Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 17:07   #41
Ne pripremam se ništa..gledam obično filmove i serije, bilo na normalnom engleskom, ili na british...tako da mi je to jedina vježba koju imam
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 17:27   #42
hm...brine me sve osim mog znanja engleskog: koncentracija, di ću sjedit u učionici, kašljanje i kihanje kolega, kvaliteta zvuka na liniji, moj sluh....uffffff. Puno toga se mora poklopit
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 17:28   #43
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
hm...brine me sve osim mog znanja engleskog: koncentracija, di ću sjedit u učionici, kašljanje i kihanje kolega, kvaliteta zvuka na liniji, moj sluh....uffffff. Puno toga se mora poklopit
potpis


ja sam na probnoj jedva čula, a bili smo u malim učionama.. kak če to funkcionirat u dvoranama na faksu neznam
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 11:20   #44
Mene brine krčeći radio u našoj školi.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:05   #45
Jel znate kako ide bodovanje?

Piše tamo u ispitnom katalogu kako svaki dio ispita nosi 1/3 bodova.
Pa jel onda ide ovako:

npr. ako netko ostvari na prvom dijelu 35 od 40 bodova
35/40 = 0.875 pa se to množi sa 1/3 i sa 100 (jer je postotak ) i dobije se da u prvom dijelu dobiva 28.875 bodova

ako na eseju dobije recimo 17 od 20 bodova
17/20 = 0.85 pa se to množi sa 1/3 i sa 100 i dobije se u eseju 28.33 boda

i na zadnjem dijelu ako dobije 20 od 25 bodova
20/25 = 0.8 pa se i to množi sa 1/3 i sa 100 i dobije se u zadnjem dijelu 26.6 bodova

i to je ukupno 83.805...
od 85 bodova koliko ukupno test ima, to bi bilo oko 98% što mi se čini malo nemoguće...

ili se jednostavno zbroje svi bodovi 35 + 17 + 20 = 72, podijeli se sa 85 i dobije se ukupan postotak oko 84.7 (samo što onda nije poštovano ono pravilo da svaka cjelina nosi 1/3 bodova)?

ispričavam se na podužem postu, ali stvarno mi nije jasno
__________________
Sorry, blonde moment :D
BooBoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:21   #46
Quote:
BooBoo kaže: Pogledaj post
ili se jednostavno zbroje svi bodovi 35 + 17 + 20 = 72, podijeli se sa 85 i dobije se ukupan postotak oko 84.7 (samo što onda nije poštovano ono pravilo da svaka cjelina nosi 1/3 bodova)?
Meni se logicnije cini ovako. Jer mislim da se to da svaka cjelina nosi 1/3 bodova odnosi na to da svakom cjelinom mozes ostvariti trecinu ukupnih bodova. To je ispit iz engleskoj, jedna cijelina, pa bi trebali tako i bodovati.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:24   #47
Quote:
BooBoo kaže: Pogledaj post
ispričavam se na podužem postu, ali stvarno mi nije jasno
Pisanje - 20 bodova
Čitanje - 40 bodova
Slušanje - 25 bodova

Ukupno 85 bodova.

Što nije jasno?
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:40   #48
Ma zbunjivalo me ono što svaka cjelina nosi trećinu bodova

ok, hvala na odgovorima
__________________
Sorry, blonde moment :D
BooBoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:57   #49
Quote:
BooBoo kaže: Pogledaj post
Ma zbunjivalo me ono što svaka cjelina nosi trećinu bodova

ok, hvala na odgovorima
To je samo okvirno 1/3.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:33   #50
Ja ću na jubitou sa zadovoljstvom pogledat par epizoda Monty Pythona i Blackaddera.. :klap:
rainy_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:09   #51
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
jao,mi u školi imamo tak glupe linije,il je tiho da niš ne čuješ ili ako skroz pojačaju onda je sve onak prejako s basom i svim mogućim,a kak i nebi,staro 100 godina,lol..strašno
a jao mi stariji maturanti nit vidili nit čuli te ¨linije¨ pa ćemo svejedno pisati kao i vi.
__________________
Pa razmjenjujem mišljenja u tome sam odličan-Ti Dam Ti Dam Ti Dam-štrumpfastično običan.
leopardica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:12   #52
ovime sam htjela reći da su neki od vas slušanje uvježbavali tjednima,a neki od nas će doći i prvi put tako nešto čut.
__________________
Pa razmjenjujem mišljenja u tome sam odličan-Ti Dam Ti Dam Ti Dam-štrumpfastično običan.
leopardica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:15   #53
Quote:
leopardica kaže: Pogledaj post
ovime sam htjela reći da su neki od vas slušanje uvježbavali tjednima,a neki od nas će doći i prvi put tako nešto čut.
odeš na stranicu moja matura i na ncvvo i poslušaš ono s probne i nacionalnih i čut ćeš točno koliko smo i mi u školi čuli..

