Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 11:43   #41
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Al jos nismo ustanovili smetaju li hemoroidi kod klistriranja
ne smetaju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:12   #42
uf već se vidim u budućnosti,poslije poroda svaki dan promatrat hm,anus ;D dok ih ne dobijem...to je nužno dobit poslije poroda ???
__________________


Ima 7 svjetskih čuda, 6 kontinenata, 5 krakova zvijezde, 4 lista djeteline, 3 svjetska oceana, 2 oka... ali samo 1 si ti!
mala_slatka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 23:39   #43
Quote:
mala_slatka_ kaže: Pogledaj post
uf već se vidim u budućnosti,poslije poroda svaki dan promatrat hm,anus ;D dok ih ne dobijem...to je nužno dobit poslije poroda ???
nije nuzno. ja ih nisam imala u trudnoci a nisam ih dobila niti nakon poroda.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:11   #44
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
nije nuzno. ja ih nisam imala u trudnoci a nisam ih dobila niti nakon poroda.
blago ti se... ja trudnoću uspjela proći bez njih, a sad me izgleda počeli mučiti a sve je normalno...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:49   #45
Ja sam muku mučila s hemoroidima i tvrdim stolicama jaaaaaako dugo, ne pamtim kak ići normalno na wc,uvijek krvi ko u priči, prije 4 godine sam operirala hemoroide IV. stupnja klasično i oporavak je bil strava, bez voltaren injekcija nisam bila mjesec dana, kad sam morala na wc
Nakon toga mi se pojavljivali polipi 2 puta, opet operacije...
Sad sam u 36. tjednu trudnoće i dobro je
A savijet kak se ih riješiti, baš i ne znam... Meni baš ništ jako nije pomagalo kad su uhvatili, ultraproct krema i čepići u kombinaciji su mi bili ok, ali nisam sigurna da se to smije u trudnoći...
Ako ikako možete održavajte redovitu stolicu, mokre dječje maramice a ne papir za guzu i puno sreće za sve nas!
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:57   #46
meni se pojavili 3 tjedna nakon poroda..i trajali sve do sada (3 mjeseca)...pomogla neka krema..ali hrpu sam ih isprobala..
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:25   #47
Unhappy

meni se pojavili u 34. tjednu, dakle prije 3 tjedna, i svaki dan sve gore unatoč prehrani. nemam tvrdu stolicu niti se posebno naprežem, a svaki dan izbijaju novi i sve me strah kako će to izgledati do poroda. mažem s faktu i on pomogne do iduće stolice, a onda ponovno erupcija i to još gora. za sada nema krvi, ali razmišljam da odem kod nekog specijaliste čisto da pogleda jel to ok...
marinero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:47   #48
ja sam se usrećila na drugom porodu, u nijednoj trudnoći nisam dobila ni nakon prvog poroda,sad su me usrećili,ali mislim da sam ih dobila samo zato što su mi izabrali grozan način izgona u kojem sam jako tiskala -na rit-
ali hvala bogu sam jedan unutarni i nakon 2 tjedna ošo ča,mazala sa faktu i to nisam baš bila redovita
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:33   #49
Šta se Faktu smije koristiti u trudnoči?? Za poslije.. valjda se smiju sve

