Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 14:59   #1001
Gdje sve mogu obaviti 2h OGTT uz određivanje inzulina,

i gdje - GUP natašte i postprandijalno

hvala

hitno je, gdje cu najmanje čekat za to??
Love4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:23   #1002
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post
Gdje sve mogu obaviti 2h OGTT uz određivanje inzulina,

i gdje - GUP natašte i postprandijalno

hvala

hitno je, gdje cu najmanje čekat za to??
Odakle si?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:26   #1003
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Odakle si?
Zagreb

netko mi je savjetovao (medicinska sestra iz Vinogradske ) da nešto od ovog mogu otić bez naručivanja u bolnicu Jankomir.... samo ne znam što od tog dvoje

Isto tako jel GUP natašte i posprandijalno ili GUK natašte, jer na nalazu mi piše GUP
Love4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 23:04   #1004
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post
Zagreb

netko mi je savjetovao (medicinska sestra iz Vinogradske ) da nešto od ovog mogu otić bez naručivanja u bolnicu Jankomir.... samo ne znam što od tog dvoje

Isto tako jel GUP natašte i posprandijalno ili GUK natašte, jer na nalazu mi piše GUP
Nisam više u ZG. Ali svi kažu da je Rebro najbolji. Ja sam tamo imao jako dobrog iskustva s jednom doktoricom, doduše nije vezano uz vađenje krvi.

Tako da, možda ipak - Rebro.

Čini mi se da je vinogradska u velikoj dezorganizaciji. Kad sam zadnji put išao na endokrinologiju za odrasle, sestra na II. katu na šalteru br. 4, rekla mi je da nema moga doktora koji me inače liječi, pa sam morao otići drugom. Kad me taj drugi pregledao, sestra na šalteru br 2. rekla je da je ovaj doktor koji me inače liječi ipak na odjelu, na I. katu. A do izjave sestre sa broj 4. i ove sa broja 2 nije prošlo puno vremena.

Na endokrini u Vinogradskoj mi se jako sviđaju sestre Katica i Željka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 04:28   #1005
fora je da bi ja bar nešto od tog htjela obavit u četvrtak ili petak bez naručivanja, gdje to mogu? čula sam da negdje ipak mogu. jer u ponedjeljak imam kod endokrinologa pregled, pa trebam imat nalaze...
Love4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 08:56   #1006
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post
fora je da bi ja bar nešto od tog htjela obavit u četvrtak ili petak bez naručivanja, gdje to mogu? čula sam da negdje ipak mogu. jer u ponedjeljak imam kod endokrinologa pregled, pa trebam imat nalaze...
u privatnim laboratorijima nema čekanja
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 17:33   #1007
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post
Gdje sve mogu obaviti 2h OGTT uz određivanje inzulina,
i gdje - GUP natašte i postprandijalno
hvala
hitno je, gdje cu najmanje čekat za to??
KBC Rebro,
SK Vuk Vrhovac,
KBC Vinogradska.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 10:18   #1008
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
KBC Rebro,
SK Vuk Vrhovac,
KBC Vinogradska.
jel to isti test OGTT 2h i GUP natašte i postprandijalno? Ne kuzim razliku. ovaj OGTT mogu napravit u domu zdravlja, danas sam saznala.
A kud da idem za ovaj GUP?
ili je to isti test?
dr mi je dala samo uputnicu za OGTT... tj. to je e-uputnica, a onda mi je dala i isprintanu, pa ništa ne kuzim
Love4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 16:07   #1009
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post
jel to isti test OGTT 2h i GUP natašte i postprandijalno? Ne kuzim razliku. ovaj OGTT mogu napravit u domu zdravlja, danas sam saznala.
A kud da idem za ovaj GUP?
ili je to isti test?
dr mi je dala samo uputnicu za OGTT... tj. to je e-uputnica, a onda mi je dala i isprintanu, pa ništa ne kuzim
Poštovana,

OGTT nije isto što i GUP natašte i nakon jela (postprandijalno).

Nažalost, OGTT test koji uključuje i mjerenje inzulina (a tako ste naveli da je traženo od specijalista) ne možete učiniti u domu zdravlja. Možete samo obični OGTT, gdje se mjeri šećer natašte i dva sata nakon što se popije točno određena količina glukoze otopljene u vodi.

U domu zdravlja ne mjeri se i inzulin, paralelno sa mjerenjem glukoze u krvi.

GUP natašte i postprandijalno se radi tako da se najprije izvadi uzorak krvi za određivanje šećera u krvi a zatim pacijent pojede obrok (doručak) te se 2 sata nakon obroka ponovno vadi krv i određuje šećer u krvi.

Isto se radi u domu zdravlja.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 05:43   #1010
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

OGTT nije isto što i GUP natašte i nakon jela (postprandijalno).

