Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 00:12   #1741
keramicar
po nicku mi se cini da si mozda majstor ili barem znas

zanima me u teoriji da li skoljka mora biti bas na kanalizacijskoj vertikali ili se moze i odmaknuti od nje
ako se moze do koliko maksimalno smije biti odmaknuta?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 07:02   #1742
Evo još 1 pitanje za keramičara,već kad krene pisati:Može li ovaj premaz preko pločica?
http://www.da-da.hr/hr/dekorativne-t...stenog-voskom/
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:11   #1743
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
keramicar
po nicku mi se cini da si mozda majstor ili barem znas

zanima me u teoriji da li skoljka mora biti bas na kanalizacijskoj vertikali ili se moze i odmaknuti od nje
ako se moze do koliko maksimalno smije biti odmaknuta?
Može se odmaknuti od nje na dva načine.
1.) Ako postoji mogućnost onda podžbukno ( sto je bolje i ljepše )
2.) Ako, nema mjesta, smetaju cijevi u vertikali ili su tanki zidovi, onda se odvodna cijev WC.a odvede nadžbukno i oblozi u keramiku te ostane klupčica uz zid. Obično su to pomaci od 0,5 rijetko do 1 metar, jer se zapravo miče lijevo ili desno od trenutne pozicije.
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
Evo još 1 pitanje za keramičara,već kad krene pisati:Može li ovaj premaz preko pločica?
http://www.da-da.hr/hr/dekorativne-t...stenog-voskom/
Osobno nisam ljubitelj nanosa dekorativne tehnike u komplet kupaonicu. Kombinacija keramike i dekorativne tehnike mi je OK.
Kad bi radio dekorativnu tehniku obavezno bi skinuo pločice, poravnao zidove i onda nanio na pripremljen zid dekorativnu tehniku.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:30   #1744
znaci ako je ovo situacija vertikala je pravokutnik u lijevom zidu, jedna skoljka bi bila na tom zidu https://www.forum.hr/attachment.php?a...1&d=1424604450

nemoguce je zazidati onaj dio u kutu desno i provuci jos jednu skoljku jer je predaleko od vertikale?

Zadnje uređivanje blaenka : 25.06.2015. at 20:31.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:52   #1745
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
obavezno bi skinuo pločice, poravnao zidove i onda nanio na pripremljen zid dekorativnu tehniku.
budući da kažeš kako bi to obavezno napravio, ima li neki stručni razlog za skidanje pločica prije nanošenja betonskog premaza?
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:56   #1746
.

Siguran sam da će svaki materijal, pa i dekorativne tehnike bolje i duže držati na upojnoj zidarski pripremljenoj podlozi nego na neupojnoj !

Isto kao i sa postavom zidnih pločica na pločice.
Može se, daleko od toga, da se ne može, ali...

Ja osobno uvijek mogu garantirati da se sa požbukanog zida keramika neće odlijepiti narednih 30 godina.
Dok kod lijepljenja keramike na keramiku to nikad ne bi garantirao, bez obzira što se stare zidne pločice operu, odmaste, skine prljavština sa njih, koriste vrhunski materijali ( prajmer, flexibilno lijepilo, fuga, silikon ).
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:56   #1747
keramicar sto milite na situaciju u mom gornjem postu?

nije moguce zazidati u lijevom kutu mali wc sa skoljkom i malim umivaonikom, zar ne?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:34   #1748
Gledamo ormariće za iznad umivaonika i zanima me kako to funkcionira sa ugrađenim led svjetlom?
Jer recimo ovaj mi se ormarić sviđa, ali piše da se žarulja ne može mijenjati?

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/kup...r_opis-content

Znači u slučaju da žarulja iz nekog razloga prestane raditi, ako i dalje želim svjetlo iznad ogledala, moram kupovati novi ormarić?!
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:53   #1749
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Gledamo ormariće za iznad umivaonika i zanima me kako to funkcionira sa ugrađenim led svjetlom?
Jer recimo ovaj mi se ormarić sviđa, ali piše da se žarulja ne može mijenjati?

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/kup...r_opis-content

Znači u slučaju da žarulja iz nekog razloga prestane raditi, ako i dalje želim svjetlo iznad ogledala, moram kupovati novi ormarić?!
Ne ,nego promijeniš rasvjetu.Rasvjetno tijelo nije integrirano u frontu ormarića već je samo,koliko vidim montirano na ormarić,tako da....
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:14   #1750
ok, znači, moram naći i kupiti drugu lampu koju stavim gore, jedno kad na ovoj ode žarulja


suprug će biti oduševljen
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:01   #1751
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
ok, znači, moram naći i kupiti drugu lampu koju stavim gore, jedno kad na ovoj ode žarulja


suprug će biti oduševljen
Da,ali računaj da bi ova trebala trajati bar 25000 radnih sati,to je pun kufer..to ti je za potrošnju u kupaoni maltene zauvijek
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 22:13   #1752
Trebam savjet.
Gradimo kuću i imamo jednu prostoriju (tunel 220 x 90) gdje je trebao biti pomoćni wc (školjka i lavabo). Vrata su na kracem zidu, prozora nema.

