarađuje, mislim da takvima poticaja više ne treba.
Onda nazovimo to pravim imenom - socijalna pomoć.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:38   #204
Oh Vupik je tek na početku (tamo gdje je Belje bilo prije 3-4 godine).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:38   #205
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Zašto onda taj HSS lijepo nije u sustav poticaj uveo neki cenzus tipa vrijednost imovine ili max primitak po pravnoj ili fizičkoj osobi od 100.000 kuna?
Šta se prave blesavi? Oni su složili i predložili cijeli sustav, pa ako im ne odgovara neka ga mijenjaju.
Zato jer to ne bi bilo ustavno. Osim ako u pitanju nije - socijalna pomoć, kako je već kolega napisao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:39   #206
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
po meni nekome milijunašu sigurno ne treba odobravati nikakve poticaje
Ili su poticaji za sve ili samo za neke.Ja ću prije dati poticaj nekome tko će to ziher investirati u daljnju proizvodnju, okrupljavanje....nego nekome tko sjedi pred dućanom i pije pivkana, a poticaj je uzeo za šikaru.
Zato i jesmo tu gdje jesmo jer se poticaji daju svakome. Imali smo i onog nesuđenog Josipovićevog savjetnika koji je muljao s poticajima a nikada ništa uzorao.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:39   #207
vojky u pitanju je isti kolega
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:41   #208
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Oh Vupik je tek na početku (tamo gdje je Belje bilo prije 3-4 godine).
Početak ali dobar, a sjećam s ekoliko je povike bilo što se daje Todoriću, puno njih je lobiralo za onog srpskog tajkuna koji je bio jako zainteresiran za Vupik.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:41   #209
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Zato jer to ne bi bilo ustavno. Osim ako u pitanju nije - socijalna pomoć, kako je već kolega napisao.
To sam ja napisao.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:43   #210
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
po meni nekome milijunašu sigurno ne treba odobravati nikakve poticaje
mislim ako već netko ima uhodan biznis i dobro zarađuje, mislim da takvima poticaja više ne treba.
Parcijalnim ukidanjem poticaja bi se oni koji dobro posluju nasli u gubitku i ubrzo bi propali. Ne mozes dovesti nekoga u tako podredjen ekonomski polozaj. Ne samo da nije moralno, nego je i ekonomski katastrofalno. Zasto bi se netko uopce trudio da uhoda biznis, ako to znaci da ce zaradjivati manje ili cak propasti zbog toga?
Bolje mu je onda navlacit da ne kazem sto i raditi na rubu profitabilnosti i stavit poticaje u dzep.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:43   #211
@casio jedini je problem što se toga previše koncetriralo u njegovim rukama (postaje Hrvatska polako todexland) a postao je dosta kreditno izložen pa ak to počne kašljucat najeb... gore nego sad.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:44   #212
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Onda nazovimo to pravim imenom - socijalna pomoć.
neka zove kako tko hoće. ja bi napravio tako da se ti novci daju samo u početku kad se posao pokreče. mislim pa ne može se bilo što ni raditi i onda očekivati spas od poticaja. ako se već ide u nešto ulaziti po meni treba prvo prevagnuti da li će zarada dolaziti od proizvoda i da li se to isplati i da li se to ima gdje uopće prodati, da ja samostalno prodajem, a ne da se oslanjam na poticaje i na to koliko će mi država platiti za moj proizvod. znam za nekoliko ljudi koji samostalno prodaju svoje domaće mlijeko po zagrebu za 3-4 kn litru i sve uspješno prodaju. a imaju po 20-ak krava. a koliko će seljak dobiti od otkupljivača za litru mlijeka, mizeriju (od mog šogora stari dobiva kunu i nešto sitno).
ne može se ulaziti u nešta ako je nekome glavna osnova taj poticaj. tu nema ništa

Zadnje uređivanje ivan13 : 08.03.2011. at 15:50.
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:45   #213
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
To sam ja napisao.
Sorry, nisam gledao u žaru rasprave.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:51   #214
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
@casio jedini je problem što se toga previše koncetriralo u njegovim rukama (postaje Hrvatska polako todexland) a postao je dosta kreditno izložen pa ak to počne kašljucat najeb... gore nego sad.


A što misliš iz kojeg je razloga Barun Todorić postavio Rohatinskog u NBH ???

Pa u NBH mjesečno dobiva džeparac prema onom u "bivšoj firmi" Agrokor, kod "bivšeg gazde".
__________________
Tekit ot livit !!!
Štosdemfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:54   #215
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
neka zove kako tko hoće. ja bi napravio tako da se ti novci daju samo u početku kad se posao pokreče. mislim pa ne može se bilo što ni raditi i onda očekivati spas od poticaja. ako se već ide u nešto ulaziti po meni treba prvo prevagnuti da li će zarada dolaziti od proizvoda i da li se to isplati i da li se to ima gdje uopće prodati, da ja samostalno prodajem, a ne da se oslanjam na poticaje i na to koliko će mi država platiti za moj proizvod. znam za nekoliko ljudi koji samostalno prodaju svoje domaće mlijeko po zagrebu za 3-4 kn litru i sve uspješno prodaju. a imaju po 20-ak krava. a koliko će seljak dobiti od otkupljivača za litru mlijeka, mizeriju.
ne može se ulaziti u nešta ako je nekome glavna osnova taj poticaj. tu nema ništa
OK. Neka se daje poticaj samo za start biznisa. Kako ćeš spriječiti npr. nekog drugog hrvatskoj tajkuna da zakupi na tisuće hektara zemlje i opet mazne milijune i milijune kuna poticaja? Toda može i tu naći načina da uleti - jednostavno da lovu nekom vanjskom fondu, ovaj se pojavijavi kao novi poduzetnik i opet mazne milijune od poticaja. I možeš mu staviti soli na rep.

