Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 15:51   #2001
da se javim uopće mi nije želudac u pitanju! imam žučne kamence i moram iči na operaciju zato me sve bolilo jako imala sam napadaje žuči.sa želucom je sve u redu. pozzz svima i hvala na savjetima
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:14   #2002
gastritis + slabokrvnost

pozdrav forumaši.

slabokrvna sam i gastritis sam imala 2 godine, 1 godina pauze i sad opet isti simptomi (žgaravica, mučnine...). slabokrvna sam u zadnjih godinu dana, baš ono pojačano da mi smeta (hladni dlanovi i stopala, slabost, umor...).
na otvaranje ove teme nagnalo me slijedeće; gledam i tražim informacije po internetu koja hrana pomaže u slabokrvnosti. tada tražim što smijem, a što ne smijem jesti zbog gastritisa. i vidim da je to uglavnom ista hrana.
moje pitanje jest, što jesti da poboljšam cirkulaciju, a da mi ne smeta za želudac?

a sad pišite i spasite jednu očajnicu.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 21:14   #2003
Quote:
Goran7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Moja priča je dugačka, i već sam se javio par puta na ovom topicu, pa ću skratiti što više mogu. Prije dvije godine zbog bolova u predijelu želuca dijagnosticiran mi je H. Pylori. Pio sam trojnu terapiju, i onda nakon toga jos dugo vremena Controloc, no bolovi su još uvijek bili tu. Kasnije u godini kako bolovi nisu nestajali, posjetio sam gastroenterologa u bolnici i započeo mučne testove i hodanja po bolnicama. Zbog čekanja i ostalih poteškoća dugo vremena je prošlo, a testovi nisu puno pokazivali. Na kraju sam odlučio potrošiti para, otići kod privatnog u sunce pa neka mi radi što god već treba. Obavio sam gastroskopiju s histologijom, uzorci su poslani u Merkur i nakon tjedan dana doktor me zvao i rekao da imam jos uvijek H. Pylori.

Isto tako rekao je (nalazom u tkivu) da imam srednje jaki kronični gastritis, i to je drugi najtezi stupanj od tri stupnja. To je bilo negdje u drugom mjesecu ove godine. Pio sam trojnu ponovno, i taman nakon zavrsetka trojne imao sam bolove, i onda sam pio Lanzul jako dugo, Colospa Retard isto.

Neko vrijeme se smirilo, ali ne skros. Još sam dugo pio Lanzul nakon toga, a bolovi su se još uvijek pojavljivali. Nakon 6 tjedana radio sam izdisajni test koji je bio negativan. Doktor je rekao da će mi biti lakše, no nije baš nakon toga. I sad ovih zadnjih par mjeseci imam snažne bolove, dođe mi da ne izlazim iz kreveta, čitav dan sam katastrofa, ne učim, ne radim i radim samo radnje koje ne zahtjevaju puno energije.

Naravno ne moram spominjati da kod takvih kroničnih bolova osjećam se depresivno i ne nailazim na previše razumijevanja kod ljudi. Zvao sam više puta osobno gastroenterologa (jer doktorica opće prakse kod koje sam trenutačno zaista nema baš previše razumijevanja za to niti pojma), rekao je da ponovno pijem lanzul, pio sam po jednom lanzul tri tjedna, pa sam ponovno zvao i kad sam mu objasnio da imam srednje jaki gastritis pio sam dva puta po dva tjedna, tjedan dana mi je bilo bolje i kod ove promjene vremena mi se pogoršalo. Simptomi...ma mogu reć vama...tipa proljev i sl

Zvao sam drugog gastroenterologa ponovno (jer je trenutačni kod kojeg sam bio na godišnjem), rekao mi je da pijem Peptoran 150mg dva put na dan, i za bolove je dobar Spasmex. I sada sam tjedan dana na toj terapiji, odustao sam od Lanzula, nema više velike promjene vremena pa mi je bolje, ali ne puno. Spasmex mi uopće ništa ne pomaže. Imam tek 26 godina, odustao sam od faksa zbog bolova, htio sam tražiti neki honorarni posao dok mi ne bude bolje i dok sljed godine ponovno ne krenem na faks, no uz bolove ne znam kako bi to sve utjecalo.

