Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 00:07   #81
Quote:
Mary Cas kaže: Pogledaj post
meni je to bilo nesto najgore sto sam ikad morala uzimat. pila sam ih dva ili tri tjedna da bi dobila mengu i totalno su me unistili. osjecala sam se napuhnuto ko balon, hrana mi se gadila i odlakavila sam uzasno (brkovi ) tak da ne bi to nikome preporucila

iako to naravno ne znaci da bi svatko isto reagirao...
od toga sigurno nisi odlakavila. dlakavost je bila tvoja prirodna, a dabroston ti je samo unormalio ciklus.
fora je u tome da dokle god uzimas dabroston, neces krvarit. kad ga prestanes uzimat procuris.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:08   #82
ja sam dabroston pila da dobijem menstruaciju.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:09   #83
ja sam ga pila da manje krvarim.
neke zene ga uzimaju za zadrzavanje trudnoce.

uglavnom, regulira hormone.

DABROSTON tablete se primjenjuju u sljedećim slučajevima:

1. Hormonsko nadomjesno liječenje
Za poništenje učinaka estrogena na endometrij kod hormonskog nadomjesnog liječenja žena u prirodnoj ili kirurški induciranoj menopauzi s očuvanim uterusom.

2. Manjak progesterona
Terapija stanja kod kojih postoji manjak progesterona kao što su:
- dismenoreja
- endometrioza
- sekundarna amenoreja
- nepravilni ciklusi
- disfunkcijska krvarenja uterusa
- predmenstruacijski sindrom
- prijeteći i habitualni pobačaj povezan s dokazanim manjkom progesterona
- neplodnost zbog insuficijencije žutog tijela.


http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

mozda bi mi opet sad malo trebao.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:36   #84
vrlo su rijetke žene koje ništa ne boli za vrijeme (ili u početku, ili prije početka)menstruacije, kod anovulatornih ciklusa to je gotovo pravilo..i što te još zanima?
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:38   #85
da mi doktor kaže da je čudno što nemam bolne menstruacije, recimo, taj dan bih tražila kod koga ću premjestit karton.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:39   #86
Anovulatorni ciklus je ciklus u kojem ne dolazi do ovulacije, jajašce ne sazrije..Vrlo je čest u prvim godinama nakon prve menstruacije (prve 2-3), također u PCOS, zatim kod stresa, gladovanja, tumora hipofize, poremećaja štitnjače (hipo-hipertireoza), diabetesa, i dr. se može pojaviti također
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:42   #87
Ma nisam mislila na neku veliku bol, napetost, lagani grčevi, prije ili u prvih 24 h menstruacije su uobičajeni..Potpuno bezbolana ili bez ikakvih neugoda menga je doista rijetka u generativnoj dobi
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:33   #88
Question Menstruacija

Eh..ja sam jako mlada i zanima me nesto sto vi svi sigurno vec znate...
Rijec je o menstrucaiji ja sam je nedavno pocela dobivati pa neke stvari nemam koga pitati.... zanima me...

Kad smo plodne?
Jesmo li plodne nakon menstrcaije?
Sta je ovulacija?

I ako sam nesto zaboravila a smatrate bitnim napisite

Hvala
Kamilica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:40   #89
www.google.com
Ako upises menstruacija izbacit ce ti recimo ovo: http://www.medicina.hr/clanci/menstruacija.htm
http://www.mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost

ovulacija:
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/tekst/tovulaci.htm
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...enstr_cikl.asp
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:40   #90
Btw, mama ne grize.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:55   #91
Quote:
_malicka_ kaže: Pogledaj post
Btw, mama ne grize.
Sta ako nemas nekog ko igra ulogu mame?

Postoji razlog zasto sam vas pitala...
Kamilica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:58   #92
Teta, netko iz obitelji. Uvijek je lakse popricati sa zivom osobom. Nisam nis lose mislila. Ove stranice sta sam ti dala mi se cine dosta opsirne i da je sve lijepo objasnjeno.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:01   #93
Hvala u svakom slucaju
Kamilica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:15   #94
Quote:
_malicka_ kaže: Pogledaj post
Teta, netko iz obitelji. Uvijek je lakse popricati sa zivom osobom.
Cura kaze kak nema nekog tko igra ulogu mame, kaj nije jasno.