Nažalost, OGTT test koji uključuje i mjerenje inzulina (a tako ste naveli da je traženo od specijalista) ne možete učiniti u domu zdravlja. Možete samo obični OGTT, gdje se mjeri šećer natašte i dva sata nakon što se popije točno određena količina glukoze otopljene u vodi.

U domu zdravlja ne mjeri se i inzulin, paralelno sa mjerenjem glukoze u krvi.

GUP natašte i postprandijalno se radi tako da se najprije izvadi uzorak krvi za određivanje šećera u krvi a zatim pacijent pojede obrok (doručak) te se 2 sata nakon obroka ponovno vadi krv i određuje šećer u krvi.

Isto se radi u domu zdravlja.
Hvala na pojašnjenju.

Pošto sad ne stignem OGTT u bolnici vadit, dal mogu to negdje privatno? Nigdje ne vidim da se može uz određivanje inzulina? Svugdje piše samo OGTT, nigdje uz određivanje inzulina

Zadnje uređivanje Love4 : 30.08.2013. at 05:49.
Love4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 06:02   #1011
Quote:
Love4 kaže: Pogledaj post

Pošto sad ne stignem OGTT u bolnici vadit, dal mogu to negdje privatno? Nigdje ne vidim da se može uz određivanje inzulina? Svugdje piše samo OGTT, nigdje uz određivanje inzulina
privatni laboratoriji to rade, samo im je ta pretraga na listi obično u sklopu pretraga hormona:

http://www.synlab.hr/4683.html , http://www.poliklinika-salzer.hr/pretrage.htm , http://www.breyer.hr/pretrage/sve-pretrage/inzulin
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:46   #1012
Čula sam da više ne možemo biti osigurani preko roditelja do 26. godine, nego da moramo do 30.9. tražiti potvrdu fakulteta i otići u hzzo. Ali ne kužim koje još formulare trebam, ako trebam ikoje sama isprintati, i pod što ću se ja onda voditi s obzirom da se školujem i ne radim.
Aira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 10:26   #1013
Do 26. na roditelje

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hzzo...godina-250194#


a dalje plaćaš sama .
Nazovi Hzzo područni ured prema mjestu stanovanja i pitaj kaj ti je činiti.

Mislim da spadaš u ovo na kraju
po osnovu samostalne uplate


http://www.hzzo-net.hr/dload/novosti...e_i_odjave.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:14   #1014
Kupnja injekcija

Bok ljudi, zanima me mogu li u ljekarni kupiti bez uputnice ili nekog posebnog papira injekciju (iglu i ono za doziranje). Hvala.
FilanaPaprika69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:17   #1015
U sloveniji mozes, bez problema kupiti u ljekarni.
http://www.moja-lekarna.com/p-9085-p...06-x-25mm.aspx
Mislim, da mozes i u HR.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:21   #1016
Naravno da možeš, bez problema, neće te ni pitati za šta trebaš . na kraju krajeva, i ako se fiksaš , bolje da tri proda sterilno nego da se zaražiš nečime upotrebljavajući već upotrebljenu. ja sam recimo puno put kupovao samo iglu , bez šprice za zanokticu probušiti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 11:37   #1017
ne znam jesam na pravom mjestu.. al ako netko zna molim vas odgovor... do sada sam imala zdravstveno prijavljeno u kninu, al sam sad u splitu, udana i imam prijavljeno prebivaliste tu... pa me zanima moram li se u knin ici odjaviti sa zdravstvenog ili to mogu i tu iz splita??
novaaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 16:26   #1018
Pitanje, dobila sam uputnica za vađenje hormona štitnjače u KBCu Osijek pa me zanima trebam li se naručiti ili samo dođem tamo i obavim što trebam?
Hvala.
__________________
No second chances. I'm that sort of a man
Iria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 17:23   #1019
Nedavno sam bila, ne treba se naručivati.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:59   #1020
Quote:
novaaa90 kaže: Pogledaj post
ne znam jesam na pravom mjestu.. al ako netko zna molim vas odgovor... do sada sam imala zdravstveno prijavljeno u kninu, al sam sad u splitu, udana i imam prijavljeno prebivaliste tu... pa me zanima moram li se u knin ici odjaviti sa zdravstvenog ili to mogu i tu iz splita??
Pitanje ti je malo nejasno.

Što za tebe znači odjaviti se sa zdravstvenog?

da li ti se mijenjala osnova osiguranja?

pojasni malo svoj status osiguranika.

Ako si mijenjala poslodavca, onda te on prijavljuje na zdravstveno.

Ako misliš na promjenu liječnika, to je nešto drugo.
Prema mjestu stanovanja odabereš liječnika koji prima pacijente, on ti potvrdi prijavu koju nosiš na Hzzo u Splitu i tako se automatski odjavljuješ od liječnika u Kninu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.