Ovo drugo o čemu pričaš je kontrola lanca vrijednosti do potrošača. Pa normalno da će jedan seljak u blizini ZG imati veće mogućnosti i manje troškove za plasman svog proizvoda od jednog seljaka iz Like.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:56   #216
Quote:
Štosdemfer kaže: Pogledaj post


A što misliš iz kojeg je razloga Barun Todorić postavio Rohatinskog u NBH ???

Pa u NBH mjesečno dobiva džeparac prema onom u "bivšoj firmi" Agrokor, kod "bivšeg gazde".
I šta može Rohatinski napraviti, ako Todu stisnu strane banke? Kako mu može pomoći? Promjenom tečaja? Otpuštanjem obvezne pričuve u bankama?
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:58   #217
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Uz prosvjede koji zadnjih dana pozivaju na ostavku vlade i izvanredne izbore, na ceste su izašli i seljaci, kao i obično - želeći još više novca svojih sugrađana. Prosvjede vrše na svoj uobičajeno nasilan način, blokirajući prometnice.

Više od 50 traktora seljaka s područja Požeško-slavonske županije blokiralo je danas od 11 sati raskrižje državne ceste Požega-Našice i županijskog puta Pleternica-Kutjevo-Orahovica kod Ferovca nedaleko od Kutjeva pa su tako seljaci nakon točno godinu dana ponovno počeli prosvjedovati tražeći poboljšanje svog stutusa.

- Tražimo isplatu svih poticaja u potpunom iznosu do kraja ovog mjeseca, smanjenje početne cijene zakupa i dugogodišnjeg zkupa poljoprivrednog zemljišta, isplatu zaostalih kapitalnih ulaganja, smanjenje cijene plavog dizela na 4 kune, kao i smanjenje cijena repromateijala za poljoprivredu, reprogramiranje seljačkih kredita kod banaka, legalizaciju postojećih objekata koji se koriste u poljoprivredi, te donošenje strategije poljoprivredne proizvodnje u RH - kazao je na prosvjedu Dragutin Dukić, predsjednik Koordinacije seljačkih udruga Požeško-slavonske županije.


http://www.vecernji.hr/vijesti/selja...-clanak-261307

Što oni opet zapravo hoće? Vidim sad im više nisu dovoljne niti subvencije nego bi i smanjivanje cijena goriva, smanjenje kamata i drugih cijena... Kad će njih netko napokon poslati tamo gdje im je mjesto?
a koliko poticaja uopće dobije netko sa 10ha zemlje a koliko Ivica Todorić, najveći uvoznik hrane?
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:59   #218
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
OK. Neka se daje poticaj samo za start biznisa. Kako ćeš spriječiti npr. nekog drugog hrvatskoj tajkuna da zakupi na tisuće hektara zemlje i opet mazne milijune i milijune kuna poticaja? Toda može i tu naći načina da uleti - jednostavno da lovu nekom vanjskom fondu, ovaj se pojavijavi kao novi poduzetnik i opet mazne milijune od poticaja. I možeš mu staviti soli na rep.

Ovo drugo o čemu pričaš je kontrola lanca vrijednosti do potrošača. Pa normalno da će jedan seljak u blizini ZG imati veće mogućnosti i manje troškove za plasman svog proizvoda od jednog seljaka iz Like.
ne znam. nisam opet toliki maher
ali uglavnom meni je glupo i to da se samo poticaji nekakvi traže. firme se zatvaraju, sve propada, i onda kad se već daju ti poticaji kud onda to sve ode.
uglavnom trebalo bi malo pažljivije ulagati nego što se ulaže i ulagati da taj novac stvori neku vrijednost da se i isplati, a ne se samo zaduživati i to trošiti,
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:59   #219
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
I šta može Rohatinski napraviti, ako Todu stisnu strane banke? Kako mu može pomoći? Promjenom tečaja? Otpuštanjem obvezne pričuve u bankama?

A jel ti znaš što može napraviti onaj koji raspolaže štamparijom novca ???
Odgovori kratko da ne idemo izvan teme.
__________________
Tekit ot livit !!!
Štosdemfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 16:00   #220
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ili su poticaji za sve ili samo za neke.Ja ću prije dati poticaj nekome tko će to ziher investirati u daljnju proizvodnju, okrupljavanje....nego nekome tko sjedi pred dućanom i pije pivkana, a poticaj je uzeo za šikaru.
Zato i jesmo tu gdje jesmo jer se poticaji daju svakome. Imali smo i onog nesuđenog Josipovićevog savjetnika koji je muljao s poticajima a nikada ništa uzorao.
u koju je on to proizvodnju investirao. Daj mi fotke njegovih njiva i staja
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.