Menstruacija ti dolazi, kak kod koje zene, na svaka 27-28 dana, traje ovisno kak kod koga. Kod mene je od pocetka (bilo mi je 12 godina kad sam dobila prvi puta) bilo ful redovito, nikad nije preskocilo, al ne mora tak biti. Kod nekih frendica je znalo preskakat u pocetku dok se nije ustalilo. Kod nekih nikad nije bilo redovito, al to je vec druga spika.

Ovulacija je vrijeme tokom kog si plodna i to je (u teoriji) sredina ciklusa, tj. 12., 13. dan od pocetka menstruacije (prvi dan krvarenja = 1 dan menstruacije). To traje 48 sati i tokom tog perioda moaes zacet. To je teorija. Znam zene koje su ostajale trudne oko 7. dana, kao i neke koje su ostajale trudne pred sam kraj ciklusa. Ak imas odnose, uvijek budi zasticena.

Ak te jos nekaj zanima - pitaj. Ak ti je glupo pisat, mos i na pm.

A i internet je uvijek pri ruci. Tu mos nac objasnjenja.
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:33   #95
hm...
ja isto imam bolne i obilne menstruacije...
nego
imam ih STALNO..... ne svakih 28 dana, nego svakih 10-20 dana, kako kad... nekad mi između dvije menge prođe (od kraja jedne do početka druge) 3 dana! najdulje 15.
bila kod ginica, ultrazvuk u redu, nist nije nasla, prepisala dabroston za regulaciju.....
ne djeluje mi uopce, ko da ga ni ne pijem..... katastrofa!!!! vec 20 dana neprekidno krvarim popizdit cu vise....
i sad se ja narucim opet na pregled, moram naravno cekat jer sam narucena za dva tjedna......
je li itko od vas vec imao takvih krasnih iskustava? i kak to srediti??
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:41   #96
Ja od kad pijem kontracepcijske imam oskudne i gotovo nikad bolne. Stvarno nista! A prije dok nisam bila na pilulama, ono, osjecala sam onu nelagodnu bol, ali nikad u zivotu nisam popila tabletu protiv bolova zbog menstruacije!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:47   #97
ja sam pak te srece da ni kontracepcijske nemogu piti!
jednom, dok si je moja menga uzela maha usred bijelog dana i svjetlih traperica na satu hrvatskog jezika, zavrsih kod ginica po hitnom postupku..... dala meni zena kontracepcijsku za zaustavljanje krvarenja...... cjeli dan sam u krevetu lezala, mucnina, znojenje, povracanje, stepanje......od JEDNE JEDINE tabletice! nikad vise
mozda sam ukleta
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:52   #98
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
ja sam pak te srece da ni kontracepcijske nemogu piti!
jednom, dok si je moja menga uzela maha usred bijelog dana i svjetlih traperica na satu hrvatskog jezika, zavrsih kod ginica po hitnom postupku..... dala meni zena kontracepcijsku za zaustavljanje krvarenja...... cjeli dan sam u krevetu lezala, mucnina, znojenje, povracanje, stepanje......od JEDNE JEDINE tabletice! nikad vise
mozda sam ukleta
A jesi sigurna da ti je bas od pilule bilo toliko lose.? Gle, izgubila si puno krvi, jesi uzela u obzir da ti je mozda od svega toga ukupno bilo tako lose. Ne kazem, mozda je i od pilule, ali ne vjerujem. Osim toga ima ih raznih. Mozda bi ti neke i odgovarale. U svakom slucaju menstruacije bi od bilo koje trebale biti oskunije i bezbolnije!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 18:48   #99
men zanima jedna stvar vezana uz vaginu ali nije menstruacija...
naime frendica mi se povjerila i rekla je da ima cudan miris dolje,a kaze da redovito vodi higijenu.....
ne zeli ici kod ginekologa....
da li to moze biti sta opasno....
goplay001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:04   #100
hm, ja i sama imam oooobilnu menstruaciju, a 2. dan je definitivno najgori... potrošim paket libresse night u trenu... ako si bila kod ginekologa, nemaš se razloga zabrinjavati... neke imaju rjeđe, neke obilnije, jednima traje 4 dana, drugima 7... ne razumijem previše u čemu je problem...
i da, nemam niti grčeve niti su mi bolne mestruacije...
definitivno što mi pomaže jest pijenje što više vode, bolje se osjećam, smanjuje mi nadutost, a nekako sam si i 'čišća' jer sam češće na wc-u zbog pišanja
murder me, rachel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.