Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 12:58   #6221
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Propustila sam prvih 10 minuta.
Imam par pitanja.
Zanima me da li je Čiček zajedno sa Hakanom pozvana na svadbu?
Da li je Hakan pozvan na svadbu?

Šta mislite da li su mogli organizovati duplu svadbu?
Savaš & Yasemin i Čiček & Hakan.
Svadba age plemena Baldar i svadba aginice plemena Moran.
Dva plemena napokon u miru, u slozi i veselju. Bez zle krvi među njima.
Savaš i Hakan najbolji drugovi i kumovi.
Baš bi to bilo lijepo slavlje. Ozbiljno mislim. Ne zezam se.
Samo, da li bi to Yasemin dozvolila?!
Šta mislite?
MerHaba
Svadba predstavlja čin pomirenja dva davno zavadjena plemena...Čiček kao pripadnik onog drugog plemena je svakako pozvana, Hakan je pozvan kao prijatelj i planira da taj put iskoristi da zaprosi Čiček, tako da ideja o zajedničkoj svadbi nije opcija, i Yasemin i ni jedna druga mlada na to ni ne bi trebalo da pristane, taj dan je samo njihov, Savašev i Yasikin, to što čoporativno večeravaju ima sasvim drugi razlog....otvaranje fabrike, zapošljavanje ljudi iz oba plemena, rad zakonski ne kažnjivih stvari, stočarstvo, klanica, mesna industrija, plan i san koji je Savaš imao i koji je obećao ljudima svoga ašireta kada je zabranio da iko od njih više dila drogu, san koji ga je vodio u rat sa svima, najviše sa članovima svoje sopstvene porodice, ali i san koji je ostvario zato što je svo svoje znanje i svoju reč založio za to...dokaz da je čovek koji zna šta hoće, i dokaz da to što hoće i želi i ume i da dobije i dokaz da je prvenstveno čovek koji kad nešto kaže to ne pobija i ne odustaje i ne dozvoljava da ga ičije ucenjivanje, ičiji pritisci, podmatanje nogu, gaženje rečenog od strane drugih od cilja odvrati, takvog čoveka, kome je reč važnija od ičega zvati sebičnim, neuvidjajnim, bezobzirnim, bezobraznim je suludo i još očekivanje da se tako velike promene u odnosu na sve na čemu su počivala aširetska pravila odrade preko noći ravno utopiji...
Sve što je radio je radio i za sebe, ali i za sve ostale pripadnike plemena, oba, naročito mlade, za razliku od ostalih prikazanih aga kojima je njihovo mesto na čelu i isključivo njihova dobrobit bila mnogo važnija...
Obećanje da će zaštiti Čiček ispunjava i kada nije više ni morao, posle razvoda i kad je ona već preuzela mesto braće na čelu Moron ašireta i imala svoje ljude koji je čuvaju, jer je odmah posle ranjavanja od strane Yavuza on poslao svoje ljude da i o njoj vode računa, sve gluposti što mu je priredjivala, krila od njega, svetila se zbog neuzvraćene ljubavi, svetila se jer je nije lagao je zaboravio i oprostio... to sebični ljudi ne rade...

I samo mali osvrt na predavanje agencije Pelin...Džejdi je vraćeno na način i na koji je i došla do akcija agencije, na kvarnjaka ...i ne verujem da je glavni razlog njena veza sa Palom. Nesuglasice izmedju nje i Yasemin su počele odmah, Džejda je svojim bahatim ponašanjem prema zaposlenima, iživljavanjem nad njima, otpuštanjem sekretarice, dogovaranjem sa Yavuzom iza Yasemninih ledja je to i pojačala, bilo očito i vrlo vidljivo i ovo sa Palom je samo kap previše...kada je odbila da proda svoj deo Yasemin, a ova više nije htela da radi sa njom, ovo joj je bilo pravo rešenje, jer bez obzira na ortakluk i dokumenta, to se uvek može prekinuti, nema ortačkog ugovora ili bilo kojeg koji se ne može zakonski raskinuti, uz penale ili bez.... zašto bi Yasemin bila primorana da radi sa nekim ko joj po ni jednom osnovu ne odgovara, to bi bilo prihvatanje stanja, a ne traženje načina da se neke stvari isprave, Pala je tu bio samo inicijalna kapisla, ništa više ...kako je Sevgi smatrala da sa svojim delom može da radi šta hoće i rešila da svoj deo proda samo Džejdi bez konsultacija sa starim ortakom, gde nije nikakvo opravdanje da je nije mogla dobiti telefonom, za takve stvari se ne zove samo jednom, sem ako nisi krajnje kvaran kao što je Sevgi bila, koja je zaboravila na činjenicu da kada je Savaš dobio pare od Bore Yasemin nije imala ni jedan razlog da je bez novca prihvati za partnera u poslu sem svog odanog, prijateljskog stava, a ova joj nije na isti način uzvratila i nametnula joj je nekoga za koga je znala da nema poštene namere prema Yasemin, jer su to zajedno smislile od starta. Na isti način je i prekinut ugovor sa Yavuzom, na sud, na sud, ali ne raditi protiv svojih ubedjenja, jer zašto raditi za nekoga za koga znaš i da je neiskren, lažno se predstavljao, i da ti sigurno ne želi dobro, identično kao sa Džejdom....
Meni je serija legla, Savaš i Yasemin naročito, o Omeru da ne pričam, ostali više ili malo manje, ali mi je drago što smo se družili
Kvarni ljudi su mi onemogućili da pratim seriju kao do skoro, na tv-u, mada sam i ja mišljenja da su nepotrebno snimljene bar nekih 5 epizoda, ali to je odredio novac, novac, a ne naše želje, imam potrebu da vas sve pozdravim, sve vredne ruke( dok čekamo Godao), a naročito drage teutu, kader, malmati, masal, mala lola, niurka... i ostale nespomenute, a najvažniju vesnicu posebno zbog predanog rada i svih slikica...i valjda ćemo se još negde gledati
veliki pozdrav
__________________
man hears what he wants to hear and disregards the rest
A Qué Me Quedo Contigo - Marco Antonio Solís
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:15   #6222
Meni je ova serija super ali mi je kraj bezveze nakon zadnje scene ostala su pitanja koja je postavila Anita2507 na prošloj strani i mene to zanima. Jeste primjetili da Savaš nije doznao da je Mustafa pokušao silovati sluškinju u ujakovoj kući? Šteta što nisu prikazali svadbu baš sam je htjela vidjeti. Falit će mi dnevna doza Savaša zora964 hvala ti što si me spomenula u postu, curke vidimo se na nekoj drugoj temi
__________________
Sila ve Boran Seni seviyorum

