Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 18:38   #41
agava u tkalci, fini spageti
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Old 28.04.2006., 22:46   #42
Peking u Ilici - rezanci s piletinom i curryem
__________________
Never take sides with anyone outside the family
Bonnie C. is offline  
Old 29.04.2006., 09:06   #43
Quote:
Ahab kaže:
Nema na čemu. Probao sam klopat u puno restača u ZG i okolici i, bar kaj se ribljih tiče, Jadera mi je favorit. Za sad. Ak se ne pokvare. Inače, mrzim fancy mjesta. A Jadera to još uvijek nije. Ak si za eksperimentiranje, probaj i Srčeko, na kraju Vinogradske. Promijenio se gazda prije mjesec, dva. Prije sam tam klopal dobar fondue (mesni). Ak klopa i nije first class, ambijent je dobar.
Nego, jel netko jel u Dvorišču u Masarikovoj? Ak niste, ni nemojte. Osim ak vam se ne čeka na konobara pol sata. Klopa je inače OK, posebno bifteki. No moj je, trenutno, apsolutni favorit - Blato. Čošak Gundulićeve i Masarikove. Gableci za popzdit. A ramsteki............ Jedino im je otvoreno vino zakurac.
U Blato su me starci vodili na ribu još dok sam išla u vrtić
Svakako ribu tamo papati! I juhu od paradajza
Ah, uspomene....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 29.04.2006., 10:21   #44
Bila jučer s frendicom u "Canzoni" kod Jezične u Križanićevoj. Papah kanelone s gljivama, neloše bilo. Krasan ugođaj, sehr romantiš. Nakon toga odosmo u "Orijent" kod Kvatrića na kavicu i kolače; ona jela neku diiiivnu tortu od borovnica, a ja podjednako diiivnu od bijele čokolade, punjenu profiterolima.
Lady Grey is offline  
Old 29.04.2006., 15:18   #45
Konoba Pod forticom, Otočac. Par minuta udaljena od autoceste Zagreb-Split, putokazi vode od izlaza sa AC.

Zgodno uređeno, lijepa terasa u hladu. Jelovnik vrijedan truda da ga se cijelog pročita, pored standardnih naziva jela i prijevod na domaći dijalekt. Tako možete naručiti stvari kao što su Sos kaj pali, Obični šnicl, Juva ka je (dnevna juha ), Gusta juva od čepurak, Juva za dicu , Ča teplo prije (topla predjela), Pofane čepurke, Tučji šnicli na žeravki, Orižje, Posni pladanj, Palačinke s mermuladon ili čekuladon, a ako vas je viša, Jela za 4 ili više osob - samo ako se unaprvo bezecira!

Jeli smo pastrve, sa bademima i sa mocarelom, i bile su jako fine. Preporučujem.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.04.2006., 15:20   #46
Quote:
Cats kaže:
Konoba Pod forticom, Otočac. Par minuta udaljena od autoceste Zagreb-Split, putokazi vode od izlaza sa AC.

Zgodno uređeno, lijepa terasa u hladu. Jelovnik vrijedan truda da ga se cijelog pročita, pored standardnih naziva jela i prijevod na domaći dijalekt. Tako možete naručiti stvari kao što su Sos kaj pali, Obični šnicl, Juva ka je (dnevna juha ), Gusta juva od čepurak, Juva za dicu , Ča teplo prije (topla predjela), Pofane čepurke, Tučji šnicli na žeravki, Orižje, Posni pladanj, Palačinke s mermuladon ili čekuladon, a ako vas je viša, Jela za 4 ili više osob - samo ako se unaprvo bezecira!

Jeli smo pastrve, sa bademima i sa mocarelom, i bile su jako fine. Preporučujem.
Konačno nešto zanimljivo.

