Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 21:02   #21
Ja sam probala DM-ovo ulje, sada imam Pranarom. Očito da mi je to ulje preagresivno. Inače ga upotrebljavam vrlo rijetko, samo direktno na prišt ali kao što sam već rekla nije mi baš bog zna kaj.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:16   #22
Jesi li primijetila ikakve razlike u djelovanju, mirisu ili bilo čemu između dm-ovog i Pranarom čajevca?
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:00   #23
Iskreno - nikakva razlika. Pranarom je sigurno kvalitetniji ali u upotrebi stvarno nisam vidjela razliku.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:37   #24
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Da, to mora pisati jer su ta dva sastojka jako iritantna. Na mnogim etericnim uljima nisu navedeni iritantni sastojci.
Ne mora to pisati jer se odredba europske unije odnosi na kozmetiku,a eterična ulja nisu kozmetika.Svrsishodnije bi bilo da na svim eteričnim uljima pišu glavne sastavnice (kao što to piše na Oshadhijevima) nego sastavnice koje su zastupljene u minornim količinama (poput limonena i linalola u čajevcu) te nisu zaslužne za njegovo djelovanje (bilo terapeutsko ili iritativno).
Ako misliš da su limonen i linalol tvari koje iritiraju u ulju čajevca onda si se gadno prevarila.
Linalol uopće nije iritativan,a limonen je slabo iritativan (razgradni produkti uslijed oksidacije su iritativniji).
Oksidirani linalol i limonen su jako senzitirajuće tvari.Sami po sebi ne predstavljaju veći problem.
To su rezultati znanstvenih istraživanja,a ne moje osobne mišljenje.
http://www.sendspace.com/file/qnm1m2
http://www.sendspace.com/file/m1extt
http://www.sendspace.com/file/y0qtkg
http://www.ifraorg.org/GuideLines.asp
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:21   #25
Ok, dakle etericna ulja ne spadaju u kozmetiku (osim DM-ovih za koja je DM odlucio da spadaju). Kako mogu biti sigurna da nece doci do oksidacije? Drzim ulje u kupaonici, zatvoreno, manje od 6 mjeseci (sto pise u simbolu zatvorene teglice).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 23:43   #26
Kupila sam Dontodent Generation 40 zubnu pastu (iako imam manje od 40 godina) s uljem cajevca i osjeti se samo menta. Ocito su stavili premalo cajevca jer on se osjeti kroz sve moguce mirise (i zacudo, meni je taj miris ok).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 19:54   #27
Kakvog kvaliteta je TEA TREE OIL Oriflame?Jel prirodno?

Ja ga vec skoro godinu dana koristim.Stavljam ga direktno na lice,najvise na bubuljice i ranice i bas sam zadovoljna.Mnogo brze zaraste i ne ostaju fleke na kozi od bubuljica.meni je EKSTRA
JjeLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:57   #28
Pa ako ti je dobro, cemu provjeravanje kakvo je? Samo ga nemoj piti
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 01:04   #29
ja sam kupila etericno ulje cajevca iz dm-a, dode nekih 20 kn... pretpostavljam da nije neke ekstravagantne kvalitete, ali ja ga mijesam s jojobinim uljem od primavere i skroz mi je ok... u biti, moja koza je bila uzaaaaaaasno dehidrirana, pa mi je veca koncentracija cajevca znala malo isusiti kozu, ali zato sam u smjesu dodala etericno ulje palmarose za hidrataciju i djeluje odlicno...
Kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:27   #30
Quote:
JjeLena kaže: Pogledaj post
Kakvog kvaliteta je TEA TREE OIL Oriflame?Jel prirodno?

Ja ga vec skoro godinu dana koristim.Stavljam ga direktno na lice,najvise na bubuljice i ranice i bas sam zadovoljna.Mnogo brze zaraste i ne ostaju fleke na kozi od bubuljica.meni je EKSTRA
i ja koristim oriflame tea tree otopinu. svaku jutro i vecer stavim po kap na vaticu sa tonikom i jako dobro mi uklanja flekice od akni, tj. crvenilo.
za par dana mi stize novo, ovu sam bocicu skoro potrosila, al mi je trajalo skoro godinu dana.
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:17   #31
jel to ulje cajevca iz dma onda prirodno i 100% ili nije?
trazila sam na webu Aromatice i nema ga a na Bio Terra ga ima ali nije pod "bazna ulja" nego pod "etericna ulja", zasto?
To me malo buni jer sam ja "naucila" da je bazno ulje dobro za stavljat na kozu a etericno za u posudice s vodom :nezna:
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:43   #32
Zato sto je to etericno ulje. Etericna ulja se mijesaju sa baznima iliti biljnim uljima (masnim uljima) i tako se nanose na kozu. Neka etericna ulja mogu i nerazrijedjena na kozu, a laicima se takav nacin nanosenja ne preporuca.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:49   #33
spominjalo se ulje cajevca za pomoc kod kandide pa me zanima jel to uputno ili nije? recimo u malo vode razrijedit ulje cajevca pa pranje time tu i tamo?
zbunjuje me to sta sam uvijek mislila da je samo bazno ulje dobro za stavljanje na kozu :nezna:
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:58   #34
Kandida - gdje?

Etericna ulja se ne otapaju u vodi, dakle etericno ulje ne u vodu pa pranje s time

Za kandidijazu se koristi cajevac, u kombinaciji s nekim drugim etericnim i biljnim uljima, ovisno o tome gdje je problem, i nanosi se dermalno, OVDJE recimo mozes viditi za vaginalne infekcije.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:02   #35
Hvala ti na linku, bas sam za vaginalnu i mislila... A jel dobro onda to ulje cajevca iz Aromatice i opcenito jesu oke sva ta ulja koja trebaju za recept iz Aromatice? vidjela sam da su neki jako protiv aromatice...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:05   #36
Pa ako sam nabrojala tri kvalitetne marke etericnih ulja (a pritom mislim da zadovoljavaju sve ili barem gotovo sve kriterije kvalitete za aromaterapijsku upotrebu), a aromatica nije medju njima, zakljucak se namece sam po sebi
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:06   #37
znam ali tih tri nema u rijeci, zato pitam ponovno ali oke...thx
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:10   #38
Imas oshadhi u AROMEDICI, primavera life vjerovatno ima u nekoj biljnoj ljekarni jer biovega to dosta dobro pokriva, pranarom ti kemig uvozi i Rijeka spada u dostavno podrucje, a uvijek imas opciju narucivanja preko web shopova:

MIRISNI DUCAN

AROMATERRA
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:10   #39
hvala na linkovima
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:41   #40
Ima ih u Rijeci !
Primavera drzi dosta ljekarni (npr. u ulici taksista ) i bio trgovina na Trsatu Oshadhi drzi trgovina zdravom hranom preko puta zeljeznicke i ljekarna na Susaku.


Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
znam ali tih tri nema u rijeci, zato pitam ponovno ali oke...thx
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.