ovo na moja matura je fakat dobro jer ima puno toga,mi smo par puta u školi,nešto sam ja doma i ima i težih i lakših i prilično je korisno..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:18   #54
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
odeš na stranicu moja matura i na ncvvo i poslušaš ono s probne i nacionalnih i čut ćeš točno koliko smo i mi u školi čuli..

ovo na moja matura je fakat dobro jer ima puno toga,mi smo par puta u školi,nešto sam ja doma i ima i težih i lakših i prilično je korisno..
znam da ima
al ipak se osjećam zakinuto jbga
__________________
Pa razmjenjujem mišljenja u tome sam odličan-Ti Dam Ti Dam Ti Dam-štrumpfastično običan.
leopardica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:34   #55
Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
Bit će uglavnom Queen English (RP), ali sigurno će ubaciti i američki i australski izgovor, tako da se pripremite na to. Najgore je što to Hrvati čitaju koji ne znaju odglumit taj izgovor kako spada pa to na kraju zvuči smiješno i nerazgovjetno. Cockneya (ako uopće znaš što je to) nikad nije bilo niti će biti jer on ne spada u standardni izgovor tako da to ne smiju staviti.
a sto smo ozbiljni jbt nebrini ti za mene, znam ja vrlo dobro sto je cockney

leopardice ne tribas se osjecati zakinuto jer mi u skoli nismo uopce imali ovakve ispite slusanja, a virujem da je tako bilo i u puno drugih skola
zadranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:59   #56
skinula sam "primjer ispita iz 2009." i isprintala i skužila da nema zvučni zapis -.-' ili ga ne mogu pronać :S nije mi jasno
mariposa violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:02   #57
Quote:
mariposa violet kaže: Pogledaj post
skinula sam "primjer ispita iz 2009." i isprintala i skužila da nema zvučni zapis -.-' ili ga ne mogu pronać :S nije mi jasno
nema tj ima al je napisano riječima,al nema za slušatt hh
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:27   #58
ovo će opet biti glupost,
-kao oni tip što se penje na vulkane
-kao grof axelrode
- kao Nora
- kao surečenice

i bezbroj ostalih gluposti koje ne testiraju znanje. Ne znam uopće šta testiraju.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:30   #59
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
ovo će opet biti glupost,
-kao oni tip što se penje na vulkane
-kao grof axelrode
- kao Nora
- kao surečenice

i bezbroj ostalih gluposti koje ne testiraju znanje. Ne znam uopće šta testiraju.
hahah jooooooj.. užas je bio, da
ps - axelrode i nora su meni stvarno bili laki, valjda sam manjina
surečenice hm.. e to je meni isto bed, da..

al evo, da nisam off, samo da kažem da se i ja bojim da ne bude neki debilan text kao taj s vulkanima, di je sve manje više bilo dvosmisleno i moglo se odgovorit s 2, 3 odgovora na jedno pitanje.. nek daju neš konkretno, tipa onaj azil i svi sretni i zadovoljni
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:35   #60
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
a:
ps - axelrode i nora su meni stvarno bili laki, valjda sam manjina

al evo, da nisam off, samo da kažem da se i ja bojim da ne bude neki debilan text kao taj s vulkanima, di je sve manje više bilo dvosmisleno i moglo se odgovorit s 2, 3 odgovora na jedno pitanje.. nek daju neš konkretno, tipa onaj azil i svi sretni i zadovoljni
Je i ja sam to uglavnom točno rješija, stvar je u dvosmislenosti.
Pitanje trebaju biti ili znaš ili neznaš, a ne znaš/neznaš, moš nekako zaključiti pa imati sreće da si od dva točna izabra točniji.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.