Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2006., 11:10   #1
Dugovi, minusi, krediti...

Najbolji frend mi je totalka ukomiran zbog dugova. Naime otkad je dobio stalni posao u drž.službi prije 2 godine,uzeo je sve moguće kartice,od dinersa,americana,vise i mastercarda i na njih se sve maksimalno zaduzio,s tim da sad vraća kamatu od 15% na svaki od tih.

Bena je čak digla preko kartice kredit svojoj sestri jer je ona tad imala plaću oko 2 000 kn,pa ga nije mogla dobiti. Uglavnom,pitao je mene da mu budem jamac,no morao sam ga odbiti jer nemam dovoljno veliku plaću koliko traži erste banka i radim na određeno. Ja sam bio samo jedan od 20 prijatelja,znanaca i rođaka koji su ga odbili (uključujući i moju staru) ,tako da je totalka pao u depru i veli da za mjesec dana možda neće imat za stanarinu i da će pod most ili da će ići kod kamatara,jer je to kao jedini izlaz. Rekao sam mu da je posuđivanje kod kamatara čisti "road to hell". Valjda će me poslušat?!


Kako naći kredit od 20 000 eura ,bez hipoteke i s jamcem(sestrom) plaće od 2500 kn,a da nisu kamatari? Ima primanja oko 5 i pol tisuća s tim da mu dugovi pojedu dve trećine toga. Koma.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:11   #2
http://www.erstebank.hr/gr_krediti_izmup.asp
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 11:40   #3
Angry erste banka

zar mislite da su oni bolji nego druge banke, svi su oni isti, navuku te na kredite i kada dođeš u problem onda ti okrenu leđa
Bella1958 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:49   #4
Quote:
Constatinopol kaže:
Najbolji frend mi je totalka ukomiran zbog dugova. Naime otkad je dobio stalni posao u drž.službi prije 2 godine,uzeo je sve moguće kartice,od dinersa,americana,vise i mastercarda i na njih se sve maksimalno zaduzio,s tim da sad vraća kamatu od 15% na svaki od tih.

Bena je čak digla preko kartice kredit svojoj sestri jer je ona tad imala plaću oko 2 000 kn,pa ga nije mogla dobiti. Uglavnom,pitao je mene da mu budem jamac,no morao sam ga odbiti jer nemam dovoljno veliku plaću koliko traži erste banka i radim na određeno. Ja sam bio samo jedan od 20 prijatelja,znanaca i rođaka koji su ga odbili (uključujući i moju staru) ,tako da je totalka pao u depru i veli da za mjesec dana možda neće imat za stanarinu i da će pod most ili da će ići kod kamatara,jer je to kao jedini izlaz. Rekao sam mu da je posuđivanje kod kamatara čisti "road to hell". Valjda će me poslušat?!


Kako naći kredit od 20 000 eura ,bez hipoteke i s jamcem(sestrom) plaće od 2500 kn,a da nisu kamatari? Ima primanja oko 5 i pol tisuća s tim da mu dugovi pojedu dve trećine toga. Koma.
Oprosti frend ti je glup. Jebote, koji sad kurrac cmolji zato kaj je svjesno dizao lovu a znao je da ce ga kamata opalit 15%? Ne razumijem te ljude.

Frendica mi radi u odvjetničkom uredu. Veli da ljudi na popisivanju imovine cvile, plaču, prijete se...A nisu se tak grčili kad su dizali kredite za kuću koje su onda spizdili na televizore i tehniku. A sada kad kredit treba vracat, onda se prave blesavi. Pa pisu dopise da bi oni vratili sam glavnicu, a kamatu ne. M-hm, right...
Ma katastrofa. Ljudi nemaju pojma kaj je to kredit. Jer da imaju ziher ga ne bi dizali uz kamatu od 15%.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 13:53   #5
Juraj,taj kredit iz minusa u plus za koji si mi ti poslao link je on i gledao,ali traže jamca s minimalno 4.500 kn plaće,
a on ima jamca s 2.500 kn plaće. U tome je kvaka.

