Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 22:56   #81
Ma nebi htijela da me vode u šoping svaki tjedan...samo sam napisala kako mi dize zivce ta cura...nekad si i nezna izkombinirati odjecu...
Nebi ni htijela imati brdo odjeca tako da mi trebaju 3-4 ormara....Samo bi htijela nesto moderno, sto mi se svidja i sto mi dobro stoji....
Imam ja svoje ustedjevine ali cuvam jer bi u 8. mjesecu trebala ici u bec pa da imam barem nesto para....
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:05   #82
aaaw bublica kako kaze kem pogledaj po ostalim temama a za nabavku odjece i bolji ormar predlazem sljedece: popricaj s mamom i objasni joj da ti vise sama ne kupuje odjecu jer bi htjela izgraditi svoj stil i poceti sama nabavljati odjecu za njega pa da umjesto da ti sama kupi povede tebe u kupovinu da skupa birate

ne znam jesi iz zg ali ako jesi avenue mall ti je super za sve pregledati na jednom mjestu, city centar i sl...recimo tamo imas new yorker, to je shop s modernom odjecom za mladje cure kako si ti, a i stalno je nesto na snizenju tako da se moze super proci...(i sigurno ima stvari za kombinirati s tim balerinkicama i imas i tenisice kao starke ali jeftinije i tak neke sad moderne stvari...emo kako bi ja rekla )...od drugih shopova koji su mi super su i terranova, tally weijl, zara...

uglavnom kada rijesis da mama prestane kupovati za tebe i da sama biras stvari ce moci krenuti u zeljenom smjeru (trebat ce vremena da se mama navikne na to ali ja sam svoju istrenirala pa mozes i ti )

iduca stvar koju napravis je da dobro promislis kakav stil zelis nositi, kakve ti se stvari svidjaju i kako bi htjela da to izgleda u buducnosti pa si onda napravis popis svih stvarcica koje bi voljela imati i koje su tvoj stil...mozes si podijeliti popis recimo na gornji dio (majice, veste), donji dio (hlace, suknje), ostalo (haljine, jakne..), cipele, torbe, dodatke (nakit i ukrasi za kosu, carape itd.)...razmisli sto bi ti za pocetak ti najvise trebalo i kako u malo stvari vec ostvariti neki stil. ovo planiranje je bas vazno da bi u tome uspjela jer kupovanje na pamet cesto zavrsi sa stvarima koje se nemaju s cim kombinirati a novaca vise nema za jos nesto. i kad planiras planiraj za pocetak s nekim osnovnim stvarima koje ce se sve moci medjusobno kombinirati (pa ces moci imati vise kombinacija sa manje stvari)....

recimo za pocetak mozes si zapisati: 2 para hlaca/traperica(sto je vec tvoj stil), 4 majice kratki rukavi/top (sad su snizenja po trgovinama pa se isplati pogledati), 1 ili 2 majice s dugim rukavima koje ce se nositi na ove majice s kratkim rukavima (recimo ona s kapuljacom i ciferslusom, ili vesta...koji ti je vec stil ali glavno je da se moze nositi na majice koje si isto isplanirala, a da se vide kad je majica otkopcana, tako imas vise kombinacija)...zatim 1 tenisice (recimo starke - cak ne moraju biti original, imas u deichmannu super tenki sto izgledaju skroz ko starke a 80-90 kn su ti...i dobra je kvaliteta), 1 torba (da ide na sve drugo sto si odabrala i zamislila kao svoj stil u buducnosti).....te onda jos alternativno nakit i sl. dodaci....

jos jedna stvar koja ti moze pomoci u toj pocetnoj nabavci garderobe kad se ne moze puno tog nabaviti a zeli se poceti nositi sto prije - odredi si najdraze boje i drzi ih se..ili ako kupujes kupuj boje koje idu s tim bojama....npr. najdraza boja ti je ljubicasta...uz ljubicastu mozes kupovati i pretezito crne stvari najvise...a uz to jos ponekad ubaciti jos neki crveni detalj ako tu boju isto volis ili nesto drugo sto bi bilo u skladu...no vecinu stvari nabavljas u temeljnoj boji - crnoj, plus omiljena boja.


