Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 19:12   #621
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Nije ti to u rangu plamena...
ti su kamini ili kineski ili poljski, novi su cca nesto vise od 1000kn...
za pocetak da bi vidio kvalitetu, odi do peveca - tamo imas amity i ostale plamenove kamine a imas i ove jetine...
Za pocetak ces vidjeti da se plamenovi kamini lijepo otvaraju i zatvaraju a ovi jeftinjaci sve nekom silom moras otvarati i zatvarati...
Plamen amity i ovaj sa linka -drugaciji materijal-sivi lijev vs lim+tanki samot...
Zato kazem najbolje se uvjeriti uzivo tako da sam vidis sto zelis...
da se naci amity za 1000kn, samo moras stalno pratiti oglase....
neki dan je bio ovaj model za 1000kn, ali naravno prodana je...
nedavno je bio stariji model-s 2 mala okrugl stakla 800kn isto tako prodan,,,trebas samo reagirati odmah..
Imas i plamen Doru, plamen maestral...
za te doduse nisam sigurna kakve su-ali su jeftinije od amity
Puno puno zahvaljujem
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 04:53   #622
Zna li netko gdje kupiti led zidni elektricni kamin? Bilo bi ideealno kutni, al s obzirom na svo guglanje koje sam do sada obavila a nisam ga nasla, mogu samo zamislit kolika bi mu cijena bila da ga nadjem 😔

Treba mi iskljucivo za ukras, odmah da se ogradim od teorija kako ne sluze nicemu i trose.previse struje 😌
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:20   #623
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi ona led ploca koja glumi vatru u elektricnim kaminima? Trazim al uzaludno, mozda netko ima ideju..?

Ovako nekako to u praksi izgleda:
https://www.google.hr/search?q=led+p...ni%3B600%3B400

opet ja s novim pitanjem..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 16:06   #624
Dali neko ima iskustva sa ugradbenim kaminima ove vrste?
http://www.njuskalo.hr/kamini/kamin-...-oglas-9103187

Znači dali ide kakav poseban dimnjak ako bi ga stavio u zid,i koliko bi bili ti dodatni troškovi osim samog kamina?
mister_dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 20:51   #625
Moram za ovu zimu riješiti neko grijanje na drva pa mi kamini nekako najbolje izgledaju. Međutim nemam baš mjesta za njega. Naime dio dnevnog boravka je pregrađen u jedan manji WC i koji se više ne koristi ili jako rijetko a bilo mi ga je žao rušiti jer će možda jednog dana trebati. Sad imam jedno malo izgleda mi kao fuš li da ipak pitam. Za klasičnu gradnju kamina nemam mjesta, pa sam doša na ideju zašto u pregradnom zidu tog WC-a ne izbušiti rupu za ložište i samo ugurati ložište unutra. Dimnjak bi bio iza zida što mi je estetski bolje. Tada bi kamin izgledao ka TV na zidu. Estetski jako dobro, ali sad najvažnije pitanje. Kako bi to grijalo s obzirom da se cijeli zadnji dio kamina nalazi u WC-u a samo vrata u dnevnom boravku? Po mom mišljenu ne baš dobro kao što bi grijala neka peć.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:16   #626
http://www.solarno.hr/katalog/proizv...o-70-ventilato

Da li ovi ventilato lozista upuhuju zrak u loziste u vatru ili ispuhuju zrak oko lozista u prostoriji?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:51   #627
Čitao sam da je preporuka spajanja kamina na dimnjak na visini min 1.8m od ložišta pod 45 stupnjeva. Da li se dimnjak može graditi na sljedećoj etaži i na njij spojiti pod kutem 45st dimovodnu cijev iz ložišta sa kata niže. Da li dimnjak treba postojati i ispod tod spoja na 1.8m?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:21   #628
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Da li ovi ventilato lozista upuhuju zrak u loziste u vatru ili ispuhuju zrak oko lozista u prostoriji?

