Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 16:02   #261
Quote:
masci kaže: Pogledaj post
ima tko za preporucit neki dobar povijesni dokumentarac, moze WW2, WW1, opcenito ako ima o ratovima, ovim vecim i modernijim, moze i o napoleonu, austrugarskoj itd... i da ima prijevod
ja imam dokumentarce od 1. i 2. svjetskom ratu i Napoleonu i prodala bi
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:04   #262
najbolja dokumentarna serija o WW2, ali je jako teško doć do nje.
battlefield (BBC)

prikazivala se na discoveryu prije nekoliko godina. najbolja ikad, a ja sam ih pogledao dosta. ali samo od 4. sezone, prije toga je bezveze

ima nešto malo po youtobeu: the battle for mediterranean

Zadnje uređivanje khal gogo : 13.06.2013. at 00:13.
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 11:04   #263
kog interesira budizam:

buddha story (PBS)

the life of buddha (BBC)


dva najbolja dokumentarca o buddhi
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:34   #264
Pozdrav,

Dakle kopam po netu vec neko vrijeme u zelji da nadjem nekog tko posjeduje dokumentarne filmove s ekspedicija po svijetu koje je imao Malnar.

U razdoblju od 1972. do 1976. godine pored ostalog, studira i indijsku filozofiju u ašramu indijskog filozofa Swami Shama, što mu omogućava da dobije još bolji uvid u indijsko društvo. U Indiji radi i za strane producente (Don Charnon, Canadian film ltd, Indian film division) te za vladu države Rajastan. Godine 1977. vodi ekspediciju za zagrebačku televiziju pod nazivom "Put na istok", koja doživljava veliki uspjeh. Od 1982. postaje zapovjednik profesionalnih ekspedicija, te radi za američku instituciju Institute of Ecotechnic sa sjedištem u Londonu. Za američku kompaniju Tropic Ventures vodi jednu od najvećih ekspedicija svijeta pod nazivom "Around the tropic world" (1982. - 1986.) i autor je dokumentarne serije sa te ekspedicije pod radnim naslovom "Journey to other worlds".

Pa eto ako netko ima ideju gdje bi se mogli naci komplet ovaj Journey to other worlds i Put na istok na VHSu ili mozda digitalizirano??
PlaviM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 13:50   #265
Bok.

Ima netko link za dokumentarce Tomislava Žaje?

Konkretno "Pobjednici" i "Na rubu".

Fala unaprijed ako netko zna gdje bi se to moglo naći, Google mi nije bio od neke velike pomoći.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:28   #266
dokumentarci sa hrvatskih festivala

Pozdrav ekipi! zna li netko gdje skinuti ili ako netko ima(kupujem) dokumentarce kooji su prikazivani na doksu,liburnia film festival i drugima.tražio sam po torentima ali ništa.zanima me hrvatska produkcija a ostal iako imaju engleski titl.bio bi prezahvalan
metastaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 23:17   #267
Šteta šta ova tema nije malo konstruktivnija.. Tražim na forumu di se može komentirati Ron Fricke i njegovi dokumentarci ..
Općenito nekakva komparativna analiza.. Pogotovo kad se prati više redatelja i njihov rad...
Dokumentarci
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 11:11   #268
searching for the sugerman, preporucam, duga sam. ga odgadjala pogledati ali predivan je.
topli film, daje nadu
ima li netko novijih preporuka?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 12:57   #269
Gledala Searching for sugarman. Jako mi se sviđa..
Već sam ga komentirala ovdje pa neću opet (mali spoiler pa ga ne mora čitat netko tko nije gledao!)

Zadnji dokumentarci koje sam gledala:

- exit through the gift shop (o grafiti majstorima i o tome kako ljudima možeš prodat muda pod bubrege )
- america's most hated family in crisis (najuvrnutija sekta na svitu!)
-our daily bread (užasno mučno za gledati o industriji hrane.. na kraju ili ignoriraš ili djeluješ)
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 19:02   #270
Predobar finski dokumentarac, The punk syndrom, o punk bendu čiji članovi su ljudi s posebnim potrebama.
Nije cmoljav niti oprahovski poučan, već autentičan, naprasit i direktan, kao i punk koji sviraju
__________________
srce bi, da može misliti, stalo
pitseleh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 15:05   #271
[HRT] Od Samice do Fenderice

Pozdrav!!