I sad nam je palo na pamet da unutra ubacimo tuš budući da će u glavnoj kupaoni biti samo kada. Super isplaniramo kako bi na kraj "tunela" išao tuš 90x70, zatim školjka i zadnje prije vrata lavabo. Ali onda razočaranje, prostor je preuzak da se školjka postavi po širini. Ne postoji mogućnost postavljanja ugradbenog kotlića jer je tu samo prezid debljine 10cm.
Vidim da postoje neke školjke dužine 46cm i da se kotlić malo podigne da školjka može bliže zidu, svejedno je to više od 50 cm i do zida nam ostaje manje od 40. Jel to stvarno premalo za noge?
Ima li netko kakvu ideju za ovaj slučaj?
__________________
Tri puta mama <3
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:06   #1753
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Trebam savjet.
Gradimo kuću i imamo jednu prostoriju (tunel 220 x 90) gdje je trebao biti pomoćni wc (školjka i lavabo). Vrata su na kracem zidu, prozora nema.

I sad nam je palo na pamet da unutra ubacimo tuš budući da će u glavnoj kupaoni biti samo kada. Super isplaniramo kako bi na kraj "tunela" išao tuš 90x70, zatim školjka i zadnje prije vrata lavabo. Ali onda razočaranje, prostor je preuzak da se školjka postavi po širini. Ne postoji mogućnost postavljanja ugradbenog kotlića jer je tu samo prezid debljine 10cm.
Vidim da postoje neke školjke dužine 46cm i da se kotlić malo podigne da školjka može bliže zidu, svejedno je to više od 50 cm i do zida nam ostaje manje od 40. Jel to stvarno premalo za noge?
Ima li netko kakvu ideju za ovaj slučaj?
Nešto malo prostora bi se uštedilo da se od susjedne prostorije (pretpostavljam da je to kupaonica u kojoj je kada) uzme par cm na način da se u zid postavi ugradbeni vodokotlić i na njega montira viseća školjka.
Te školjke se mogu naći kraće a ne treba im mjesto za priključak isplavne cijevi. U tom slučaju nema klasičnog vodokotlića... da dobijete dodatnih 5-6 cm puno znači.
Puno zezancija i poskupljuje cijenu ali želje uvijek koštaju i čekaju se
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:17   #1754
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Nešto malo prostora bi se uštedilo da se od susjedne prostorije (pretpostavljam da je to kupaonica u kojoj je kada) uzme par cm na način da se u zid postavi ugradbeni vodokotlić i na njega montira viseća školjka.
Te školjke se mogu naći kraće a ne treba im mjesto za priključak isplavne cijevi. U tom slučaju nema klasičnog vodokotlića... da dobijete dodatnih 5-6 cm puno znači.
Puno zezancija i poskupljuje cijenu ali želje uvijek koštaju i čekaju se
Soba je s druge strane. Čak sam mužu predložila to, ali nije se složio s tim da djetetu u sobu uvalimo vodokotlić
__________________
Tri puta mama <3
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:35   #1755
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Trebam savjet.
Gradimo kuću i imamo jednu prostoriju (tunel 220 x 90) gdje je trebao biti pomoćni wc (školjka i lavabo). Vrata su na kracem zidu, prozora nema.
Treća slika, vrata na duljem zidu bi riješila problem:

MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:42   #1756
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Treća slika, vrata na duljem zidu bi riješila problem:

http://planahomedesign.com/wp-conten...ng-Article.jpg
Hvala. Ovo je naša najbolja ideja, ali htjeli smo vidjeti ima li netko kakvu zadovoljavajući ideju bez da moramo raditi nova vrata.

Još jedna solucija nam je da wc školjku postavimo malo u koso, kao u dijagonalu, ono da je guza bliže tušu, a noge vratima. Kako vam se to čini (ako ste razumijeli što hoću reći)?
__________________
Tri puta mama <3

Zadnje uređivanje City : 02.03.2015. at 19:21.
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:01   #1757
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Hvala. Ovo je naša najbolja ideja, ali htjeli smo vidjeti ima li netko kakvu zadovoljavajući ideju bez da moramo raditi nova vrata.

Još jedna solucija nam je da wc školjku postavimo malo u koso, kao u dijagonalu, ono da je guza bliže tušu, a noge vratima. Kako vam se to čini (ako ste razumijeli što hoću reći)?
Ja bi h rađe premjestila vrata...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:37   #1758
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Treća slika, vrata na duljem zidu bi riješila problem:

http://planahomedesign.com/wp-content/uploads/2012/11/Bathroom-Layouts-that-Work-Fine-Homebuilding-Article.jpg[/IMG]
na ovoj slici u sredini, gdje je kada i skoljka -zid ima 160cm

zanima me koliko bi taj zid trebao biti veci da pored njih u istoj liniji stane i bide?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:30   #1759
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Soba je s druge strane. Čak sam mužu predložila to, ali nije se složio s tim da djetetu u sobu uvalimo vodokotlić
Ta strana vodokotića koja bi bila u dječjoj sobi obloži se knaufom i to je to...
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:52   #1760
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
na ovoj slici u sredini, gdje je kada i skoljka -zid ima 160cm

zanima me koliko bi taj zid trebao biti veci da pored njih u istoj liniji stane i bide?
Pa bar još 80 cm,znači sveukupno 240...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.