Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 16:50   #81
Imam lavandu (u Slavoniji), kupila sam ju prije 3 - 4 godine i posadila u vrt. Nije joj smetao ni snijeg ni mraz ni ništa slično. Raste kao luda i super miriši. Gledala sam jednom dokumentarac o lavandi u Francuskoj i oni su rekli da postoji lavanda i lavandin tj. kao muška i ženska verzija biljke. E pa sad šta ja imam... Ma nije ni bitno, tako mi je lijep grmić!
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:17   #82
ja imam doma u teglici i moja ne mirisi bas
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:59   #83
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
ja imam doma u teglici i moja ne mirisi bas
Taj problem imam i ja...

Kupila sam je na placu ovaj vikend, odmah je presadila i sljedeci dan vise nije mirisala...

Do cega je to i kako joj pomoci?
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:56   #84
mozda joj treba vremena, lupam?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:25   #85
više sunca, manje vode .... ova mala francuskinja koju sam kupila na sajmu - sva je puna nabubrenih cvatova, ali se cvjetići još nisu otvorili, pa i ne očekujem (još) da zamiriši ...ali, ako malo protrljaš listove .... mmmmm
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:11   #86
Dakle, vise sunca, manje vode, got it!

Hvala, ljudi!
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:00   #87
Da li više sunca, manje vode vrijedi i za uzgoj ružmarina?
Mom puzajućem ružmarinu počele su žutjeti iglice. Kupila sam ga kao mali grmić prije dva mjeseca i zalijevam ga 2-3 puta tjedno.
Dosad je dobro napredovao, pa ne znam što mu je odjednom
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 13:06   #88
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Da li više sunca, manje vode vrijedi i za uzgoj ružmarina?
Mom puzajućem ružmarinu počele su žutjeti iglice. Kupila sam ga kao mali grmić prije dva mjeseca i zalijevam ga 2-3 puta tjedno.
Dosad je dobro napredovao, pa ne znam što mu je odjednom
u načelu da, ali ovo žučenje lišća je ipak nešto drugo a ne od vlage ...ili neka bolest ili si pretjerala s gnojenjem
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:56   #89
Ma nisam ga gnojila uopće.
Možda je i u tome problem.
Povrće gnojim vodom u kojoj su se namakale koprive, a začinsko bilje (majčinu dušicu, mažuran, matičnjak, kadulju, metvicu, bosiljak, kopar) ne gnojim uopće, jer sam smatrala da tim biljkama koje rastu i samoniklo u prirodi ne treba dodatnog gnojiva, a i zalijevam ga manje i rjeđe nego povrće.
Sve ostalo se dobro drži – s tim što mi vlasac nekako sporo i slabo niče – jedini mi je problem s ružmarinom.
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:36   #90
Question

Bok!
dosla sam do ovog dijela foruma trazeci informacije o lavandi.
naime, udajem se 08.09. i zeljela bih imati lavandu na vjencanju. problem je u tome sto lavanda cvjeta u srpnju i kolovozu i svi tvrde da ju necu naci u rujnu. da li je to zbilja istina? znam da je tako u dalmaciji, ali da li je i na kontinentu?
nadam se da cete mi moci pomoci.
hvala!
turchese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:53   #91
Quote:
turchese kaže: Pogledaj post
Bok!
dosla sam do ovog dijela foruma trazeci informacije o lavandi.
naime, udajem se 08.09. i zeljela bih imati lavandu na vjencanju. problem je u tome sto lavanda cvjeta u srpnju i kolovozu i svi tvrde da ju necu naci u rujnu. da li je to zbilja istina? znam da je tako u dalmaciji, ali da li je i na kontinentu?
nadam se da cete mi moci pomoci.
hvala!
U rujnu možeš imati levandu.Nije klasičan tip već dekorativni koji cvijeta duže nego klasična koja se uzgaja kod nas.Cvjetovi su krači i deblji.Javi se krajem 8 mj. i dobiješ buket na poklon od mene.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 20:10   #92
jelsa hvala!
imas pm.
turchese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 14:49   #93
ja bih htjeo samo pitati je li tko od vas probao pusiti lavandu?
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:12   #94
ovaj, a kada bi bilo pametno posadit lavandu u te velike saksije? mislim , možda u prolječe? one sadnicee ima ih malih a i odraslih????
__________________
without stress my life would be empty!!!!!!
rubi 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 17:34   #95
Očuvanje svježine lavande

Već par godina se bavim lavandom ali još nisam imao potrebu konzervirati snopove lavande.
U dućanu francuskog lanca L'Occitane sam vidio snop lavande star nekoliko mjeseci a još uvijek zelene stabljike i ljubičastog cvijeta.

Zanima me kako i kojim preparatima sa postiže ta dugotrajna svježina i očuvanje boje?
El Choro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 00:59   #96
moji grmovi lavande su usred Slavonije prebrodili zimu bez problema(istina, zima je bila prilično blaga). One u vrtu sam zaštitila tek sa par rukohvata suhe slame, a one u posudama na terasi sam smjestila bliže kućnom zidu i posude obložila onom pucketavom folijom. Ovog ljeta su bile ogromni, mirisni,lelujavi, ljubičasti oblaci, a nakon berbe sam stručcima ponosno nadijelila rodbinu i prijatelje, ostalo i za mene.
dotoressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:30   #97
mi imamo lavandu u dvorištu..nikada se nije smrzla..ove godine smo ju obrezali jer se stvarno razgranala..kolko vidim, opet nove rastu...idem danas kupiti materijal i raditi mirisne jastučiće
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:25   #98
Ovo ljeto zapelcala sam lavandu koju sam donijela sa mora, primila se, cak su i listici poceli rasti, medjutim prosli tjedan kak je bilo hladno ujutro u Zg nekako se pokunjila, listici kao da su uvenuli, stavila sam ju u kucu, dal ce se oporaviti?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:16   #99
hercegovačka lavanda

zna li netko koji se kultivar lavande uzgaja u hercegovini? hitno je i bitno..
ichmin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:52   #100
Sjeme lavande

Rado bih na balkonu (zapadna strana) imala jednu veliku teglu od terakote s puuuno lavande. Ima li smisla posijati sjeme (vidjeh ga u cvjećarnici, naime) ili je bolje kupiti grmiće na tržnici?
Začinsko bilje redovno kupujem na tržnici i raste mi kao ludo. S lavandom nemam još iskustava.
I još jedno pitanje. Lavanda u cvatu je ispaša za pčelice, nije li tako? Mogu li očekivati najezdu na 6. katu? Naime, imam psa kojeg izluđuje sva takva avijacija, a ubodi u njušku nisu šala...
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.