sorry na dugom postu ali htjela sam pomoci jer znam kako je tesko izgraditi garderobu iz nicega nadam se da ce savjeti biti korisni


p.s. ovo kaj ti mama kupuje zvuci idealno ajd prodaj meni te kjutaste sidraste, rozaste stvari pa ces imati para za modernu robicu
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:06   #83
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Ma nebi htijela da me vode u šoping svaki tjedan...samo sam napisala kako mi dize zivce ta cura...nekad si i nezna izkombinirati odjecu...
Nebi ni htijela imati brdo odjeca tako da mi trebaju 3-4 ormara....Samo bi htijela nesto moderno, sto mi se svidja i sto mi dobro stoji....
Imam ja svoje ustedjevine ali cuvam jer bi u 8. mjesecu trebala ici u bec pa da imam barem nesto para....
Zašto ti ne ideš s mamom i sestrom u shopping i izabereš si neš kaj ti se sviđa?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:09   #84
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post


sorry na dugom postu ali htjela sam pomoci jer znam kako je tesko izgraditi garderobu iz nicega nadam se da ce savjeti biti korisni
kak si ti lijepo napisala sve što se meni nije dalo.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:24   #85
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
kak si ti lijepo napisala sve što se meni nije dalo.
imam previse vremena u zivotu




i bublica sad sam se jos neceg sjetila sto se tice majici dugih rukava mozes kupiti i najobicniju crnu pamucnu majicu, dugi rukavi, onako uz tijelo, klasika (takve sam vidjela u new yorkeru svih boja za stvarno sitnu lovu)...i onda gore na njoj jos mozes nositi bilo koju majicu s kratkim rukavima ili bez rukava (dakle sve one majice koje bi sad kupila)...tak da ti je to jos jedna mogucnost visestrukog kombiniranja.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:43   #86
lunatic_panda puno, puno hvala....dosta si mi pomogla...inace mi je najdraza boja plava i to u svim mogucim nijansama a odmah iza toga ljubicasta, i to ne presvijetla vise tamna....za pocetak cu vidjeti sta mogu iskombinirati od odjece koju trenutno imam a poslije dokupiti...hvala i tebi kem na super savjetima......stavit cu sliku majce s sidrima da vidite ako hocete...=) kupljena je u turbo sportu....
p.s. idem i s mamom i sestrom u soping....
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 01:48   #87
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Kad idem kupovat najčešće idem kupovat s sestrom (15) i mamom. Sestra mi kupi puno cool stvari a ja sve neke jadne jer se bojim sta ce drugi misliti o meni ako ih obucem.
konkretno, šta misliš da će ljudi mislit o tebi ako obučeš takve kul stvari kakve nosi tvoja seka?
__________________
///////////////////////////////////
Herbert West is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:08   #88
Quote:
Herbert West kaže: Pogledaj post
konkretno, šta misliš da će ljudi mislit o tebi ako obučeš takve kul stvari kakve nosi tvoja seka?
Pa kao prvo imam najfrendicu kojoj sve iskreno govorim kao i ona meni...U zadnje vrijeme par cura iz razreda je promjenilo stil oblacenja, a slicno bi se i ja oblacola, ona ih ogovara kako se ružno oblače i kako to uopce nije fora (taj fora puno upotrebljuje). Ne želim da se tako ponaša i prema meni...Zato želim postepeno i polako promjeniti stil oblacenja..
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:26   #89
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Pa kao prvo imam najfrendicu kojoj sve iskreno govorim kao i ona meni...U zadnje vrijeme par cura iz razreda je promjenilo stil oblacenja, a slicno bi se i ja oblacola, ona ih ogovara kako se ružno oblače i kako to uopce nije fora (taj fora puno upotrebljuje). Ne želim da se tako ponaša i prema meni...Zato želim postepeno i polako promjeniti stil oblacenja..

