Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 17:16   #821
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
u gradu sam nabasala na jednu zenu koja ima bebu staru 4,5 mj koja je molila za pomoc. Rekla je da ju je muz izbacio i da zivi s bakom i da prima 300 kn socijalne pomoci za bebu. Jadna beba je sad bolesna a inace je na kravljem mlijeku (koje kaze nece jesti) ponekoj kasici. Nema za pelene, robicu, za hranu - uglavnom uzas. Mi smo joj kupili nesto robice i pelena i obecala sam joj donijeti hrane (zena me molila ulje, secer bilo sto od hrane) za Bozic. Kaze da je iz okolice Karlovca. Ovo sto sam Vam napisala to mi je ta zena rekla i dala mi je broj mobitela da ju nazovem i donesem za Bozic. Ukoliko zeli netko toj zeni pomoci neka mi se javi na PM i ja cu mu dati ime i mobitel (nista drugo ne znam (ni prezime ni adresu). Hvala
budite jako oprezni s ovakvim pricama jer se uglavnom radi o profi zicanju
(pogotovo ako su iz drugog grada dosli prositi)

na ovakvu identicnu situaciju su naletile kolegice iz jedne druge udruge, natovarile pun auto hrane i svega i ponudile zeni da je odvezu u karlovac kod kuce... kad su dosli u karlovac zena je inzistirala da je ostave negdje daleko od navodne adrese ali one su je htjele odvesti skroz jer je stvari bilo puno
ona je demonstrativno izasla iz auta i zbrisala
naravno, nije im dala ni prezime ni adresu ni ikakve dokumente (pretpostavljam da je i ime bilo izmisljeno)
ta ista i dalje operira po zagrebu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:43   #822
ljudi, molim vas da ne nasjedate na ovakve price, i da na ovoj temi ne zicate pomoc (novac, stvari) u ime drugih ljudi.
Pogotovo ne u ime ljudi koje uopce ne poznajete.

razumijem dobre namjere, no kroz dobre namjere ima i previse zlouporaba, pogotovo u predblagdansko vrijeme
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 09:16   #823
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
budite jako oprezni s ovakvim pricama jer se uglavnom radi o profi zicanju
(pogotovo ako su iz drugog grada dosli prositi)

na ovakvu identicnu situaciju su naletile kolegice iz jedne druge udruge, natovarile pun auto hrane i svega i ponudile zeni da je odvezu u karlovac kod kuce... kad su dosli u karlovac zena je inzistirala da je ostave negdje daleko od navodne adrese ali one su je htjele odvesti skroz jer je stvari bilo puno
ona je demonstrativno izasla iz auta i zbrisala
naravno, nije im dala ni prezime ni adresu ni ikakve dokumente (pretpostavljam da je i ime bilo izmisljeno)
ta ista i dalje operira po zagrebu
karlovac???????????...dali ta zena ima malog deckica i i dosta je mlada i mrsava????
mir@so is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 16:47   #824
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
budite jako oprezni s ovakvim pricama jer se uglavnom radi o profi zicanju
(pogotovo ako su iz drugog grada dosli prositi)

na ovakvu identicnu situaciju su naletile kolegice iz jedne druge udruge, natovarile pun auto hrane i svega i ponudile zeni da je odvezu u karlovac kod kuce... kad su dosli u karlovac zena je inzistirala da je ostave negdje daleko od navodne adrese ali one su je htjele odvesti skroz jer je stvari bilo puno
ona je demonstrativno izasla iz auta i zbrisala
naravno, nije im dala ni prezime ni adresu ni ikakve dokumente (pretpostavljam da je i ime bilo izmisljeno)
ta ista i dalje operira po zagrebu
hvala na upozorenju.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ljudi, molim vas da ne nasjedate na ovakve price, i da na ovoj temi ne zicate pomoc (novac, stvari) u ime drugih ljudi.
Pogotovo ne u ime ljudi koje uopce ne poznajete.

razumijem dobre namjere, no kroz dobre namjere ima i previse zlouporaba, pogotovo u predblagdansko vrijeme
ok slobodno izbrisite post. Ja sam ispricala pricu i nudila broj citiram samu sebe. Ukoliko zeli netko toj zeni pomoci neka mi se javi na PM i ja cu mu dati ime i mobitel (zicanje mi zvuci too much jer ja ne bih preuzimala nikakve stvari a kamoli novac niti bila posrednik) pa je netko mogao provjeriti da je stvarno htio pomoci jel...