Zadnje uređivanje Niurka : 20.01.2012. at 15:27.
Niurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:49   #6223
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
MerHaba
Svadba predstavlja čin pomirenja dva davno zavadjena plemena...Čiček kao pripadnik onog drugog plemena je svakako pozvana, Hakan je pozvan kao prijatelj i planira da taj put iskoristi da zaprosi Čiček, tako da ideja o zajedničkoj svadbi nije opcija, i Yasemin i ni jedna druga mlada na to ni ne bi trebalo da pristane, taj dan je samo njihov, Savašev i Yasikin, to što čoporativno večeravaju ima sasvim drugi razlog....otvaranje fabrike, zapošljavanje ljudi iz oba plemena, rad zakonski ne kažnjivih stvari, stočarstvo, klanica, mesna industrija, plan i san koji je Savaš imao i koji je obećao ljudima svoga ašireta kada je zabranio da iko od njih više dila drogu, san koji ga je vodio u rat sa svima, najviše sa članovima svoje sopstvene porodice, ali i san koji je ostvario zato što je svo svoje znanje i svoju reč založio za to...dokaz da je čovek koji zna šta hoće, i dokaz da to što hoće i želi i ume i da dobije i dokaz da je prvenstveno čovek koji kad nešto kaže to ne pobija i ne odustaje i ne dozvoljava da ga ičije ucenjivanje, ičiji pritisci, podmatanje nogu, gaženje rečenog od strane drugih od cilja odvrati, takvog čoveka, kome je reč važnija od ičega zvati sebičnim, neuvidjajnim, bezobzirnim, bezobraznim je suludo i još očekivanje da se tako velike promene u odnosu na sve na čemu su počivala aširetska pravila odrade preko noći ravno utopiji...
Sve što je radio je radio i za sebe, ali i za sve ostale pripadnike plemena, oba, naročito mlade, za razliku od ostalih prikazanih aga kojima je njihovo mesto na čelu i isključivo njihova dobrobit bila mnogo važnija...
Obećanje da će zaštiti Čiček ispunjava i kada nije više ni morao, posle razvoda i kad je ona već preuzela mesto braće na čelu Moron ašireta i imala svoje ljude koji je čuvaju, jer je odmah posle ranjavanja od strane Yavuza on poslao svoje ljude da i o njoj vode računa, sve gluposti što mu je priredjivala, krila od njega, svetila se zbog neuzvraćene ljubavi, svetila se jer je nije lagao je zaboravio i oprostio... to sebični ljudi ne rade...