Znam da ima jako malo ljudi, to jest jako jako malo ljudi kojima se nešto slično dogodilo, ali u nadi je spas. Kronični gastritis se povezuje uglavnom sa H. Pylori. No navodno više nemam tu bakteriju, no gastritis s bolovima je još prisutan. Gdje god pročitam na netu o tome, samo se priča o H. Pylori. No što ako nje više nema? I kada će ovi kronični bolovi nestati? Jeli će to biti čitav život? Inače nemam žgaravicu niti podrigujem (s kojim se povezuje gastritis), ali imam bolove u abdomenu. Ipak, svako ima drugačiji slučaj.
Iskreno, ne znam više kako da ovo tretiram. Dosta mi je stalno zvati gastroenterologe, i ne znam više koji lijekovi za bolove više dijeluju. Dali znate kakve alternativne metode, bilo što? Operaciju?
Ako slučajno postoji netko tko ima išta slično, neka posta ili mi se javi, please.

Jao, sad vidim koju sam bibliju napisao, i u nekoj nadi da će se naći netko tko će to pročitati,
do nekog drugog puta,
Goran
Ej, evo imam i ja sličan slučaj. Nemam više HP, odmah su je prvom trojnom terapijom eradicirali, ali gastritis je ostao. Bio sam na 3 gastroskopije (2X kod privatnika) jer mi ni dalje nije bilo jasno što mi je.
Bio sam i kod kod prim. doc. dr. sc. Ivo Rotkvić nakon gastroskopija i on mi je budući da mi nije bolje i iste simptome imam od početka rekao da ključ problema leži negdje drugdje. Doduše meni je svaka gastroskopija bila sve bolja i na zadnjoj mi je doktor rekao da šta sam uopće došao jer žecudac mi ruzićast ko bebina guza i bez nadraženja, ali kad sam nakon pregleda počeo normalnije jesti za 4 dana su mi se simptomi vratili.
I to ili da imam smanjem prohod tankog crijeva, pa mi se hrana vraća nazad u želudac što onda izaziva gastritis ili da imam oštećenje tankog crijeva (celijakija) gdje je jedna od indikacija proljev koji ti imaš, ali trebao bi još i povraćati i još štošta.
Jedna internistica mi je prepisala lanzul i meni nije odgovarao, imamo sam žgaravicu od njega (tj nije radio svoje) pa sam na pantoprazolu sad (zoltex, belupo). U međuvremenu sam morao i na resekciju zuba, a ne mogu piti tablete protiv bolova jer nadražuju želudac(voltaren, knavon ili ibuprofen) ...koja je to banana bila...kad se samo sjetim... i saznam za voltaren ćepiće, Nezegodni su za aplikaciju ali barem djeluju i zaobilaze želudac. Istina bilo koji od ovih iz skupine profena (ovi gore navedeni) pa i ti čepići kao i injekcije čak... jer sam i o njima razmišljao, utječu na želudac, pa se čak ni injekcije knavona ne smiju davati ljudima s želučanim problemima, ali meni nije smetalo uzimajući čepiće.

Tu su i moji neki prijašnji postovi pa ako imaš još koje pitanje ili ti mogu pomoći napiši ovdje ili pošalji PM. Pozdrav!
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 21:16   #2004
Quote:
sheera kaže: Pogledaj post
da se javim uopće mi nije želudac u pitanju! imam žučne kamence i moram iči na operaciju zato me sve bolilo jako imala sam napadaje žuči.sa želucom je sve u redu. pozzz svima i hvala na savjetima
ajde bar nije taj opaki gastritis nego samo kamenci sretno na operaciji i drži se, sad to riješiš i nemaš više, a gastritis bi razvlačila cijeli život više ili manje
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:22   #2005
Quote:
//LiQuiD SiLEncE// kaže: Pogledaj post
ajde bar nije taj opaki gastritis nego samo kamenci sretno na operaciji i drži se, sad to riješiš i nemaš više, a gastritis bi razvlačila cijeli život više ili manje
da eto riješila se ja operaciježuči,nemam više niti problema sa mučninim ni ničim ,na dijeti sam.... bitno je da nije bio želudac u pitanju ovako žuč sam izvadila i sad više nemam nikakvih problema...
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:19   #2006
Question