A kako se to oblače? Sve u crno.. metalke? emo? A tvoja frendica je šminkerica?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:37   #90
Ma ta moja frendica se oblači tako obicno....Nekako malo muskobanjasto po meni, neide bas u ducane samo za cure i nema bas puno odjece za koje mozes reci da je samo zenska..
A moje ostale prijateljice se dobro oblace, te koje ona kritizira..
Jedna je mala i bucmasta i oblaci se pretezito u crno, ali ne ko emo, nego ima modernu crnu odjecu
druga koju sam vec spomenula da ima brdo odjece i para se oblaci u jake boje, ali nekako ih uspije iskombinirati, nosi suknje i taice, i tako neke stvari.
Treca se isto moderno oblaci ali pretezito u sivo i onda uz to dodaje boju koju zeli...
Ima ih jos takvih ali mi se neda nabrajati....
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:25   #91
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Pa kao prvo imam najfrendicu kojoj sve iskreno govorim kao i ona meni...U zadnje vrijeme par cura iz razreda je promjenilo stil oblacenja, a slicno bi se i ja oblacola, ona ih ogovara kako se ružno oblače i kako to uopce nije fora (taj fora puno upotrebljuje). Ne želim da se tako ponaša i prema meni...Zato želim postepeno i polako promjeniti stil oblacenja..
Bolje promijeni frendicu
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:18   #92
Znas kako bi ja opisala tvoju prijateljicu? kao ljubomornu i ogorcenu.
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:47   #93
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
Znas kako bi ja opisala tvoju prijateljicu? kao ljubomornu i ogorcenu.
isuse kako neko moze bit ogorcen sa 14
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:48   #94
gle, tvojoj frendici će vjerojatno smetat svaki ženstveniji/drugačiji detalj na tebi dok god se ONA ne promijeni, a čak i tada ne mora značit da će se promijenit na način koji će tebi savršeno odgovarat.
dok god je dobra prema tebi, zaslužuje ti bit frendica. skužiš li da te osuđuje zbog tako banalne stvari kao što je stil odijevanja - riješi je se, naravno.

a u koji razred ideš? po godinama pretpostavljam osmi osnovne, najesen prvi srednje?
prijelaz u srednju ti je idealna prilika da se isfuraš nešto drugačije, bez da ti kokoške iz osnovne puno prigovaraju

uostalom, nastavi li se tvoja frendica tako ponašat i dalje - nać ćeš već bolju (a u srednjoj ćeš ih sasvim sigurno nać dosta, jednako kao što ćeš kroz život nailazit na ljude koji će te poprijeko gledat zbog totalnih gluposti...takve ljude izbjegavaš, ne podilaziš im )

glede krpica, panda je sve fino napisala.. new yorker je idealno mjesto za šoping curama tvojih godina, da se nać prekrasnih stvarčica za male novce.
i svakako čekiraj zarin TRF odjel (tamo su sportskije i mladenačkije stvari)
__________________
///////////////////////////////////
Herbert West is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:50   #95
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
isuse kako neko moze bit ogorcen sa 14
to se postane tek sa 16
__________________
///////////////////////////////////
Herbert West is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:54   #96
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
isuse kako neko moze bit ogorcen sa 14
Lijepo. znas sta sam htjela rec, sta se hvatas za rijec? Frendica joj je kako ona sam kaze muskobanjasta i sad kad su se ove ostale fino pocele oblaciti ona je blago ljubomorna i ogorcena (nazovi to kako hoces) sta i ona nije takva. zasto se i ona tako ne pocne oblaciti ne znam, neki bunt mozda ili nesto. al uglavnom, aj nemoj cjepidlaciti jer mislim da kuzis na sta ciljam. logicno je da cure u tim godina pocinju nositi malo moderniju i zenstveniju odjacu ,a ova govori da joj je to ruzno i glupo i u neku ruku njoj govori da ne bude takva jer ce i za nju to misliti. ne bi li prijatelji trebali jedne druge podrzavati, a ne ovako potkopavati?
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:02   #97
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
Lijepo. znas sta sam htjela rec, sta se hvatas za rijec? Frendica joj je kako ona sam kaze muskobanjasta i sad kad su se ove ostale fino pocele oblaciti ona je blago ljubomorna i ogorcena (nazovi to kako hoces) sta i ona nije takva. zasto se i ona tako ne pocne oblaciti ne znam, neki bunt mozda ili nesto. al uglavnom, aj nemoj cjepidlaciti jer mislim da kuzis na sta ciljam. logicno je da cure u tim godina pocinju nositi malo moderniju i zenstveniju odjacu ,a ova govori da joj je to ruzno i glupo i u neku ruku njoj govori da ne bude takva jer ce i za nju to misliti. ne bi li prijatelji trebali jedne druge podrzavati, a ne ovako potkopavati?
i ti si malo ogorcena a?