I samo mali osvrt na predavanje agencije Pelin...Džejdi je vraćeno na način i na koji je i došla do akcija agencije, na kvarnjaka ...i ne verujem da je glavni razlog njena veza sa Palom. Nesuglasice izmedju nje i Yasemin su počele odmah, Džejda je svojim bahatim ponašanjem prema zaposlenima, iživljavanjem nad njima, otpuštanjem sekretarice, dogovaranjem sa Yavuzom iza Yasemninih ledja je to i pojačala, bilo očito i vrlo vidljivo i ovo sa Palom je samo kap previše...kada je odbila da proda svoj deo Yasemin, a ova više nije htela da radi sa njom, ovo joj je bilo pravo rešenje, jer bez obzira na ortakluk i dokumenta, to se uvek može prekinuti, nema ortačkog ugovora ili bilo kojeg koji se ne može zakonski raskinuti, uz penale ili bez.... zašto bi Yasemin bila primorana da radi sa nekim ko joj po ni jednom osnovu ne odgovara, to bi bilo prihvatanje stanja, a ne traženje načina da se neke stvari isprave, Pala je tu bio samo inicijalna kapisla, ništa više ...kako je Sevgi smatrala da sa svojim delom može da radi šta hoće i rešila da svoj deo proda samo Džejdi bez konsultacija sa starim ortakom, gde nije nikakvo opravdanje da je nije mogla dobiti telefonom, za takve stvari se ne zove samo jednom, sem ako nisi krajnje kvaran kao što je Sevgi bila, koja je zaboravila na činjenicu da kada je Savaš dobio pare od Bore Yasemin nije imala ni jedan razlog da je bez novca prihvati za partnera u poslu sem svog odanog, prijateljskog stava, a ova joj nije na isti način uzvratila i nametnula joj je nekoga za koga je znala da nema poštene namere prema Yasemin, jer su to zajedno smislile od starta. Na isti način je i prekinut ugovor sa Yavuzom, na sud, na sud, ali ne raditi protiv svojih ubedjenja, jer zašto raditi za nekoga za koga znaš i da je neiskren, lažno se predstavljao, i da ti sigurno ne želi dobro, identično kao sa Džejdom....
Meni je serija legla, Savaš i Yasemin naročito, o Omeru da ne pričam, ostali više ili malo manje, ali mi je drago što smo se družili
Kvarni ljudi su mi onemogućili da pratim seriju kao do skoro, na tv-u, mada sam i ja mišljenja da su nepotrebno snimljene bar nekih 5 epizoda, ali to je odredio novac, novac, a ne naše želje, imam potrebu da vas sve pozdravim, sve vredne ruke( dok čekamo Godao), a naročito drage teutu, kader, malmati, masal, mala lola, niurka... i ostale nespomenute, a najvažniju vesnicu posebno zbog predanog rada i svih slikica...i valjda ćemo se još negde gledati
veliki pozdrav
Sa svakom tvojom riči se slažem. Nedostajat će mi tvoje iscrpne analize, memorija i sjećanje na svaku scenu, I meni je serija legla, kao ni jedna do sada, pa ni od sada jer bez obzira šta gledam neke druge nisu me na ovakav način " zarobile".Veliki pozdrav i tebi i ja se nadam da se "susretnemo" na nekoj drugoj temi.Bilo bi lipo. Hvala na prevedenim pjesmama.
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE

Zadnje uređivanje MalMati : 20.01.2012. at 17:18. Reason: dodatak
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:54   #6224


Ja sam prilično davno spustila zavesu na ovu seriju.
Pre nego što ugasim svetlo ...

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Večerašnja epizoda pod radnim nazivom ''''





U Sajkolandu II. Hakan je kod Čiči u gostima, a Čiči raskrčava svu birokracijsku bagažu koju joj je natovario sajko abi. Među papirima nađe sliku svoju i svoga sajka abija još dok su bili sretni, a abiju nije dijagnosticiran akutni popizditis. Čiči gleda u sliku i počne plakati. Ajde, neka, dugo nije. Kaže Hakanu kroz suze kako joj je teško i kako se srami zbog svog sajka abija. Hakan je tješi, pa je brižno zagrli i kaže joj kako ona ništa nije kriva i kako će sve biti u redu. A moj brat ih gleda i kaže - Eto, Čiči je definitivno najbolje prošla u životu, s ovim Hakanom i Larom.

The End
Ema - pozdravi brata .

Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Pa jesmo li ovo čekali?


Nakon večere, sjednu dva brata u vrt i krenu pričati. Savaš, brate, lagao sam ko pas kad sam rekao da me pustiš na miru. Jbg, ipak sam dijelom Baldar. Ja lagao mami da znam, ona lagala meni, mi lagali Gondži.... Ma nije to ništa Hasipe, da vidiš što ovi lažu! Ti si mala beba za njih, vjeruj mi!

I sad ja jel', čekam svadbu, Van, zurle, dernek, a ovi mrtvi ladni napišu – 10 godina poslije. WTF? Curica i dečko zalijevaju ono stablo. Eto, Jase se snašla za zalijevanje, tko će ono pamtiti. Mala drži gumu, ali i mali bi zalijevao, al' ova ne da. Savaš sa 34 sijede u glavi, sjedi i čita knjigu ko penzić. Omer, Masal, nemojte se svađati. Znate li vi tko je ovo drvo posadio? Uffff, znamooooo, 100 puta smo čuli! Baka i mama! Livadom se spušta tetka Jase. Outfit joj nakon 10 godina totalno u banani. Ima na sebi nešto nalik dindrlici bez pregače i Schollove ortopedske šlape, kao da je sad Oktoberfest odradila. Pošalje djecu da ih teta Kiraz presvuče jer su mokri i zove Savaša na ručak. Ajde, da se ne ohladi. Čekam, samo da pročitam knjigu. A što čitaš? Šonjo čita ljubić iz Glorije. I? Jesu li ljubavnici na kraju ostali skupa? – pita Jase. Ne znam, još nisam došao do kraja. E ja jesam, hvala ti dragi Bože!
I to je to. Kakva serija takav i kraj
. Ponove nam po n-ti put već prežvakane scene. Nit znamo što je sa Nazan, jel' Mustafa izašao, gdje su Haki, Čiči i Lara, gdje su Pala i Fidan, Haldun – ništa! Mora da su opako izlizali budget, pa za iole normalan kraj nije ostalo ni felera.
Hvala ti za radost i smeh koje si mi donosila svojim sjajnim postovima.I ne samo meni .

Moni ,Sudi,Dasho ... moj respekt.

