Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 17:20   #1
The Road (2009)

http://www.imdb.com/title/tt0898367/

dakle film je bio najavljen za kraj 11 mjeseca ove godine,zna li itko išta o filmu,traileru kojega nema nigdje,ili očito nije izašao...priča mi se čini dosta napetom

"Post apokaliptična saga o putovanju oca i sina na sigurno,popračena napadima bandi i kanibala",ekraniziran prema istoimenoj knjizi Cormaca McCarthyja prema kojoj snima redatelj John Hillcoat(The Proposition),tj snimio

zna li itko išta o tome filmu,glumačka postava nije loša a niti sama radnja filma...hm načuo sam da je premjera otkazana za početak 2009??!?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:03   #2
The Road (2009)

Na 'Cesti' s Viggom Mortensenom



I dok je ekranizacija četvrtog nastavka Mad Max franšize, prema svemu sudeći, neslavno propala prije negoli je i započela, postapokaliptični filmovi i dalje se snimaju. Naime, ove godine u kina stiže filmska adaptacija Pulitzerom nagrađenog romana The Road, autora Cormaca McCarthyja, s Viggom Mortenesnom (Gospodar prstenova, History of Violence, Eastern Promises, Appaloosa) u glavnoj ulozi.

Radnja filma prati putovanje oca i sina razrušenom Amerikom u periodu od nekoliko mjeseci, na putu prepunom opasnosti. Hladnoća se uvlači u kosti, nebo je stalno oblačno, tamno, a snijeg koji pada je prljav. Njihovo odredište je obala, no ne znaju što ih tamo čeka. Nemaju ništa, izuzev odjeće na sebi, nešto hrane i pištolja kako bi se obranili od bandi koje lutaju divljinom.

U filmu uz Mortensena nastupaju Robert Duvall, Charlize Theron, Guy Pearce, Garret Dillahunt i Kodi Smit-McPhee, a režiju potpisuje John Hillcoat (The Proposition). Premijera filma prvotno je planirana za prosinac prošle godine, no pomaknuta za nekoliko mjeseci kako bi se izbjegla konkurencija s naslovima koji pretendiraju na Oscare. Podsjetimo, McCarthy je autor i romana No Country For Old Men, prema kojemu su braća Coen snimili istoimeni film koji je prošle godine osvojio letiri Oscara, uključujući i onaj za najbolji film.

Budžet filma iznosi 20 milijuna USD, a novi datum premijere još uvijek nije objavljen.

Slike:



Službeni site
IMDB profil filma
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 19:02   #3
oćito da su ljudi malo upučeni u ovaj film,ja sam temu postavio već prije mnogo ali nitko nije odgovorio
vidim da ima barem netko koga zanima,radnja mi se čini ok a vidjeti čemo kakva če biti ekranizacija
film sam sa nestrpljenjem očekivao,premijera je bila za 11 mjesec 2008.pa je odgođena do daljnjega
na jednom se forumu navodi 2 mjesec 2009.

inače imam istoimenu knjigu The road u audio formatu,i mogu reći da je dosta interesantna

ovaj film prikazuje tj knjiga upravo ono što sam ja tražio u nekim postapokaliptičnim filmovima,orijentira se na ljudske osječaje i sentimentalnost

tipičan primjer-Otac kod sebe ima revolver sa dva metka(za sebe i sina),u slučaju da zagusti do te mjere,ljudi su se toliko uništili,sebe i prirodu da jedu sami sebe,bande kanibala
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:33   #4
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
film sam sa nestrpljenjem očekivao,premijera je bila za 11 mjesec 2008.pa je odgođena do daljnjega
na jednom se forumu navodi 2 mjesec 2009.
Yap, razmišljalo se oko datuma premijere studeni-prosinac pa se na kraju odustalo. I ja sam na nekoliko mjesta vidio kako bi premijeru mogao doživjeti u veljači, ožujku.

Inače, jednog od negativaca u filmu glumi Garret Dillahunt, poznat po ulogama u SF serijama The 4400 i Terminator: The Sarah Connor Chronicles. U Sarah Connor glumi Cromartiea, odnosno odnedavno Johna Henryja. A glumio je i u No Country For Old Men te The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford.

general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:34   #5
interesira me ta tmurna atmosfera,a posebno ta kisela kiša i prljav snijeg,što filmu i daje dozu očaja(ogoljela stabla),inače charliz teron glumi majku jednog od glavnih glumaca,koja se ubila netom nakon nuklearne katastrofe uvidjevši u kakvom če stanju biti svijet nakon primirja,gledati ćemo je u flashbackovima

naime još jedna stvar mi je u priči interesantna,otac cijelo vrijeme krvari želječi udovoljiti sinu(odvesti ga na sigurno) ne prepušta se,priča se inače odvija deset godina nakon katastrofe

inače u filmu bi trebalo biti i par po meni neprimjerenih,snuff scena,no o tome čemo kada pogledamo film

mogli su barem nekakav trailer izbaciti,a ne ovako,držati u neizvijesnosti
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:43   #6
prije par dana sam počeo čitat roman, zasad me nije oduševio, no vidjet ćemo...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:38   #7


__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:52   #8
može li se saznati odakle ti ovih par sličica viška?
šuška li se uopče nešto oko početka premjere filma,nema niti trailera

koliko sam shvatio,te ako film donekle prati radnju romana,boje u filmu bi trebale biti svedene na minimum a podneblje bi večinu vremena kao i krajolik trebali biti sivi
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:56   #9
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
može li se saznati odakle ti ovih par sličica viška?
šuška li se uopče nešto oko početka premjere filma,nema niti trailera

koliko sam shvatio,te ako film donekle prati radnju romana,boje u filmu bi trebale biti svedene na minimum a podneblje bi večinu vremena kao i krajolik trebali biti sivi

Naletio sam na njih OVDJE
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:58   #10
čim se počelo šuškati lagano novim slikicama,scenama mogla bi se očekivati i skora premjera filma
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:01   #11
pročitao roman do kraja, nije me se dojmio...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:31   #12
The Road is finished!!

Quote:
Hey FOOLS! I was able to have a quick chat with producer Steve Schwarz yesterday, I asked him what the progress of The Road was and while he couldn't say much about the film he has confirmed the film has just been finished.
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:38   #13
super, bas me zanima kak ce to izgledat.

btw, jel gledo ko hilcoatov ghosts...of the civil dead?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:52   #14
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
hočemo trailer!
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 16:06   #15
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
hočemo trailer!
LOL...a kad bude, bit će...ne mogu ja sad zmislit nekaj hehehe
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 10:30   #16
Concept art



I još hrpa crteža OVDJE
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:52   #17
Zašto sam ja bio uvjeren da je otac Christian Bale?! Jel to bilo u planu ili sam ja lud?
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 15:13   #18
Pričitao knjigu i ostao posve ravnodušan jer su opisi nikakvi. Film djeluje zanimljivo radi apokaliptičnog ugođaja,pa u ovom slučaju vrijedi ona stara kako slika govori tisuću riječi.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 15:46   #19
na IMDB-u piše da je premijera tek u oktobru.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:08   #20
Quote:
BadSeed kaže: Pogledaj post
Zašto sam ja bio uvjeren da je otac Christian Bale?! Jel to bilo u planu ili sam ja lud?
Možda zbog ove sličnosti...


__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.