Quote:
mir@so kaže: Pogledaj post
karlovac???????????...dali ta zena ima malog deckica i i dosta je mlada i mrsava????
ne zena ima curicu

uz duzno postovanje svima nitko me nije kontaktirao da uzme broj i nazove tu zenu pa da je pita (nitko tu nije glup pa da ne bi odmah skuzio) ili ucini nesto vec su samo svi skocili.... da zivimo tu di zivimo i da puno ljudi je profi ziceri i da treba biti oprezan no bez ikakvih dodatnih informacija odmah otici u negativu - nemam komentara. Jos jednom molim izbrisite post.
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 23:08   #825
Question pozdrav

nazalost,uvjek če zbog prevaranata i ljudi sumnjičavih prema svemu postojati zlobni komentari.ja sam imala par dobrih duša koje su mi se javile i jako mi pomogle,a bilo je i zlobnih komentare,prozivjela sam največe zivotne boli koje ljudsko biće moze podnjeti,gubitak prvog djeteta,smrt mojih mladih roditelja,brak sa tiraninom i zlostavljačem iz kojeg sam pobjegla sa svoje dvoje djece,al koji me uništio u svakom smislu,a pogotovo financijskom,danas polako stajem na svoje noge,uz pomoč djece,korak po korak,al još je preteško pogotovo financijski a pogotovo psihički zaboraviti tragedije i traume,,,,teško je dočakati bozić bez bora i bogatijeg stola jer si imao prioritet platiti struju i telefon da ti ih ne isključe po ko zna koji put opet,a pomoči niotud,kazu da zalost,kao ocean,duboku i mračnu,veču od svih nas,umanjuje vrijeme.....a kako je umanjuje kad i dalje zaboli toliko da ne mozeš da dišeš....
__________________
ko se nije rodija s dišpetom u sebi,ne moze zajebati sve zivotne bure i oluje
Samo Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:11   #826
Teško da se savjet i upozorenje forumašima da dobro provjere situaciju prije nego daju pomoć u bilo kojem obliku može nazvati "zlobnim komentarima". Naravno da se treba pomoći ako se može, ali uvijek će, nažalost, biti ljudi koji žele iskoristiti tuđu dobrotu. Bolje je dvaput provjeriti i usmjeriti pomoć onima kojima je stvarno potrebna, zar ne?
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 16:31   #827
Neka mi se na pp javi kome treba ženska roba M veličine (maice, hlače, zimske jakne). Samo poštarina vaša
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:26   #828
Ukljucite se u nasu humanitarnu akciju kojoj je 24 sata medijski pokrovitelj - pomognite nekoj od ovih 10 obitelji.

http://www.24sata.hr/news/pomozite-n...lagdane-291989
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:24   #829
zna li netko obitelj na rijeckom podrucju da treba pomoc ?? hvala
noone1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 19:25   #830
U organizaciji udruge Avadhuta i Vege restoran-kluba Chandra, u subotu, 8.12.2012. u 10:30 sati, ispred gradske tržnice u Karlovcu bit će održana humanitarna akcija 'Ručak za sve'. Besplatno će dijeliti oko 500 toplih vegetarijanskih obroka za građane Karlovca. Ovo je prva od dvije takve akcije u prosincu, a cilj je pomoći ljudima u ovo doba krize te obavijestiti o ovom događaju one kojima je to najpotrebnije. (udruga-kameleon.hr)
boduair is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 01:23   #831
U sklopu projekta iz kolegija Menadžment promjena na EFZG-u ja i par kolega promičemo dom za djecu bez adekvatne roditeljske skrbi u Vugrovcu (Caritas Zagrebačke nadbiskupije, kuća sv.Franje- Vugrovec). Primjetili smo kako je ogranak Vugrovec zapostavljen što se tiče donacija i akcija (možda zbog lokacije), pa želimo ljude osvijestiti o problemima te djece. Napravili smo facebook stranicu, molim vas da je lajkate kako bi se projekt proširio, a ako ste u mogučnosti možete im uplatiti koju kunu na ŽR 2360000-1101340277 (poziv na broj: 01700), ovaj poziv na broj je jako bitan jer označava kojem ogranku Caritasa novac ide.

Ovo je naša facebook stranica http://www.facebook.com/pages/Na%C5%...301?ref=stream

Ovo je stranica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije http://www.czn.hr/UslugeSocijalneSkr...px?ClanakID=21 na kojoj je vidljiv broj ŽR (ne zaboravite poziv na broj!)


