Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 13:45   #61
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ako si ispumpavao sam, vjerujem da nisi mogao. mi smo za ispumpavanje pozvali čovjeka sa cisternom koji radi takova ispumpavanja i to kad počne usisavati vadi sve.
za održavanje od vremena do vremena stavim izosan. tu se mora paziti na količinu i vrijeme uporabe vode. imaš na kutiji izosana sve napisano.
Posudil sam od vatrogasaca životinju od pumpe i vatrogasno crijevo - bio je divlji protok i to cca 5h s ukupno pola sata pauze čisto da ne rikne pumpa. Anyway, nikako to ispumpat, a bunar je dubok samo 8m, s tim da je voda na 3,5.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:22   #62
Nakon što se slegne mulj možeš ga koristiti. Ubacivanje kemikalija ne pomaže puno-dezinfekcija vrijedi samo za tu količinu vode, kada to potrošiš dolazi nova voda -i što tada?
Jedino da ugradiš one spec. filtere za vodu koju koristiš samo za piće i kuhanje
Postoji još jedna metoda, ali je nepraktična - raspršivanje zraka u bunaru!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:31   #63
bunar se odrzava na nekoliko vrlo prakticnih nacina....ja cu navest samo nekoliko
1. ukoliko je bunar presusio on se uopce ne odrzava
2. ukoliko susjed ima bunar....prikopcajte se na njegov bunar i necete ga odrzavati jer ce to raditi susjed....uostalom nije vas bunar pa nemate sta dirat u tude osim sto bi mu ponekad trebali napomenut - SUSED KAJ NI VREME DA GA MALO OCISTITE - VODA NAM LAGANO SMRDUCKA
3. ukoliko vam je dopiz***a rodbina koja zivi na katu ispod u bunar bacite žive....naravno za ručkom vi pijete flaširanu janu sa smijeskom na licu dok istovremeno tocite svima vodu u case
4. ukoliko vidite da u bunar pada susjedova mačka.....vi uzmite psa i bacite psa za njom....on ce ju nac i ubiti....ne zaboravite psu dati vode dok je u bunaru
5. ukoliko imate problema da vam je neko napisao hdz na bunaru....u tom slucaju se bunar ne dira....svako prefarbavanje bunara bi znacilo da ste protiv hdz-a a to vjerujete mi ne zeli nitko
6. u slucaju da ujutro dodete u dvoriste a bunara nema....zovite policiju i prijavite kradu....ukoliko vas policajac priupita jel ukradena i voda vi recite da je....jer navodno odstetni zahtjev ima veci iznos u tom slucaju
7. ukoliko u kuci imate vodovodne cijevi i vodu....a netko od rodbine vas huska da napravite bunar....onda vam genetika u obitelji i nije bas nesto
8. ukoliko lose spavate......znajte da to nisu podzemne vode nego nadzemne jer je u bunar upao mato arlovic pa je naisao tzunami
9. odrzavanje bunara je trosak a sve sta je trosak vodi ka nervozi a nervoza izaziva psihoticno stanje s potencijalnim izvrsavanjem ubojstva - konkluzn - ko odrzava bunare obicno i ubija
10. cinjenica - u 2. sv. ratu bunari su sluzili za ubijanje ljudi stoga ne vidim razloga da u dvoristu drzite nesto takvo.....(to vam je kao da imate giljotinu u dvoristu)
11. bez vode se moze 7 dana....sto ce reci da 8. dan popijete litru i opet ste mirni 7 dana....racunica.....zbog godisnje potrosnje od 52 litre graditi bunar od nekoliko tisuca eura nema smisla......
- ma moga bi ovako dosutra pa cu stati
- sve ovo je bila sala i u svrhu vaseg nasmijavanja....ako je upalilo bas mi drago a ako nije onda celezic
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:37   #64
12. A iz kojeg si ti bunara upravo iskočio?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:43   #65
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
12. A iz kojeg si ti bunara upravo iskočio?
iz bunara se ne iskace, u bunar se upada...iz torte se iskace.....aaaaaaa mularije
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:49   #66
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
iz bunara se ne iskace, u bunar se upada...
Pa što onda čekaš, uskači!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:56   #67
iz bunara se ne iskace u bunar se upada.....znaci ne uskaci - nego upadaj.....ali sad....hm....upada se u stojadina?!
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:52   #68
krule ... ili kak se već zoveš ... idi zajebavaj one na, recimo, Pravu. Nas na SSM-u pusti da budemo smrknuti.