Hvala svim devojkama koje su pisale i trudile se da iz malo naprave puno.Bilo je zabavno,najčešće.

Nastavljamo u revijalnom tonu ... na nekoj drugoj temi.
Gasim svetlo.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:30   #6225
Ovako je završila serija, ali ne i njihova ljubavna priča





__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:31   #6226
Anita2507, odličnih 9 pitanja, stvarno bi bilo ok da su umjesto onog bzvz prikazivanja 10 godina poslije, pustili nam ove odgovore na tvoja pitanja..

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Ejisa canim, druzenje nastavljamo na drugim temama. U svakom slucaju, naci cemo se mi!
A sto se tice Murata - cuj, meni osobno treba odmor i od njega. Savas ga je totalno degradirao, dobro ce nam doci (mala) pauza!
naravno, drago mi je zbog toga,

samo mi nije drago da ti je Muratko dosadio, ma slažem se s tobom da ga je Savaš uništio, ali pusti si samo 5 minuta one druge i Murat će ti opet biti Nr1, ja sam ga na taj način održavala na tronu..


Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
10 godina kasnije.
U Baldarlandu. Neka klinka u outfitu a la Jase u predpubertetu zalijeva junački ono stablo jabuke/kruške. Dotrči neki klinac u outfitu a la štreberko godine i počne urlati na klinku da ne radi dobro. Pa se oni počnu otimati, a voda šiklje na sve strane. A onda vidimo ostarjelog Savaša kako sjedi zavaljen i čita neku knjigu - Omer! Masal! - kaže ostarjeli Savaš, pa se jedva dovuče do klinaca i počne tiradu - Pogledajte se, mokri ste! Znate li vi tko je posadio ovo čudno i usahlo drvo? - a klinci samo prevrću očima - Ma, znaaamooo. Baka i mama. - Savaš se čudi - A tko vam je to ispričao? - Ja. Ja sam im ispričala. - kaže Jase, koja se odjednom teleportira kod njih. A onda Jase odšpota klince i pošalje ih kod tete Kiraz (au, ta još galopira po Baldarlandu!) da ih presvuče. Klinci otrče, a Savaš zagrli Jase pa se njih dvoje odvuku prema kući. A nama prikažu onu jabuku/krušku u gro planu, pa krene neka divlja muzika, a onda i retrospektiva legendarnog odnosa Savaša i Jase.

The End
s tih 10 godina kasnije su pokopali seriju do kraja
a yas je ispala usrana do kraja, jedini posao koji joj je sveki zadala je bilo da održava ono drvce na životu, a ona je lijepo zadužila vrtlare za to, eto toliko o njoj, nije se uspjela brinuti za obično drvce, a koliko smo čuli i djecu joj oblači i svlači sirota kiraz, dakle pretvorila se glavom i bradom u pravu aginicu.. a toliko je htjela običan život
Quote:
sudoperka kaže: Pogledaj post
Eto drage moje završilo i to s....... (da ne prostačim znate na kaj mislim), nažalost jedino po čemu ću pamtit AvC je ono u šta je ta gamad buničarska sram ih bilo, pretvorila meni apsolutno savršenog , talentiranog i beskrajno sexy Murata Yildirima , morat ću dobro zapamtit imena tih kretena da mi nikad više ne padne napamet pogledat išta iz njihove radionice.
Jer sve u AvC je nažalost ostalo samo na dobroj ideji, sjajno zamišljeno ali nažalost katastrofalno realizirano, krimi priča se totalno izgubila ispod Jasinih histerija, podočnjaka, šminke i potpetica, i Savaševog puzanja i cmizdrenja, od muškarca i age napravili su cmizdravu curicu, a od tzv.mlade moderne i uspješne žene napravili sadističku ljenu glupaču i gaduru. Imam osječaj da smo samo do u beskraj gledali njihova bespotrebna natezanja histeriziranja i cmizdrenja, i da je to sve kaj se je u toj seriji događalo, ono što je bilo važno i zanimljivo je totalno zanemareno i marginalizirano. Kraj je očekivano katastrofalan, ali sve je tome vodilo pa se nisam iznenadila. Šokirao me je jedino izgled glavnih protagonista , nakon 10 godina čiste bračne sreče , vječna i nikad viđena ljubav i strast je izgleda potpuno nestala i ishlapila, Savaš i Jasemin izgledaju kao da im je pun kufer života i svega, dakle nakon što su dobili sve što su željeli , rješili se svega što nisu željeli, ostvarili miran život u sretnom braku, nikad viđena ljubav je Jasi i Savašu donjela ovaj izgled koji su nam pokazali , žena od cca 40-ak godina u prošlosti sva nalarfana sada izgleda kao premorena kučna pomočnica koja radi 0-24 sa podočnjacima do poda (bože žena zaista izgleda ko da su je pčele izbole) , ugaslih očiju bez trunke sjaja, zanosa i sreče, markirana obleka je zamjenjena maltene pregačom a vrtoglave štikle su zamjenjene ortopedskim platformama ,Nurgul bez šminke zaista ne bi smjela na svjetlo dana , al nema veze nju i tak nikad više nigdje ne bum gledala, nije me se kao glumica nimalo dojmila, što se Murata tiče zaboravit ću da je ikad posudio svoj savršen izgled i talent Savašu Baldaru, jer u tom maestralnom tipu imam namjeru uživat i u budučnosti .
U našem druženju ovdje je bilo svega, i svađe i smjeha , ali tako je to u životu ,ne djelimo iste osječaje i razmišljanja, ja vas sve skupa ljepo pozdravljam i svima želim svako dobro, do nekog sljedečeg druženja.
Naravno veliku pusu šaljem djevojkama koje mi je bila čast i zadovoljstvo sresti na ovim stranicama i čije sam postove s guštom čitala, vi drage moje sve znate koje ste ali eto istaknut ću bar neke ako već ne sve , Zezi, Ema,Dasha Moni, Hasret, Ejisa, Mischa,Oria, obje Rose, MsJeanne, Alicia, i da ne nabrajam dalje ne zamjerite mi kasna je ura i teško se svih sjetit , nadam se da ću vas ponovno negdje sresti .
mogu samo napisati i nadati se da ćeš se priključiti onoj drugoj temi
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:45   #6227
Ovako je počelo







