Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 12:06   #1
Vrtna kućica

Imam veliki vrt, i htjela bih si kupiti montažnu vrtnu kućicu od 12-16m2 u kojoj ću držati alat i sve ostalo što treba za vrt.
Da li netko ima takvu kućicu u vrtu i treba li za nju kakva lokacijska dozvola?

Taj vrt ću jednog dana pretvoriti u voćnjak, napraviti klet i za to znam da mi trebaju dozvole, ali ne znam smijem li prije toga staviti tu kućicu bez nekakvih suglasnosti?

Hvala unaprijed za odgovore!
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:54   #2
možda je najbolje da pitaš u Baumaxu koji takve kućice prodaje, oni moraju znati
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:10   #3
Do 20 i nesto kvadrata, ne treba nikakava dozvola, jer se to smatra montaznim objektom
2ezZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:14   #4
vrtna kućica

zahvaljujem na brzom odgovoru, odmah mi je lakše
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:34   #5
bez obzira što je montažna kućica, za to bi trebala potvrda na glavni projekt. to je ono šta se do pred jedno 2 godine zvalo lokacijska dozvola.
za to bi trebala imat glavni projekt te kućice ovjeren u ured za graditeljstvo, a to ti je ta potvrda.
ali oni ti ne idu na teren to provjeravati tako da ti savjetujem da se ne zamaraš sa tom papirologim - lijepo ti to natandrči kam hoćeš i uživaj!
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:34   #6
Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
bez obzira što je montažna kućica, za to bi trebala potvrda na glavni projekt. to je ono šta se do pred jedno 2 godine zvalo lokacijska dozvola.
za to bi trebala imat glavni projekt te kućice ovjeren u ured za graditeljstvo, a to ti je ta potvrda.
ali oni ti ne idu na teren to provjeravati tako da ti savjetujem da se ne zamaraš sa tom papirologim - lijepo ti to natandrči kam hoćeš i uživaj!
e, cvečn knedl, sad si mi opet dala misliti...naime, taj sadašnji vrt će slijedeće godine biti pretvoren u voćnjak, komisija ga mora potvrditi, preimenovati u katastru i gruntovnom da bih mogla dobiti dozvolu za gradnju kleti.
A kaj ak ta komisija izađe na teren i vidi tu moju brvnaricu od 12 -tak kvadrata i počne nekaj prigovarati?
Bitno mi je da imam tu kućicu prije nego voćnjak upravo da mi služi kao spremište.

Vjeruj mi, pitala sam odgovorne u raznim uredima za graditeljstvo i nitko mi ne želi odgovoriti na moje pitanje sa da ili ne - smijem li staviti tu kućicu ili ne prije nego napravim voćnjak, zato i tražim mišljenje forumaša.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:39   #7
obrisan cijeli post iz razloga : ne da mi se više ! stavila sam ju na ignore ali citiranjem njenih uradaka moram i ponovo čitati nešto što sam lijepo, vrtlarskim pojmom opisala šta je, ali ne, na vrtlarstvu je pojam obogačivanja zemljišta organskom tvari prosta riječ i vrijeđanje
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 30.01.2007. at 15:45.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:20   #8
šta je s tobom?!


zunzara, pitala sam kolegicu koja upravo to radi, a godinama je bila građevinska inspektorica. nisam se ja to izmislila.
ta komisija koja će ti izaći nema veze sa tvojom kućicom, njih zanima samo zemljište. a koja je sad kulutra na toj čestici, mislim kak se vodi u katastru sad, prije voćnjaka?