Dragi forumaši,imam jedno neobično pitanje,nadam se da će te mi odg.jer vidim da nažalost mnogi imate različitih tegoba
Naime,imam problem prilikom podrigivanja da osjetim kao pritisak u ždrijelu nemam ni žgaravicu,niti mučninu....povremno nadimanje...da napomenem da sam koristila Nexium zbog toga i naravno nije mi pomogao! Nadimanje je intenzivnije u toku PMS-a. Nisam radila nikakve pretrage,iako sam kao djevojčica imala užasne probleme sa želucom,ne daj Bože nikome,i mogu vam samo reći kad sam ja preživila sve to vama sa sigurnošću tvrdim da nije ništa opasno Zamolila bih sve vas koji imate iole sličan problem ili iskustvo vezano za ovaj moj slučaj da mi odg.
Ovako nemam nikakve tegobe vezane za grlo i sl. Ne mogu da povežem ovo s bilo čim Hvala unaprijed i lijep pozdrav!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:26   #2007
Dal možda netko zna ukoliko pijem tablete za gastritis, dal mogu dati uzorak stolice da utvrde imam li helio bakteriju?
mala_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:33   #2008
Quote:
mala_kc kaže: Pogledaj post
Dal možda netko zna ukoliko pijem tablete za gastritis, dal mogu dati uzorak stolice da utvrde imam li helio bakteriju?
Mislim da ne. Nakon popijene terapije sa Controlock-om proslo je mozda i vise od mjesec-dva, radila sam cak gastroskopiju, pa mi je doktorka rekla da ne vredi uzimati uzorak iz zeluca jer sam popila terapiju za helico-bacter.
Gdeideovajsvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 16:03   #2009
Quote:
mala_kc kaže: Pogledaj post
Dal možda netko zna ukoliko pijem tablete za gastritis, dal mogu dati uzorak stolice da utvrde imam li helio bakteriju?
Možeš. Jedino ne možeš ići na izdisajni test. Analiza putem stolice i uzorka sluznice putem gastroskopije je moguća.
Po nicku predpostavljam da si iz Koprivnice. U bolnici u labosu rade analizu iz stolice. Odeš kod doktora i nek ti da uputnicu.
Problem kod stolice je da test nije 100% pouzdan. Ako si pod terapijom controloga ili kojeg drugog inhibitora lučenja kiseline ne možeš na izdisajni mjesec dana od zadnje tablete. A predpostavljam da piješ i antibiotik da bi već imala diagnosticiran hpb budući da nisi napisala koju kuru uzimaš.
Ako te nešto zanima pitaj i javi kako je bilo.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:31   #2010
pitanje

mislite li da je slab želudac (česte mučnine, osjetljivost na konzervans) povezan sa lošom probavom (prečest odlazak na WC)?

npr ja stvarno nisam siguran dal to meni šteti laktoza ili je sve povezano. inače loš želudac imam godinama, najgore je što npr kulen jako šteti
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:17   #2011
i kako vam je sad na jesen gastritičari, meni koma, opet sve počinje , controloc 20 mg svako jutro i gastal koji mi još nveći kiselinu radi hehe, jao jao
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 00:13   #2012
Gastritis + čir

