Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2008., 15:45   #1
Skolioza

imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 19:59   #2
Postoji tzv. "raindrop tehnika" u aromaterapiji,no savjetovao bih ti da prije no što se upustiš u isto, potražiš reference tj. dokumentirane rezultate tehnike,bar,
po netu.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:12   #3
hvala..možeš l mi napisati nešto više o toj tehnici, naime prvi put za to čujem. hvala još jedanput
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 15:11   #4
Postoji rješenje, ali nije brzo ni jednostavno. Tvoja skolioza (ili kifoza) je dosta velika. Preporučam ti za početak posjet dr. Petru Papuga, možeš mu se javiti i preko net-a www.papuga.si, da se vidi što je razlog tvoje skolioze (bubrezi, slezena), naime suhoća i nedovoljno vlaženje tijela uslijed slabe esencije bubrega, može izazvati grbljenje. Znači prvo treba pročistiti i ojačati bubrege, probaj s đumbiroterapijom (iscjedi žlicu do dvije naribanog đumbira u 5 l prokuhane vode, namoči ručnik, te time istrljaj tijelo, sve u smjeru srca i potom stavi oblog na bubrege 10-15 min). Imaš mnogo vježbi, joga, qigong ili se upiši na ki-aikido. A najviše će ti pomoći u ispravljanju kralježnice kranio-sakralna terapija, pogledaj po net-u što je to.
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 23:59   #5
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
hvala..možeš l mi napisati nešto više o toj tehnici, naime prvi put za to čujem. hvala još jedanput
Pročitaj npr,
link 1

Ne bih ti htio putem foruma preporučavati aromaterapeuta.
(osim sto ti ne bih nikako preporučio nešto tipa odlaska u kozmetičke salone na medicinske tretmane.)
Bilo bi najbolje da se prvenstveno informiraš na netu o samoj tehnici(postoji dosta materijala),načinu primjene,dokumentiranim rezultatima,a nakon toga ,prvenstveno,po preporuci poznatih nađeš terap.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:34   #6
Danaye, oprosti, ali mislim da cvjetnim kapljicama nece rijesiti taj problem. Ovo sto predlaze Armagedonious je mnogo ozbiljnije. Imam prijatelja u Rijeci koji je mnogo tezi invalid (jedna noga mu je kraca za oko 10 cm), pa se uspjesno bavi yogom (cak je i ucitelj yoge usprkos invaliditetu) i doveo je u red cijelo tijelo i um. Nogu naravno nije mogao produziti, ali je ojacao cijelo tijelo i um, tako da mu invaliditet vise ne predstavlja takav emotivni problem. Uz to trebas svakako pokusati nesto s akupunkturom, a u Zagrebu imas vrsnog akupunkturistu kod kojega mozes otici na pregled i terapiju: Ordinacija dr.Reljanovic 01 4814 690
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:33   #7
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
Bok! Postoji tehnika iscjeljivanja koja će ti rješiti tvoj problem bez sumnje.
Informacije ćeš naći na stranici www.thetaway.com . Slobodno kontaktiraj g. Karnu, sigurno će ti pomoći. Iscjeljuje i na daljinu, a ako se želiš najprije dobro informirati...otiđi na temu THETA ISCJELJIVANJE, na forumu.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:45   #8
Raindrop može pomoći, no ono što zaboravljamo je da je takav tretman skup ( s pravom jer ide hrpa skupih esencijalnih ulja) i treba ga ponavljati. Pitanje je da li si suicideboy može to kontinutirano priuštiti , te da li je iz Zg ili nije, jer to nije raširena tehnika. Iako je što se tiče izvođenja prilično jednostavna.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:49   #9
Masirala sam više osoba koje su bile i na operaciji kralježnice i mogu reći da je pozitivan stav o sebi i stanju u kojem jesu, najvažniji. Primjer je (ne jedini) žena koja je imala kralježnicu u S nakon operacije, radi, bavi se sportom rodila je djecu i ne ponaša se i osjeća ni malo hendikepirano. Naprotiv, puna je života i optimizma .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 13:31   #10
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
Koliko imaš godina za početak?

Nadalje, ako drugi kažu da ne vide nikakvu grbu, kako to da ju ti vidiš?
I koliko je ona "velika" u tvojim očima?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:58   #11
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
Heh, a da si vidio moja leda prije (a i danas su jos uvijek prilicno kriva, ali se stvar popravlja).

Ukratko, leda se mogu ravnati, naravno da to traje i nije odjedanput. Ukratko, mozes otici nekom dobrom kiroprakticaru, mogu ti tvoji ukucani pomagati, mozes i ti raditi neke vjezbe koje ce ti polako poceti ravnati kicmu.

Najosnovniji savjeti, pritisci iskrivljenje u obrnutom smjeru (gdje zelis da ide), to naravno radi netko drugi. Lagano masiraj kraljeznjake i "tresi" ih u svim smjerovima, tako da zauzimaju prirodan polozaj.

U svakom slucaju, lijek postoji, nije trenutacan, ali boze moj.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:59   #12
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina za početak?