U ovom projektu surađujemo s gospođom Ivanom Vincek Kovačić, voditeljicom kuće sv.Franje


Hvala vam na potpori, bilo novčanoj, bilo u obliku like-a stranice na facebooku
dubravagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:32   #832
zeljela bih nekome donirati knjige, vecinom su kiosk izdanja, ali ima i vrijednih naslova medju njima, preporucite mi najbolju adresu; dom, knjiznice, skole..., negdje u dalmaciji; zadar, sibenik, split...
__________________
Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv...
yaniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 14:33   #833
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
BOŽIĆNA AKCIJA!
Početak je 12.mjeseca,pa tako započinje i vrijeme došašća.Vrijeme je pripreme za Božić,a i vrijeme da preispitamo svoju savjest i probudimo svoju milostivost i plemenitost.Neka vam Bog podari u vrijeme ovog došašća blagonaklonost prema onima koji su u potrebi.Danas počinjemo prikupljati živežne namirnice za Božićne pakete.Ukljućiti se možete doniranjem namirnica ili donacijom novčanog iznosa na naš žiro račun od čega će se isto tako kupiti potrebna hrana za potrebite.U Božićne pakete uključeno je 25 siromašnih i potrebitih obitelji,neki su suočeni nezaposlenošću,neki bolešću,podstanari,a većinom su to obitelji sa mld.djecom ,a svaki vaš i najmanji prilog je dobrodošao,bilo u živežnim namirnicama ili novčanim prilogom pa i onim najmanjim.Oni koji se suzdržavaju od pomaganja preko udruge mogu nas kontaktirati te će od nas dobiti adresu jedne obitelji kojoj mogu poslati Božićni paket(s tim da ako se obvežu da će poslati to moraju i učiniti kako obitelj ne bi ostala bez pomoći).Kako god odlučite,veoma je bitno da se uključite i pomognete kako bi i oni najmanji osjetili snagu zajedništva među nama ljudima.Akcija traje do 20.12.2012.
Ovdje je popis namirnica koje prikupljamo i broj žiro računa:
-suhomesnati proizvodi
- povrče i voće u konzervi (npr. grah, grašak, slanutak, kukuruz,
šampinjoni, mahune..)
- trajno mlijeko
- salate u staklenci (npr. kiseli krastavci, cikla i sl)
- tjesteninu, rižu, palentu, gris, brašno, ulje
- tost, prepečeni kruh i sl verzije kruha koje mogu stajati
- paštete, konzerve tunjevine i sl
- juhe u vrečici
- rajčica u tubi ili u tetrapaku
- hranu za djecu (čokolino, corn flakes, rižine pahuljice, piškote,
kekse za bebe i sl)
- pekmez, med, eurokrem...
- cedevita, šumeči vitamini,sokovi i sl.
-bebimil
U stvari sve sto nema kratak rok trajanja,
Skupljamo i higijenske potrepstine:
- kaladont
- Sapun, gel za tuširanje, šampon
- toalet papir i papirnate ručnike, salvete, vatice, pelene, vlažne
maramice za bebe
- detergent za sudje i prašak za veš

BROJ ŽIRO RAČUNA:
PRIVREDNA BANKA ZAGREB
HUMANITARNA UDRUGA "ZA BOLJE SUTRA"
Br.računa: 2340009-1110460936
Za inozemstvo dodati:HR78 2340 00 91 11046093 6,
Privredna banka Zagreb d.d.,
10000 Zagreb,Račkoga 6,Croatia.
SWIFT CODE:PBZGHR2X
Akcija traje do 20.12.2012.,a do Božića dijelimo pakete još uvijek se možete uključiti,mnogi su se već javili,a bilo bi dobro da prikupimo i malu novčanu pomoć da možemo platiti poštarinu za slanje paketa za one koji su van Zagreba.Trebali smo održati prigodnu prodaju naših proizvoda kako bismo pokrili taj dio no zbog lošeg vremena smo otkazali,no možda ćemo je održati u jednom prodajnom centru,te ćemo uskoro imati i tu informaciju,
Hvala svima koji se uključuju na bilo koji način.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 16:37   #834
Poklanjam djecije stvari

Trazim obitelj koja ima malu djecu i kojoj je potrebna pomoc u odjeci, obuci,posudju,igrackama itd.. Imam dva sina u dobi od 5 i 9 godina i dosta robice koja je u jako dobrom stanju a uz to i dosta kucni pomagala poput sudja itd i zelio darivati obitelji s djecom kojoj je takva vrsta pomoci potrebna i takodjer bi zelio te stvari osobno im uruciti! Javljam se iz Austrije i namjeravam narednih dana poci u Hrvatsku ukoliko se netko javi! Zelio bi jos kojem malisanu uljepsati Bozic pa se slobodno javite ako vam je ista potrebno od ovoga!! Pozdrav!
Davor Farkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 02:30   #835
Poštovanje svima,

jel mi možete poslati adresu/broj obiteljima s malom djecom u Osijeku ili bližoj okolici kojima je potrebna bilo kakva vrsta pomoći ?

Hvala unaprijed,
K.
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 07:22   #836
Quote:
tos kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima,

jel mi možete poslati adresu/broj obiteljima s malom djecom u Osijeku ili bližoj okolici kojima je potrebna bilo kakva vrsta pomoći ?