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zanima me jesu li čajevi od nevena i matičnjaka dobri za gastritis? Navodno bi trebali biti.
Također, trebamo neku zamjenu za kavu, ako je ikako moguće.
Haj, uspješno sam se riješila čira na želudcu prije 10tak godina, vađenjem krvi sam saznala da nemam bakteriju,a od tableta koje mi je dr prepisala se nisam osjećala dobro,pa sam ih bacila u koš i počela piti tonik od aloe vere, čaj od gospine trave (kantarion), ukinula tursku kavu i pila razblaženu instant s malo mlijeka, ponekad crni ili indijski čaj s malo mlijeka umjesto kave. Sad ima i tih zamjena za kavu na bazi nekih poprženih žitarica, u dućanima zdrave ishrane,ali nisam probala, ali vjerujem da je i kava bez kofeina nešto lakša verzija kave za želudac, pa se može probati.
Svakako treba promjeniti način prehrane, kasne i teške obroke, ni slučajno se ne smije gladovati, ja sam uvijek nosila jabuku ili nekakve krekere sa sobom za svaki slučaj. Kako mi se u trudnoći pojavio gastritis uz mučnine,otkrila sam bademe, koje se mora grickati polako i dobro usitniti u ustima,i zaista djeluju.
Čir obično dobiju osobe koje gutaju dosta toga u svakodnevnom životu, pa onda to na ovakav način eskalira, a isto tako pročitah da su to osobe koje imaju neke neriješene emocionalne strahove,pa nije loše uzeti kakvu metlu i dobro počistiti šta se može u životu. A kad se krene, onda čovjek uvidi da to i nije tako teško,samo kad se oslobodi nekih kočnica koje su uglavnom u našoj glavi. Meni je dovoljan primjer onoga što si ne smijem dozvoliti moja tetka,koja već niz godina živi bez želudca,obzirom da je od silnih čireva na kraju dobila i rak, a sve to zahvaljujući godinama živciranja i ispijanju silnih turskih kava uz koje bi popušila po kutije cigareta dnevno.
Ja sam čir shvatila kao neku vrstu crvenog svjetla da mi je vrijeme da nešto pod hitno promjenim u životu,i izvukla sam se. Nadam se da sam nekome bar malo pomogla
__________________
SnowhiteWise
Snowhitewise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:30   #2013
Same old, same old...

Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
i kako vam je sad na jesen gastritičari, meni koma, opet sve počinje , controloc 20 mg svako jutro i gastal koji mi još nveći kiselinu radi hehe, jao jao
Blago tebi ako ti Controloc pomaže... Ja bio kod doktorice nakon točno godinu dana (od prošlog ljeta ) po Ortanol... I pio ga 4-5 dana ali mi je isto ko i bez njega... Eto, nadam se da vama to više pomaže...
A to - koma oko jeseni - uh, svake godine isto..
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 17:10   #2014
hehe pomaže da cotroloc al sada 40 mg pa jos i metopran prije jela, maximalno 1 cigara na dan i bez kave i na djetnom režimu
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:20   #2015
Gastal ti povećava kiselinu? Pa on neutralizira kiselinu!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:17   #2016
Trebao bi al ja čim ga pocucam me počne peć želudac
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:45   #2017
Meni puno bolje pomaže Donat Mg, gaastal mi je ko sveta vodica. Kad je kriza čaša donata i dobar sam.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:55   #2018
Imam problema s želudcom!!Pomoć

Treću godinu pijem controloc s povremenim prekidima,hemoglobin mi je jako nizak i pijem sok od cikle.Želudac i dalje boli i peče.Pila sam kredu,imam gastritis,HB nemam.Radila sam izdisajni.Gastroskopiju nisu mogli napraviiti jer sam sve počupala pa sam dobila praxiten.Ima li tko sličan problem sa tako dugim uzimanjem terapije !!
Rebeka6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 16:06   #2019
Kako neutralizirati kiselinu

Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Gastal ti povećava kiselinu? Pa on neutralizira kiselinu!
Konzumiranje ionizirane vode može pomoći neutraliziranju kiselina i čišćenju slobodnih radikala iz tijela. Ako pijete alkalnu vodu na prazan želudac, to će vas učiniti smirenijim i bit će vam ugodnije. Alkalna voda može smanjiti kiselost u tijelu i zaustaviti nakupljanje masnoća.


Više o tome možete saznati na stranici: www.kangen-voda.com
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 23:36   #2020
Peckanje u trbuhu i želucu

U posljednje vrijeme često osjećem peckanje na predjelu trbuha i želuca.
Javlja se u bilo koje doba dana, nije jako bolne, ali je veoma neugodan osjećaj,,,opisala bi to kao nekakve trnce...
Nisam primijetila da ima veze s hranom koju jedem.

Jel mi može tko preporučiti što da radim, idem kod doktora ili uzmem neke tablete?
Inače, imam 20 god,,,,ne pušim i rijetko pijem alkohol, ako to ima ikakve veze...
Milka_čokolada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.