Baby Nick,da bio je jaaaako glup i čak i on to prizna. No sad je kasno.
Kupovao je kamere,lap topove i sl.sranja ,a s tom plaćom je komotno mogao uzeti stambeni kredit i sad biti u svom stanu,a ne se brinuti oće imati 200 eura za stanarinu ili će na ulicu. Jebi ga,ako ništa bar nije uzeo kredit na hipoteku,inače bi sad,kao što si ti dao/dala primjer bilo grčenja,deranja,plača. Joj,koma!!!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 17:08   #6
pa ako je on digao kredit za sestru neka ona sad digne kredit za njega, bar toliko da može preživjet. Može joj on biti jamac. A obzirom da ne zna raspolagati s novcem najbolje bi mu bilo da sve te kartice odmah ukine. Nek ih ne vraća, nego nek ih precvika sa škarama da ih ne može više koristit.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 17:14   #7
evo ja se zapošljavam za mjesec dana a ne planiram uzeti niti jednu karticu a kamoli njih 10.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 11:09   #8
Maloprije me nazvao da je našao jamca! Ajde fala bogu! Precvikao je sve kartice osim maestra i plus će još morat štedjeti u erste banci i uplaćivati životno osiguranje.

Ljudi,moja savjet svima je da u posuđivanje novca idete samo kad vam je voda do grla ili eventualno da riješite svoje stambeno pitanje.

Ne uzimajte sve kartice koje vam se nude i čije formulare za članstvo kartičari bjesomučno šalju na kućne adrese.

Moj pametni stari i stara ih sve bacaju u smeće,a stiglo im ih je bar 10-ak.

Pozdrav
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 15:02   #9
Imam sve kartice, i dok sam bio bez posla (oko godinu dana) su me održale u životu. Kartice uopće nisu loša stvar, ali se treba znat kontrolirat! I ja sad otplaćujem dug, ali jednostavno nisam imao drugog izbora... S tim da sam većinu potrošio da preživim
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 16:15   #10
Quote:
Constatinopol kaže:
Kako naći kredit od 20 000 eura ,bez hipoteke i s jamcem(sestrom) plaće od 2500 kn,a da nisu kamatari? Ima primanja oko 5 i pol tisuća s tim da mu dugovi pojedu dve trećine toga. Koma.
http://www.splitskabanka.hr/gradani_gotovinski_hit2.asp

U HVB moze dignuti do 20000 eura bez jamaca uz policu zivotnog osiguranja
kamata u chf je 6,88%
rata na 7 god cca 300,68 eur
otplata ide putem administrativne zabrane a onda skare u ruke i rezi kartice
ono sto je najvaznije, HVB dozvoljava zatvaranje starih kredita novim, tako da dugove nece uzeti u obzir kod izracuna kreditne sposobnosti
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 05:14   #11
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
http://www.splitskabanka.hr/gradani_gotovinski_hit2.asp

U HVB moze dignuti do 20000 eura bez jamaca uz policu zivotnog osiguranja
kamata u chf je 6,88%
rata na 7 god cca 300,68 eur
otplata ide putem administrativne zabrane a onda skare u ruke i rezi kartice
ono sto je najvaznije, HVB dozvoljava zatvaranje starih kredita novim, tako da dugove nece uzeti u obzir kod izracuna kreditne sposobnosti
slučajno sam uočio ovo na forumu jel ovo jos postoji?? i sto ako neko ima kredit i nije ga vracao 50-ak godina a nema nista na sebi nikakvu imovinu ni stan ni auto nista..hoće li taj dug preuzeti djeca i kako to zaobići da djea nepate?hvala
__________________
come in peace or stay at home :-)
ivopilot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 16:24   #12
Tipu das para, a on ko dijete u ducanu slatkisa, ah, ah, how familiar

