Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2004., 00:21   #21
Halogena rasvjeta
Sve ovisi jesu li ti halogene zarulje u reflektoru ili su gole , ili imaju sjenilo , prozirno reflektirajuce ....
Kako je usmijerena rasvijeta ,
Za sto se koristi prostor , itd .
Za sve te stvari postoje propisi , normativi ,....
Pazi postoje specijalni daimeri za obicne zarulje , a drugi tip je za halogene , preko trafoa .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 00:04   #22
Thumbs up

Meni su u sobi od 20 kvadrata dvije samostojece halogene lampe po 300 Wati uperene u plafon i taman je
Regulacija jakosti je ugradjena u njih, ali si 99% vremena na maximumu (ponekad malo zuje kad se smanji napon). Ljeti ih ne koristim jer je ionako prevruće, ali zimi dobro dođu...
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 15:18   #23
Regulaciju mozes staviti i to ne bi trebalo biti problematicno.
Ja sam isto stavio halogene u dijelu dnevnog borvka, ali je probelm sa prejakim svjetlom, tj svjetlom koje tuče u oči. kako god ih postaviš u nekoj situaciji moraš imati direktan pogled u lampu, a to je vrlo neugodno. Sada sam postavio tako da svjetla tuku u zid, pa koristim reflektirano svjetlo sto daje dosta lijepi efekt
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 01:53   #24
Ja u stanu imam samo halogenu rasvjetu. 95 kvadrata tavanskog stana i ukupno 105 (da sto pet) halogenih rasvjetnih tijela ugrađenih na sva moguča mjesta (u podu, bočno u zidovima, stropu, spuštenim djelovima stropa, u uvučenim djelovima zidova...). Stvar izgleda super, naravno trebaš staviti dimere inače nema smisla (namjena takve rasvjete je stvaranje određenog ugođaja). Konkretno u dnevnoj sobi od 50 kvadrata sam stavio 15 usmjerenih halogenki (u zidu na visini od 50cm), 40 ne usmjerenih (tzv. zvjezdano nebo), te 5 u podu. To je spojeno na 6 dimera (preporučam vimar module) po zonama (lijevi zid, desni zid, prednji zid, zvjezdano nebo, pod...).
Inače na 15 kvadrata ti je i više nego dovoljno 6 halogenki ali svakako stavi dimer. Sa dimerima pak može biti problema, naime halogena rasvjeta obično dolazi u paketu sa trafom. To su obično mali elektronski trafoi i u mom slučaju kod dimanja je dolazilo do treperenja rasvjete a samo dimanje nije bilo glatko, te sam morao sve trafoe zamjeniti sa običnima (koji sami koštaju ko cijeli set od 5 lampi sa trafom).
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 17:27   #25
E, Miro, baš sam dobro naišao na ovu temu, Zanima me kako si opterećivao ove module (vimar) (koliki postotak od max.) Kakve si trafoe ugrađivao, Koliko dugo imaš to u funkciji i kako često žaruljice pregaraju? Koliko vata imaju žaruljice u "zvjezdanom nebu" Koliko metara je najdalja žaruljica udaljena od svog trafoa(otprilike), da li "titraju "kada se svetlost priguši? Koliki promjer vodiča za zvjezdano nebo imaš i koliko komada na jednom prekidaču dimmeru? Psotoji li mogućnost kod tih dimmera za izmjenično paljenje?
Eto pregršt pitanja, sve zbog toga jer imam vrlo sličnu situaciju koja je postavljena ali još nije u funkciji (fali novaca), stan u ptkrovlju 55 žaruljica u zvjedanom nebu, a ni moj električar a niti ja nemamo iskustva i točne postavke nego sm sve postavili "onako" da ne fali".
Vjerujem da bi nam tvoje iskustvo pomoglo.
brale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 17:32   #26
E još pitanja: Kako je s potrošnjom struje?
Da li i šta "zuji" ?
Da li jako grije?
Ako su postavljene u knauf da li ga "pale"?
Jesi li zadovoljan?
Eto, svako mi je pitanje jedan problem, pa bih te molio za dogovor.
brale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 19:03   #27
Quote:
m!Ro kaže:
Ja u stanu imam samo halogenu rasvjetu. 95 kvadrata tavanskog stana i ukupno 105 (da sto pet) halogenih rasvjetnih tijela ugrađenih na sva moguča mjesta (u podu, bočno u zidovima, stropu, spuštenim djelovima stropa, u uvučenim djelovima zidova...). Stvar izgleda super, naravno trebaš staviti dimere inače nema smisla (namjena takve rasvjete je stvaranje određenog ugođaja). Konkretno u dnevnoj sobi od 50 kvadrata sam stavio 15 usmjerenih halogenki (u zidu na visini od 50cm), 40 ne usmjerenih (tzv. zvjezdano nebo), te 5 u podu. To je spojeno na 6 dimera (preporučam vimar module) po zonama (lijevi zid, desni zid, prednji zid, zvjezdano nebo, pod...).
Inače na 15 kvadrata ti je i više nego dovoljno 6 halogenki ali svakako stavi dimer. Sa dimerima pak može biti problema, naime halogena rasvjeta obično dolazi u paketu sa trafom. To su obično mali elektronski trafoi i u mom slučaju kod dimanja je dolazilo do treperenja rasvjete a samo dimanje nije bilo glatko, te sam morao sve trafoe zamjeniti sa običnima (koji sami koštaju ko cijeli set od 5 lampi sa trafom).

