Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 22:03   #21
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Hmmm....ja imam aspekt Ma/Ur natalno ali su mi obje ove slike uzas. Valjda jer je kod mene u pitanju lagani sekstil.

A Tinch je koliko sam shvatila Ovan/Vodenjak po osnovnoj kombinaciji (So/Mo).
Pa zapravo da.
Iako i đotiš-Vaga. Pa i ASC.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:04   #22
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Slazem se s vixen. Po meni su obje ove slike prikaz Ovna/Marsa, u oba svoja aspekta (sex i agresija), bez obzira sto je na prvoj u krevetu Skorpion.
Prva nije seks i agresija, već demonska seksualnost, ona koja budi pomalo užas. A to je Plutonovski, Škorpionski.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:12   #23
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Prva nije seks i agresija, već demonska seksualnost, ona koja budi pomalo užas. A to je Plutonovski, Škorpionski.
Prva je seks, druga je agresija, to sam rekla. Moj dojam.

A seks na prvoj mi nije demonski nego sirov i muskarac uopce ne djeluje kao muskarac. Ne znam, mozda je samo do mene, ali mislim da Skorpije ipak vole muskarce, u punom smislu.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 09.05.2010. at 22:31.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:16   #24
Moram se samoispraviti:
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa zapravo da.
Iako i đotiš-Vaga. Pa i ASC.
Đotiš - Vi
Asc - Li


Brzopleta, jebiga

S.C. - pa vole sigurno, sve Marsijanske žene trebaju najjače moguće muškarce
Meni kombinacija na slici definitivno budi lagani strah.
Nadam se uskoro naći još slika
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:18   #25
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Prva je seks, druga je agresija, to sam rekla. Moj dojam.

A seks na drugoj mi nije demonski nego sirov i muskarac uopce ne djeluje kao muskarac. Ne znam, mozda je samo do mene, ali mislim da Skorpije ipak vole muskarce, u punom smislu.
A-ha



I meni se na prvi pogled učinilo da onaj lik više liči na ženu nego na muškarca. Bome sam morala 2 puta pogledati. Takvog škorpa nikad ne bi primila u krevet---preženstven je,feminiziran.

Prestrašno,i točno kako je Saradonija napisala-izopačeno skroz.


Ma kakvav demonski sex. Opisala sam svu pozadinu škorpionske sexualnosti i ona je osobna,a ne demonska.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:21   #26
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Moram se samoispraviti:
Đotiš - Vi
Asc - Li


Brzopleta, jebiga

S.C. - pa vole sigurno, sve Marsijanske žene trebaju najjače moguće muškarce
Meni kombinacija na slici definitivno budi lagani strah.
Nadam se uskoro naći još slika
Točno tako.
I psihički i fizički jer su inače dosadni


Ma kaj samo strah...meni se smrzla krv u žilama kad sam ju vidla...a inače volim umjetnost i nagledala sam se svačega,ali ovo mi totalno spada pod "bizarrrrrrr".

Još slika??? ....nadam se o nekom drugom znaku
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:31   #27
Filozofke
Slika je predivna
Shkorpa koja se izvalila na ledja i cheka da je mushkarac sredi Jeste li vi Shkorpije pomalo gotovanke?
I niko da prokomentarise sliku na zidu - lice prekrivenih ochiju
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:38   #28
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Filozofke
Slika je predivna
Mars u Vodoliji kvadrat Uran.

__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:49   #29
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Filozofke
Slika je predivna
Shkorpa koja se izvalila na ledja i cheka da je mushkarac sredi Jeste li vi Shkorpije pomalo gotovanke?
I niko da prokomentarise sliku na zidu - lice prekrivenih ochiju
Eto
Ja nisam zapazila, ali intuicija mi jest
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:50   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Prva nije seks i agresija, već demonska seksualnost, ona koja budi pomalo užas. A to je Plutonovski, Škorpionski.
seks je prikazan Škorpijom i Plutonom, tako da je Plutovnovski seks čist i prirodan. Sve što je demonski i užasno je devijantno, a devijacija je Uran....
Seks je Škorpija sa svojim vladarima Marsom i Plutonom, a devijacija je Uran...i on je taj koji budi užas, zato jer je iza Jarca i Saturna-iza granice, iza društvene prihvatljivosti, iza kontrole (SA). Imaš pogrešnu percepciju seksa
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:52   #31
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Moram se samoispraviti:
Đotiš - Vi
Asc - Li