Ontopic:
nadam se da ce se naucit pameti. Barem na jedno vrijeme...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:04   #13
Quote:
Ipanema kaže:
Tipu das para, a on ko dijete u ducanu slatkisa, ah, ah,
...nadam se da ce se naucit pameti. Barem na jedno vrijeme...
Izgleda da ipak neće skroz,jer kaže da će ostaviti AMEX,kao uvijek može zatrebati i može se na rate,bla bla . Po mom mišljenju kartica od tekućeg računa-Maestro je sasvim dovoljna sirotinji,dok je Amex već luksuz za one dubljeg džepa. Šta će amex nekome kome ostaje 2000 kn plaće?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:11   #14
Quote:
Constatinopol kaže:
Izgleda da ipak neće skroz,jer kaže da će ostaviti AMEX,kao uvijek može zatrebati i može se na rate,bla bla . Po mom mišljenju kartica od tekućeg računa-Maestro je sasvim dovoljna sirotinji,dok je Amex već luksuz za one dubljeg džepa. Šta će amex nekome kome ostaje 2000 kn plaće?
E vidis... vlasnik ducana u kojem radim ima 20 mil u banci, jahtu, 2 vikendice i stan, vozi prosjecan auto vise srednje klase star 7 god, i nikad u zivotu nije imao kreditnu karticu.. SVE ali SVE na maestro.
Slide is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:34   #15
Quote:
Slide kaže:
E vidis... vlasnik ducana u kojem radim ima 20 mil u banci, jahtu, 2 vikendice i stan, vozi prosjecan auto vise srednje klase star 7 god, i nikad u zivotu nije imao kreditnu karticu.. SVE ali SVE na maestro.
Vau,svaka čast
Vidiš njemu to ne treba,dok je sirotinji AMEX očito statusni simbol,poput skupih mobitela i auta!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 19:52   #16
ljudi, kad ćete shvatiti
nije problem u karticama, problem je samo i isključivo ako trošiš više nego što zarađuješ.

ako zarađuješ 2 000 kn, onda ne troši 4 000, bilo keša, bilo preko kartica.
samo to.

ps
ne radim niti za jednu kartičarsku kuću, da ne ispadne da ih branim
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:16   #17
Quote:
Slide kaže:
E vidis... vlasnik ducana u kojem radim ima 20 mil u banci, jahtu, 2 vikendice i stan, vozi prosjecan auto vise srednje klase star 7 god, i nikad u zivotu nije imao kreditnu karticu.. SVE ali SVE na maestro.
Jak ti je gazda ako mu svaki zaposlenik u njegovom dućanu zna stanje na računu i popis imovine.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:25   #18
Amex i slične kartice potiču ionako prezaduženo potrošačko društvo na trošenje. A ljudi puše takve stvari. Kupuju sreću danas da bi bili 3 puta nesretniji sutra. A i ne bi toliko gnjavili sa svim tim reklamama da im se ne isplati
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 20:00   #19
Quote:
obiwan kaže:
Amex i slične kartice potiču ionako prezaduženo potrošačko društvo na trošenje. A ljudi puše takve stvari. Kupuju sreću danas da bi bili 3 puta nesretniji sutra. A i ne bi toliko gnjavili sa svim tim reklamama da im se ne isplati

Opet ''mudrosti''

Kartice su za normalne ljude koji zbrajaju 2 i 2 bez problema
Trošiš kolko imaš i možeš, a ne koliko je limit kartice

I sve funkcionira savršeno bez dugova

Uvijek me iznenade lumeni koji vide zlo u kartici, a ne idiotu koji ne konta osnovnu matematiku
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 20:34   #20
Moja rodica kaže da kupuje na kartice jer nikako ne bi uštedila tu lovu jer bi ju potrošila negdje drugdje. Ovako je uvijek jednu plaću u minusu, ima sto rata svega i svačega, a zadovoljna je. To što plaća 10, 15 % bankama ništa ju ne brine jer kaže da joj je ovako bolje.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.