A tko ti je to radio? poseban neki majstor ili ti sam? Preporuka?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 14:14   #28
Quote:
Pollux kaže:
A tko ti je to radio? poseban neki majstor ili ti sam? Preporuka?
Radile su tri ekipe na tome, prvi su postavili kablove prije montaže knaufa. Moraš naravno znati točno gdje i što želiš (razmještaj prekidača, rasvjete...). Planiraš po setovima (halogenke obično kupuješ u setu 5 ili 10 komada sa trafom). Za prvu halogenku povlači se kabel do prekidača. Ostale halogenke se spajaju serijski od prve (dakle kabel od 1. do 2., od 2. do 3. itd.). Prije prve se spaja trafo. To je cijela mudrost. Dakle sam si isplaniraš tok kablova i veliš električaru kuda želiš žice, inače će ti prodavati razne mudrosti. Nakon završetka knaufa (i kod postavljanja knaufa moraš biti prisutan i znati koja žica gdje izlazi inaće će poslije biti problema) treba samo spojiti te kablove i ugraditi konektore (dobiješ ih u setu) i spojiti prekidače. Halogenke se onda samo priključuju na konektore. Električarima što su završavali trebalo je 2 tjedna da to pospoje (ja bi sam to sada odradio u 5 dana), gubili su se u tome, 5x ispitivali koja žica gdje vodi i sl. te mi uzeli 10 000 kn samo za posao. Ako imaš bar malo smisla odradi to sam, električara uzmi samo da ti spoji glavne vodove.
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 11:21   #29
Halogena rasvjeta

Molim pomoc,

Da li za kupiti ima, i gdje (mozda kakva web adresica?!) halogenke za unutarnju rasvjetu, ali da su po 5 komada na jedan trafo.
Znam da inace imaju setovi sa tri komada na jedan trafo ali meni treba pakung od 5 komada od 35w na jedan trafo.
Da li to postoji i gdje?!
Hvala
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 14:47   #30
Pevec, Bauhaus, Baumax, ..... svaki dućan rasvjete
a ima i više od 5 na jedan trafo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 15:27   #31
Quote:
polly kaže:
Pevec, Bauhaus, Baumax, ..... svaki dućan rasvjete
a ima i više od 5 na jedan trafo
Sto se tice Peveca, tamo nebi kupovao nesto da bas nigdje drugdje nema!
Znas ono...nisam toliko bogat da bi kupovao jeftine stvari!
Bliska rodbina mi tamo radi, pa iz prve ruke znam sto oni prodaju.
U Baumaxu sam vidio setove po 5 komada ali bez trafa, a to necu jer bi po ljetu temperatura u prostoriji sa 40 halogenki po 50w bila neizdrziva (zbog zagrijavanja)
U Bauhausu nema neki veliki izbor, mozda povremeno i dobiju nesto dobro i povoljno ali meni treba sad...
Mislio sam da mozda netko zna za neki specijalizirani ducan gdje imaju dobar izbor, i povoljne cijene...
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 23:57   #32
U svakom boljem centru bi tribalo da ima kupiti posebno trafo i posebno lampe.

A sto se tice bez trafoa da griju vise , .
To ti je netocno , 50W je uvijek 50W , bez obzira jeli tafo ili ne .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 18:04   #33
dapace,

ako ide na trafo onda je manji napon i veca struja sto znaci da ce julovi gubici u vodičima biti veći u slučaju niskonaponskih zarulja nego u 220v varijanti. razlika nije velika ali svejedno
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 12:26   #34
gdje ste kupili neoske lampice za kuhinju? help
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 19:53   #35
ak su one male lampice što idu iznad sudopera onda ih imaš u svakom prosječnom dućanu s rasvjetnim tijelima (čitaj: Pevec, Bauhaus).
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:30   #36
Sjenila-lampe

Molim, ukoliko netko zna, adresu gdje se u Zagrebu mogu dati presvuci sjenila na stojecim lampama (svjetiljkama).Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 17:28   #37
Obrati se kod nekoga oneće biti od privatnih restauratora u Zagrebu. Obavezno ponesi uzorak. i budi spreman neće biti jeftino. U stvari zavisno od starine lampe i materijala koji se koristi. Dali je platno ili papir, pokušaj da to bude barem približno originalu kako nebi izgubio na vrijednosti.
darkovuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 09:41   #38
rasvjeta-pitanje

Htjeli bismo stavit halogenu rasvjetu u većinu stana ali ne želimo spuštat strop i komplicirat s rupama u sadašnjem stropu. Tako su nam rekli da se to radi. Ako su oni lagali, vi me prosvjetlite a ja ću onda rješit s ovim drugim dijelom "mi" .

Našla sam ovaj link i tu piše da su ovi downlighteri nadgradbeni.
Da li to znači da se oni "normalno" montiraju i da nema potrebe komplicirat sa stropom?

Hvala.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 10:02   #39
Quote:
Kyra kaže:
Htjeli bismo stavit halogenu rasvjetu u većinu stana ali ne želimo spuštat strop i komplicirat s rupama u sadašnjem stropu. Tako su nam rekli da se to radi. Ako su oni lagali, vi me prosvjetlite a ja ću onda rješit s ovim drugim dijelom "mi" .

Našla sam ovaj link i tu piše da su ovi downlighteri nadgradbeni.
Da li to znači da se oni "normalno" montiraju i da nema potrebe komplicirat sa stropom?

Hvala.

Ove downlightere možeš montirati na strop bez nekih problema, samo je pitanje kako ćeš dovesti žice do njih....ako to možeš napraviti onda nema problema (a to nije baš jednostavno....ili treba štemat kanalice za žice u stropu ili bušit rupe u što pretpostavljam da nije opcija s obzirom da je riječ o stanu).
Uglavnom ne čini mi se baš trivijalno....

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 10:09   #40
Eto, dakle i te downlightere mogu prekrižit

A oni reflektori i gluposti mi se ne sviđaju
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.