Imali netko mozda snimljeno ili mozda zna gdje ima za skinuti dokumentarac "Od Samice do Fenderice" emitiran na HRT-u 2, u nedjelju, 24.11.2013 u 20:30 sati.


Hvala unaprijed!!
caduceusSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:59   #272
može preporuka dokumentarca o dinosaurima po mogućnosti novije (ali ne nužno).
ja13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 14:02   #273
Quote:
ja13 kaže: Pogledaj post
može preporuka dokumentarca o dinosaurima po mogućnosti novije (ali ne nužno).
Dinosaurs Alive! (2007.)
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 19:44   #274
Quote:
ja13 kaže: Pogledaj post
može preporuka dokumentarca o dinosaurima po mogućnosti novije (ali ne nužno).
Planet dinosaur,Dinosaur revolution,Last day of the dinosaurs,March of the dinosaurs,Dinosaur planet(sličan naziv kao i prva koju sam napisao ali su različite emisije,jedna od BBC-a,a druga od Discovery-ja),Walking with dinosaurs/beasts/monsters/cavemen,The truth about killer dinosaurs,Dinosaurs alive,Chased by dinosaurs,Prehistoric park,Sea monsters(ima dvije različite emisije,jedna od BBC-a,a druga od NG-a),Clash of the dinosaurs,Jurassic fight club,Monsters ressurected,When dinosaurs roamed America,Extreme dinosaurs(za dokumentarac upiši i BBC,jer postoji i crtić sa istim imenom),Animal armageddon...To su sve iz zadnjih desetak godina koje ja znam.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 10:21   #275
Evo jedna preporuka. Odličan dokumentarac u subotu na HRT2...

http://hrtprikazuje.hrt.hr/doba-gluposti
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 11:55   #276
da li se netko sjeca naziva dokumentarca cija je radnja bila u jednom dijelu o ukrasavanju zivotinja tj scena koja mi je ostala u sjecanju je ptica koju je tim ljudi ukrasio s nekim dodatkom na kljunu cime je ona u svom svijetu postala interesantnija suprotnom spolu?

drugi dokumentarac je bio o tipu koji je odlucio unijeti u tijelu trakavicu kako bi vidio kakve nuspojave ona donosi u njegovom zdravstvenom zivotu?

hvala!
fliper_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 20:30   #277
Balkanski i ruski dokumentarci

Od svega najviše volim gledati dokumentarce i to domaće (hrvatske, srpske i sl.).

Mislim da su i ruski dokumentarci vrlo kvalitetni, ali nema ih puno sa prijevodom na hrvatski ili srpski. Rusi na poseban način obrade temu i to govore o nekim kontroverznim temama o kojima se mnogi ne usuđuju govoriti.

Drage volje bi nabavio razne dokumentarce, ali vidim da ih malo ljudi prodaje jer sada ima dosta toga na youtubeu pa vjerojatno zato nitko ne daje oglase da prodaje iako bi ja bio najbolja mušterija

Goran Milić je za mene kralj dokumentaraca. Taj obradi temu na najvišoj razini i to uz dozu jako dobrog humora. Koga vi smatrate za najboljeg autora dokumentarnih filmova?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 11:38   #278
jel ima jos negdje osim na jutubu tih par videa, milicevih dokumentaraca uz svijeta?
__________________
oni su gavrani, oni su vrani.
subsonikđou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:01   #279
Stari domaći dokumentarci

Drezgu sam otvorio za one stare i lijepe dokumentarne filmove iz vremena naših otaca i djedova

Evo da započnem našu malu povjesnu avanturu


Oželanda, lov na grdeline/češljugare u Omišu; dokumentarni film Joakima Marušića, snimljen u Omišu 1964. godine.

https://www.youtube.com/watch?v=E3Lhl9GCmRE
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 23:41   #280
pozdrav moze li netko mi preporučiti dokumentarce , tema , svemir, pogledao dosta toga i sad ne mogu naći ništa za gledati
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.