Nadalje, ako drugi kažu da ne vide nikakvu grbu, kako to da ju ti vidiš?
I koliko je ona "velika" u tvojim očima?
BTW, ja svoju u ogledalu, na fotografijama koje ja ili drugi naprave i slicno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:00   #13
Pokušaj nabaviti dobar zračni madrac od poliuretanske pjene, dovoljno je tvrd da te tjera u pravilan položaj prilikom spavanja, topal, jednostavan za održavanje jer je punjen zrakom pa se čisti sam dok si ti na njemu, a i količina spavanja je vrlo bitna, možeš ga nabaviti gdje i mi, www.pavletic.hr
vroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 15:57   #14
27 stupnjeva je blaga skolioza, ja sam imala preko 70 sa 12 godina.
Da nisi zbog neceg drugog ocajan?
Mozda da potrazis pravi razlog pa ce i liječenje biti uspješnije...
u svakom slucaju uvedi puno fizičke aktivnosti
pravilno se drzi - na taj nacin uvelike smanjujes mogucnost da itko primjeti da imas skoliozu, ali vjeruj mi da to ljudi ne primjecuju - pogotovo ne 27 stupnjeva
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 21:32   #15
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
Već si dobio nekoliko dobrih savjeta a ono što bih ti želio preporučiti je da se držiš energetskih terapija, bilo da je u pitanju "Theta healing" (Goran Karna) ili Biohealing (Zdenko Domančić). Za početak zaboravi kiropraktičare a o operacijama nemoj ni da razmišljaš.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 21:59   #16
skolioza

Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
imam skoliozu, 27 stupnjeva i zbog toga sam pao u bezizlaznu depresiju i stalno se vrtim u krug..nekoliko puta sam se čak i pokušao ubit zbog te jebene grbe..svi mi kažu da nemam nikakvu grbu al ja ju vidim...e sad postoji li alternativa u lječenju skolioza??
molim vas pomozite, očajan sam..
Operaciju zaboravi (licno poznajem dvoje, koji tvrede na nebi otisli na operaciju da su znali kako ce im poslije biti).
Bioenergija - da, ali ces morati biti kod bioenergeticara svaki dan. Jer su se misici sa vremenom promijenili, zbog pogresnog polozaja tijela. Koliko god da ti bioenergeticar makne kraljeznicu, misici ce je opet povuci nazad, jer su neki od njih skraceni. Bioenergeticar mora biti tu da ti konstantno opusta misice. Koliko bi te kostalo - sam bog zna. Znaci -da, ali ako to mozes platiti.
Aroma terapija - nece pomoci kod skolioze.
Kiroprakticar kod prave skolioze isto ne moze pomoci.
Mozda jedina nada - osteopat. Ali ne neki koji je zavrsio jednogodisnji kurs. Prava skola za osteopate (kojima mozes vjerovati) traje 5 godina.
Idealno: osteopat i bioenergeticar zajedno.
quartz3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 22:31   #17
Quote:
quartz3 kaže: Pogledaj post
Operaciju zaboravi (licno poznajem dvoje, koji tvrede na nebi otisli na operaciju da su znali kako ce im poslije biti).
Bioenergija - da, ali ces morati biti kod bioenergeticara svaki dan. Jer su se misici sa vremenom promijenili, zbog pogresnog polozaja tijela. Koliko god da ti bioenergeticar makne kraljeznicu, misici ce je opet povuci nazad, jer su neki od njih skraceni. Bioenergeticar mora biti tu da ti konstantno opusta misice. Koliko bi te kostalo - sam bog zna. Znaci -da, ali ako to mozes platiti.
Aroma terapija - nece pomoci kod skolioze.
Kiroprakticar kod prave skolioze isto ne moze pomoci.
Mozda jedina nada - osteopat. Ali ne neki koji je zavrsio jednogodisnji kurs. Prava skola za osteopate (kojima mozes vjerovati) traje 5 godina.
Idealno: osteopat i bioenergeticar zajedno.
Quartz3, opet se trpaš u područje koje ne poznaješ dovoljno. Bioenergija i djeluje na taj način da uspostavlja energetsku ravnotežu u mišićima s obje strane kralježnice i na taj način ispravlja kičmu. Naravno da nema potrebe da se posjećuje svakodnevo bioenergetičar jer, nakon prve seanse, kad ti zapamti lik, sve ostale terapije može da ti odradi na daljinu. A što se tiče koštanja, kod svih "pravih" bioenergetičara, cijena tretmana je stvar procijene pacijenta, koliko misli da mu to vrijedi. Da li je neko pošten i plati koliko mu stvarno to vrijedi ili onoliko koliko može da plati, ili, misli da je pametan ako postupi lukavo pa ne plati ništa, već je stvar karaktera.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 23:07   #18
Dobra večer.
Bila bi Vam zahvalna ako mi netko može reči o iskustvu s dr.Kovačem.Čujem i dobrih i loših komentara tako da sam u dilemi.Zahvaljujem!
zabrinuta34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 08:10   #19
postoji li netko tko je ispravio skoliozu,u krajnjem slučaju da nije otišla u još gore stanje,nakon ortoze i vježbanja?
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:53   #20
Moja ako ništa drugo nije pogoršala se (radim samo vježbe i to ne neke ciljane za skoliozu nego općenita yoga praksa), skoliozu imam od detinjstva odnosno prvi put sam čula za nju u školi, sada sam u srednjim godinama. Jedino po čemu osjećam skoliozu da mi nije jednako udobno nositi torbicu na pravom i lijevom ramenu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.