vesna hvala ti na slikama pusek
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:56   #6228
http://www.youtube.com/watch?feature...v=WfMd9BkuV-Q#!
zavrsio avc fajront gasimo svjetla
svaka cast kokice koje ste izdrzale do kraja
pozz iz slovacke
ps.postavila sam ovaj video da barem malo poboljsam dojam i osjecaj da nismo u bedu totalno

veliki pozdrav triu zezi moni i emici.i nadajmo se reprizi nama drage serije
kojoj se ovdje ne spominje ime hehehe
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 20.01.2012. at 17:35.
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:11   #6229
Eto drage moje KRAJ.

Pozdravljam sve vještice i one koje se tako osjećaju, koje vole likove S & Y.

Pozdravljam i sve ostale sa kojima se nisam slagala u mišljenju oko serije.

Izdvajam zezicu zbog smajlića, svaka čast na trudu.Postove priznajem baš i nisam čitala.

Moni zbog Parnog valjka, Dashu zbog analiza i analiza, naročito Yasinog ponašanja i izuzetne strogosti prema tom liku, i sve one koje su pisale na ovoj temi.


Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Eto. Serija je gotova. Bilo je stvarno napeto, iz dana u dan sam vodila bitku sama sa sobom da li da gledam i komentiram i dalje ili da sve pošaljem u MP3. Ali, sad mi je drago da sam izdržala. Oprostite ako sam neskromna, ali načisto se ponosim sobom. Dođe mi da samu sebe odlikujem. Ipak, sva ta zavrzlama nije bila totalno beskorisna, nešto sam i naučila. Naučila sam da stvari, ljudi i pojave gotovo nikada nisu onakvi kakvima se na prvi pogled čine.

Želim se zahvaliti svima vama, ali baš svima. I vama s kojima se slažem u mišljenjima i komentarima, ali i vama s kojima se ne slažem. Svi zajedno smo bili dio jedne priče, dugo smo vremena proveli zajedno, i to zaslužuje poštovanje i zahvalu s moje strane.

Posebno se zahvaljujem mojoj PGŽ kumpaniji Zezici. Bila si moj light motiv, cijelo ovo vrijeme. Bilo je dana kada mi se nije dalo napisati ni slova, ali sjetila bi se tebe i obećanja da ćemo zajedno dogurati do kraja serije i to bi me motiviralo više nego što možeš zamisliti. Hvala ti što smo zajedničkim snagama dočekale kraj još jedne serije i što si me svakodnevno od srca nasmijavala svojim otkačenim smajlićima. Upravo sam zato, tebi u čast, posljednji opis ''zapečatila'' tvojim smajlićem.
I na kraju emu , zbog promjene mišljenja o seriji, u par mjeseci za 1000% ako ne i više. Jer me to fascinira

Nemam više šta dodati onome što sam i do sada pisala ali ću upravo citirati emine misli sa spojlera jer se tu slažemo u svemu.

1.Asi je bila bajka. Bajkovito je počela, sa svim onim, gotovo nestvarnim,

2.AvC je čista realnost. U svakom pogledu. U pogledu obiteljskih odnosa, od onih tradicionalističkih do ovih, ajmo reć, modernijih. U pogledu same tradicije koja se polako ali sigurno lomi na bedemima novoga doba, probija se u sve pore društva. U pogledu samih međuljudskih odnosa, od onih poslovnih (XL ekipa ) do onih prijateljskih. Čak su i ljubavni odnosi prorešetani čistom realnošću. Da, ja vidim kemiju između Savaša i Jasemin. Da, predivne su mi njihove zajedničke scene. To stoji. Ali nema tu one bajkovitosti, one nestvarnosti, koja se prežimala serijom Asi. I to je u redu, to uopće nije ništa loše. Samo povlačim paralelu. A povlačim je jer je toliko očita, da se sama od sebe nameće.

3.moram reći da nisam baš presretna sa krajem. Da, kraj je sretan, Savaš i Jasemin su zajedno, djeca s njima, onog Javuza izrešetaju, sve pet. Ali... Fali mi nešto, neka dorečenost. Kao da je priča odrezana na samom kraju, umjesto da se lijepo zaokruži u jednu cjelinu. A to je šteta. Jer serija je odlična, a mislim da su zeznuli sam kraj. Trebali su barem jednu epizodu pustiti ljude da guštaju u veselju, da vidimo malo taj dugoočekivani obiteljski život Savaša i Jasemin, da vidimo i ostale likove.

