Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 21:34   #81
Obzirom da student vjerojatno nije kreditno sposoban (zaposlen na neodređeno), treba mu netko tko je dakle, sudužnik.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 15:41   #82
Zanima me koliko dana treba da se realizira kredit za troškove studija? Dali banka može već isti dan uplatiti novce na faks ili?
marcelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:09   #83
Quote:
panjina kaže: Pogledaj post

pa me zanima sljedeće pošto je naglašeno da sudužnik je obavezan kod kredita za financiranje studiranja u inozemstvu i da za kredite do 10000€ netrebaju dodatni instrumenti osiguranja, dal to znači da za dizanje studentskog kredita za troškove života ne treba niti sudužnik niti jamac?

Hvala...
ne treba ti ni sudužnik ni jamac jedino ako si stalno zaposlen u RH.


Quote:
marcelus kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko dana treba da se realizira kredit za troškove studija? Dali banka može već isti dan uplatiti novce na faks ili?
realno, od predaje zahtijeva do realizacije kredita traje izmedu 1 i 3 tjedna.
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 15:05   #84
Koliko sam načula, ima u pbz povoljnih kredita
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:35   #85
bokić..imam pitanje..ove godine namjeravam na fakultet i uzela bi studentski kredit,ali ne za školarinu nego za plaćanje autoškole..da li to pokriva taj kredit ili je obavezno vezan uz školarine?
__________________
you'll never see me again,no matter what you do...
diadora17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 00:13   #86
hahahahhahaha, jel ovo neka šala?? ja bi digla studentski kredit ali bih ga spiskala na troškove pijančevanja kad diplomiram. to je tu negdje u rangu s tim. ovo moje je bliže i više ima veze sa studentskim životom. kakva fucking autoškola? stud. krediti služe za troškove STUDIRANJA
je veux87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 13:51   #87
Quote:
diadora17 kaže: Pogledaj post
bokić..imam pitanje..ove godine namjeravam na fakultet i uzela bi studentski kredit,ali ne za školarinu nego za plaćanje autoškole..da li to pokriva taj kredit ili je obavezno vezan uz školarine?
možeš, imaju neke banke kredite za studente pa za troškove življenja, pa onda uzmes kredit od kojeg dobivas recimo 250eura mjesecno i otplacujes si vozacki par mjeseci i super. Erste banka ti ima kao klub za mlade, http://www.erstebank.hr/erste_club_krediti.asp
jedino mislim da nećes uspjeti pronaci nekog da ti isplati punu cijenu vozackog ispita, jer kao što je kolega rekao, teško da će ti dati kredit za nesto ne vezano za faks. ali ovo je super opcija da u par mjeseci otplatis vozacki.
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:22   #88
Jel mi može itko reći da li sudužnik za studentski kredit može biti roditelj koji je u mirovini i nije kreditno zadužen?
Junebug993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:58   #89
Quote:
niko1983 kaže: Pogledaj post
možeš, imaju neke banke kredite za studente pa za troškove življenja, pa onda uzmes kredit od kojeg dobivas recimo 250eura mjesecno i otplacujes si vozacki par mjeseci i super. Erste banka ti ima kao klub za mlade, http://www.erstebank.hr/erste_club_krediti.asp
jedino mislim da nećes uspjeti pronaci nekog da ti isplati punu cijenu vozackog ispita, jer kao što je kolega rekao, teško da će ti dati kredit za nesto ne vezano za faks. ali ovo je super opcija da u par mjeseci otplatis vozacki.
hvala puno
__________________
you'll never see me again,no matter what you do...
diadora17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 17:06   #90
U kojoj banci je najpovoljnija kamata za stroškove studija (školarinu)?

Trebat će mi za sljedeću godinu cca 20000 kuna (nije neka cifra i sad mi je žao što nisam uštedio al šta je tu je), pa ne bi htio da me odrape previše za kamatu
enigmus_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 17:18   #91
Ne znam gdje je najniza kamata, Erste nudi najvise toga u paketu studentskih kredita, vidi na njihovom sajtu ili im posalji mail.
RBA nudi kredit za skolarinu (dakle ne za troskove zivota) i to samo za neke fakseve s kojima ima ugovor.
Za ostale banke ne znam, vidi na njihovim stranicama sve ti tamo pise.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:29   #92
Pozdrav!
Zna li netko mogu li realizirati studentski kredit sada u 7. mjesecu (ili eventualno u osmom)?