Brzopleta, jebiga

S.C. - pa vole sigurno, sve Marsijanske žene trebaju najjače moguće muškarce
Meni kombinacija na slici definitivno budi lagani strah.
Nadam se uskoro naći još slika
meni ne budi strah nego sam stekla dojam perverzije/devijacije/izopačenosti/seks sa životinjom a ne ženom.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:54   #32
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Filozofke
Slika je predivna
Shkorpa koja se izvalila na ledja i cheka da je mushkarac sredi Jeste li vi Shkorpije pomalo gotovanke?
I niko da prokomentarise sliku na zidu - lice prekrivenih ochiju
šta ti je seks sa kukcem predivan.....a jesi perverzan....kako se zove stručno ta bolest - seks sa životinjom...

Lice prekrivenih očiju - netko tko ne želi da vidi....šta se dešava....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 10:26   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Imaš pogrešnu percepciju seksa
Pogrešnu?
Možda je naprosto samo MOJA, što ne znači da je pogrešna
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:14   #34
Tinch- slazem se s tobom,sta se tice ove slike skorpiona,mene tu apsolutno nista ne sokira,pa to je samo slika,inace umjetnost i umjetnici su ljudi koji vole sokirati,prikazati neke stvari bizarnim i drugacijim.Svak ima svoj ukus naravno,ali ova slika je ipak uspjela, pa kakva je da je,dize prasinu i o njoj se prica,znaci da je postignut cilj.

Meni je od svih slika najdraza slika vodenjaka, daje mi neku cudnu energiju,ona plava magicna boja...voda koja se prelijeva i vrti u krug kao sto se i nas zivot vrti i vraca ponovno odakle je stvoren.

I da jos nesto da kazem vezano za zene skorpione koje traze jake prave muskarce-sve zene skorpionke koje poznajem i s kojima sam vezana,meni bliske,nijedna od tih zena nije nasla jakoga muskarca,nego su to muskarci koji se drze njihovih suknji-a one su te sta dominiraju,vode glavnu rijec i nosioci su kuce.
Isto tako sam primjetila kod zena lavova,ovnica i jarceva-vecina zena u tim znakovima su dominantne i sav zivotni teret pada na njih, cini mi se da su to nesretnije zene,ako cemo gledati samo suncev znak.
A sve u svemu danas je malo jakih muskaraca,mislim da je tako uvijek i bilo,samo su zene sutile i bile u sjeni.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:00   #35
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Tinch- slazem se s tobom,sta se tice ove slike skorpiona,mene tu apsolutno nista ne sokira,pa to je samo slika,inace umjetnost i umjetnici su ljudi koji vole sokirati,prikazati neke stvari bizarnim i drugacijim.Svak ima svoj ukus naravno,ali ova slika je ipak uspjela, pa kakva je da je,dize prasinu i o njoj se prica,znaci da je postignut cilj.
Cudnovatost i sokantnost nisu stvar Skorpiona ni Plutona vec Vodenjaka i Urana. Kao i bizarnost i drugacijost. A niti je u skorpionskoj prirodi da dize prasinu i da se o njemu prica, vec upravo obrnuto. Mozda zato slika ne pase Skorpijama.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:02   #36
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pogrešnu?
Možda je naprosto samo MOJA, što ne znači da je pogrešna
nespretno sam se izrazila. Imaš pogrešnu 'astrološku percepciju seksa', a kako privatno doživljavaš seks, u to ne ulazim.
Prirodan seks je Škorpija/Pluton/Mars - i tu nema ništa demonski ni užasno.....užasi i demoni su u Vodenjaku/Uran/Saturn....gdje se pomiču granice...gdje se skreće...u devijaciju....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:30   #37
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Cudnovatost i sokantnost nisu stvar Skorpiona ni Plutona vec Vodenjaka i Urana. Kao i bizarnost i drugacijost. A niti je u skorpionskoj prirodi da dize prasinu i da se o njemu prica, vec upravo obrnuto. Mozda zato slika ne pase Skorpijama.
Da da imas pravo,sjetila sam se moja mama skorpija se sokirala na moj privjesak mrtve skorpije preparirane u kao nekoj plastici,a dobila sam je na poklon od skorpije i moja se mama zgrozila i dosta ljudi na to,dok je meni to bas zanimljivo i okaceno.
Dobro to je mozda moja venera u vodenjaku,mada ne pravi neke vazne aspekte samo sekstile s merkurom,uranom i marsom.
A neke zene vodenjaci koje poznajem,ne vole uopce nista neobicno,dapace cak su mi dosadne i monotone u svemu.
Na kraju mi se cini da su skorpijice mile i drage,dosta osjetljive prirode
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:24   #38
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Cudnovatost i sokantnost nisu stvar Skorpiona ni Plutona vec Vodenjaka i Urana. Kao i bizarnost i drugacijost. A niti je u skorpionskoj prirodi da dize prasinu i da se o njemu prica, vec upravo obrnuto. Mozda zato slika ne pase Skorpijama.
Slažem se.