madame, ja zaista ne znam zašto ti stalno pljuješ po meni!?
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:40   #9
Koliko ja znam za montažne kućice do 20 m2 u vrtu ili voćnjaku nisu potrebne nikakve dozvole.
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:01   #10
Quote:
thunderstorm kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam za montažne kućice do 20 m2 u vrtu ili voćnjaku nisu potrebne nikakve dozvole.
HVALA OD SRCA I TEBI I ĆVEČN KNEDLI! (NAMJERNO VIČEM).
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:55   #11
da li treba ili ne treba dozvola piše u urbanističkom/prostornom planu ili kak se to već zove. tamo piše kako što gdje se smije raditi za što trebaju dozvole za što ne. u mojem lijepo piše da za gražae i vtne kučice sjenice i ine objekte ne treba do neke određene površine (mislim da je 50m2 ali nisam siguran)
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:04   #12
Svi auto saloni ti imaju kucice do 20 kvadrata, bas zato da nemoraju imat lokacijsku.
2ezZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 20:50   #13
možda ovdje dolazi do zbrke jer postoji potvrda na glavni projekt i građevna dozvola, dvije različite stvari.
prema novom zakoni o izgradnji, termin lokacijska dozvola ili dozvola sa pravom građenja zamijenio je potvrda na glavni projekt.
u principu ta se potvrda mora imati za sve živo. nedavno sam vodila izgradnju nekih dječjih igrališta i za to nije bila potrebna građevna dozvola nego ta potvrda. sve te sprave su također montažne i puno manje od te zunzine kućice.
druga stvar je građevna dozvola koja se mora imati za sve građevine više od 120 cm. npr. za dvorišnu ogradu, ako je viša od 120 cm, zakonski ste obavezni ishoditi građevnu dozvolu. građevna dozvola nema veze sa površinom objekta nego visinom.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:00   #14
Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
možda ovdje dolazi do zbrke jer postoji potvrda na glavni projekt i građevna dozvola, dvije različite stvari.
prema novom zakoni o izgradnji, termin lokacijska dozvola ili dozvola sa pravom građenja zamijenio je potvrda na glavni projekt.
u principu ta se potvrda mora imati za sve živo. nedavno sam vodila izgradnju nekih dječjih igrališta i za to nije bila potrebna građevna dozvola nego ta potvrda. sve te sprave su također montažne i puno manje od te zunzine kućice.
druga stvar je građevna dozvola koja se mora imati za sve građevine više od 120 cm. npr. za dvorišnu ogradu, ako je viša od 120 cm, zakonski ste obavezni ishoditi građevnu dozvolu. građevna dozvola nema veze sa površinom objekta nego visinom.

moj vrt je sad u katastru "oranica". Nije u građevinskoj zoni i ne mogu tamo ništa graditi osim prvo prenamjeniti u voćnjak kako bih mogla graditi klet (spremište za voće) do 42 m2 (prizemlje i potkrovlje). E, dok to ne budem napravila želim postaviti majušnu drvenu kućicu, ali, pošto sam ziheraš u životu, hoću sve legalis.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 17:14   #15
sad sam pročitala da ti dozvola ne treba za takvu kučicu ako je u vrtu obiteljske kuće koja ima građevinsku dozvolu.da li zna netko da li treba dozvola za takvu kućicu ako je na poljoprivrednom zemljištu 200 m od mora.hvala
black aurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:11   #16
SAMOSTALNA IZRADA VRTNE KUĆICE

Imate li kakvih iskustva u tome?
Mi bismo željeli nešto veću vrtnu kućicu, npr. 5*5 metara, ali cijene su preskupe, oko 3000 eur.
Zbog toga smo razmišljali da bismo ju sami izradili, pa me zanima gdje se može nabaviti drveni materijal (zagreb i okolica) i da li se to uopće isplati (financijski)?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:04   #17
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Imate li kakvih iskustva u tome?
Mi bismo željeli nešto veću vrtnu kućicu, npr. 5*5 metara, ali cijene su preskupe, oko 3000 eur.
Zbog toga smo razmišljali da bismo ju sami izradili, pa me zanima gdje se može nabaviti drveni materijal (zagreb i okolica) i da li se to uopće isplati (financijski)?
Gdje ima kućica od 5*5 metara za 3000 EUR-a????

Ja odma kupujem !
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 18:41   #18
Kućica 4x4 u Bauhausu je trenutno na akciji za 13 000kn...

Znade li netko gdje u Zagrebu ili okolici Zagreba mogu kupiti klupicu i stolić od poluoblica? Stavila bih ga ispred kućice u vrtu...
maza beti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:48   #19
Quote:
maza beti kaže: Pogledaj post
Kućica 4x4 u Bauhausu je trenutno na akciji za 13 000kn...

Znade li netko gdje u Zagrebu ili okolici Zagreba mogu kupiti klupicu i stolić od poluoblica? Stavila bih ga ispred kućice u vrtu...
Ja sam bio jucer u bauhausu kako nisam vidio tu kucicu? ...
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:58   #20
http://pozega.hrsume.hr/Ponuda/ponuda.htm
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.