to su klinci od 14 godina, o kakvom podrzavanju ti pricas? pa oni ne znaju gdje im je glava a gdje dupe,
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:04   #98
Ma nije ona loša prijateljica, samo sve što joj se nesviđa ona komentira..
Sad se pocela oblacit malo ženstvenije. Prije par mjeseci je po prvi put bila u terranovi. Inace kupuje u sportskim ducanima. Ona nosi odjecu koju mogu i muskarci i zene. Neki dan je došla u novim hlačama, ja sam prvo mislila da su muške jer su tamno zelene, i njoj se ni nesviđa stil oblacenja kod ostalih cura jer se one ne oblace sportski nego moderno i cool. I ona bi mogla i to bi joj dobro stajalo samo ne želi..
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:07   #99
Ajd da ja napisem posto sam u nekom poludepresivnom raspolozenju i umjesto da ucim za prijemni ionak visim tu :S
Ugl otkud pocet. Mislim da nitko tko je u srednjoj ili mozda cak i radi nema neogranicenu kolicinu para da bi si kupio sve sto zelis. Dakle moras se prilagodit mogucnostima
Ja nemam bas neki ogroman budzet i zapravo mi je besmisleno dat ogromne pare za nesto kada se to moze nac puno jeftine. Primjerice traperice.
Ne moras kupit one za 1000 ili vise kuna,cist ok su i one za 300(a na snizenjima i manje). Meni se dogodilo da sam zimus u inozmstvu nasla odlicne traperice za 10 eura,uzela odma dva komada i niti se razvlace,mos ih nosit ak os tjedan dana i super su )
Sto se tice majci ako mi se neka bas jako svida kupim si ju odmah,ali najcesce pricekam snizenja i onda si odma uzmem jos nesta jer sam ustedila para )
Imam mladu seku i moram primjetit da se dosta ugleda na mene. Naravno neke stvari nisu za nju ali recimo uzme moju neku obicnu majicu kupljenu za nesto malo para i onda ju kombinira sa starkama i raznim maramama(ima i palestinki ili uzme neku moju).
Sto se tice cipele skuzila sam da se u dajhmanu u avenue mallu moze nac odlicnih stvari za malo para. Kako je netko vec gore spomenuo starke za manje od 100 kuna,sandale za 150 kuna ) I super su,tako da ih mozes bez problema nosit cijelu sezonu.
Prije par mjeseci sam si uzela prekrasnu crnu torbu i nju furam uz sve zivo pogotovo kad je malo hladnije jer onda imam i crnu jaknu. Dakle crna jakna,crna torba i ostalo kako me pukne )
Ne mogu ja rec da mi se uvijek da spremat,nekad nebi iz trenirke izasla ali onda kad se sredim je stvarno dobar osjecaj )
E da i jos jedna sitnica koju ja seki pokusavam stalno utuvit u glavu. Kupuj jaknu,torbu i patike i tako tu jednobojne ili makar u istoj nijansi. I ja to uvijek uzmem crno. A onda mogu i zutu i ljubicastu majicu,ili crnu pa maramu. Milijun kombinacija )
Eto odoh sada nazad ucit )
Da imam malo vise vremena i poslikala bi kombinacija al obzirom da je prijemni skoro bolje da se bacim na to )
Jinx2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:12   #100
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Ma nije ona loša prijateljica, samo sve što joj se nesviđa ona komentira..
Sad se pocela oblacit malo ženstvenije. Prije par mjeseci je po prvi put bila u terranovi. Inace kupuje u sportskim ducanima. Ona nosi odjecu koju mogu i muskarci i zene. Neki dan je došla u novim hlačama, ja sam prvo mislila da su muške jer su tamno zelene, i njoj se ni nesviđa stil oblacenja kod ostalih cura jer se one ne oblace sportski nego moderno i cool. I ona bi mogla i to bi joj dobro stajalo samo ne želi..
gle, tebi je to možda svjetsko čudo, ali to je normalna faza u odrastanju. ako misliš da su joj komentari preoštri, reci joj.
obje ćete isprobati razne stilove dok ne nađete nešto "svoje". ili ne nađete. odjeća ne čini čovjeka (inače bi mafijaši bili najveća gospoda). odjeća je način da pokažemo svoju kreativnost, ili raspoloženje, ili količinu novca kojom raspolažemo. lijepa odjeća ne čini te uspješnom ili dobrom osobom.
a ovdje se sigurno tri cure ne bi složile oko defincije lijepe odjeće.


p.s. i ja nosim tamnozelene hlače.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.