I..., molim te, nemoj nas nasmijavati
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:21   #69
zvon....odi vidi jel ima u bojleru hladne vode
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:41   #70
Molim admina da obriše postove #11 - #18 i molim krulesaysa da ne zatrpava temu sa glupostima.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 02:02   #71
imamo bunar iskopan prije 40 godina, vodu nosim na analizu svakih 6 mjeseci i super je. koristimo ju za piće, pranje, za sve. a kako ga održavamo? u biti, nikako. ne ispumpavamo, ne čistimo, tu i tamo ubacimo tabletu klora i to je to
Perfect mistake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 07:03   #72
Da li ima smisla ubacivati raznorazne tablete u bunar, obzirom da to nije defacto spremnik vode nego izvor?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 01:26   #73
hm, dobro pitanje, ne znam da li ima smisla, tak su u zavodu za javno zdravstvo rekli mom starom da radi, i voda je super... onda valjda ima
__________________
You've got the love
Perfect mistake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 14:45   #74
Teško je dati generalni odgovor o održavanju svih bunara, jer se i kvaliteta vode, i sve ostalo može jako razlikovati, na relativno maloj udaljenosti.

Voda može biti prilično čista i pogodna za piće, ili pak zagađena fekalnim bakterijama, nitratima, spojevima teških metala i t.d.. U slučaju male potrošnje, nakon više godina vodene "žile" znaju se začepiti i dno bunara zamuljiti, pa je poželjno ispumpati bunar do kraja vatrogasnom crpkom. Tom prilikom je bitno izbaciti što više mulja i pijeska iz bunara.

Ako voda sadrži nitrate ili teške metale, tu pomoći nema, takva voda dobra je samo za sanitarnu upotrebu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 00:20   #75
dali ima u okolici Đurđevca da neko kopa bunare
emina_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 00:23   #76
Znate li nekoga u okolici Đurđevca da kopa bunare i po kojoj cijeni?
emina_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 20:15   #77
Trebam dobrog rasljara i majstora za busenje (bunara)odnosno trebam hidrofor to se nekako cijev zabija
vfr750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:13   #78
Quote:
rainx kaže: Pogledaj post
Znate li nekoga u okolici Osijeka da kopa bunare i po kojoj cijeni?
znam ja...
Šustek Mirko..pogledaj u imeniku za broj telefona,ima obrt...iz našica je..ulica I.G. Kovačića
gsustek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:32   #79
Quote:
vfr750 kaže: Pogledaj post
Trebam dobrog rasljara i majstora za busenje (bunara)odnosno trebam hidrofor to se nekako cijev zabija
Ja znam rašljara i bušaća bunara iz Vrbovca, koji su meni radili.

Jedno je zabijanje cijevi, a drugo je bušenje bunara. Ne znam za što sve planiraš koristiti vodu, no pogledaj starije postove - ima dosta toga na ovu temu. Ili pitaj na ovoj temi, ja sam sve to prošao ljetos.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:35   #80
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ja znam rašljara i bušaća bunara iz Vrbovca, koji su meni radili.

Jedno je zabijanje cijevi, a drugo je bušenje bunara. Ne znam za što sve planiraš koristiti vodu, no pogledaj starije postove - ima dosta toga na ovu temu. Ili pitaj na ovoj temi, ja sam sve to prošao ljetos.
ja bih zabijao cijev, da li je to moguće da radim sam.koji mi alat treba i u čemu je tajna rašljara?
gsustek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.