Otočac kažeš... :gleda kartu i mjeri udaljenosti:
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 30.04.2006., 00:28   #47
[QUOTE=NoWa]s

3) nekidan u "Katedralis" restoranu nasuprot katedrale- dobra usluga, bezvezna hrana. sterilna, male porcije. gnja.i QUOTE]


i meni totalno razočaranje, hrana baš nikakva


bila u maslini. ok. ogromna gužva
naranđica is offline  
Old 30.04.2006., 02:45   #48
Danas "kod Gabreka"-Sanobor,klasično dobro.
Mada bi meni danas bilo dobro bilo gdje jer sam
na kratko prekinula dijetu i samo mi daj jeeesti.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 01.05.2006., 20:54   #49
Subota, BTC Ljubljana, City Park, Meksički restač.
Fajitas za dvoje (combinados), Ensalada Santa Cruz. Jako dobro + odlična cijena. Odličan ugođaj. Super su mi oni sokovi iz automata- za 290 sit piješ koliko hoćeš.
i... (fanfare...) najjebenije palačinke koje sam jela u životu: sa lješnjacima i cimetom, u umaku od vanilije i čokolade. (Chimichangas de oro)

Nedjelja, Ljubljana, pizzeria Fol.. (nešto, meni zvuči kao foliculus ili floscula ) Super ugođaj, ogroman izbor pizza. Turbo previše češnjaka.
pumpkin pie is offline  
Old 01.05.2006., 22:47   #50
U konobi Blato. Nije bilo baš bog-zna kako posebno, ali skroz ok. Opet bi otišla. Zanimljiv prostor, više odjeljaka sa stolovima, potpuno odvojeni jedan od drugih. Jako ljubazna konobarica. Rekla sam da sam u žurbi, pa mi je hrana stigla doslovno za 10 minuta. Tražila sam blitvu bez ulja. I dobila sam ju takvu.
Zadovoljna.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Old 02.05.2006., 00:59   #51
Fife. Hobotnica.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 02.05.2006., 10:34   #52
Bio malo okolo pa da samo spomenem Slavonsku kuću u Osijeku i Dvorac u Iloku.
Saharun is offline  
Old 02.05.2006., 16:32   #53
Quote:
Saharun kaže:
Bio malo okolo pa da samo spomenem Slavonsku kuću u Osijeku i Dvorac u Iloku.
Onda si bio jako davno jer je Slavonska zatvorena već skoro dvije godine. Od kada nam je Geza poginuo.
Ahab is offline  
Old 02.05.2006., 17:27   #54
Danas/Stare grede/dubrovačka pašta.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 02.05.2006., 21:33   #55
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Danas/Stare grede/dubrovačka pašta.
danas, kod tete. Krpice sa zeljem i krmenadli. I zelena salata.
Ahab is offline  
Old 02.05.2006., 21:53   #56
Quote:
Ahab kaže:
Onda si bio jako davno jer je Slavonska zatvorena već skoro dvije godine. Od kada nam je Geza poginuo.
Gle ovako, ja bio kod mog debelog lege i on kaže idemo na fiš, ja rekoh OK, gdje, on reče znaš Slavonsku kuću, ja rekoh da, ali nije li gazda umro, on reče je gazda, ali nije kuhar.
Saharun is offline  
Old 02.05.2006., 22:18   #57
Jebeš fiš bez Geze... Osim toga, eto je, bijah neki dan, lokot na vratima. Ako je kuhar po inerciji i radio neko vrijeme, očito mu nije išlo. Sad se ide kod Arpada u Suzu na čvarke od šarana (Gezin recept, naravno...).
Ahab is offline  
Old 02.05.2006., 22:25   #58
Quote:
Ahab kaže:
Jebeš fiš bez Geze... Osim toga, eto je, bijah neki dan, lokot na vratima. Ako je kuhar po inerciji i radio neko vrijeme, očito mu nije išlo. Sad se ide kod Arpada u Suzu na čvarke od šarana (Gezin recept, naravno...).
A jel ima i rakija od feferona?
Saharun is offline  
Old 02.05.2006., 22:26   #59
brodarica, restoran zlatna ribica /jastog/školjke/brudet/škapmi
grogo bolger is offline  
Old 02.05.2006., 22:27   #60
Uhhhhh... Ono je smrt. Zelena. To se pije za kaznu. I nakon toga te love mrežama...
Ahab is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.