Ja imala prije mjesec dana, negdje u 26. tjednu.. prošli brzo s propolisom, ali opet jučer .. grrr.. Bebonja mi ispritišće crijeva..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:08   #50
i ja muku mičim s njima u trudnoći, a tek poslije poroda... ali našla sam domaći pripravak i zakon mi je. 2 žlice obične vode i 1 žlicu maslinovog ulja. To izmješat i poslije svakog posjeta wc-u bili da je br.1 ili 2. u pitanje, stavit malo te "smjese" na vaticu i obrisat hemiće. Drugi dan nema boli ni ništa. još su tu, ali ko da ih nema...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:40   #51
A šta kažu za onaj Pilex u trudnoći.. navodno je skroz prirodan.. ništa ne nađem na netu..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:26   #52
Ima li ko savjet za unutrašnje hemoroide?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:03   #53
ja sam faktu mast dobila u bolnici 15 tj trudnoce tako da je sigurno bezopasan! I da ponovim ono sto je netko vec rekao prehrana, higijena nakon stolice + faktu moraju dati rezultate! Za unutarnje hemice nemam pojima kaj je dobro! Mozda faktu cepic?! Za unutarnje hemice sam cula da su opasni! A da odes do proktologa?
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:19   #54
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
veli doktorica ako se ne tiska trbušnim mišićima nego ono baš doslovno kako ti znaju reći "kao da kakaš" onda se od tog pritiska znaju pojaviti u porodu.. i ako izgon dugo traje pa beba dugo pritišće u tom dijelu.. onda sami skoče..
I 100% je u pravu!
Ja sam ih tako u porodu dobila i nikad ih se nisam rjesila... sve pomaze (oblozi, kantarion, faktu, prehrana) ali privremeno...
Sad sam u drugoj trudnoci i svakodnevna su mi mora!

Cula sam za kirurski zahvat, ali da se vrate...
je li netko probao one kapsule? (razmisljam da ih pijem poslije trudnoće)
mayamoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:56   #55
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ima li ko savjet za unutrašnje hemoroide?
vidi ovdje, negdje pri dnu teksta imaš recept kako napraviti "domaće" prirodne čepiće..
navodno zbilja pomažu, vrijedi probati...http://ljekovite.blogger.ba/arhiva/2009/04/01/2120529

inače, ljudi oko mene hvale neku mast na bazi propolisa i kantarionovo ulje.
Topla voda navodno nije dobra jer donosi privremeno olakšanje a kasnije se krvne žile od topline još više prošire pa se stvar pogorša.
Kako je rekla autorica teme, prije hladnije nego topla voda..

i jesti hranu sa puno vlakana da stolica bude mekša, da ti ne izaziva dodatnu bol... ( zaboravi kikirki, i tome sličnu hranu jer ćeš prizivat sve svece kad kreneš na wc)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:03   #56
zasad pomaže kombinacija Hemopropina i ulja kantariona.. osjeća se olakšanje..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:56   #57
Meni je najgore što imam tvrdu stolicu i zatvor bez obzira šta jedem, dok sam u prvoj trudnoći imala proljev stalno, a nisam imala hemoroide pa nisam znala kakva je to blagodat
Hvala na odgovorima svakako, a probaću s kantarionovim i nekom kremicom koja se smije koristiti u trudnoći (Hadensa bi valjda smjela)...

P.S: Jučer ovo nisam bila pročitala i jela sam kikiriki. Danas stvarno užas
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:42   #58
Meni je zadnjih par dan katastrofa s tim vragovima Krvi ko u priči na papiru. Jela tu glupu šunku za Uskrs pa mi izgleda otvrdnula stolica i sad umirem od bolova, al imam ju hvala bogu svaki dan redovito. Upravo sam si prepisala sve upute koje ste predložile pa ću vidjeti kroz par dana jel to dobro. držite fige. inače nisam ih imala u trudnoći, dobila nakon poroda nije bilo do sada strašno, ali sad je strašno.4 tjedna nakon.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:50   #59
Ja sam prekjučer dobila te glupe hemiće, po prvi put u životu, odnosno samo jedan u 37 tjednu trudnoće
Ne krvarim, samo me pecka..mažem se s nekom kremom iz apoteke al za sada je malo pomaka
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:11   #60
ja sam prije trudnoće više od 2 god.muku mučila s hemerodidima,pakao je to joj kad se sjetim onih bolova majko mila ništa ne boli tako!!!! (osim možda poroda al za to ne znam još ) nema šta nisam isprobala i na kraju je pomoglo nakon obavljanja nužde ispiranje čak mrvicu hladnijom vodom ,to je ono što me spasilo!!!! sad su se opet pojavili u trudnoći al puno blaži njih rješavam faktu kremom a vidim tu cure pišu da im je doktor istu preporučivao.

Zadnje uređivanje marinella : 10.04.2010. at 21:18.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.