Totalna bizarnost nema veze sa plutonom,nego sa uranom. On je taj koji ruši konvencije i time dijelom šokira. Sexulanost plutonovskog tipa nema veze sa exponacijom u ikojem smislu,dapače jako je skrivena (i zato dijelom i samozatajna) kao ni sa nastranosti ili mentalno/fizičkom devijacijom,a ta slika bi bila čista mentalna devijantnost(dakle,više uranovski stil).
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 08:54   #39
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

ŠKORPIJA:
[SLIKA OBRISANA]
Ova je slika izazvala dosta reakcija, većinom usmjerenih na njenu devijantnost i bizarnost koja je olako objašnjena devijantnom prirodom Urana. Međutim...

Da je namjera bila samo šokirati i sablazniti, autor slike mogao je komotno na nju staviti i divovskog žohara. Dojam odvratnosti bio bi jednak.
Ali nije, izabrao je upravo škorpiju, pa je ona ipak ovdje glavna tema. Također je prisutan motiv seksualnosti koja se opet primarno veže uz škorpiju. Sljedeći element je povez oko očiju na slici unutar slike. I konačno, ono što zaokružuje sliku je svjetlost - jasna, dnevna, gotovo blještava svjetlost.

Kako se sve ovo može povezati u cjelinu?

Iako škorpije uglavnom ne krasi klasična ljepota, često su magnetično privlačne; posebno je izražajan njihov dubok, prodoran pogled. Bića su noći; tama uspješno skriva njihove tajne i mane, u njoj su u svom prirodnom elementu.
Ne vole površnost, predaju se potpuno, čak do ekstrema i očekuju jednako zauzvrat. Ne prihvaćaju površne odnose, polovična prijateljstva pa lako zaključe da si, ako nisi s njima, protiv njih. Ako škorpija i pomisli da si je prevario, uvrijedio, da je omalovažavaš, na vidjelo izlaze njene negativne strane (koje viši tipovi još mogu donekle kontrolirati, ali si niži tipovi jednostavno ne mogu pomoći):
osvetoljubivost, ljubomora, destruktivnost, okrutnost, fanatičnost, manipulativnost, tvrdoglavost.

Što se može desiti osobi koju je škorpija zavela u toploj, magičnoj noći? Da se osvijesti na danjem svjetlu i spozna pravu prirodu nižeg tipa škorpije, a ova slika upravo to prikazuje: trenutak prije nego će povez pasti s očiju i osoba prvi put kristalno jasno uvidjeti s kim ima posla ali će tada već biti prekasno: otrovni žalac već je nadvijen nad njom spreman za konačni ugriz.

Možda je glavni razlog zbog kojeg se ova slika ne sviđa škorpijama upravo svjetlost koja ne dopušta da se više skrivaju iza paravana noći, u kojoj su sve njihove mane gole i izložene.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 09:16   #40
Evo kako Crowley gleda na Škorpiju putem kroz negov Tarot

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 19.05.2010. at 08:10.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.