4.Savaš i Jasemin, kemija ili fizika?
A kemija. I fizika, naravno. Ali, definitivno kemija. Naglašavam, čisto da zaključim tu debatu, što se mene tiče. Da, ja otpočetka osjetim kemiju među njima. Još od onog prvog susreta u baru. Savaš i Jasemin, kao par, definitivno mi se poklapaju i od prve zajedničke scene samo se cerekam kad ih vidim. Ozbiljno, meni su preslatki zajedno. Čak i kad se svađaju, vidi se ta povezanost i kemija, što mi je strašno simpatično.

Njihov odnos se otpočetka temelji na lažima. Prvo sitnim, a onda krupnim. Ali ja se, za divno čudo, nisam ljutila zbog toga. Nekako sam odmah shvatila zašto je to tako i prihvatila da je to, tada, i njemu i njoj bila jedina opcija.
Jasemin je od trenutka kada je zatekla onog majmuna Mehmeta sa kolegicom u čistom šoku. Njezino ponašanje od tog trenutka pa nadalje je školski primjer PTSP-a. Ona je uključila autopilot i samo šibala. Pa je naletila na Savaša. U bijesu i gorčini odlučuje učiniti to što jest. Odmah nakon toga, shvaća što je učinila i to ju još dublje baca u taj ponor PTSP ponašanja. I taman kad odluči sve što joj se dogodilo zakopati duboko, duboko - otkriva da je trudna. Novi slom, novi korak unazad. U jad, u sramotu, u grijeh. Na kraju se, suočena s gubitkom djeteta, budi iz tog polusvjesnog stanja, isključuje autopilot i konačno preuzima upravljanje svojim životom. Sada joj je dijete na prvom mjestu, iznad svega i svih. A onda ponovo sreće Savaša koji je a) podsjeća na sramotu i grijeh, b) otac njezinog djeteta a da i ne sanja o tome, c) sve više i više privlači, da bi shvatila da se zaljubila u njega. Ali. Ona njega još ne poznaje. Još uvijek niej sigurna kakva će biti njegova reakcija na Omera. Hoće li ga zanijekati? Hoće li pobjeći i ostaviti ih? Hoće li joj moći oprostiti? Hoće li joj uzeti dijete i odnijeti ga u edukatvno-odgojnu ustanovu ''Šahnur college''? Ona sve to ne zna, srce joj možda i govori jedno, ali um je previše prestrašen, previše puta izigran. Pa odluči lagati. I kako ono kažu da se laži množe same od sebe, kažeš jednu a ona se sama nekako udeseterostruči. I ni ne trepneš, a okruži te cijela mreža laži, gusto isprepletena. Savaš je u istom loncu. Barem što se laži tiče. On upoznaje Jasemin i shvaća da je ona žena koje ne vjeruje muškarcima. Toliko je puta preveslana, da sad više ni u vodu ne ulazi. I šta sad? Jedva je nekako, nadljudskom snagom, počeo zadobivati njezino povjerenje. Dovoljan je samo krivi treptaj i da se ova pokupi. A on njoj da lijepo i od srca kaže - ja sam oženjen. Mislim da bi Jasemin otrčala brzinom svjetlosti i prije nego bi on stavio točku na rečenicu. Odjurila bi i promijenila identitet, sve živo i pokretno pokupila i zatražila azil u Argentini. He. I normalno da Savaš laže. Pa kaže ''Ma, Čiček je rođakinja...'' pa isplete cijelu priču oko nazovi rođakinje. Eto, zato ja razumijem te njihove laži. Iako u principu tako nešto osuđujem. Ali...


Stvarno nemam šta dodati .


