Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 14:22   #1
Stariji kompakt, preporuka?

Nećakinja se zainteresirala za fotografiju, kako je zapravo još dijete i iznos koji joj roditelji mogu izdvojiti je mali, molio bih za preporuku za neki stariji kompaktni fotić.
Kompaktni zato jer će joj biti lakše za nositi ga uvijek sa sobom.

Znam da je nekad bilo jako dobrih fotića koji se sad možda na Njuškalu mogu naći za šaku kuna, 200-300, limit je svakako na 500 kn.

Bitno je da ima tražilo, čim više ručnih podešavanja, solidnu optiku ... Inače dijete se najviše oduševljava portretima, ljudi, životinje i macro fotografijom cvijeće, gljive, bube, pa neka preporuka ide u tom smjeru.

Ako preporuka bude Hvala
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 14:36   #2
Za 500 Kn jakooo tesko po ovim kriterijima...za 1000 Kn, a vjerovatno bi se cijena mogla korigirati na mozda 800-900 Kn se nadje vec ovako nesto:

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fot...oglas-15459152


Zadovoljava sve kriterije osim cijene koja jednostavno nije realna za to sto se trazi.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:03   #3
Ok, znači znači Canonova G serija.
Ima li šta u konkurentskih brandova u tom smjeru da bi bilo vrijedno spomena?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:23   #4
http://www.njuskalo.hr/digitalni-fot...oglas-16973311

Možda bi ovo odgovaralo. Nedavno je bio i Fuji sa PASM modom i 1/2,3" senzorom slične cijene.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 10:31   #5
Ja bih ti prepopručio neki od Canon Powershot A-serije, npr A610 kao ovaj http://www.njuskalo.hr/digitalni-fot...-oglas-9478206 Taj oglas je istekao, ali možda se pojavi još koji,
arnof is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:27   #6
Mislim da je pametnije za 300 Kn vise uzeti kvalitetniji Canon G9 koji je usput i 2 godine mladji model.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:41   #7
Da, mislim da ipak nišanimo nešto iz A serije da je očuvano i da radi. Uklapa se u proračun.
Ne sumnjam da je G iskorak na bolje, ali ...
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:08   #8
Ja bih preporučio Fuji Finepix F30 ili F31. Na ebayu se dobije za 400-500kn.
Model 6.3mpix, deset godina star, senzor 1/1.7"
Veoma brz na paljenju i okidaču, baterija za oko 400 fotki.

Za 400 kn ne može se naći ništa bolje.

Jedina mana su rijetke i skupe Xd kartice, ali po toj cijeni može se dobiti s karticom pa to nije problem.

Već sam pisao o Finepix F seriji. Ali možda izgleda čudno u vrijeme 24mpix senzora preporučati stari 6mpix, pa da argumentiram test-slikama.

Kakav je deset godina star 6.3mpix 1/1.7 senzor u odnosu na suvremeni 16mpix 1/2.3 kompakt?

Usporedit ću ga s novim Panasonic TZ58, 16 mpixa, iz prostog razloga što ga imam. Ukupno je Panasonic bolji fotić zbog ultra zooma, stabilizacije, raznih efekata kao npr. panorama, HDR, izbor fokusnih zona, 10 fps okidanja i cijena mu je znatno viša, oko 200 eur.

Evo test slika:

Fotkano je na ISO1600.
F31 ima prednost blende f2.8 ali Panasonic ima stabilizaciju pa kompenzira brže okidanje Finepixa.





Slike su slične kvalitete. Koja je bolja?

Radi bolje usporedbe, izvadio sam detalj. Iz Finpixa 100% crop, a pošto je Panasonicova slika mnogo veća, prije vađenja cropa normalizirao sam je na istu rezoluciju.





Koja je bolja?

Još jedna napomena. Sa F31 fotkao sam jednu fotku, a s Panasonicom 3 pa izabrao najbolju. Gore je Panasonic a dolje je Finepix F31.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.