ispuhuju zrak oko lozista u prostoriji
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:11   #629
Baš sam danas bio u prodavaonici gledao malo to ložište. Gore na vrhu ima 2 rupe na kroz koju ventilator puše zrak a skuplja ga oko ložišta. Cijevima se sa tih rupa topli zrak može razvoditi bilo gdje po prostoriji. Nije loše rješenje, mislim da je bolje nego konvekcijsko grijanje.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 07:38   #630
samo što su to mali ventilatori i ne razmšljaj o nekom jakom puhanju, npr u druge prostorije
ja sam uzeo sa ventilatorom smontiranim odozdo, max kapaciteta 800m3/h i to mi puše u cijevi 2xfi160 koje idu na drugi kraj stana i sa time grijem cijeli kat a nigdje nije ni vruće ni zima
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:49   #631
Jesi uzeo od nordike loziste, jesi zadovoljan. Ja ni ne mislim razvoditi po drugim prostorijama vec samo da brze zagrije, a mislim i da bolje grije. Jesu bucni? Meni bi loziste trebalo ici u pregradni zid s drugom prostorijom vise od pola lozista bi bilo u drugoj prostoriji pa mi treba imati ventilator da grije naprijed ta prostorija iza mi nije bitna nju ne treba grijati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:44   #632
ja uzeo ovo
http://www.kamini-be-pol.com/id/110.html

sa dodatnom oplatom od tankog lima (slika na dnu stranice, mala, zadnja) i ventilatorom ispod

radi dvije zime i zadovoljni smo, ventilator nije bučan
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:21   #633
Taj ima 4 izvoda za cijevi ventilacije. Koliko vidim gore ima puno više neke opreme nego Nordika 70 inserto. Što mu tu sve dođe?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:43   #634
4 izvoda fi 160 (ja iskoristio 2) dovod vanjskog zraka i dimnjak

http://imgur.com/K3Z3Y3n
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 08:42   #635
Koliko kvadrata grijes i koliko drva potrosis? Ja se dvoumim izmedu kamina i peci na pelete.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 08:52   #636
Sabravši vlastita iskustva s kaminskim pećima, te razna iskustva s neta, zaključio sam da je jako bitno da peć ili kamin imaju šamotno ložište. Bolje izgaranje (samim time bolje iskorištenje drveta), ne zagrijava naglo nego ravnomjernije (sličnije grijanju na kaljevu peć).
Osobno mi se kamini ne sviđaju previše jer mislim da im je iskoristivost loša (što se vidi po promjeru dimnjaka, kaminska peć 12-15cm, kamin 18-20cm).
Ali tko voli i želi kamin, nemam ništa protiv, ali opet mislim da je bolje dati kunu više pa kupiti kvalitetnije ložište (šamotirano).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 09:28   #637
Vidis to je dobra informacija, ova nordica 70 nema samot. Cini mi se da cu odustati od toga jer se bojim da ce to slabo grijati. Ipak mi je bolje naloziti staru stadler pec od centralnog iako do sad nije nikad radila na drva pa probati kako ce to grijati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 09:34   #638
Ne znam za kamine, znam da Nordica kaminske peći više nemaju šamot (nažalost). Mi doma imamo kaminsku Nordicu, sa šamotom i odlična je. Jedino previše čađi staklo (treba čistiti svaka 2-3 dana).
Da sad kupujem peć, vjerovatno bi uzeo Color emajl, djeluju solidno (kad uzmeš vrata u ruke djeluju čvrsto i masivno) i imaju šamotno ložište. A i dizajn je moderan.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:59   #639
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Koliko kvadrata grijes i koliko drva potrosis? Ja se dvoumim izmedu kamina i peci na pelete.
grijem sa nordicom cca 100 kvadrata
potrošnju ne znam jer je bila hrpa od 10 m a trošim ju na kamin, vani za roštilj (često roštiljamo) i ima još jedan klasični otvoreni kamin koji se povremeno pali iz zajebancije, ne grije ništa a troši drva

peći se meni ne sviđaju jer strši od zida, ne možeš blizu nje sa namještajem, ukomponirati ju u sobu a da paše uz nešto je skoro pa nemoguća misija
kamin obućen u kalcijum silikatne ploče, namještaj se nastavlja odmah na njega, meni ljepše, stvar ukusa
usporediti potrošnju ne mogu jer nemam i kamin i peć
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:18   #640
Hvala ti puno na informacijama. Nordica loziste takoder nema samot samo giz. I meni se peci ne svidaju jer strse van zida i zauzimaju mjesta kojeg uvijek fali. Ako prodes sa 10m drva i grijes solidno 100m2 to je dobro. Ja imam centralno koje je davno radilo ma lozu, sad mouda probam na drva ako odustanem od kamina, ali mislim da to guta drva.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.