Radi se o onim mjesečnim isplatama, neznam kak se točno zove ta vrsta kredita.
Da mi svaki mjesec banka šalje određeni iznos na račun, a ja vračam nakon faksa.

Sad završavam drugu godinu a u 10. mjesecu upisujem treću.
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:46   #93
To bio bio studentski kredit za troskove zivota.
Probaj poslati mail u banku pa vidi sto ce ti reci, mozda ga mozes sada ugovoriti ali neces dobiti lovu prije pocetka akademske godine, dakle 10. mjesec.
Erste banka ima i potrosacki kredit za studente pa pogledaj i tu opciju ako ti treba lova bas sad-odmah.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:01   #94
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
To bio bio studentski kredit za troskove zivota.
Probaj poslati mail u banku pa vidi sto ce ti reci, mozda ga mozes sada ugovoriti ali neces dobiti lovu prije pocetka akademske godine, dakle 10. mjesec.
Erste banka ima i potrosacki kredit za studente pa pogledaj i tu opciju ako ti treba lova bas sad-odmah.
puno ti hvala

znaš možda na koji mail šaljem? tj koja je banka najpogodnija u vezi tog studentskog kredita za troškove života?
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 13:55   #95
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje je najniza kamata, Erste nudi najvise toga u paketu studentskih kredita, vidi na njihovom sajtu ili im posalji mail.
RBA nudi kredit za skolarinu (dakle ne za troskove zivota) i to samo za neke fakseve s kojima ima ugovor.
Za ostale banke ne znam, vidi na njihovim stranicama sve ti tamo pise.
ma za školarinu mi treba (kad će konačno država početi subvencionirati i privatne fakultete, barem one kvalitetne?), oko 20000 kn, pa gledam da najjeftinije prođem
enigmus_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 20:12   #96
Quote:
Običan kaže: Pogledaj post
puno ti hvala

znaš možda na koji mail šaljem? tj koja je banka najpogodnija u vezi tog studentskog kredita za troškove života?
Nemam pojma gdje je najjeftinije, mozda najbolje da obidjes banke oni ce ti rado sastaviti ponudu.
Naravno trebat ce ti netko biti suduznik ili jamac (brat/sestra/roditelj/prijatelj) netko tko je zaposlen na neodredjeno.
Erste ima najvise tih ponuda za studente, cak i potrosacki kredit, a ovo za zivotne potrebe imaju skoro svi, Erste,RBA,PBZ,ZABA..
Mozda ima cak na njihovim stranicama kolika je kamata i ostali uvjeti pa prouci malo.

Sretno!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 16:19   #97
Apsolventi

Zna li netko daju li se studentski krediti i apsolventima?
Naime, meni ne treba neka velika cifra, možda nekih 1000 - 1500€ za troškove studiranja, dok ne završim diplomski i eventualno upišem koji strani jezik.
Daju li se uopće studentski krediti apsolventima?!
khalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:41   #98
Moze li mi netko objasniti taj studentski kredit?
Da li ga ja mogu dic iako sam nezaposlen, na odgodu, i otplacivat nakon 4 godine?
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:52   #99
Ovako studiram fakultet gdje nisam u mogucnosti raditi studentski posao osim preko ljeta sto i radim.medjutim preko godine kada mi novci stvarno trebaju ne mogu. Roditelji mi nedaju niti kune,uglavnom potrebni su mi novci za prezivjeti jos 4 godine. Polazem sve u roku,imam dosta dobar prosjek.e sad zanima me kako se otplacuje studentski kredit tj. Kada pocinje otplata?
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 16:36   #100
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Ovako studiram fakultet gdje nisam u mogucnosti raditi studentski posao osim preko ljeta sto i radim.medjutim preko godine kada mi novci stvarno trebaju ne mogu. Roditelji mi nedaju niti kune,uglavnom potrebni su mi novci za prezivjeti jos 4 godine. Polazem sve u roku,imam dosta dobar prosjek.e sad zanima me kako se otplacuje studentski kredit tj. Kada pocinje otplata?
To i mene zanima jer su nam u srednju došli s jednog od privatnih fakulteta i pričali nam za studentske kredite (to da se otplaćuju nakon završetka studija)... I ja se otišla u banku raspitat za to da bi na kraju ispalo da je poček 12 mjeseci i da se to zapravo nakon godinu dana mora počet otplaćivat! Tak su mi barem one žene tam rekle, a i vidim da ni one baš nemaju prevelikog pojma o tome...
Jel može itko išta više o tome svemu reć? Jel ima kakva odgoda ili nešto već?
Pomoć!
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.