__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:47   #6230
Za one koji ne znaju Haldun se zove Alihan Araci baš je zgodan
__________________
Sila ve Boran Seni seviyorum
Niurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:22   #6231
Moram sad na kraju pohvaliti sve koji su bili vrijedni na ovoj temi. Pisala sam vrlo malo, ali pročitala sve od prve do zadnje stranice. Ipak ću izdvojiti Zezicu i Emu u čjim sam komentarima najviše guštala, cure. Seriju odgledala dva puta i moram priznati da mi neće faliti (osim naravno Savaš ) ali će mi sasvim sigurno faliti vaši osvrti na odgledane epizode.
Ratka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:33   #6232
ni mene definitivno nije zadovoljio kraj serije, pisala sam i na spoilerima, po meni je prije svega trebala završiti bar 5 epizoda prije, hasip se uopće nije trebao pojaviti, yavuz je trebao ostati živ, u nekoj samici u strogo čuvanom zatvoru, i naravno jedna raskošna vanska svadba, yas u šahinoj vjenčanici i predivni presavršeni savaš . i eto, onda je mogao jedan slide show u kojem bi obuhvatili sve likove tj. što se s njima dogodilo, npr. slikica čičinog i hakanovog vjenčanja, pelin s nekim, nazan, fidan i pala, eventualna šahina đenaza ili što već...ovako su nam ostali dužni.
nemam ništa protiv ovog 10 godina poslije, mogli se eto i to ugurati, meni nisu loše izgledali, kod yas se vidi da su joj namjerno zatamnili ispod očiju, i po meni je previše postarali, a savaš mi je bio na mjeru, al on meni uvijek jest .
i da, čist promašaj stariji omer, ma dijete nigdje veze. neka verzija harry pottera, ma stvarno nema veze s malenim omerom. masal iskreno nisam baš ni vidjela previše dobro.
kao da im se žurilo da završe i pobjegnu sa seta.
ALI, BEZ OBZIRA NA KRAJ,OVA SERIJA MI JE BILA ZANIMLJIVA I NAPETA, I YAS I SAVAŠ PREDIVNI, I OSTAJE MI U SJEĆANJU KAO JEDNA ZAISTA LIJEPA PRIČA.
svima veeeellllika pusa i veliki pozdrav i kucamo se na nekim drugim temama
__________________
"Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, vidjela još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sjećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje."
kader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:06   #6233
Kad sam prvi put pratila seriju AvC na ATV-u, bila sam zabrinuta ako kraj serije bude tragičan… obzirom da znam kako su turci skloni tragičarskim završecima bila sam u strahu i ne bih mogla podnijeti neki tužan/tragičan kraj .... ali sva sreća serija je završila upravo kako sam željela, „meni po mjeri“ … serija je završila tako kako je završila, po meni mogla je i bolje, mislim da su nas mogli „počastiti“ sa dosta pojedinosti ..svadba, Van, Yaso u tradicionalnoj vjenčanici i S&Y u tradicionalnom vjenčanju, rođenje djeteta ..itd itd. Ali kad pomislim da je mogla završiti i gore (tragično) onda se zadovoljim sa ovim ... jer kod turaka se nikada ne zna…možda će netko reći da je ovo „klišeizirani kraj“ ali pored onog „zbrčkanog kraja“ u Ezelu sve mi je sad dobro… Meni osobno uvijek ostane najupečatljivija završnica neke serije/filma , ali ovo je serija koja mi je držala pozornost i napetost od prve do zadnje epizode , tako da ju neću pamtiti po završnici već kao cjelovitu priču i po likovima u seriji, zaintrigirati su me od samog početka do kraja.
dok sam gledala seriju, baš me ispunjavala i nemam uopće problem reći koliko mi se sviđa i sigurno da mi se nije sviđala ne bi ju pratila skoro 2 g i po nekoliko puta reprizirala a da mi se ne sviđa ne bi mi se dalo ni pisati o njoj…meni kad se nešto ne sviđa ja samo prebacim program….
priču sam u potpunosti razumjela , religijskih, jezičnih i kulturoloških predrasuda nemam, što više osposobljena sam za kulturalnu snošljivost i poštovanje .. moje participiranje serije svelo se na ljubav dvoje mladih prekrasnih ljudi i njihovu borbu s nametnutim okovima tradicije …kroz seriju je ispričana priča kroz sukobe „tradicije i generacija“ odnosno sukob naslijeđenih plemska pravila i posmoderne PC generacije …. dok sam gledala seriju moje misli bile su daleko od realnoga života te neke zabrinute budućnosti ili „možda kraju svijeta“ .. nisam ljubomorna na nečije dobro pa nisam imala problem gledati S&Y, naprotiv oni su me opuštali i relaksirali .. spa&wellness centar mi nije bio potreban .. Murat Yildrim - Savas Baldar i Nurgül Yesilçay- Yasemin, meni su odlični likovi i glumci …
Tomris Incer - Sahnur Baldar je kraljica serije!!!
Prvi su glavni likovi Savaš i Yasemin a najveći i najkompleksniji lik po meni je Šahnurica Nju su okarakterizirali u svim segmentima, u svim fizičkim gestama i monološko-dijaloškim momentima.. meni su najsnažnije njene fizičke geste sa kojim skreće na sebe pažnju …
Redatelj se dobro poigravao s mojim emocijama kroz razne situacije te mi veoma vješto i dobro nametao karakter likove … posebno je dobro prikazao iste situacije iz perspektive različitih likova….

Najviše mi je ostalo žao za lik Nazan i željela sam nekako vidjeti njenu sreću i žao mi je što mi scenaristi nisu ništa pokazali za lik Nazan.. Kroz cijelu seriju sam suosjećala s njom i kad je u prvih nekoliko epizoda bila histerična i na granici oholosti, nisam se slagala s njenim postupcima ali sam ih razumjela .. točno sam shvatila njene emocije i njenu unutarnju patnju …
Gökçe Yanardag – odlično je utjelovila svoj lik Nazan .. sve pohvale za glumi…

Feride Çetin- Çiçek u samom početku sam suosjećala s njenim likom, ali kako je vrijeme odmicalo lik Čičekice me sve više počeo iritirati… shvaćala sam njenu životnu borbu i „navijala“ sam na njenoj ustrajnosti, ali me njena mrgodna faca, tupasta uloga i sama pojava s vremenom počela iritirala .. . pred kraj scenaristi su njen lik malo obrnuli/okrenuli da dobije moje razumijevanje i moje simpatiju .. razumijevanje od mene je dobila ali simpatije nije … dalje nema nikakvih razmišljanja s njenim likom ..