Hvala unaprijed,
K.
Možemo vam mi dati jednu obitelj s tog područja u sklopu naše akcije:

BOŽIĆNA AKCIJA!
Početak je 12.mjeseca,pa tako započinje i vrijeme došašća.Vrijeme je pripreme za Božić,a i vrijeme da preispitamo svoju savjest i probudimo svoju milostivost i plemenitost.Neka vam Bog podari u vrijeme ovog došašća blagonaklonost prema onima koji su u potrebi.Danas počinjemo prikupljati živežne namirnice za Božićne pakete.Ukljućiti se možete doniranjem namirnica ili donacijom novčanog iznosa na naš žiro račun od čega će se isto tako kupiti potrebna hrana za potrebite.U Božićne pakete uključeno je 25 siromašnih i potrebitih obitelji,neki su suočeni nezaposlenošću,neki bolešću,podstanari,a većinom su to obitelji sa mld.djecom ,a svaki vaš i najmanji prilog je dobrodošao,bilo u živežnim namirnicama ili novčanim prilogom pa i onim najmanjim.Oni koji se suzdržavaju od pomaganja preko udruge mogu nas kontaktirati te će od nas dobiti adresu jedne obitelji kojoj mogu poslati Božićni paket(s tim da ako se obvežu da će poslati to moraju i učiniti kako obitelj ne bi ostala bez pomoći).Kako god odlučite,veoma je bitno da se uključite i pomognete kako bi i oni najmanji osjetili snagu zajedništva među nama ljudima.Akcija traje do 20.12.2012.
Ovdje je popis namirnica koje prikupljamo i broj žiro računa:
-suhomesnati proizvodi
- povrče i voće u konzervi (npr. grah, grašak, slanutak, kukuruz,
šampinjoni, mahune..)
- trajno mlijeko
- salate u staklenci (npr. kiseli krastavci, cikla i sl)
- tjesteninu, rižu, palentu, gris, brašno, ulje
- tost, prepečeni kruh i sl verzije kruha koje mogu stajati
- paštete, konzerve tunjevine i sl
- juhe u vrečici
- rajčica u tubi ili u tetrapaku
- hranu za djecu (čokolino, corn flakes, rižine pahuljice, piškote,
kekse za bebe i sl)
- pekmez, med, eurokrem...
- cedevita, šumeči vitamini,sokovi i sl.
-bebimil
U stvari sve sto nema kratak rok trajanja,
Skupljamo i higijenske potrepstine:
- kaladont
- Sapun, gel za tuširanje, šampon
- toalet papir i papirnate ručnike, salvete, vatice, pelene, vlažne
maramice za bebe
- detergent za sudje i prašak za veš

BROJ ŽIRO RAČUNA:
PRIVREDNA BANKA ZAGREB
HUMANITARNA UDRUGA "ZA BOLJE SUTRA"
Br.računa: 2340009-1110460936
Za inozemstvo dodati:HR78 2340 00 91 11046093 6,
Privredna banka Zagreb d.d.,
10000 Zagreb,Račkoga 6,Croatia.
SWIFT CODE:PBZGHR2X
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:11   #837
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Možemo vam mi dati jednu obitelj s tog područja u sklopu naše akcije
Slobodno mi na PP pošaljite adresu i kontakte obitelji s tog područja.

Hvala unaprijed,
K.
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:01   #838
satori, molim ispraznite inbox. Hvala
krila leptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:44   #839
Quote:
tos kaže: Pogledaj post
Slobodno mi na PP pošaljite adresu i kontakte obitelji s tog područja.

Hvala unaprijed,
K.
Poslala sam vam u poruci,hvala vam
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 18:07   #840
molim informaciju

Htio bih uplatiti nekoj obitelji, osobi, bolesniku neka sredstva pomoći na racun ( ili racun humanitarne organizacije ) ali i pokrenuti poznanike i prijatelje u toj mini akciji

Zelim uplatiti za tocno odredjenu osobu, a ne za neku bezlicnu humanitarnu organizaciju jer zelim znati da ce taj novac i dobiti. Stranice su im ocajne i s obzirom na situaciju nikom ne vjerujem, veliki minus za humanitarne organizacije od mene. Stranice im imaju akcije iz 2010, 2011 godine nista aktualno....ma ocaj



U dogledno vrijeme su stizale uplatnice postom koje su bile sa pricom ( i slikom ) kome se donira odnosno za koga je akcija i moram reci da mi je to bilo super, i postojali su posebni racuni za ponaosob

Ako imate kakav link, ili organizaciju koja tako radi molio bi vas, jer ja nemogu to naci nikako. Vjerujem da takvo nesto postoji samo nikako naci.....

hvala
Joško Ž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.