pozdravaljam sve one koje vole i one koje ne vole seriju, bez obzira na iskazane emocije ipak imamo jedno zajedničko, seriju smo gledali nekoliko puta i komentirale ju...

drage moje vještice, volim vas i druženje se nastavlja!!!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 20.01.2012. at 20:16.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:19   #6234
Hahah, malo čitam postove na temu serije i Zezi moram te pohvalit, postovi su ti ono, za upišat se od smijeha.
Veky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:00   #6235
Eto,sluzbeno gotovo,fajront.
Zezi,Ema,da ne bi vas,ne bi mene ova cistokrvna sapunica vidjela,al eto u svakom dobru neko zlo
Ostao je za anale Zezin smajli i konotacija na Hit the road Jack...
prilikom kolektivnog kukanja za Savasem.
Ima naravno jos dosta stvari,recenica,nadimaka,al ovo je bio hit u mom slucaju.
Nije mi pretjerano zao protracenog vremena na ove zadnje epizode zbog Cici,koju su kao lik najmanje upropastili.
Ono sto je moj licni dojam je da Nurgul zaista nije imala emocije prema Jasemin kao liku.Sva je mehanicka: pokreti,osmjeh,replike koje izgovara...i to je najveci problem bio.
Eto,veliki pozdrav svima,hvala gorespomenutima za beskrajno zabavne veceri koje sam provela citajuci vase zivotopisne opise
Ali i svima ostalima koji su pratili temu i pisali na njoj
blanka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:41   #6236
napokon sam našla ovu pjesmu:

http://www.youtube.com/watch?v=T5SPJF2Y9Fs
Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:57   #6237
Meni je najdraža pjesma Canim yaniyor, je li netko zna kako se zove onaj što je glumio Ibrahima?
__________________
Sila ve Boran Seni seviyorum
Niurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:26   #6238
evo da i ja nešto kažem za kraj ovog predivnog virtualnog druženja

seriju sam dva puta gledala,
na početku prikazivanja na novoj Tv pisala sam,a onda sam odlučila guštati u vašim postovima,svaki put kad bi epizoda na TV završila ja bih žurila pročitati vaša mišljenja i već sam mogla predvidjeti tko će što napisati

zezi, emica,mona,kader,masal,MalMati,teutice,zora vaši postovi su bili najbliži mojem mišljenju o svemu što se događalo u seriji, no to ne znači da nisam i druge postove čitala,naročito sudoperkine,
premda nisam dijelila njeno mišljenje više puta me dobrano bacila u razmišljanje
svima vam šaljem i

mišljenja sam da je serija trebala ranije završiti premda sam strpljivo odgledala sve do kraja istina samo zbog Murata

istina bilo je predivnih scena Savaš/Jasemin,kemije i fizike među njima, bilo ja dakako i nepotrebnih likova,scena i nebuloza ali to je sapunica,mora biti zapjenjena,a ja sam uživala u svemu bez opterećenja

hvala svima na predivnim slikama,kolažima,gifovima,linkovima

i za kraj jedno veliko svima
nadam se da ćemo se opet sresti i uz čitati

Zadnje uređivanje tina01 : 21.01.2012. at 00:34.
tina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 07:36   #6239
Quote:
tina01 kaže: Pogledaj post
evo da i ja nešto kažem za kraj ovog predivnog virtualnog druženja

seriju sam dva puta gledala,
na početku prikazivanja na novoj Tv pisala sam,a onda sam odlučila guštati u vašim postovima,svaki put kad bi epizoda na TV završila ja bih žurila pročitati vaša mišljenja i već sam mogla predvidjeti tko će što napisati

zezi, emica,mona,kader,masal,MalMati,teutice,zora vaši postovi su bili najbliži mojem mišljenju o svemu što se događalo u seriji, no to ne znači da nisam i druge postove čitala,naročito sudoperkine,
premda nisam dijelila njeno mišljenje više puta me dobrano bacila u razmišljanje
svima vam šaljem i

mišljenja sam da je serija trebala ranije završiti premda sam strpljivo odgledala sve do kraja istina samo zbog Murata

istina bilo je predivnih scena Savaš/Jasemin,kemije i fizike među njima, bilo ja dakako i nepotrebnih likova,scena i nebuloza ali to je sapunica,mora biti zapjenjena,a ja sam uživala u svemu bez opterećenja

hvala svima na predivnim slikama,kolažima,gifovima,linkovima

i za kraj jedno veliko svima
nadam se da ćemo se opet sresti i uz čitati

Drage moje, svima veliki pozdrav --- velika molba Propustila sam zadnju epizodu

Molim Vas javite da li ju je negdje moguće pronaći ? Nisam na programu našla da će biti repriza, a na nekim stranicama sam tražila ( npr na tabanu.com) ,
tamo daju ovjavu da imaju sve epizode ali nije moguće otvoriti

Hvala puno
supernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 10:13   #6240
Zezica kaže:I to je to. Kakva serija takav i kraj.

Hvala prvenstveno zezici i emi na postovima koje sam s više nestrpljenja svaki dan čekala nego samu seriju.
Ja nisam od pera ali čitanje je moja strast tako da sve što je ovdje napisano znajte da je i pročitano.

Još jednom hvala svima koji su mi omogućili da se relaksiram uz čitanje predivnih postova.
tuba11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.